♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

peta131
24. feb 2010

Maculienka tak aj ty stale grckas? uz som si myslela ze som tu sama co grca 😝 😀

maculienka123
24. feb 2010

no to som zvedava,budeme sa len stazovat ako sa nam tazko chodi a obuva,ja to budem zazivat prvy krat,na vsetko sa tesim ako to pojde postupne 🙂

maculienka123
24. feb 2010

baby tie co uz mate porody za sebou,ako je to s tym tvrdnutim bruska.ked ja neviem posudit co je tvrdnutie a co nie.na vecer ma take tvrdsie lebo som asi napraskana z celho dna ale mne sa nezda celkovo stale nejake makke,teraz neviem ci to tak ma byt

michaela80
24. feb 2010

tvrdnutie neznamena ze len brusko ti stvrdne a le aj taky hnusny pocit...tazko to opisat...vtedy komplet citis kde je maternica aj do hlbky...

michaela80
24. feb 2010

Ako spoznám, že mi tvrdne bruško?
Tvrdnutie bruška nie je bolestivá záležitosť. Ide skôr o nepríjemný pocit, kedy sa vypína svalstvo maternice. Brucho sa v tej chvíli dá tvrdosťou prirovnať napríklad k vášmu čelu. Ide o niečo podobné, ako keď napnete svaly napríklad na ruke. V pokoji sú svaly na dotyk mäkké, no keď ich napnete, sú tvrdé ako kameň.
To isté sa deje v tehotenstve aj s vaším bruškom, akurát s tým rozdielom, že ho nenapínate vy - svojvoľne, ale maternica - svojimi sťahmi.
Obvykle sa za normálne považuje, že tehotenské bruško môže tvrdnúť pri dlhšie trvajúcej namáhavej činnosti, napríklad dvíhaní ťažších predmetov, čo sa však v tehotenstve vôbec neodporúča alebo intenzívnom upratovaní (vysávanie, umývanie okien). Určite by sa tak ale nemalo diať, keď ste v pokoji.

Keď treba ísť k lekárovi
Sťahy maternice (kontrakcie), ktoré sa často opakujú, môžu byť predzvesťou predčasného pôrodu. Vždy je potrebné o tvrdnutí bruška informovať vášho gynekológa. Ak sa jedná o občasné sťahy, nezabudnite na to pri najbližšej kontrole. V prípade, že sú sťahy intenzívne, časté a neprestávajú, zájdite ku doktorovi okamžite.

„Počet tvrdnutí za deň by nemal prevyšovať 20 tvrdnutí, po 34. týždni, keď je už gravidita v dostatočne vysokom štádiu, je akceptovateľných aj 30 tvrdnutí“, vysvetľuje MUDr. Radka Vetešníková - Koubová.

Lekár vám po upozornení urobí vyšetrenie, pri ktorom zistí, či sa nemení aj dĺžka krčka maternice. V prípade, že by dochádzalo aj ku skracovaniu krčka, je potrebné nasadiť liečbu v závislosti od celkového stavu. Väčšinou sa nasadzuje len medikamentózna liečba pomocou magnézia. Ak je však stav pacientky vážnejší, dochádza aj ku hospitalizácii a infúznej liečbe. Takéto tehotenstvo je potom naďalej vnímané už ako rizikové a pacientky sú pozorované dôslednejšie a častejšie ako tie, ktoré majú normálne tehotenstvo.

maculienka123
24. feb 2010

peta nie kazdy den ale obden na vecer ano,ale mavam stale nevolnosti,je mi tazko od zaludka,no asi mame slabe zaludky alebo co

lenadka
24. feb 2010

ikulka v prvom rade ma mrzia poz. vysledky, ale vies ako casto byvaju falosne pozitivne? Az prilis casto, takze by som im nepripisovala az taku vahu a som zhrozena ze to v Martine maju takyto pristup???? no mam sa na co tesit ak mi vyjdu pozitivne testy, idem po vysledky v piatok, dr. ma preto nevypisal este ze iba ak budu dobre vysledky, ze ak nie, pojdem do Martina na genetiku-no ich pristup nic moc, amniocentezu nechcem, ty pojdes?

abbey
24. feb 2010

Ikulka,STRAŠNE držím pästičky.Ja tiež stále čakám na výsledky opakovaných Triple.Tak verím,že sa obe budeme už čoskoro tešiť.A nenechaj sa odradiť a znechutiť niektorými arogantnými"odborníkmi".

lenadka
24. feb 2010

ikulka citala som dalej ze na genetike boli fajn, len lekar na sone brrr...tak sory ja reagujem na konci strany ked ciam prispevky a na dalsich je uz kadeco ine popisane 😅

ja som pri malej tiez pribrala 17 kg 😀 mala som aj usi tucne 😀 ale z porodnice som isla o 9kg lahsia a 2 mes. po porode som mala -1.5kg oproti povodnej predtehulovskej vahe 😅 zato mala priberala poriadne 😀

denisocka
24. feb 2010

baby dobru noc

simuska153
24. feb 2010

Ahojte 🙂
Ikulka - tiez strasne drzim palceky.... Abbey- samozrejme aj Tebe.... najhorsie je to cakanie ☹ ... ale urcite vsetko dopadne OK. Ja som to zazila pri Adamkovi.... najskor boli vysledky 1:45, potom z genetiky v MT 1:147 na DS... isla som na amnio a vsetko OK 😀 ... Ale tie stresy... bala som sa kazdeho telefonatu. A presne ako pises, na genetike bola Dr. uplne super, vsetko povysvetlovala, na sone v nemocnici v MT - to bolo ako na bitunku 😠 - isli sme tam ako na pase, ziaden zaujem Dr. a o ludskom pristupe asi v zivote ani nepocul. Ale zase pri amnio boli sami mladi Dr., srandovali, dokonca komentovali sono pri zavadzani ihli, ratali malemu prsteky 😀 .

A co sa tyka sona - zalezi od Dr., ci chce a samozrejme ci vobec vie pozriet vonkajsie znaky pri DS. Po amnio sme asi o tyzden boli v BA na fetalnom echokardiu, tam dr. pozrel malemu srdiecko a spytal sa, ci nemam ine problemy....tak som vravela, ze cakame na vysledky z amnio, ze mame zle testy na down.syndrom. Tak hned ochotne zacal pozerat, ze vo vacsine takychto pripadov sa to da zistit aj na sone - jednak maju taketo deticky casto vyvoj. chybu srdiecka, viditelne zaostavaju v raste a pod. Takze vsetko zalezi od Dr.

simuska153
24. feb 2010

Deni 😉 , ty si dnes zazila riadne soky 😀 ... hlavne, ze vysledok je OK 😵 . Ja som si tiez rano volala na vysledky, vraj este nie su a zavolaju, len ked budu zle... a poobede, ked som zbadala na telefone cislo z ambulancie, tak som mala zaludok az z krku.... a to mi sestricka chcela povedat, ze vysledky su OK 😵 😵 😵 . len ze z hladiska veku mi odporucaju amnio. Tak viem, co si prezivala 😉

Groka, super, ze si uz domka a uz by si si fakt zasluzila po vsetkych tych problemoch medailu za vydrz a az do konca tehotenstva nech je vsetko v poriadku...

simuska153
24. feb 2010

Deni, dobru

denisocka
24. feb 2010

Vyhrala som HaM RIFLE,vel.M,ale asi mi budu doriti velke

simuska153
24. feb 2010

Tak ich predas dalej 😉

denisocka
25. feb 2010

no,tak noc bola taka,že som uvolnovala tie vetry 😀 ale poviiem vam,rano sa citim lahka ako pierko , akože naduvanie a plynatost,to je teraz mpja noťna mora 😔 . sa nečudujem že ma boleli všetky svaly brucha

denisocka
25. feb 2010

baby,neviete mi poradiť???? dost to suri -

bývame v malej bytovke,kde su 6byty - štyri krajné 3.izbové a dva stredné 2.izbové

doteraz sme platili všetkci /okrem neplatiča/ rovnaku sumu do fondu opráv , resp. za spoločne priestory 350sk . len ked dlh neplatičov už nedobudol nadmorsku výšku 30tis , tak sa rozhodlo , že my - čo máme 3 izbove byty budeme platiť 500sk , lebo mame väčší byt a tie dvoj izbove budu len 350sk,lebo maju menší . samozrejme,schvalilo sa a ja sa pýtam,aky je to systém,ked spoločne priestory mame všetci rovnnake. ved ked ja mam väčší byt,aj viac platím inkaso ... aj ma stal viac ako ten menší .... a to nevravím,že tí v strede ani nemusia v zime kuriť,bo ich vykurujeme my

schodzu mame dnes,tak potrebujem fundovanu radu,pretože ma nebavi platiť a nič sa v celej bytovke nerobí,lebo vdaka neplatičom tam stale mame len par tisic

leteku
25. feb 2010

denisočka - aj u nás je to tak že platia viac tí čo majú 4 izbové byty ako tí čo majú 3 izbové. A viem, že to je aj u mojej mamy v baráku, tam sú rôzne veľké byty od garsonky po 3 izbové a platia od m2.

denisocka
25. feb 2010

hej,ta si ma nepotešila 😠

lucy1990
25. feb 2010

Ahojte, deni, ja ti nepomozem v tomto 😒 ale prisla som aj ja po radu, zobudila som sa s brutalne bolestivou mandlou, aka je prva pomoc? ☹

denisocka
25. feb 2010

striekni si aloe vera,alebo tantum verde ... alebo šup k dokymu

lucy1990
25. feb 2010

Ok, cize tantum verde sa moze? Doktorka mi dnes ordinuje az poobede...

lucy1990
25. feb 2010

Diky deni, idem skusit este zaspat...nerada by som bola chora 😒

denisocka
25. feb 2010

prečo by sa nemalo,ked to striekam svojmu malemu odmala 😉

nikitka231
25. feb 2010

dobre ranko kocky
deni ako si dopadla s tou skolkou ?co si zistila?

denisocka
25. feb 2010

zabi ma,nijak. 😀 som na to potom pozabudla ,,,, takže počkám,až to bude viac realne,kedže ešte ani neviem,či ta školka prežije 😀

leteku
25. feb 2010

tu to dnes nejako spí

zuzana76
25. feb 2010

ahojte, nesiel MK, hlasili vypadok na dnes, pracuju na serveroch

lucy1990
25. feb 2010

No tak ja som sa zobudila este viac chora, mandlu mam veliku, soplim, hlava ma boli ☹ asi pojdem ku doktorke poobede..

denisocka
25. feb 2010

len chod lucy

my čakame dnes na krstnu mať 😀 dojde aj s potencionálnym manželom,teda pre tuto chvílu. za par mesiacov budeme mať ineho potencionalneho ujka 😀

inač,je to tak super,ked babatko kopká . konečne je to tu. lahnem si,pohladkam brucho a hned dostanem kopanceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre