♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucia20
31. máj 2010

@memory97 u nas pri prvej musel mat tiez pripravu muz.
ja jej davam cibulu s cukrom, teda sirup z nej, ten je dobry na priedusky, kedze sa uvolnuje zvnutra priedusiek von. ale ja mam podozrenie, ze ona nieco ma. bud s imunitou alebo nejakeho bacila. uz jej robili vyteri aj moc, tak dnes budu vysledky. som zvedava.
mne by uplne stacilo keby som mala mazikovej energiu teraz. :D

mirkapal
31. máj 2010

Ahojte, cez vikend som nestihla ani nakuknut, chodili sme po nakupoch. Tak aspon sme uz s tou vybavou trochu pokrocili. Idem si precitat, co sa tu dialo.

memory97
31. máj 2010

@lucia20 ano, aj to je dobre na priedusky alebo aj caj z materinej dusky je vyborny, ale neviem od kolkych rockov ho mozu pit deti. Na imunitu klasicka nasa kysla kapusta😀

memory97
31. máj 2010

to je dnes pocasie, uz to pocasie by sa mohlo ukludnit 😀

mirkapal
31. máj 2010

@kvietok121 Krasne brusko 🙂
Ja mam +8 kg. Na tvrdnutie bruska je asi naozaj najlepsie magnezium a vela kludu, pokial sa da. Mne tiez tvrdne aj napriek magneziu, ked sa viac namaham. Ked som v klude, aj brusko je v poriadku. Ja mam skor problem, ze niekedy neviem rozlisit, ci mi stvrdlo brusko alebo sa len babatko "vydulo".

mirkapal
31. máj 2010

Tak to som teda zvedava, v akej polohe bude nasa mala na ultrazvuku. Chvilu uz aj kopala pod rebrami, to som sa tesila, ze sa uz mozno aj otocila, ale posledny tyzden zase kopka len dolu 😒 Vobec to neviem rozlisit. Uvidime 😨

enny17
31. máj 2010

@kvietok121 tak ja som doma :D pretože som študent 🙂 ešte teraz pametám ako by to bolo vččera ked som sa to dozvedela 🙂

mirkapal
31. máj 2010

@memory97, na pripravne kurzy sa chystame, ale tu myslim tiez nie su povinne pre muzov, ak sa chcu zucastnit porodu. Tak ale v podstate je to jedno, nie? Ked cakame prve babatka, mozno ten kurz nebude na skodu ani pre nasich muzikov. 😉

kacena4
31. máj 2010

caute babenky, citam ze ste posledne stranky pisali o priberani na vahe
ja som ako vo vytrzeni, blizim sa k hranici 60 kg, presne 58,5 kg ked sa najem tak aj 59,5 kg. - to myslim v dobrom
tiez som bola pred tehu chora a schudla som na 43 kg. hrozne obdobie, clovek je uplne vycerpany z podvyzivy, az som bola prekvapena, ze sa mi podarilo otehotniet, a teraz som uz pribrala 16 kg 😀 takto sa tesim a dufam, ze mi aspon 10 kg ostane, nech zvladam starostlivost o babatko
😀 😀 😀 😀 😀
tak sa tesim a budem sa tesim ak budem mat nad 60 kg. (v zivote som tolko nevazila) pri predchadzajucich tehu som pribrala len 5-6 kg.

kacena4
31. máj 2010

s tymi porodnymi kurzami je to divne, co ja viem, tak ak chce byt muz pri porode (v BA) tak musi mat zena v materskej knizke zapisane, ze absolvoval pripravu aj on, inak ho nepustia, tak je to aj s lekarom, ak si ho "zaplatite" cez nemocnicu a nepate zmluvu s nemocnicou nemusia ho pustit bez toho papiera na salu ak nema sluzbu, mate niekto skusenosti aj s tymto?

memory97
31. máj 2010

@mirkapal to dufam, ze im to aspon prospeje, ked sa toho zucastnia 😉

mirkapal
31. máj 2010

@memory97 No snad ano 😀

mandylion
31. máj 2010

cauteeeeeeeee

mandylion
31. máj 2010

co rozoberate, dievcata? Bola som v piatok na kontrole, nastastie je vsetko v poriadku 🙂 drobec rastie, placenta vzadu, 2 kila navrch, hehe nie ako naposledy ...a zaujimave, ze dalsiu mam az 30. juna, som myslela, ze budem musiet prist o 2 tyzdne

mandylion
31. máj 2010

je tu niekto?

mandylion
31. máj 2010

Baby, viete mi poradit aky matrac do postielky je dobry?

mirkapal
31. máj 2010
mirkapal
31. máj 2010

Neviete niekto, kde by sa dala kupit alebo objednat kvalitna perinka/prikryvka do detskej postielky s rozmermi 90x120 cm? Vankusik 40x60. Vsade maju len 90x130 alebo 135 ☹

lenadka
31. máj 2010

ja mam poradnu + sono zajtra...sa tesiiiim 😀

mandylion
31. máj 2010

baby co je lepsie, kolotoc nad postielku alebo baldachyn? 😀

21
31. máj 2010

@lenadka , asi pojdem do tej Handlovej, zevraj uz maju noveho primara a nejaku dr absolventku. Nic potesujuce, no som na teme Porodnica Handlova a tam sa snad dozvieme od niektorych skor rodiacich, ako bolo.
@mirkapal , ja tiez neviem, ako je otocene babo, kope doslova vsade-pod bedra, pod rebra, okolo pupka, do bokov...

21
31. máj 2010

@mandylion , myslim si, ze kazde je na nieco ine. Kolotoc na zabavu a baldachyn na ozdobu a zatemnenie, aby babo malo vacsi klud. My sme mali iba kolotoc.

21
31. máj 2010

@lenadka , prave som si precitala, ze o Handlovej sa ma rozhodnut tento tyzden, zatial sa ma chodit rodit do Bojnic... 🙄 Dost blbe, ak je niekto z opacneho smeru, pride do ha a tam si precita, ze ma ist spat do Bojnic... Budme rady, ze rodime az v auguste... 😝

mirkapal
31. máj 2010

@mandylion, my sme tiez kupili len kolotoc, baldachyn nebudeme kupovat vobec.

lucia20
31. máj 2010

@memory97 prieduskovy som jej dala. mame taky co sa dava od 6.mesiaca. by si neverila kolko kapusty sa u nas poje. 😀 ale boli sme u lekarky povedala, ze dychanie ma ciste, len ma podrazdenu sliznicu v nose. tak uvidime.
inak bola som u lekarky, obvod.gynekologicky a tam mi povedala, ze mi ten test spravia ako pri babach. rano sa mam najest a tak dojst na testy. nic pit nebudem, len mi vezmu krv. ak bude zdvihnuta hladina po ranajkach, tak az potom pojdem k diabetologicke na testy. tak sa vytesujem, ze aj pri tretom tehu sa mi vyhla ta zbrnda, ako to tu opisujete. :D

@enny17 takze dalsia mlada maminka??? :D

@mandylion my sme mali aj baldachyn aj kolotoc. z baldachynu babatko dokopy nic nema, je to fakt len na ozdobu a kolotoc na zabavu. my mame baldachyn aj kvoli starsim babam.

barinkova
31. máj 2010

ahojte

lucia20
31. máj 2010

@barinkova ahoj..... :D

groka
31. máj 2010

@mandylion my mame kolotoc od fisher price,mam v albume,velmi si to pochvalujem,upokoji to dietatko velmi a pripravi na nocny spanok,no a baldach mala som len okolo postielky teraz chcem celu kontrukciu,takze ten kto chce bude mat aj to,aj to 😀 ale kolotoc je super,ale tiez zalezi ak tip,nie aby to zas moc hucalo nad malou hlavkou

barinkova
31. máj 2010

ja som nemala baldachyn len kolotoc nad postielku,ale kolotoc je super 😉

barinkova
31. máj 2010

ja som mala na postielke aj taku plysovu kvetinu da sa to dat aj na kocik vnutri to mam drot,mala ju mala rada

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre