♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
27. apr 2010

jani ani moj sa velmi nechysta a tiez mam pre istotu zarezervovanu brachovu snubenicu .ktora je medicka..

michaela80
27. apr 2010

zle mi je z tej gebuziny..idem si radsej lahnut..

mata299
27. apr 2010

čaute...pozerám, že rozoberáte pôrody, abbey, prečo sa to pri cisárskom presúva?to u každého?ja by som mala tiež mať cisársky...a normál termín mám 6.8...

denisocka
27. apr 2010

baby,nestiham vas čitať,ale davali ste tu link na periny a vankuše, aky to bol?

snehulienka24
27. apr 2010

ahojte,

neviem co je dnes malej v brusku, ale vrti sa a skace az nechapem...dala som si kavu, tak ktovie ci som ju nenadrogovala chuda... 😅

co sa tyka porodu, mm asi bude, aj ked velmi nie je na nemocnicne prostredie, ale myslim ze tuzba zazit to, bude vacsia ako nechut k nemocniciam... 😵

lucy krasne vecicky, aj ked ja som ten pripad co bude vyhladavat co najmenej ruzovej 😅 mne sa ruzova moc nepaci, teda na mne, ale ktovie, ked ine nenajdem... lebo fakt ze tie dievcenske veci su vacsinou cukrikove....

lulusha krasne brusko, aj foto 🙂

snehulienka24
27. apr 2010

a z veci mame zatial kocik a postielku od znamych, a v nedelu sme objednali latkovky...juj tesim sa ked dorazia..misi, dakujem za www. ;)

abbey1
27. apr 2010

Mata,lekári sa istia.ak je bábo v poriadku,dávajú plánované cisárske tak od ukončeného 38TT.Je to lepšie,ako riskovať,že sa pôrod rozbehne sám a potom robiť cisársky.aj keď aj to sa samozrejme robí,ak sú k nemu náhle indikácie.Veď sa popýtaj svojho doktora.Ja ešte čakám na ten veľký UZV v 30tt,aby som si upresnila termín pôrodu.Ja som mala pôvodne termín už 12.7.PO morfologických presunutý na 2.8.Tak som zvedavá,či to už nebudú posúvať.Radšej by som ten august.Inak mne sa obe deti narodili spontánne v deň termínu.Tak som zvedavá teraz.

zeytin
27. apr 2010

Myslim si, ze dievcatka nemusia mat iba ruzovu... ja som kupila vecicky aj svetlozelene, zlte... take vesele farby... A aj z praktickeho hladiska... co ked dalsie bude chlapec? Pre mna je ekonomickejsie kupovat take "neutralne farby", ktore mozu nosit aj dievcatka aj chlapci, najmä v prvych mesiacoch to je asi uplne jedno.

Moj mm chce byt pri porode a ja som rada. Videl aj porod na videu a povedal, ze ked uz nemoze zobrat tu bolest na seba, tak bude aspon pri mne a ze spolu to nejako zvladneme... je zlaty, ze?
Len dufam, ze to neovplyvni nas zivot v posteli...citala som aj o takych pripadoch. Ale myslim pozitivne... urcite to bude pre oboch zazitok na cely zivot. Co som sa rozpravala s inymi oteckami, ktori boli pri porode, tak zatial vsetci boli nadseny... ze sa teraz na manzelku/partnerku pozeraju uplne inymi ocami.... 🙂

rubinka
27. apr 2010

Tak toto si neviem predstaviť že by som ukazovala manželovi pôrod na videu, šak ja som nemala sily na to pozerať 🤐

bihan
27. apr 2010

Kamarátke robili cisársky až keď sa jej rozbehli kontrakcie.. pre miminko je to lepšie, lebo nie je len tak vybraté z bruška, ale je pripravené na to, čo príde. Samozrejme je potom dôležitá indikácia na cisársky. Ja dúfam, že sa mu vyhnem.

Cukríkovým veciam sa práve vyhýbam, stále tých ružových vecí máme doma až príliš 😀 Mám radšej modrú a neutrálne farby, ale to sa tááák ťažko hľadá 🙂

Rodiť budem s MM, ale keby nechcel, kamoška alebo nejaká iná blízka osoba by mi vôbec nevadila. Ono tí chlapi sú tam len ako psychologická pomoc, taká dula alebo zdravotná sestra je predsa skôr praktická pomoc, ktorá sa tiež hodí 🙂

zeytin
27. apr 2010

Hm... to som mu neukazovala ja... Raz som prisla z prace a on mi povedal, ze si stiahol z netu video porodu, ze si ho pozrel... malo nejakych 20 minut.... Aby vedel, co nas caka 🙂

rubinka
27. apr 2010

Zeytin tak to je fakt zaujímavé, že chlapa niečo také napadlo. To je rarita podľa mňa 😀

bihan
27. apr 2010

Zeytin, podľa mňa to má následky len na chlapa, ktorý má nejaké psych. problémy (a vôbec nemusia byť vedomé), normálny muž sa s tým vyrovná veľmi ľahko 😉
Pôrod do vody som ukazovala aj malej (nič tam nebolo vidieť, vypla som zvuk) a veľmi sa jej to malé miminko páčilo. Pôrod je prirodzený, nevidím na tom nič, čo by ma šokovalo alebo odpudzovalo.

No a tak mi napadlo, že by som nikdy nechcela rodiť sama, len s personálom.. tá blízka osoba tam potom musí veľmi chýbať.

bihan
27. apr 2010

Mne to vôbec ako raritné správanie nepripadá, aj môj chlap je hrozne zvedavý a nikdy by nešiel k pôrodu "len tak naslepo" 😀

zeytin
27. apr 2010

Bihan uplne suhlasim... Moj mm sa velmi zaujima o vsetko, co sa tyka nasho babatka, vratane porodu a otvorene sa o tom rozpravame... 🙂

rubinka
27. apr 2010

No môj sa tiež zaujíma ale pôrod vidieť zrovna nemusí 😀 mne pohľad na krv tiež dobre nerobí a nezdá sa mi to divné.

evitkamalicka
27. apr 2010

moj by ani k porodu nesiel, proste nechce

zeytin
27. apr 2010

To je velmi individualne... kazdy to vnima inak. Ja osobne sa viac bojim neznamych veci, takze teraz, ked viem, ako to vsetko prebieha a viem co ma caka som kludnejsia... 😉

bihan
27. apr 2010

Tak isto ma poznanie toho, čo bude, upokojuje viac, ako nevedomosť. 🙂 MM napríklad opadáva z krvi, raz sa porezal na mušli v mori a skoro odpadol na deke 😀 ale pôrod zvládol bez problémov. To je proste úplne iná situácia.. veď prichádza na svete jeho dieťa 😵

abbey1
27. apr 2010

Aj ja som rada,že tam bude mm so mnou,viem že je to len morálna opora,ale veď o to ide.Dúfam,že teda neskolabuje.Tiež sa chce pripraviť pozretím nejakého videa,kamarát už mu ponúkal zo žartu video jeho manželky.Ona prvá rodila do vody na Slovensku.Tak to majú ako raritu.Ale jasne,že som mm našla video na you tube.

zica1
27. apr 2010

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

keby ste chceli niekto aj inu farbu tych hackovanych deciek

denisocka
27. apr 2010

Mojmu sa uz druhy krat nechce ist,tak ktovie.vravi ze to uz videl,ze naco zas

elinka27
27. apr 2010

Ja som zasa muza pri prvom chcela mat pri sebe,ale nakoniec bol so mnou iba na "vzdycharni" lebo sa to skomplikovalo a rodila som cisarskym.Bolo to dobre ze tam bol,lebo som bola vyplasena.Teraz ale ked tak nad tym uvazujem by som ho pri porode nechcela,niezeby nechcel,ale ja som uz nejak zmenila nazor.Ale zasa aspon na tej "vzdycharni" ho chcem. 🙂

ma.jus.ka
27. apr 2010

Môj chce ísť so mnou, len možno nebude doma práve, ale na služobke...tak ktovie kedy sa Šimi vypýta. Ale ak nebude mm, tak mamina sľúbila, že pôjde 😉

didulka85
27. apr 2010

Moj manzel nechce byt pri porode. On je doktorske dieta, takze sa boji krvi, striekaciek, nemocnic... 😀
Prave mi volal, ze kamoske o druhej odtiekla plodova voda. Som zvedava, co bude hovorit na Ruzinov.

zeytin
27. apr 2010

Maji, ako mozes rodit s mamou? My mame s maminou velmi dobry vztah, ale nikdy by som ju nevolala k porodu.... Je to zaujimave, kolko ludi, tolko chuti... 😉

zeytin
27. apr 2010

Didu, tak daj vediet, aj ja tam chcem rodit... tak som zvedava na kazdy nazor...

rubinka
27. apr 2010

Dnes som začala 6. mesiac 😉

didulka85
27. apr 2010

So mnou nechce byt nikto pri porode. A to som myslela, ze sa aspon jeden clovek najde.

elinka27
27. apr 2010

no a zase my mame este maleho a to by sme zasa museli zhanat varovku ved ktovie kedy ma to chyti 😀 som rozmyslala ze by som asi na posledny tyzden isla uz k nasim, a tam ostala aj tak byvaju v meste kde chcem rodit, tak potom to budem mat len na skok do porodnice 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre