♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
11. okt 2010

@mirmaj no šla som z materskej na matersku.pri Paťkovi mi platil zamestnavatel teraz už nie...plati mi socialka a doplaca urad prace...no neviem ako bude musim zistiť nejak

mirmaj
11. okt 2010

@vladka84 aj ja stále dúfam, ale neviem či nam to pomôže 😝 ale doteraz tých 256 bolo vlastne od 6mesiacov do 2rokov a potom do 3roka len 160 a takto budeme mať až do 3rokov 190 tak to nieje až taka strata ako som si myslela, ale aj tak je. No ale fakt to mohli dať už aj tym čo su na materskej ako my, to fakt inú vsuvku do toho dali idioti 😝 😝

@bonix to som aj ja mavala take dni, že som sa ani najesť nestihla, tak si hovorím, že no aspoň zhodím tehotenske kilá, ale ona potom zrazu večer spala a času na papanie bolo viac než bolo treba, takže to je horšie ako keby som sa najedla cez deň 😲 😲

mirmaj
11. okt 2010

@akika722 no tak som si myslela, že to maš a kedže už ti teraz doplacaju, tak možno už tam budeš patriť a zostane ti to, keby to aspoň tebe vyšlo, ked už teraz maš o mnoho menej ako my 😠

mirmaj
11. okt 2010

@bonix krááásna foto, už aj vieme s kým píšeme, super 😀 😀

danulienka35
11. okt 2010

@evanns no parada 😵

vladka84
11. okt 2010

@mirmaj no mne to vychadza asi na 900 Eur stratu... ak som dobre pocitala... a to je dost! Mne sa teda do prace skor vracat nechce, pri Timke som sa plasila, ked mala rok a pol, zacala som popri "dovolenke" a od dvoch rokov naplno, tak som si to teraz chcela uzit... 😖

danulienka35
11. okt 2010

@mirmaj ta je uzasna krasna 😵

danulienka35
11. okt 2010

@mirmaj no nam tecie vsade je hrozne pazravucka 🙂

akika722
11. okt 2010

@mirmaj hm baby pri Paťkovi som dostavala minimum...teraz som taaaka štastna že aspon 256 dostavam...ešte že mm zarobi celkom dobre

mirmaj
11. okt 2010

@vladka84 hej je to dosť, toľko budeme mať stratu asi všetky, lebo všetky by sme dostavali 256 a potom 160, tie čo sme robili 😢 ani ja som sa nechystala skôr, ale stále sa ani nechystám na plný úväzok, mm sa budú musieť viac snažiť, aby si nas uživili všetky 😀 😀
@danulienka35 dakujem, to sme išli na svadbu, tak sme ju trošku vyfintili 😀

akika722
11. okt 2010

pisala som babe čo sa štrajku asi zučastnila a vie o tom niečo...odpisala toto...

Ahojky bolo povedané, že sa to týka všetkých mamičiek, ktoré sú aktuálne na materskej a splňajú podmienku odrobeného obdobia...takže aj teba automaticky keď prejdeš na rodičovský tak ho budeš mať tých 256,-do 20.mesiacov veku dieťatka a potom do tých troch rokov 190... bývalo to 75% z pôvodnej čiastky takže to vychádzalo 192,- tak nechápem čo špekulujú a nenechali to tak ako to bolo... je to nefér voči mamičkám ktoré boli zamestnané alebo si platili dobrovolné poistene aby dostali 256,.ale zase aj pre tie ostatné čo berú 165,- to je nič...tých neviem ako sa to dotkne... hovorilo sa len o tých 256...
tak dúfam, že to zostane aspoň na tých 20.mesiacov...

danulienka35
11. okt 2010

@mirmaj no uzasna je princeznicka 😉

mirmaj
11. okt 2010

@akika722 no aj môj mm zarabal celkom dobre, ale aj živnostníkom hrozne pohoršuju takže on bude mať menšie úľavy na dane a mne znížia príspevok, takže obaja si hrozne pohoršíme 😖 😖
@danulienka35 takže papate podobne ako my 😀

mirmaj
11. okt 2010

@akika722 takže podľa tohoto by nám to zostalo všetkým, dobre som to pochopila? 😉

danulienka35
11. okt 2010

@mirmaj no mi hrozne moc papame

mirmaj
11. okt 2010

@danulienka35 a kojíš ju alebo je na MM?

bonix
11. okt 2010

@mirmaj Ďakujeeem...už som si aj údaje doplnila, aj malej nejaké fotky 😀

bonix
11. okt 2010

@mirmaj No to ja mám stále tak...cez deň nespí skoro vôbec ale v noci mi prespí skoro celú...väčšinou sa zobudí okolo pol piatej,piatej ale už mi pár krát spala aj do šiestej a raz dokonca do siedmej,a spinká od pol deviatej,takže ja tiež tak fajn jedávam na noc...a potom, že schudni 🙂

akika722
11. okt 2010

@mirmaj a som z toho blba teraz mi napisala....

Ahojky... no táto zmena sa týka mamičiek, ktoré už sú alebo, ktoré budú do konca tohto roku poberať rodičovský ... takže bohužial ty budeš dostávať tých úžastných 190,-Eur nepotešila som ťa...

takže už vobec neviem 😒

kvietok121
11. okt 2010

@vladka84 vazne no to som zvedava lebo teraz plackame ☹

bonix
11. okt 2010

Baby ste tu niektorá aj z Mt ? nemám s kým kočíkovať ☹ ...teda ono by aj bolo, babky,tety a tak ale nejakú maminu by to chcelo 🙂

kvietok121
11. okt 2010

@mirmaj ano myslim ze sa to trosku zlepsuje

mirmaj
11. okt 2010

@akika722 no tak podľa tohto to zasa nestihneme 😠 ja už kašlem nato, nech sa nažeru, ked majú malo a maju pocit, že mamičky na MD maju moc 😝
@bonix tak to krásne spinkávate v noci 😉 aj my spíme dobre, ale do siedmej sa nam ešte nepodarilo bez papania 🙂

bonix
11. okt 2010

@mirmaj No ja som veľmi šťastná, že tak spinká, lebo cez deň nespí skoro vôbec a to keby aj v noci nespala asi spadnem z nôh 🙂 ..dúfam, že jej to ostane ...máš nádhernú dcérku 🙂

mirmaj
11. okt 2010

@akika722 ale prídavky na dieťa idu zdvihnúť o 2centy, tak sme za vodou, nie? 😀 😀 😀 😀

mirmaj
11. okt 2010

@bonix dakujem, aj ja som pozerala tvoje foto, to mate poriadnu paradnicu, koľko veľa šatičiek ma, aj my ich mame dosť, ale sa mi ich jej nechce obliekať 😀

vladka84
11. okt 2010

noooo, ja si pockam na vyjadrenie nasej uzasnej vlaaaaady, alebo na januar, to uz si budeme naistom 😕 baby, ja mam zasa plny kos na zehlenie... nechapem, stale dookola periem a zehlim, to kto to tolko spiniiiii 😲

akika722
11. okt 2010

@mirmaj ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 ☹ ☹ ☹ ☹

bonix
11. okt 2010

@akika722 Jéééj Akika ty si z Trebišova? ja som tam vyrástla..teoreticky...keď som mala 11rokov sme sa odsťahovali ale skoro celú rodinu tam mám 🙂

vladka84
11. okt 2010

@mirmaj 😀 😀 😀 to bolo dobre, dva centy plus a na druhej strane 66 Eur minus... ved to ako keby sa nam vyronalo 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre