♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
16. júl 2010

@jankasramka mala som spinal..ale dnes je to uz pohoda...sice chodim este ako stara babka, ale nemam bolesti velmi...boli to jedine ked kojim malu...a maternica sa mi vtedy stahuje...

kacena4
16. júl 2010

@michaela80 gratulujem k Viktorke, je nadherna uplne ako moji drobci, ho trosku mensia, aspon dlhsie odnosite najmansiu velkost oblecenia 😀

liba78
16. júl 2010

@michaela80 gratulujem, maličká je krásna 🙂 🙂 🙂

kacena4
16. júl 2010

cafte babenky, nebola som tu tusim uz vecnost a docitat vas bolo normalne umenie
par stranok dozadu ste strosku rozoberali "planovany porod" - ja od vcera nad tym tiez uvazujem, bola som na kontrole vsetko ok, super CS 4, babo belke 3200g. co je straaaasne vela na mna, lebo pri porode som mala deti mensie a to mam pred sebou este 3tt, tak sa bojim ci to utlacim a hlavne udycham ak bude velke - dnes som sa rozhodla, ze to skusim prekonzultovat s lekarom v pondelok co mi poradi, radsej porodit o nieco skor a vsetko ok, ako skolabovat kvoli astme a neporodit v poriadku, uvidim co mi na to povie
inak som bola z neho sklamana, vybrala som si ho za porodnika (mojho "obvodneho" gyn) vcera dotrepala do porodnice k nemu na kontrolu a nakoniec z neho vyliezlo ze si ho nemozem zazmluvnit, lebo ide na 2 tt na dovolenku akurat ked mam termin, strasne - hoci mi odporucil kolegynu... tak neviem co mam robit, ci sa dohodnut na porode rovno s nou ci s nim est predtym ako odide
inak u nas v noci straaasne prsalo, rieka stupla o 1 meter, sila, padali strechy a vsade plno vody, uz je lepsie,
prsalo asi 2 hodky ale vo vzduchu sa to moc neodrazilo, vonku bolo 22 ale v bytovne stale 28 ☹ a dnes ako keby ani neprsalo -hic 40stupnovy

evanns
16. júl 2010

@michaela80 gratulujem!!! mala je naaaaadherna...prajem Vam obom vela vela zdravia!!!

michaela80
16. júl 2010

dakujem....

mirkapal
16. júl 2010

Ahojte! Zo srdiecka blahozelam Miske80 aj Jaz k babatkam! 😉 Nech ste obidve aj s babatkami v poriadku!

groka
16. júl 2010

@michaela80 cau miska,no super foto,kedy asi pojdete domov pri takejto vahe?jej a gratulujem,mala je aj v inkubatore alebo ako to je?moj maly mal v pondelok 2300 vraj
a strasne ma zaujima ako sa ti to spustilo?

michaela80
16. júl 2010

@groka nepotrebuje inkubator apgar v prvej minute bol 9 a potom 10....domov pojdeme ked nam to nekomplikuje zlatacka v stredu...

helen1007
16. júl 2010

@michaela80 pripájam sa ku gratuláciám, malá je nádherná 😉

groka
16. júl 2010

@michaela80 miska tak sa tesim spolu stebou,ja som sa tiez pytala dokiho,kedy sa chodi domov s takym malym mimčom a ze kludne na 5 den len s vahou 2500g

uz by som chcela mat aj ja babatko v naruci ☹ tak ale ze mozno dnes? 😀 okna umyjem dnes,ale zaclony neviem ci mi dnes povesia mm

tu je par foto z dneska,malujeme na modrozltobielo,a zlta a modra sa nam podarila taka pastelova,sice to ma daleko od tej bordury,ale za to k zavesu a zaclone to pojde

lenadka
16. júl 2010

@groka kam sa zenies??? ved si len 36tt 😅 poumyvala som si okna v celom dome / 13 ks / az na detsku / 2 ks / minuly tyzden a ziadny porod sa nekonal 😝

groka
16. júl 2010

@lenadka mas aj poslickov?lebo ja mam 😀 take ze 5 minutove,10 minutove,12,20 😀 stat sa moze vselico,mozem aj nemusim porodit,doki vravi,ze po tom co krcok je na 1 cm,poslickov mam,moze sa mi stat to co s malym a pojdem,no chcem vydrzat do buduceho tyzdna,uzit si este tehu v trosku ochladeni,teraz zdochynam,ale este chcem mat poradnu aspon jednu u dokiho a sam povedal,nevidi na tom nic keby aj hned idem,vsetko mam dozrete 😅

lenadka
16. júl 2010

@groka praveze nemam a aj brusko prestava tvrdnut, akoby sa to moje dieta ani narodit nechcelo 😅

liba78
16. júl 2010

@jankasramka ahoj, tak si nás zastihla online. Ako v mexiku ? Teraz je tam ráno ?

liba78
16. júl 2010

@lenadka veď aj ty máš ešte čas. Ale je mi tak teplo, že by som šla rodiť aj ja hneď teraz ☹ A pritom musím ešte vydržať 😝

jankasramka
16. júl 2010

@liba78 ahoj, no tu je sedem hodin dozadu- cize teraz 12 na obed. dnes a konecne nikam nechystam bo nastala konfiskacia mojho auta na jeden den aby som si oddychla:D
tak od rana periem a cakaju ma haldy riadov zo vcera 😖

ale musim oddychovat lebo zajtra som si zaumjenila kastraciu konika a to bude asi fuska tyzden pred porodom- 😀
no nic- uz je to nutnost a nechcem to spravit po porode lebo myslim ze po cisarskom mi bude horsie ako teraz 😒

@groka no neviem -to malovanie v horucave nezavidim. a ved vazne sa setri aj ked je uz bejby ok- pockaj aspon kym bude vymalovane 😀

liba78
16. júl 2010

@jankasramka jéééj ty sa staráš o koníky ? Ako veterinárka ? Moja švagriná má koníka a chlapci moji chodia jazdiť 🙂

21
16. júl 2010

@michaela80 , no krasni steee!!! Blahozelam!!!

groka
16. júl 2010

baby,ja len okna som trosku umyla lestenie ma caka,ale to sa neda,neda sa urobit mi to co som povodne chcela,uz aj tak ma boli brucho,to uz neni pre mna,muz umyva vsetko,dlazky a len spalnu dokoncujeme,este nas caka kopec izieb od malovky umyt co sa roznieslo,takze si idem vylestit okna na spalni s detskou to mam vsetko v jednej velkej izbe my a dam prat zaclony zavesy a este vecer muz zavesi,brusko mi nedovoli ani zohnut sa k zemi,neschopna som totalne

groka
16. júl 2010

a baby nemalujte uz teraz to sa neda zvladnut,v nedelu jedine mate moznost ma byt chladnejsie 😀

jankasramka
16. júl 2010

@liba78 no hej mam jedneho konika-take starucke uboziatko, umieral od hladu tak som sa ho ujala ale odkedy zacal papkat, chce pripustit vsetky kobyly, skace z boxu a ublizuje si tak musim zakrocit skalpelom ☹
skoda,no.nechcela som...
a pravda to- mam rada medicinu koni-len teraz zial-ziadna prax- ved vies si predstavit ako na mna vsetci pohorsene kukaju ked beham okolo koni s brusiskom 😀

akika722
16. júl 2010

@groka tak to ti vôbec nezávidím to malovanie,my sme to robili minulý týždeň-detskú izbu a som rada že je to za mnou 😀

akika722
16. júl 2010

@helen1007 no aj prvé som mala na sekciu,myslim si že je to tym že som otehotnela rok po operácii čo sa lekárom videlo príliš skoro,dokonca ma odhovárali aby som si to nenechala a chceli mi vypísať papiere na zákrok.ale o tom som ani počuť nechcela.a vidíš,malého mám našťastie zdravého,druhé teho.bez komplikácii zatial,...a tebe sa čo stalo že tiež s jednou obličkou?

akika722
16. júl 2010

@michaela80 nádherné bábo,gratulujem,hlavne nech ste zdravé 🙂

jankasramka
16. júl 2010

@akika722 tak to je ake uzasne ze si sa nedala nahovorit na nieco take- ved to by si mohla mat tiez nasledky aj z takeho zakroku
podla mna to rozhodnutie asi nikdy neolutujes- a hlavne ked bude v tvojom naruci 🙂

aneta4
16. júl 2010

patrim sice do septem.ale neviem....doktor je nazoru že to bude august...pretože aj maliky mi napreduje o dva tt.no ale vlastne prečo pišem ......asi dva dni mi tvrdne bruško...aj predtym mi občas....zhruba 5-7 krat za den.teraz je to 12....15.inak sa citim fajn.....a kupila som si si mg+B6...len neviem ako často to mám pit.a či mám sa spojit s mojim doktorom.dakujem vopred za radu....a už to nejak vydržte v tychto teplách 🙂

akika722
16. júl 2010

@jankasramka to ma nahovárali ešte pri prvom tehotenstve,tá doktorka už chcela papiere pripraviť,bola si istá že mladá tak poslúchnem.nikdy v živote by som nebola schopná niečo také urobiť...neviem si to predstaviť bez môjho synčeka a na malu sa nesmierne tešííím

jankasramka
16. júl 2010

@akika722 jeeeeeeeeeeeeeeee, uzasny je 🙂
mas uplnu pravdu-niekedy sa doktori snazia rozhodnut za zenu a to nielen co sa potratov tyka...
podla mna je to to hlavne o psychike a sile zeny-ked chce velakrat dokaze aj nemozne - a hlavne v materstve-ved uz sa pisalo o nejednom pripade....

velkrat nahovaraju ze sa ma narodit napr. chore dieta tak nech to radsej zena nepripusti a cuduj sa svete-nakoniec sa dieta narodi zdrave🙂

tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne-ale vidim ze myslenie mas velmi pozitivne-to je podstatne🙂

jankasramka
16. júl 2010

neviem ktora ste tu pridala link na "mamila" ale to citam a super poradna🙂
vdaka -aj ked neviem komu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre