♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
27. máj 2010

@carmenn323 Dufam, ze ta nikto nenahneval, nemala si vysoky tlak? alebo nedvihla nieco tazsie?

kvietok121
27. máj 2010

ahoj memory ja uz som v robote, idem ucit papa

memory97
27. máj 2010

dobre ranko, dufam, ze dnes uz nebude prsat ☹

memory97
27. máj 2010

ahoj kvietok, dobre ucenie🙂 pa

memory97
27. máj 2010

@lucia20 to bude asi tym lucka🙂 nerada vidim, pocujem, ked sa ublizuje najmensim... ☹

@klapinka urcite nieco vyskusam, lebo uz to vyzera ako exem a to sa snazim robit vsetko v rukaviciach, iba riad akosi s nimi neviem umyt 😉

@carmenn323 dufam, ze dnes je uz vsetko ok a mimi nerobi disku 🙂

21
27. máj 2010

Memory97, ja som silna ekzematicka a mam strasne suchu plet, pouzivam excipial mlieko na telo a na ruky kalciovu mast. Skus.

21
27. máj 2010

Carmenn323, tie bolesti mozu byt aj zo zapchy, vo vyssom stupni tehotnosti su caste a citit kazdy kusok creva a zaludka... Vzdy si skus, ci ti netvrdne aj brusko. Mne bolestivo tvrdne od 3 mesiaca, beriem magnezium a mavam aj krce a viem, ze zo zapchy, aj ked nechapem, lebo som nezjedla nic take...

21
27. máj 2010

Ale som celiaticka.

zica1
27. máj 2010

Dobre ranko kocky. 🤐 😵 🙂 Prosim vas, ma niktora z vas skrateny krcok na 2cm a menej??? dakujem 😉

kacena4
27. máj 2010

zica1: ja teraz nemam, ale pri oboch detoch som mala skrateny, tvrdlo mi brucho ale hlavne som sa otvarala, to je najpodstatnejsie
ked mas krateny este to nie je moc strasne, treba mat kludovy rezim, nedvihat nic tazsie, hoci aj vyprate pradlo v kosi, nakupy, deti... co najcastejsie lezat najlepsie s vyzdvihnutymi nohami, nie len poduska pod kolena, ale zdvihnut cely madrac - t.j. nieco, perinu, deku pod madrac a dvihne sa cele telo (lezis dole hlavou)
ja som sa potom zacala otvarat a tak som lezala v nemocnici, kde som dostavala lieky a mala dvihnutu celu postel, mohla som ist len na WC, inak som stale lezala dole hlavou a vydrzala tak 3 mesiace do porodu 😀
drzim palce nech vydrzis aj ty
keby si este chcela s niecim poradit ozvy sa mi hoci naj na mail

eliska252
27. máj 2010

Ahojte chcem sa opýtať či je tu niekto kto mal po cukrovom teste zvýšenú hodnotu? Ak áno poslali Vás na diabetológiu? Aké vyšetrenie Vám tam robili a išli ste tam nalačno? Dik

Lucia20 mne na zápal pomohol urinal akut pomerne rýchlo.

memory97
27. máj 2010

@21 kalciova masticka mi nepomaha ☹ uz som skusala aj tu ☹

@eliska252 spat dozadu o niekolko stran je rozobrate, ake testy a ake vysledky boli pri zvysenej hodnote, ak si dobre spominam...

@kacena4 velmi casto ti tvrdlo brusko? lebo mne tvrdne, ale nebrala som to ako problem...

eliska252
27. máj 2010

@memory97 dik idem pohladať

carmenn323
27. máj 2010

Ahojte tehulky,dnes je vsetko o.k tak sa tesim 😵 robim francuzke zemiaciky a zeleninovu polievocku a uz sa mi sliny zbiehaju mnam 😀

carmenn323
27. máj 2010

21:no tvrdne mi brusko a mohlo to byt aj zo zapchy vcera tie bolesti ja mam zapchu skoro stale a to magnezko pomaha?to ake to sumive?

kacena4
27. máj 2010

ano tvrdne mi brucho, teraz aj pri predchadzajucich tehotenstvach, ak je to parkrat za den je to ok, ale ak je to no poviem odhadom viac ako 15-20x za den je to uz dost, ale kym sa zena neotvara je to ok, su to vlastne stahy na pripravu na porod -nejake bra... stahy, rozsiruje sa panva, otvara sa "vychod" pre babo, takze je to ok, ale ak sa k tomu pridruhia aj dalsie komplikacie, maknutie krcku, otvaranie sa, popr. babo moc dole je to na zamyslenie, to musi zvazit lekar
pri dcerke ked som bola otvorena a bez krcka, lekar ma nechcem pustit domov a rovno mi povedal, nevezmem si na seba, ak by ste po ceste domov (chodila som uz do nemocnice na rizikove od 25 tt.) vytrasli babo zo seba, tak som tam rovno musela ostat lezat az do porodu

kacena4
27. máj 2010

co sa tyka zapchy bezny problem v tehu, odporucam acidofilne mlieko aspon 2 dcl denne (ja pijem 5 dcl) kazdy den a o 2-3 dni je super vyprazdnovanie, ale ak sa to znova prerusi, tak je znova zapcha -mam odskusane

nanula1108
27. máj 2010

ahojte,dnes mi je trochen lepsie, aj som sa bola poprechadzat 😎 . memory , tak mne na ruky zabera iba phytanola-s nechtikovym extrektom. je to v podobnej tuba ako indulona, to jedine mi udrzi ruky v klude.tiez som toho skusila desiatky a nic. a k zapche, ja nou trpim uz dlho, a tehu obzvlast. skusila som vsetko mozne, a uprimne mozem poveda, ze vsetko zabera len na chvilu, potom si na to akosi zvyknem, a uz to so mnou nic nerobi. no a teraz to riesim glycerinovymi cipkami. zatial najmenej bolestivejsi sposob.

kacena4
27. máj 2010

nanula1108: ahojko, aj ja mam problem s vyprazdnovanim sa, uz od prveho tehu sa to velmi zhorsilo, mam zlatu zilu dost bolestivu a krvacajucu, tiez som vyskusala vsetko mozne aj nemozne, dokonca je preparat - sirup, ale fakt si nespomeniem ako sa vola je aj bez predpisu, ale obvodak ho moze predpisat za nieco vyse 1€, je za "zmaknutie" celej stolice, nie len konca ako cipky, je super
ale teraz v tehu sa mi osvedcilo to acidofilne mlieko, bez prichute - vyskusaj par dni a sprav si vlastny nazor, je to samozrejme, ze zabera len na par dni, ako vsetko ale je to lepsie ako sprepacenim tlacit si do zatku cipky (neznasala som to) 😝 alebo si davat lieky 😀

memory97
27. máj 2010

@carmenn323 ja na tvrdnutie si dam 1 sumive magnezko na den a je potom cely den dobre🙂 a na zapchu su vyborne slivky ako susene, tak i cerstve🙂

memory97
27. máj 2010

@kacena4 uff, ja ze to je normalne, mne tvrdne iba vtedy, ked sa namaham...ale nie zas kazdy den...

a este k tej zapche, mne este pomohla cicerova natierka maju ju v bio obchode v chladnickach. Chutovo mi nechuti, ale ucinok je isty🙂

kacena4
27. máj 2010

tvrdnutie pri namahe je normalne
mne tvrdne ked sa snazim cvicit, ale aj ked lezim, ale sedim, alebo stojim pri sporaku t.j. bez namahy - to je o inom

yokralovnayo
27. máj 2010

baby vam sa nezacali robit strie na stehnach?? 😠

gagarinka
27. máj 2010

Ahojte, Memory, skus sa na nete pozriet na letak maste Infadolan, nam ju poradila detska pri synovi, ked mal ako novorodenec tie suche supinky v hlave aj ked mal cokolvek suche na telicku
Je to taka totalne mastna mast, a ked ju moze novorodenec, tak snad aj tehula moze

Ja som dnes doobeda bola s malym vonku, u notarky, v obchodoch... chodila som vyse dvoch hodin a domov som dosla uplne vyflusnuta. Poobede asi len doma zostaneme.

Baby, vas po takejto namahe nebolieva podvozok? Mne sa dost casto ozyva panva a tie kosti tam, hlavne ked vela chodim

gagarinka
27. máj 2010

@yokralovnayo Zatiql nemam nikde, ale v tomto tehotenstve tomu natieraniu vela nedavam, tak neviem neviem, ci nejaka nevypuci. V prvom tehu som sa mazala takym hriesne drahym kremom, teraz davam len obycajne telove mlieka, ak vobec. Snad sa mi to nevypomsti 😅

carmenn323
27. máj 2010

prave som sa vratila od kozmeticky bola vsom si dat vycistit plet tak fajn relax 😎 v tom mi volal kurier,ze je pred domom a doviezol postielku z madracom no musel pol hod cakat kym mi da dole masku 😀 no a strie?tak to som si myslela do 5mrs ,ze poctivo sa natieram tak sa ma to netika a uz mam popraskane stehna z vonkajsej strany do poli a trocha boky a prsia riadne brusko vodec.no a to si kupujem elasicq za 8e a to mam na tyzden 😖

mirkapal
27. máj 2010

Ahojte!
Strie zatial nemam, vecer sa poriadne ponatieram modrou Indulonou a rano Elastiqom.
A na zapchu je naozaj vyborne acidofilne mlieko a hlavne vela tekutin pocas celeho dna. Odskusane mam tiez cerstve pomarancovo-jablkove stavy z odstavovaca, tie u mna tiez pomahaju.

mirkapal
27. máj 2010

@gagarinka To pobolievanie mam po namahe aj ja, hlavne po dlhsom chodeni. Ked si potom lahnem a znovu vstanem, chodim ako kacica 😀

carmenn323
27. máj 2010

mne stavy nepomahaju stale ich pijem a nic musim odskusat to acido.no neviem preco mam tie strie vad tak sa riadne natieram ☹ ale +12kg robi svoje

carmenn323
27. máj 2010

babulky aj budete balit na siroko?ja asi ano aspon mesiac musim este kupit plienky myslim,ze 20ks bude stacit zatial mam len farebne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre