♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
27. sep 2010

@katulkaaaaaa aj naša Tamarka tam vydrží najdlšie spať,niekde som čítala, že im tam je lepšie, lebo maju nožičky pritiahnute k bruško a to sa im lubí a menej ich potom bolí 🙂

lji
27. sep 2010

@mirmaj my stále pcháme dudel tak plačkanie je slabšie ale tiež to vidím na den aký bol včera:málo spánku,vela plaču 😔

lji
27. sep 2010

@katulkaaaaaa juuuj a znovu sa budem opakovať.obdivujem žienky s dvomi deťmi a ked je ešte jedno k tomu aj choré... ☹ ☹ prajem viki skoré uzdravenie 😖

vladka84
27. sep 2010

@mirmaj @katulkaaaaaa aj moja zaspava najlepsie v autosedacke...staci, ze ju obleciem, posadim do vajicka a ona uz priviera oci, ani nastartovat nestihnem a spi 🙂
jaaaj, hnusne pocasie je von, esteze rano neprsalo, ze som stihla v pohode Timku odniest do skolky, ale ako po nu pojdeme poobede v takom pocasi netusim 😠
mne mala momentalne spinka v postielke, zatial len 10 min., tak sa nechvaaalim, len konstatujem 😀

vladka84
27. sep 2010

@katulkaaaaaa moze byt, ja sa po tych 6rokoch citim ako prvorodicka 😀 stale rozmyslam, ci sa dobre napapala, ci este nie je hladna, ci uz je cas ulozit ju, ci jej nie je zima, ci ju neboli brusko, ci neviem co... pri Timke sa mi zda, ze to islo vsetko tak prirodzene, teraz sa viac bojim...
joj, tak nech sa Viki rychlo uzdravi a Simonko nech sa od nej nenakazi 😉

evanns
27. sep 2010

@lji odsavanie mi trva max 30 min tych 120 ml ked chcem...odsavacku mam AVENT rucnu...tiez neviem dokedy budem stihat tolko odsavat lebo dokyna vravela ze to vela vypije na jej vek, ale ked jej dame menej tak konieeeec...hned place...je to hladosko 😀

evanns
27. sep 2010

@memory97 aj ja som sa vcera prechadzala v dazdi...co uz neurobime pre tych nasich drobcov nie? a presne, som vosla do OC ze si dam bezkofeinovu kavu aspon a mala taky krik ze hned som bola spat von... 😀 ...najhorsie ze aj dnes tu prsiiii....ale dnes pojde mm, ked bude treba 😝

kvietok121
27. sep 2010

@katulkaaaaaa chcem sa spytat citala som ze davas infacol aj ty pred skoro kazdym kojenim a davas aj probiotika????

mirmaj
27. sep 2010

@evanns ked stíhaš odsavať teraz, budeš stíhať aj potom, čím viac budeš odsávať tym by sa ti malo viac tvoriť.U mňa to ale neplatilo, ja som stačila pokryť jej potreby len prve 2 týždne odsavaním, ale ona papavala každe 2hodiny 90ml a to už som potom fakt nestíhala toľko odsať. Ale kamoška to takto vydržala pol roka bez toho aby ho dokrmovala, no potom už samozrejme ked bol väčší hej, ale nie UM ale zeleninovo-mäsové kaše. A dokazala by to možno aj dlhšie, ale už sa rozhodla ho odstaviť.

mirmaj
27. sep 2010

@lji aj ja stále pchám cumel 🙂 ale teraz som ju uspala v kočíku doma, ale neviem dokedy kedže sa nehýbe, tak sa pravidelne budí ☹

kvietok121
27. sep 2010

@lji neboj aj ja mam takeho lenivca, mne laktacna poradkyna ovedala ze to sa upravi len treba vydrzat ja castokrat davam z oboch , pripadne stiskj prsnik niekedy sa mu rzbehne sanie ze ked pribera nie je sa coho bataj my sa niekedy kojime az hodinu s prestavkami neboj upravi sa to ja tiez sa snazim vydrzat

evanns
27. sep 2010

@mirmaj a teraz ti kolko pije?

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@kvietok121 ja davam probiotika na obed a infacol alebo espumisan davam po kupani pred kojenym-len raz za den

akika722
27. sep 2010

ahojte...a sme doma.boli sme odniesť Paťka v školke,u lekarky/vigantol ešte nieje/tak mame to Dčko na 3 mesiace,nakupiť sme boli a prejsť sa.zmokla som jak myš 😠
a ako to urobiť po obede? 😲 vonku leje treba isť pre Paťka do školky,maleho nemam kde nechať... 😔

kvietok121
27. sep 2010

@katulkaaaaaa aha ja mam davat predkazdym kojenim priblizne 4x za den, takze niektore kojenie vynecham

mirmaj
27. sep 2010

@evanns teraz pije 100ml ale nutrilonu a ten je sytejší ako MM, a toľko pije už od tých 2 týždňov ako som ju začala prikrmovať a viac nevypije, aj ked jej urobím, aj z tohoto niekedy nechá trocha v cumli. A MM ked som odsavala tak tiež dokazala vypiť aj 110-120 a to mala len 2týždne vtedy. Teraz sa už nebudu nejako extra zvyšovať dávky to skôr na začiatku prvé 2týždne tak bolo

mirmaj
27. sep 2010

@akika722 aspoň ho vyvetráš, ja budem musieť isť asi tiež poobede s malou von a to ani nepôjdeme pre nikoho do škôlky 🙂 ale už to asi doma druhý deň nevydrží 😕 Ako obliekaš teraz Semiho ked idete von? rozmyšlam čo jej dať aby jej nebola zima, davaš už fusak alebo teplejší overal?

akika722
27. sep 2010

@mirmaj pančušky,bodiky polo dupky,mikinku a taky chlpaty overal,prekryvam teplou dekou 🙂))
no ja pod bodiky ešte tieločko davam🙂
školku mam 5 min.cesty rano nepršalo a kedže som ponahlala maleho som naobliekala a šupla do klokanky,jedna sa ma pytala prečo tam nosim plyšaka 😅 to bol moj Semi...fakt v tom vyzera ako plyšovy medved,a ešte aj zaspal tak sa vobec nehybal 😀

mirmaj
27. sep 2010

@akika722 tak to musí byť krásny v chlpatom overaliku 🙂 ked tak ešte pôjdete, odfoť nam ho 😎

akika722
27. sep 2010

@mirmaj ja ti ho aj teraz navlečiem do toho 🙂))))

mirmaj
27. sep 2010

@akika722 dobre, čakám 🙂)) a u doktorky ste boli na poradni? alebo je niektorý chorý?

akika722
27. sep 2010

@mirmaj mm sa zdalo že je chory tak aby bol spokojny šla som k dr,maly je zdravy pre istotu nam dala kalciovy sirup a to dčko som si dala predpisať a aj fenistil mi došiel

zla kvalita foto na živo je to lepšie

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@akika722 jééééj krásnučký plyšák 😵 😵 😵

mirmaj
27. sep 2010

@akika722 perfektný je chrobáčik 🙂, fakt taký plyšáčik 😀 no ale tak aspoň si budete na istom že je zdravý 🙂 a fenistil používaš načo?

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@mirmaj aj mne dnes dala dr fenistil,ze proti alergii ma vyhadzanu bradu...aj mala to berie sem tam ale ona zase je alergicka na stipance od komarov,asi sa to pouziva na vsetko 🙂

akika722
27. sep 2010

@katulkaaaaaa
@mirmaj dakujem...no keby ste ho videli zozadu...vobec by ste nepovedali že je to babo...ludia na mna pozerali jak na blbu som nechapala až kym sa ma baba toto neopytala pračo plyšaka nosim,asi myslela že mi preplo 😖
fenistil sa použiva ked je dieťa chore,tym sa uvolia dychacie cesty a lepšie v noci spinka,použivam pri oboch ked treba,Paťkovi 12 kvapiek Semimu 4-5...len ak je to potrebne,inač sa aj pri alergiach použiva

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@akika722 kde kupujes pancusky?sak neviem na take babetko zohnat

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@kvietok121 kludne davaj pred kazdym kojenm,aj ja som davala ked mala Viki tie hnuse koliky,maly to nema az take preto davam len raz denne,aby sme sa v noci vyspali 🙂

akika722
27. sep 2010

@katulkaaaaaa no v prvom detskom obchode som natrafila nane....mam troje a jedne take zateplene...určite najdeš isto tam mate viac detskych obchodov ako tu u nas v zapadakove 😀

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@akika722 som myslela ze si zohnala niekde na nete,ja uz po obchooch ani velmi nechodim,ale zajdem veru,uz je zima a mi ani jedny pancuchy nemame,idem kojit paa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre