♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
18. sep 2010

@akika722 fakt krásny darček ku krštinám, skoro ako keby ti to moja svokra doniesla 😀 ako dopadli krstiny? 😎

lji
18. sep 2010

@akika722 to je akože dar ku krstu od svokry či ako??? 😕 😕 😕

liba78
18. sep 2010

@akika722 jeeeemine, aspoň tá nutela mohla byť original, nie ? 😝
Ale určite to nebol jediny darček. Ale určite ho zapíš Semimu do pamätnej knižky, aby si mohol pozrieť čo dobré mu babka kúpila 😠 A ako dopadli krštiny ? Semi plakal ?

@lji kúp rektálnu rúrku, keď sa bude malá pučiť, namoč do oliv. oleja a strč do ritušky. Podla mňa, lepšie ako teplomer.

akika722
18. sep 2010

@mirmaj jej aj tvoja ma take super napady?aaa pohoda unavena som
@lji ano moja ano
@liba78 nie moja ešte tekuty prašok ariel-nežartujem a to bolo všteko
maly super v kostole vydaval zvuky ako šteniatko ked sa spievalo no chcel sa pridať 😀 inač všetko prespinkal

vladka84
18. sep 2010

baby, aj vas tak bolelo, ked vam odchadzali stehy? ja sa dnes citim horsie ako den po porode, boli a picha ma cely spodok, za poobedie som bola 8krat v sprche, na chvilku to pomoze, ale potom zasa to hnusne pichanie, neda sa mi ani sediet, ani kracat, ani stat... joooj, ja by som si ich normalne vytiahla sama tie stehy, ved sa zblaaaaaznim 😖 😖 😖

mirmaj
18. sep 2010

@akika722 to teda ma 😀 ja keby som začala o mojej svokre tak by to bolo na poriadne dlho a ešte by som sa aj poriadne vytočila a to ju ani nevidím, len si spomenie 😠
@vladka84 ja som dosť rýchlo nemala čas myslieť na bolesti z pôrodu, lebo Tamarka ma tak zamestnávala a vyťažila hned od začiatku, že som si povedala, že pôrod bol úplna malina oproti prvým týždnov s ňou 😀 ale občas som si spodok oplachovala v repíku a možno my to pomohlo, neviem

gagarinka
18. sep 2010

@akika722 ta tvoja svokra je teda cislo 😀 podla mna ten darcekovy kos "vyrabala" pri upratovani komory 😀

@kvietok121 drzim palce, aby lehatko a satka pomohli 😉

o tej vahe pri noseni drobcov mi nieco vravte, moja mala v pondelok 5112 g a posledne dni pyta castejsie nez inokedy, tak to aj na nej vidiet 😅 a ja mam presilenu ruku, lebo druhou sa snazim aspon ako-tak reagovat na dianie doma (nieco podat synovi, napit sa, otvorit dvere a pod.)

Baby ake pouzivate plienky? Nam uz su Pampersky c.2 male 😠 este mi zostalo par kuskov, ale permanentne sa mi preserka do vsetkych moznych smerov, tak som uz otvorila 3-ky (tie active baby). Nemate niektora skusenost, ake su?

liba78
18. sep 2010

@akika722 ešteže to s tým arielom napravila. Dúfam, že aspoň 4,5 litrový. 😀 😀 😀 Ale hlavne, že Semi je pokrstený a super to zvládol. Zaspieval, nechal sa pokrstiť a jesť bude kura na paprike. Inak to má rád môj chlap 😀
@vladka84 stehy boleli, ale nemalo by to byť také zlé. Nemáš nejaký zapálený ? Skús ten repík na opláchnutie, poprípade ja som si tam večer nastriekala ten detol.
@gagarinka tie pampersky 3 su v pohode. Dávam ich len na noc, zatial. Cez den máva ešte 2jky.

mirmaj
18. sep 2010

@gagarinka to važne už 3? 🙂 no tak to fakt dobre papate a rastiete 😀 ja ti neporadím, skúsenosti ešte nemám, lebo ja mam niekedy pocit, že ešte aj v tých 2 máme rezervu 😎

gagarinka
18. sep 2010

@liba78 Aj ja som dala teraz vecer prvykrat, lebo uz ma to nebavi, aj pred kupanim bola cela pokadena a ked som jej vyzliekala to prekakane bodycko, tak som jej to este rozotierala na chrbte 😅

lji
19. sep 2010

ja mám doma "vyspelé" dieťa. 😀 malá mi v noci prespala 8hodín 😀 😀 😀 to zas bude deň 😅 ale to asi preto že sa jej konečne ulavilo 😔

@liba78 teplomer bola rýchla pomoc vnúdzi ale tiež som mame povedala že kupime rektálnu rúrku.len treba s nou opatrne aby si malá "neodvykla" aj sama tlačiť 😖

@mirmaj aj ja mam stale nejaky "hysák" len čo si spomeniem na svokru 😠 a to ani nie je zla,len taký svojský typ. ja som človek čo sa hnevá vždy max. hodinu ale po stretnutí s nou som vždy ešte dva dni mimo 😀

@akika722 prečo ja sa sťažujem na tú svoju???stačí si prečítať aké svokry majú iné kočky a hned mám tú svoju radšej 😀 😀 😀

lji
19. sep 2010

@vladka84 tak ako som ti už raz písala-síce som nemala silné bolesti ale fakt neznesitelné 😒 pichanie, bolesť,svrbenie. ja som si dávala betadin na vložky ...

kvietok121
19. sep 2010

@vladka84 mne pomahal rosalgin

kvietok121
19. sep 2010

@gagarinka tak to ste dobre my mame stale 1

gagarinka
19. sep 2010

@kvietok121 tak ale vy ste mladi este, my mame zrovna dnes 8 tyzdnov. A mala bola obrik uz pri narodeni - 3800 g (v 38. tyzdni). Takze vlastne len pokracuje v nacatom trende 😀

akika722
19. sep 2010

@liba78 😀 no ariel tie ako sa to vola tie vankusiky čo s gelom su napustene...no mm ma čo jesť tyždeň a maly ma z toho ho.no

akika722
19. sep 2010

mne sa už tyždeň budi dieťa len raz za n oc.zaspi okolo 20.00 zobudí sa okoko 2-3tej a potom až rano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akika722
19. sep 2010

jéééj dobré ranko prajem 😅

akika722
19. sep 2010

kurnik objednala som si už asi 6x botasky a furt mi pride mail že su vypredane.už ani nemam z čoho vyberať 😢

akika722
19. sep 2010

hm....zas prazdno.vzdavam.idem variť mm si rozkazal gulaš s kolienkami 😒 pa

vladka84
19. sep 2010

dobre ranko, dakujem za rady baby... ono je to asi tak, ze vzdy, ked mi ide nejaky steh odpadnut, tak ma hnusne picha, potom odpadne a je pokoj zasa... aj vcera som nemohla vydrzat, vecer som dala sprchu a zalahla a dnes uz je to v pohode, tak uz asi odpadol... keby som tak vedela kolko ich este je na odpadnutie 😀
aj mne mala v noci pekne spinka, zaspava sice medzi 20 -21 h., uz dva dni sa trosku pri zaspavani trapime, lebo by si chcela podudkat prsnik a na nom zaspinkat, ale ja jej nedam, to som teda matka 😝 potom ale vstane az okolo 3h. a rano pred 7h., klopem nech to nezakriknem, ale je to pokladik 😵

vladka84
19. sep 2010

kde ste vsetkyyyyyyyy? ja uz mam ako tak upratane, pracka doprala, obed navareny, cakam uz len kym sa zobudi malinka, lebo prsnik je uz tiez plny... a inak mm je uz skoro dve hodiny v obchode 😠 to mi teda pomaha, pride akurat na hotovy obed!

liba78
19. sep 2010

@akika722 tie aspoň dobre perú, ale dávam po dva do pračky. Ale nie malému na veci 😅 . Takže ani to nieje pre Samka. 🙄

Baby ja sa stále trápim s tou žabou, už som pozerala aj tu na MK, či niečo neporadia. Vytieram mu pusu 2xdenne, teraz s tou prevarenou vodou. Po tej fialovej vyzeral chudáčik jak transvestita a aj tak nezaberala. ☹ Ale asi to bude mať súvis aj s tou mojou chorobou a liekmi ☹

liba78
19. sep 2010

@vladka84
@akika722 ja vstávam 3-4x za noc, o jednom raze môžem len snívať 😒

kvietok121
19. sep 2010

@gagarinka tak to hej, my mozno este ani tolko nemame nevieme dozvieme sa az v stredu

ach baby zas ma bolia prsia, teda teraz konkretne asi bradavky ja neviem, pali ma jedna a ked sa prisaje na zaciatku je to utrpenie, ja musim mat furt nejaky problem 😠 maleho beriem z prsa lebo ma uz velmi bolia a on placeeeeeeeeee a placeeeeeeeeee a mna to trha srdce ach jo
@vladka84 vladi co robis, ked zoberies prsnik a dieta placeeeeeeeeeeeeeeeeee

vladka84
19. sep 2010

@kvietok121 aj mna tak boli jedna bradavka, taka paliva bolest, mam na nej trhlinku, taku malicku, najskor som si ju ani nevsimla, az po dokladnom skumani, po kojeni si ju natieram kremom bepantenol, tak sa mi zda, ze pomaha a ranka sa hoji... inak, prsniky ma bolia vzdy prvu minutku, ked sa prisaje, kym ich "rozcucka", niekedy aj hviezdicky vidim a len cakam, kedy to prejde...
no moja vacsinou zaspinkava a ked vidim, ze uz len tak naprazdno zuzle, tak je ju opatrne vyberiem z pusy a strcim namiesto nej cumlik..niekedy sa ani nezobudi, niekedy otvori oci dokoran a cumel vypluje, tak si ju pocicikam a na druhy krat si ho vezme a dudle...
@liba78 to vstavate, lebo je hladny, alebo sa chce len trosku prisat? ved to je kazde dve hodky? 😲

vladka84
19. sep 2010

baby, ja sa chcem opytat, davate malickym pred kupanim papat? neviem, ci jej mam dat trosku cucnut, aby neplakala od hladu pri kupani, alebo radsej nie, aby sa nepogrckala.. dnes mi zaspala po 15h, takze vstane akurat na kupanie.
A to je normalne, ze 10dnove babo vydrzi aj dve hodinky byt hore - bez placu, napapa sa, prebali a pozera, obzera, potom uz je unavena, tak pomrnci, dam jaj este trosku prsnik a spinka... 😕

21
19. sep 2010

Dievcata, my uz menej spime, sme castejsie hore a nic nas nebavi........ ☹ Dost poplakava, ani na ruky ani v nijakom nosici ani na ciciku...ani cumlik.... Co robit..?!

kvietok121
19. sep 2010

@vladka84 vladi aj ja natieram, ale akosi moc nepomaha, velmi ma bolia, a my vzdy bojujeme po vybrati ... niekedy mam pocit ci nie je este hladny ked tak hrozne chce ... ach jo ked nechcem prikrm .... ja by som chcela len kojit ... no som zvedava aky bude tento tyzden

inac aj nas malicky tak pozeral a bol hore dokonca uz teraz vnima aj kolotoc a hrkalku ked mu hrkam tak otaca hlavickou

vladka84
19. sep 2010

@kvietok121 ak pribera, tak dokrmovat netreba a to citis, ci ti naozaj papa, alebo len cucka, nie? A tie laktacne poradkyne sa ti neozvali? @akkika kedy si ty mala tu prvu mliecnu krizu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre