♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

liba78
23. júl 2010

@groka drž sa a napíš ako si dopadla 🙂

liba78
23. júl 2010

@kvietok121 tak to mi je ľúto, veď vonku je taraz hrozne teplo. A nemôžeš odtiaľ zdrhnúť ? 😀 Veď už si evidovaná v prezenčke. 😝

liba78
23. júl 2010

@akika722 ahoj, čo dnes varíme ?

tiffanka
23. júl 2010

@liba78 @akika722 ten tlak nám neublíži, len doktorka mi chcela dobre, že vraj je tu aj taká možnosť. Ja som už 2x rodila cisarskym a stále na termín. Teraz je to už inak?

akika722
23. júl 2010

@tiffanka asi stále je to inak 😀 ja som rodila syna cisárskym mesiac skôr-žiadne komplikácie-lekár tak rozhodol a ja ako prvorodička som bola ticho...a teraz druhe tiež sekcia no uvidim asi na čas lebo dr je na dovolenke a chce byť pri pôrode,neviem prečo,nežiadala som...

akika722
23. júl 2010

@liba78 dnes sa mi nechce-štrajkujem,objednavame jedlo domov 😀
včera som robila špagety a v polovici nechapem prečo vypli plyn...tak si vieš predstaviť čo s toho bolo...

vladka84
23. júl 2010

Ahojte, tak som doma z poradne.... robili mi prietoky aj ultrazvuk, vsetko je ok, o tyzden mam dalsiu kontrolu, tam mi budu robit vytery... akurat, ze mam maaalo zeleza, ani tabletky nezaberaju, vraj mam papat viac masa hovadzieho a pecienku, lebo z listovej zeleniny a spenatu az tolko zeleza nemam.... ako keby mi v takom teple chutila nejaka tazka hovadzina... a este som mala cukor v moci, uz druhykrat za sebou - a pritom som bola na GTT test a vsetko bolo ok, tak neviem co mi to tam stale skace, mam ist do diabetologickej poradne este raz...fuuuuj, znova mi daju pit glukozu? 😖

prikladam obrazok 🙂

carmenn323
23. júl 2010

Ahojte babulky 🙂 Mala som strasnu noc chodila som kazdych 10min na WC a strasne bolesti ako keby ma vajecniky boleli a riadne aj krize stale ma to tlaci ist cikat bola som si dat aj sprchu a mam bolesti stale take iste ☹ ze by to boli falosne kontrakcie?ja varim rostenku s ryzou a teraz som si isla na chvilu sadnut bolesti riadne od spodu 😖 no v pondelok mam ist do rizikovky som zvedava ci vydrzim 😲

akika722
23. júl 2010

@vladka84 krásne bábo 😀
s tym železom sa netráp,skoro každa tehotná žena ho má málo a ku koncu sa to už veľmi ovplivniť nedá...
hlavne že ste ok...

akika722
23. júl 2010

@carmenn323 len aby si nešla už dnes 🙂
a to varenie s bolesťami nezávidím,...oddychuj

carmenn323
23. júl 2010

@akika722 no musim to dovarit a potom budem oddychovat aj ked neviem ako lebo ked lezim je to horsie 😖 No nestras aj ked by som to mala najradsej za sebou tak sa priznam ,ze teraz bojim bojim 😀

akika722
23. júl 2010

@carmenn323 to ti verím ale budeš to mať za sebou...lahko sa hovorí,viem,mysli na pekné veci...ked maš také bolesti len nebud sama keby náhodou...držím palce budem na teba myslieť 😉

liba78
23. júl 2010

@vladka84 krásne bábo, tak aj tebe vyšla fotečka 😉

@carmenn323 ja idem variť asi halušky brynzové... mala by som už aj začať 😝 , našťastie nemam bolesti, len keď kopne do rebier 😠 , ale ľutujem ťa s bolesťami pri sporáku ...
@akika722 ty si to vyriešila najlepšie, my sme mali včera cezpoľný obed 😎 Išla som do reštiky, zjedla polievku, syn 3 špagety, vypila 1/2 litra kofoly a dala zbytok /skoro všetko/ zabaliť domov 😀 😀 😀 dojedali sme až na večer 😀 😀 😀

akika722
23. júl 2010

@liba78 tiež som myslela na halušky no zbožňuje to len manžel a najväčší problém je,nemá kto ísť do obchodu 😀
takže donáška domov to istí 😀

vladka84
23. júl 2010

ved aj lekar mi povedal, ze to nevadi, len mam dalej brat tie tabletky, aby sme to udrzali aspon v takej "norme" a vysvetloval mi, ze nedostatok zeleza sa prejavuje tak, ze je potom male babo, ale nas pripad to nie je, tak sa nemam znepokojovat... skor ho trapil ten cukor.. ja za to nemozem, ze mi chuti sladke :D
no carmenn, uz sa to asi blizi 🙂
idem aj ja nieco ukuchtit, ale len take rychle, asi rizotko zeleninove, nam s Timkou to staci a na vecer, ked pride tatko si upecieme stehienka a zemiaciky v rure, mnam 🙂

carmenn323
23. júl 2010

@liba78 no mnam bryndzaky milujem len keby sa mi chceli robit 😝
@akika722 dakujem no ale to mam za to,ze tu kazda pisala o poslickoch a ja som si tak v duchu,ze no a ja nic tak dobre mi tak 😀

vladka84
23. júl 2010

@liba78 dakujem, vysla..je tam sice take natlacene, ale rysy ma presne ako Timka - ako keby som ju videla, ked sa narodila 🙂

mirmaj
23. júl 2010

@liba78 bryndzaky by som si aj ja dala, len tak kucharka čo by ich robila chýba 🙂 ja urobím len cestoviny s nejakou syrovou omačkou aby sme to dnes zjedli
@vladka84 naozaj krasna fotečka, ja ked som bola v 23tt tak to ešte nebolo tak pekne vidieť, bola ešte malinka 🙂
@carmenn323 ty inak vyváraš 🙂 ja všetko len take rychlovky, ale mm chodí na obedy, takže take naročnejšie ma tam 🙂

liba78
23. júl 2010

@akika722 ja som dnes vínimočne bola ráno v obchode 😀 inak mi donesú moje zlaté sestričky a švagriná nákup cez týždeň a v sobotu mám objednané pečivo - to mi vyzdvihne tatino a keď je zle tak idem na velky nakup s mm. Vyzerám lenivo, ale my máme najbližší obchod cca 3,5 km.
@vladka84 ja by som tiež mohla zeleninové rizotko, ale to nechcú moji chlapci 😝

akika722
23. júl 2010

@liba78 tak tebe je fajn...ja mam najbližší obchod 2 min.z bytovky 😀 😀 😀

kacena4
23. júl 2010

@tiffanka co sa tyka toho cisarskeho, hlavne si uvedom, ze vysoky tlak a opuchy nie su zle len pre teba, ale hlavne je tam riziko pre babo, preto ten cisarsky - a tak radsej o 1-2 tt skor, ako by sa malo nieco prihodit,
toto som narychlo nasla na nete: "Mozu ju sprevadzat silne bolesti hlavy a poruchy zraku, uplne zlyhavanie obliciek, plucny edem a neliecena preeklampsia obvykle prechadza do eklampsie alebo HELLP syndromu. Eklampsia su epilepticke krce so stratou vedomia (Grand Mal), ktore ohrozuju zivot mamy aj babatka..."
ale to asi vies, ked mas s tym problemy, ja ma zasa problem s nedostatkom kyslika v krvi, ale drzim si to liekami hoci kortikosteroidmi, lekar mi povedal, ze radsej mu dat trosku kortikosteroidov ako ho nedokyslicit a poskodit nieco babatku...
zvaz to

carmenn323
23. júl 2010

@mirmaj ja som zvyknuta varit kazdy den to mam po mame 😀 no niekedy mi to uz lezie na nervy ale ked nam malo kedy zostane na druhy den a aj ked tak mne uz to nechuti 😝 ale dnes som navarila aj na zajtra a v nedelu urobim rezne,zemiacky a kuraci vyvar

kacena4
23. júl 2010

@vladka84 cukor ti moze skakat aj z toho, ze pred tym ako ides na moc (aj 2hodky) zjes nieco sladke, vtedy sa zvykne na chvilu zdvihnut a nemusi to byt len cokolada, kludne aj nejake ovocie, napr. banan tusim zdviha cukor - segra ma cukrovku

carmenn323
23. júl 2010

@tiffanka tebe preco budu robit cisarak ?kvoli tlaku a opuchom?

mirmaj
23. júl 2010

@carmenn323 ja mam tiež najradšej ked to v ten deň zjeme, lebo potom to už len prekladám v chladničke 🙂

liba78
23. júl 2010

tak vidím, že sme všetky rozmaznané... 😀 Od predvčera mám v chladničke zapekané cestoviny a ešte som tam zahliadla aj 2 morčacie závitky /ja som vyjedla len zemiaky 😝/

akika722
23. júl 2010

@liba78 ved to ani nejde do človeka v tych horúčavach...utorok poradňa určite som vypotila aspoň 3kg,ked budu navyše porazí ma

mirmaj
23. júl 2010

@akika722 ja toho popapám dosť aj v tých horučavach, ale nie vareného čo je v chladničke 😀 😀

akika722
23. júl 2010

@mirmaj ja fičím na melone a vodovych nanukoch 😀

tiffanka
23. júl 2010

@kacena4 ďakujem krásne za článok, aj za názor 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre