♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

peta131
24. apr 2010

simi to fakt 😖 tak to riadna slabota 😖

simuska153
24. apr 2010

Halintoa, k tvojim otazkam:
- lehatko sme mali - take potiahnute latkou, ja som ho dost vyuzila, kym Adamko nedrzal dobre hlavicku, tak si tam v klude lezkal, dobre sa mi s malym manipulovalo (mala som volne obe ruky).... a aj on sa citil podla mna bezpecnejsie
- maleho som kupala kazdy den, dost sa poti a to mu zostalo dodnes.... takze min. ho sprchujem kazdy den aj teraz...
- umyvala som hlavne vodickou, obcas samozrejme aj mydlom, do vody som zo zaciatku davala par kvapiek olejceka.... penu sme zacali pouzivat az okolo jedneho roka
- po kupkani som pouzivala na cele telicko olivovy olejcek, pipik som takisto cistila olejcekom (podla rad este z porodnice), na zadocek rybiu masticku.
- obliekanie - normalne bodynko a dupky, prip. polodupky a kedze maly je januarovy a u nas v byte je dost chladno, tak aj do zavinovacky... a aspon na chvilku som davala aj tenku bavlnenu ciapocku ( kym sa aklimatizoval v inej miestnosti, kedze v kupelni sme mali vyhriate).

simuska153
24. apr 2010

Peti, veru, keby som vedela, ze tam nebude dokopy nic, tak vystavu obideme zdaleka.... ale bola tam zaroven aj vystava bonsajov a Gardenia, takze bolo aspon co pozerat tam.

Idem rychlo do sprchy a spat, kym sa maly nezobudi.... papa, dobru nocku

kamajka
25. apr 2010

Čaute pekné ránko.
Tak niečo som dočítala, ortopedických nohavičiek čo sa týka - malú som balila poctivo do 6 mesiacov, syna asi do troch-štyroch? Už si nepamätám...... Ja som sa pýtala dr prečo sa u nás balí a inde nie, dostala som zaujímavú odpoveď, že vraj u nás je oveľa väčší výskyt poškodených kĺbov, ako v zahraničí, tak preto to u nás ostáva, no už neviem čo je na tom pravdy, ale rozhodne budem aj toto tretie bábätko baliť naširoko. Radšej ako niečo zanedbať.
Už máme doma aj kočiarik, keď ho porovnám s tým, čo som mala pri synovi tak je oveľa ľahší a oveľa lepšie sa s ním manipuluje, to bolo fakt HEBEDO, a aj keď som sa predsa uchýlila steggimu, vyšiel ma 270e, lebo ja keď niečo kupujem, tak kupujem na komplet (šport.časť, taška na rúčku atď.), ešte nemám ten igelit a sieťku proti hmyzu tak ešte budem cvakať ale to až potom, času dosť ešte................. A všetkým sa kočík páči tak som rada 🙂.

Dnes má byť zase pekne, tak želám všetkým nádhernú nedeľu 🙂

biba12
25. apr 2010

Dobre ranko,

Halintoa ja som lehatko do vanicky nemala a ani som po nom netuzila. Zamestnala som manzela a do 3 mesiacov sme kupali spolu vecer spolu. Kazdy vecer. PO kupani som pouzivala mlieko Hipp, moze sa od narodenia. Olivovy olej mu vysusoval strasne kozu. Po kupani som mu obliekla dupky s dlhym rukavom, take ktore maju aj spodok/myslim tu nozicku/ a su vcelku. A na spanie prikryla este dekou. To mu stacilo, v byte bolo okolo 20-21 stupnov, bolo by mu zbytocne teplo./ je septembrovy/. Ved mal plienku, este postolky. A prebalovala som krpetho po kazdom papani aj v noci, lebo sa pokakaval po kazdom papani.

biba12
25. apr 2010

A balila som nasiroko do 4 mesiaca ako doporucil lekar podla sona.Inak ja som si citala v knihe Zneuctena, ze aj vo Francuzku v 80 rokoch boli pokusy lekarov o balenie nasiroko,ale zase tam to matky odmietali. Ja si myslim, ze slov. zdravotnictvo nie je sice vybavene, co sa tyka pristrojov mozno tak ako sused. nemocnica v Hainburgu,alebo inde. Ale zase na druhej strane co sa tyka vysetreni v tehotenstve a starostlivosti o babatka sme na tom dobre. Robime ovela viac prenatalnych vysetreni ako napr. v Anglicku. Aspon podla infa od kamosiek.

marija
25. apr 2010

Ahojte. AKo som pisala vcera, pokial mi ortoped povie, ze moje dieta ma niektory klbik v odchylke od normalu a je potrebne balit budem balit. Balila som aj malu, lebo som nechcela, aby mala take problemy ako mam ja. Ak uz teraz mam problemy s klbom, neviem co ma caka o takych 10 az 15 rokov.... mna to nezabije, tomu dietatku to extra vadit nemoze. Pokial mi povedia, ze klbiky ma uplne v poriadku dovod balit na siroko nevidim.

silwietta
25. apr 2010

simus, tak dakujem, som sa toho trosku bala ze to bude slabe, lebo minuly rok sme boli v inchebe a bolo to dost slabe... tusim za 3/4 hodiny sme to mali 3x prejdene... uvidim ci nakoniec ukecam manzela na tie mlyny, ale asi skor nie 😝

abbey1
25. apr 2010

Simus,ako tá výstava kvietkov a bonsaií?oplatí sa pozrieť,lebo my sme sa chystali hlavne kvôli tomu?A teraz ešte zvažujeme.Ako dlho ste sa tam zabavili?Veľmi ďakujem

silwietta
25. apr 2010

hali...
1. lehatko do vanicky (ani penovu podlozku ani nic podobne) sme nemali a nemyslim, ze by sme ho vyuzili...
2. kupali sme a kupeme este stale kazdy den, hlavne kvoli rezimu, a teraz sa vo vode strasne rad hra...
3. do roka len vodou a sem-tam trosku obycajneho mydielka, na vlasky sampon raz za tyzden, lebo Misko je riadny vlasac, teraz mu uz davam troska peny
4. ritku mu natieram relativne casto (ale nie pri kazdom prebalovani), hlavne teraz ked papka skoro vsetko, na vela potravin zareaguje citlivo a zapari sa mu ritka..
5. zalezalo od teploty, u nas bolo dost chladno ked sme sa vratili z porodnice, tak vacsinou to bolo bodynko s kratkym rukavkom, overal/pyzamko a potom nejaka deka, zavinka, perinka... v perinke sa mu asi take 3 tyzdne pacilo, potreboval byt zavinuty, ale potom ked mu to prestalo vyhovovat sme presli skor na deku a spol.

januliatko1985
25. apr 2010

dobre ranko vsetkym 🙂

k tym ortopedickym nohavickam ja ich budem pouzivat aspon mesiac, bodka 😅

no a fotky kociarika:

januliatko1985
25. apr 2010

inac my sme vcera boli v zoo , tak som bola taka unavena, ze konec, asi som to trosku prehnala a dnes budem viac oddychovat a pojdeme len kupit kvetinky, co si chcem dat na balkon....uz teraz je vonku taaaak kraasne. 😵

michaela80
25. apr 2010

lucy ja som to nezrovnavala ale su to veci ktore boli bezne pred 15 rokmi....teraz je na to uplne iny nazor... ja si necham poradit od krstnej ...ze ci stacia latkovky a ked tak maximum na noc zabalit nasiroko...

halinota..lehatko sme pri Robinovi mali do vanicky ale ani ja animm sme ho nevyuzivali a ti poviem ze mm ho kupal hned na druhy den ako sme prisli s PP a mama a svokra sa bali...cize uplne v pohode sa to da..
kupkali sme sa kazdy den ale mydielko len tak 2 x do tyzdna...dolezite je poumyvat dokladne zahyby...
olivovy olej som vobec nepouzivala..pouzivame Biodermu...a taktiez ked mal dadocek cisty tak ziadny krem som tam nemastila..
a co sa tyka oblecenia tak vzdy mal dupky doma tie klasicke s dlhym rukavom a nozickami....

michaela80
25. apr 2010

jani krasny kociarik...autosedcka ma zaujimavu farbu..

januliatko1985
25. apr 2010

miska, hej takau salenu, ale mne sa paci 😅

idem si dat ranajky, bo umriem od hladu.

prajem vam kraasny den 🙂

michaela80
25. apr 2010

jani inac mate farebne steny ako my...zeleno oranzova ako pozeram... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

silwietta
25. apr 2010

simi este ake je vstupne na toho bociana?

groka
25. apr 2010

som rada,ze je tu viac takych mamiciek,ktore budu balit na siroko 🙂

zuzannas
25. apr 2010

Dobre ranko kocky.. 😵

ja prave ranajkujem kavicku a sladky roztek..

Marija: prvy porod som mala odrodeny za 4 hodky, ale keby drahy trosku nestresoval, mohla som tam byt o nieco kratsie..predsa len je lepsie byt doma vo vani ako v tych sprchach... 😖

lucy1990
25. apr 2010

Dobre ranko 🙂 ja uz som hodinu hore, ale nechcelo sa mi vstat, tak som si kamerovala brusko a Lenka o sto dvesto kopala 😵 baby, len jedno chcem povedat, nemajte ku veciam hned negativny postoj, lebo clovek mieni pan boh meni....a to co sa pytala halintoa, tak mam predstavu asi taku ako pisala simuska ze ako to ona robila pri malom.
1. lehatko do vanicky - myslim, ze dieta ca citi bezpecne ked lezka a mamina ma obe ruky na poriadne vyumyvanie zahybcekov, ale jednoznacne som len za latkove lehatko.
2.kupat budem kazdy den, jednak bude leto a jednak kvoli tomu, aby sa naucila dennemu rezimu, otazka je, ci ju okupem pred kojenim, alebo nakojim, necham hodinku nech sa hned nepogrcka a potom kupat, ale otazne je ci ju potom nebudem budit..cize to zistim asi az po narodeni.
3.umyvat budem len vodou a na takych tazko dostupnych partiach aj detskym mydielkom.
4.po kupani cele telo natriem, uz som si na to kupila weledu nechtikovy olej a na zadocek asi tu rybiu mast nazaciatok, ale teraz vela pocuvam o sudocreme, mate s tym niektora skusenost?

tretulka
25. apr 2010

ahojte...ja som maleho na siroko balila, budem aj teraz 🙂
rozmyslam, co varit....
prajem krasnu nedelu 😵

tretulka
25. apr 2010

a co sa kupania tyka, kupali sme kazdy den, po kupani som nakojila a maly mi zaspinkal...v zavinovacke som ho mala len asi 4 tyzdne, uz si ani nepamatam presne, ze ako dlho 😅 , lehatko do vanicky sme kupili, ale vobec nevyuzili a po case kupal len tatinko 🙂 , mna ku kupaniu ani nepustil, tak v jeho velkych rukach bol Martinko ako na lehatku 😉

tretulka
25. apr 2010

lucy, sudocrem som mala pri malom, dostali sme ho v nemocnici take male balenie a bola som s nim velmi spokojna, teraz mi uz kamoska kupila velke balenie, tak urcite budem pouzivat

lucy1990
25. apr 2010

Tretulka, tak dik, asi ho aj ja skusim 😉

michaela80
25. apr 2010

tretulka aj u nas kupal a dodnes kupe mm...ja som kupala v podstate iba na nedonoseneckom ked sme boli a tam ma naucili ako kupat bez lehatka a nerobilo mi to problem i ked mal vtedy ani nie 2 kila..

michaela80
25. apr 2010

lucy ja som kupala pred kojenim a vzdy v rovnky cas... a ten rezim nam ostal az do predskolskeho veku...uz teraz sa to neda..

michaela80
25. apr 2010

tak toto by som porodit nechcela:
http://www.aktuality.sk/clanok/161926/britska-m...

lucy1990
25. apr 2010

Misi, tak to je super..ved to je fajn ze az do predskolskeho veku...potom ho uz treba ucit samostatnosti, to uz by sa mohol aj sam 🙂 moj nevlastny syn bude mat v decembri 9 rokov a to uz vidim, ze je rozumny....

lucy1990
25. apr 2010

Ty kokoooos 😨 6,5 kg 😨

lucy1990
25. apr 2010

Celosvetový rekord drží taliansky novorodenec s váhou 10,2 kilogramu 😨 to sa daaa? 😕 😕 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre