♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
20. okt 2010

@evanns to ti cely den nespi a potom 2,5h. vkuse? ja mam problem hlavne poobede, lebo ked si nepospi, vecer potom pri kupani vrieskaaaaaa a po kupani od unavy zaspi a ani sa nenapapa poriadne, takze sa potom v noci budi a dojeda...

vladka84
20. okt 2010

@liba78 no tak skus 😉 ja by som ju tiez pochvalila, ale teraz niet cim 😀 😀 😀 no ale pevne verim, ze nastane prelom uz coskoro a nebudem sa mat na co stazovat 😎

evanns
20. okt 2010

@vladka84 no vkuse ale iba v kociari vonku 😒 cize ak nejdem von tak sa trapime a je nervna velmi ☹

vladka84
20. okt 2010

@evanns no my vydrzime byt hore tak max. 2hod., vecer niekedy 3hod., viac urcite nie, to si uz potom musi zdriemnut, aj ked len na 10min...najcastejsie si takto podriemka ked papa... cize ked rano vstane pred siedmou, okolo 9tej je uz nervozna, ze si chce pospat, potom cez obed a potom este raz poobede... no ale mozno z toho este vyrastie 😕

mirmaj
20. okt 2010

my máme tiež denný spánkový režim nejaký divný 😖 spíme aj 6x za deň ale tak po 40min 😉 ale v kočíku vonku tiež aj 2-3hodinky, len teraz sa nam nedalo, lebo sme sa pokadili, tak sme prišli skôr, ale aj tak v tom dlho vydržala 😀
@vladka84 a tiež ked je hore dlhšie ako 2hod. tak už je mrzutá nervozna a potom sa nevie uložiť už vôbec 😖

kvietok121
20. okt 2010

@mirmaj my teraz driememe v satke nemala som to srdce ho vybrat a zobudit a tahat do tej zimy tak sme ostali doma

kvietok121
20. okt 2010

a foto

lji
20. okt 2010

@kvietok121 jeeeej aké super fotky 🙂 🙂 🙂 🙂 a tá šatka je superná. je to ťažké viazať?

ozaj už máš tú elektrickú odsávačku?

memory97
20. okt 2010

@kvietok121 jejda aky je maly zmeneny, uplne ine babatko, ako ked ste dosli domov🙂 s tou satkou je to super🙂

kvietok121
20. okt 2010

@lji nie nie je len treba trpezlivost, ano mam odsavacku je lepsia, urcite je to pohodlnejsie,
@memory97 ano uz je z neho velky chlap 😀 aj ked pomalicky priberame mam pocit ze rychlo rastie a meni sa

jankasramka
20. okt 2010

@vladka84 prepac prepac, to asi ja som ti vymenila dieta-mne predtym vobec nespaval a teraz spime rovnako ako @evanns akurat ze ja o 5 nekojim takze poiahne od 22 do 7 😀
ale cez ced tiez vecsinou nechce spat len tie 10minutovky co spominas....otvori oci a je fit, ale tak mu to odpustim kedze pekne spi v noci 😀
@kvietok121 jej aky zlaty v tej satke 🙂
a neboli to tou elektrickou?

zuzana76
20. okt 2010

ahojte

@jankasramka janka ste v poriadku? tusim na severe mexika bolo zemetrasenie, nevies kde presne?

jankasramka
20. okt 2010

@21
@liba78 nasi to tiez tak riesili- foter siel do skoly, nahucal ucitelku (najlepsie na chodbe nech ma hanbu) a vychvalil tie co boli spravodlive a ,mile a bol pokoj 😀 😀 😀

@katulkaaaaaa ja mam pocit ze mateo je fakt tlstosko ved vy mate vsetci miery viac dlhe a my siroke 😖 mateo meria menej ako simonko a vazi o dost viac 😒

jankasramka
20. okt 2010

@zuzana76 ahoj, nie, my telku nepouzivame 😀 mm ma prehlad ale ja nie. my sme v stredozemi ako slovensko v centre europy...tu nastastie ani zemetrasenie ani hurikany 🙂
ale mm tak kde byval predtym spominal ze este ako decka museli v noci bezat casto na ulicu bo riadne tam triaslo vzdy 😖 ale nikdy nic vaznejsie nastastie....

zuzana76
20. okt 2010

@jankasramka aha no super, ani ja neviem kde presne to bolo , len v spravach davali

kvietok121
20. okt 2010

@jankasramka nie neboli je to fajn, aspon viem kedy vypil cely prsnik kedy nie

kvietok121
20. okt 2010

@jankasramka tak pekne ostante doma aby sa vam nic nestalo 😉

zuzana76
20. okt 2010

ja k tomu " hucaniu " na ucitelov - Samozrejme aj ucitelia su len ludia a su rozdielni, avsak bola by som zvedava ci by ste rovnako nahucali aj na nejakeho lekara, ci pravnika, ci podnikatela, ktory by vam nejako poskodil, napr zle opravil zub, alebo nejako inak. Ano viem, su to deti a nezastavam sa dotycnej ucitelky, avsak ak sa budeme takto spravat k ucitelom pred detmi, aj ked mal ucitel chybu, tak kam to povedie. Dieta vidi, ze aj ono sa tak teda moze spravat a potom preto to tak vyzera, deti nadavaju ucitelom, ba uz aj nosia zbrane do skol. Podla mna si treba s ucitelom pohovorit ako clovek s clovekom. Ja osobne teda nemam rada arogantnych a namyslenych rodicov a ani deti. Ja som ucitelka, je pravda, ze na niektorych ziakov som mala tazke srdce, " nesedela" som na nich, ale proste ked je niekto fakt vulgarny, tak ho jednoducho nemozete mat radi. Teraz nechcem na nikoho utocit, len si myslim,ze niekedy by sa rodicia naozaj mali zamysliet, aky priklad davaju svojim detom. Ja som mala vacsinou dobre vztahy s detmi a doteraz sa s mnohymi stretavam, ale uz som 4 roky na MD a kolegyne mi vravia,ze kazdym rokom ide uroven ziakov nizsie a nizsie. To na margo toho pritakavania, ze treba ist do skoly a " nahucat" na ucitelku.

kvietok121
20. okt 2010

@zuzana76 suhlasim s tebou, aj ked nie je ucitel ako ucitrel tiez som ucitelka a naozaj niekedy sa cudujem ze ucitelom je ten ktory nema vztah k detom ani k uceniu, lebo nase skolstvo donutilo spravnych ucitelov - vela z nich odist, kvoli tej byrokracia, ktora vosla do skol za posledne roky a suhlasim s tebou napono ze uroven deti aj niektorych rodicov sa velmi zmenila ... poviem ti uprimne vzdy som snivala o uceni ale teraz som sla na MD s radostou

jankasramka
20. okt 2010

@zuzana76 jasne mas pravdu preto so napisala ze aj pochvalilo tie co su ako ty 😉
nasa triedna vsak mala v triede dceru- donasacku a ta mala vdzy same jednotky a my sme museli recitovat obsahy liteRARNYCH DIEL NASPAMET. ak si zabudla jednu vetu 3 ak ti nieco vypadlo 4 a ja klasicky 5 lebo som to hovorila vlastnymi slovami kedze som mala rada knihy....
takze pochop su aj blbi ucitelia s ktorym,i to inak nejde.
ajked mi je jasne ze hucanim sa skolske problemy neriesia..

zuzana76
20. okt 2010

@kvietok121 ja detto, od ZS, asi od 10 rokov som chcela byt ucitelka, ale teraz ked to vidim, tak mi je zle, scvrknuty zaludok mam z toho. Ja ucim na gymnaziu, cize by sme mali mat relativne vychovane deti, to si radsej ani nepredstavujem co je to na ZS alebo ucnovskych skolach.

@jankasramka ved pisem, ze ucitelia su len ludia su rozdielni, aj na mne ako dietati sa vyvrsili niektori, hold clovek nevyhovie kazdemu, ale ide mi skor o to, ze k ucitelom si uz ludia , ba dokonca aj deti dovoluju nenormalne veci.

zuzana76
20. okt 2010

ked sa ide k zubarovi, tak tam nechas minimalne 20 eur a to som este z lacneho kraja 😀 a este mu aj podakujes, zato ucitel co sa dennodenne stara o niecie dieta, si enzasluzi castokrat ani dakujem.

jankasramka
20. okt 2010

@zuzana76 mozno treba spoplatnit skolstvo 😀

kvietok121
20. okt 2010

@zuzana76 ja som na zs

jankasramka
20. okt 2010

@zuzana76 zuzi, neviem ci si si vsimla ale mateo sa narodil 18.7. 14,37 sekciou a mal miery 2570g a 47cm.
som pozerala tvoj album a tam tie samkove takmer rovnake udaje 😀
ako ste na tom teraz - kolko meriate a vazite? a celkovo ako sa ma? neboli zatial ziadne problemy?

zuzana76
20. okt 2010

@jankasramka vsimla, ja som mala kontrakcie uz 18.7. len som im podpisala papier,ze chcem skusit najskor prirodzene rodit, tak som mala cely den kontrakcie toho 18.7. a nic, len na 1 cm otvorena, tak potom mi dali nejaky oblbovak, z toho som zaspala a na druhy den uz bola sekcia, uz som neriskovala

zuzana76
20. okt 2010

@jankasramka neviem kolko ma teraz presne, ale ma vyse 5kg, asi 5,5 a mozno viac, v pondelok ideme na poradnu, tak potom napisem presne a nosime velkost 62 a nieco 68, takze ma asi okolo 60 cm uz urcite.

alure
20. okt 2010

ahojte maminy,som tu len na skok,lebo malý je dnes nejaký urevaný dva krát som bola v Bratislave a ani som sa nestihla poriadne najesť :(
Nedá mi nereagovať len na to čo vidím na tejto strane (spätne pár strán sa tak skoro nedostanem) ale my máme Olivera v súkromnej škole ( škola pre mimoriadne nadané deti ) a viem porovnať aj s "normálnou ZŠ" a poviem vám že som momentálne nadmieru spokojná.Samozrejme je to aj o tom že sme práve v prvom ročníku natrafili na nie veľmi "dobrú pani učiteľku" ktorá namiesto hľadania riešenia čo sa s našim drobcom deje ho zavrhla a patrične mu dávala najavo že je "iný" Bývali sme v Rožňave kde možnosti celkovo ako také nie sú a nakoľko manžel už dlhodobo pracoval v BA,rozhodli sme sa pre radikálnu zmenu a prisťahovali sme sa do Senca. V priebehu pár dní sme absolvovali psychologické posudky,inteligenčné testy a podobne a Oliver je momentálne neskutočne šťastný a spokojný,čo privádza k spokojnosti aj mňa. Ale je to fakt o tom že záleží od šťastia na akú učiteľku dieťa natrafí....

@jankasramka
Mateo bol taký maličký? Ani som si nemyslela..a tie miery mi už vyšumeli z hlavy....ale krásne to všetko dobehol a je z neho veľký kus chlapa 🙂

bolo by obnoviť tabuľku kde sme udávali miery a termíny ak sa nikto nehlási pokúsim sa niečo urobiť a bolo by skúsiť popísať aj váhové prírastky a tak..aby sme mohli porovnávať,hmmm?

jankasramka
20. okt 2010

@alure asi je to tym ze rovnako ako existuju nadpriemerne nadane deti takisto existuju aj podpriemerne nadani ucitelia 😀 😀 😀
by som do roznavy pani ucitelke pozdrav poslala...

liba78
20. okt 2010

@alure to je dobrý nápad s tou tabuľkou. 😉 Tiffanka už nemá moc času a ani tu dávno nebola. @tiffanka Ako sa máš ? Ste všetci v poriadku ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre