♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

peta131
25. jan 2010

Baby aj mne kupanie velmi chyba, ja som zase niekde citala ze by sa nemalo v tehu kupat 😖 ale strasne rada by som si napustila vanu pred tehu som sa stale kupala to je moj najvacsi relax a teraz uz 3 mesiace bez vane sa idem zblaznit 🙄
tak hovorite ze by sa nemalo nic stat?

A co sa tyka bruska tak mne sa uz zvacsilo nohavice uz ziadne nezapnem tak chodim tak ze si dam dlhy sveter a gombik rozopaty na rifloch 😀 uz som aj na nete pozerala tehu gate ale mne sa ziadne nelubia, vsetky take nijake a tie ceny 😠 keby za tie prachy co za to pytaju tie rifle boli aspon pekne...

Babulky a tie vase spinenia ma mrzia ale treba dufat ze bude vsetko v poriadku...

lenadka
25. jan 2010

peti na prvej strane boli v inzeratoch teraz 3/4 tehu gate a sukna-pekne, lenze velkost 36 😅 takze pre mna niic 😝

mywiel
25. jan 2010

Tiriel som rada len tak dalej uz len dva tyzdne a si v druhom trimestri. 😉

leteku
25. jan 2010

ahojky. ja sa tiež nekúpem a strašne mi to chýba. Neznášam sprchu lebo tam mrznem no ale čo už človek neurobí pre mimi.
Baby cez víkend chcem skompletizovať tabuľku a zoradiť nás podla termínov pôrodu tak ak niekto má nejakú zmenu, resp. ešte tam nie je a chce byť tak prosím IP.

mywiel
25. jan 2010

V tehu sa mozte doma kludne kupat tam vam ziadna infekcia nehrozi a hlienova zatka je uz davno vytvorena. 😉 Len v prvom trimestri sa telo nesmie prehriat lebo hrozi potrat prvé tri mesiace ale to iba ak by bola voda horuca 39 stupnov a telo by v nej bolo viac ako 10 minut. Takze v 37 stupnovej vode sa mozete kludne cvachtat.

leteku
25. jan 2010

No ja to radšej riskovať nebudem, vydržala som to aj pri malej, vydržím aj teraz. Mne to povedal gynekolog tak sa riadim jeho radami.

mywiel
25. jan 2010

Mne povedal tiez doktor ze telova teplota je ok a doma mas vanu umytu, ale ked sa bojite tak pockajte do druhého trimestra ved uz to mate zachvilku. 😉

mywiel
25. jan 2010

Na plavarni je to iné ci v kupeloch lebo ked vyjdes z vody mas na sebe mokré plavky a to nie je bohvieco pre baktérie.

mib
25. jan 2010

ahojte kocky,

tiez som sem dlhsie nenakukla, takze som mala co robit aby som docitala a bola v obraze. 😅

tiriel, to je super ze si zase doma. davaj na seba pozor a uzivaj si pohodicku. 😉

co sa tyka kupania, mne ani tak nechyba ... my mame vanu kvoli detom. 😀 my sa obaja s mm iba sprchujeme. ale obavala som sa teplej vody, lebo milujem horuce sprchy a pred dvomi tyzdnami som sa na to pytala doki, aby som si bola naistom. povedala mi vyslovene, ze telo sa nema prehrievat a ked sa budem sprchovat, iba vo vode ktora ma 35 - 37 stupnov. drahy sa smial, ze mi to bude chodit merat, lebo v kupelni standardne spravym saunu. 😀

mywiel
25. jan 2010

Ved to ze vo vani to lahsie odmerias, ja tiez milujem horuce kupele ale teraz davam bacha a meriam. 😀 max. 37 stupnov je to relax ja som si ani pri prvom tehu nevedela predstavit vzdat sa vane uplne.

mywiel
25. jan 2010

Ja by som v 35 stupnovej vode prechladla... 😅 😕 😀

mib
25. jan 2010

mywiel, on to nechodi merat. ... aj ked od neho by to vystalo. 😀 teraz sa to snazim robit tak, ze sa idem sprchovat trochu skor, ... este ked nie som ospala. lebo ked som ospala, potrebujem mooooc horucu vodu.

mywiel
25. jan 2010

No ja mam detsky plavaci teplomer co pouzivam pre malu ked ju idem kupat, takze je to pohoda. Ale horucu vanu som si davala ked mi zacali kontrakcie tak som v nej lezala dve hodiny doma kym som isla do porodnice a jedla som hrozno, sme sa smiali s manzelom, ze uz len sampanské chyba. 😀

tiriel
25. jan 2010

ahojte,teraz som došla od svokry,maly ostal tam s mužom a ja idem spať - dala som foto drobca do albumu , zajtra popíšem 😵

mib
25. jan 2010

ano, to som prave pocula ... ze horuca voda jednak uvolnuje bolesti a jednak urychluje porod. ja v horucej vode po chvili nevladzem dychat. preto si kupel nezvyknem robit. minuly rok som sa kupala asi tri krat. 😀 ale inak som celkom cistotna.

peta131
25. jan 2010

No ja som zase velmi zimomriva ja som lubila si napustit horucu vanu krasne sa zohriat a potom clovek vyjde ako znovuzrodeny to je pre mna ten najlepsi relax 🙂 no a tak teraz sa tiez trapim v sprche ale neviem si predstavit sa sprchovat v nejakej vlaznej vode ja musim mat teplucku vodu a potom nakoniec pred dosprchovanim si nachvilku na seba pustim taku este horucejsiu aspon nachvilku aby som sa zohriala 🙂 ale tiez sa bojim riskovat ist do vane radsej vydrzim...
ja som sa vcera odvazila po 3 mesiacoch abstinencie na tutu mutu no ale poviem vam to bolo strachu aby sa nieco nestalo tak len tak jemne a namiesto toho aby to bolo romanticke to bolo skorej komicke 😀 😅 ja sa totizto velmi bojim aby som nahodou nezacala potom spinit alebo krvacat lebo viem ze viacere baby po sexiku spinia tak ja som este nenabrala odvahu 😖

Lenadka len ja by som radsej chcela rifle lebo teraz este nevynosim 3/4 nohavice....ja som taka riflova...musim este mimibazar pozriet...

mib
25. jan 2010

tiri, krasne fotecky. drobcek je velky bojovnik, toho uz nic tak lahko neohrozi. oddychni si. 😉

mib
25. jan 2010

ja som takto zase zavisla na sprche. preto sme si spravili velky sprchovy kut so sprchou zhora (dazd), aby sme nemuseli drzat tu hadicu. je to uplne ine ako sprchovat sa vo vani ... to neznasam. je mi zima, bud mi voda tecie na nohy alebo na chrbat alebo na brucho a vzdy mam problem s tym, kam ju polozit ked sa chcem namydlit. 😖

mata299
25. jan 2010

vaňa, či sprcha?...tak túto dilému som tiež riešila, ale po tých návštevách urgentu som si to rozmyslela a aj keď si myslím, že som nešpinila z toho, tak radšej som nič nešla riskovať...., ale inak vaňu milujem...totál relax
tiriel...super foto, pekne oddychuj...

mata299
25. jan 2010

mib...bola si už na 3D?ostál ti termín pôrodu alebo ti tiež posunuli podľa meraní?

mywiel
25. jan 2010

mib po takej sprche tuzime aj my aj v lete to budeme prerabat, obrovska sprcha kde sa zmesti aj cela rodina, a na zem chcem kamene okruhliaky 🙂
tiriel bude dobre len oddychuj co najviac. 😉

tiriel
25. jan 2010

baby,zuahliadla som že sa tu zas "špiní" , bihan - teba asi kus dorazila ta super tura . baby držte sa 😔 ja viem aky to je strach, ja som maleho nechala u svokry,lebo hned na uvítanie som dostala päsťou do brucha,samozrejme nechcel ale nejak som nestihla skoro reagovať

mib
25. jan 2010

mati, 3D mi doki nerobila. som si myslela, ze je to zbytocne, lebo je skoro a este to nebude pekne vidno. ale ked som videla tvoje foto ... 🙂 ale spytam sa na to najblizsie doki. chcela by som tiez takto vidiet nasho drobceka. 🙂 termin porodu mi naposledy stanovila na 30.7. zo zaciatku mi tt skakal aj tyzden hore dole ... ale myslim si, ze to bolo skor tym, ze ho nemohla dobre zmerat. posledne razy sa uz stale tocime okolo toho isteho terminu plus/minus dva dni.

mib
25. jan 2010

myviel, v takej si potom vychutnas aj to sprchovanie ... ked na teba prijemne padaju kvapky vody. 😉 napad s okruhliakmi sa mi paci. len to budes mat trosku komplikovanejsie s cistenim. my sme dali dlazbu taku ako je v celej kupelni aj do sprchaca. vzdy to vytriem ked umyvam podlahu a je hotovo.

tiriel, pri drobcovi sa tomuto nevyhnes. ☹

este som chcela k tym sportom, ktore sa tu preberali vcera. ja milujem lyze a od svojich piatich lyzujem, dovolim si povedat, ze fakt velmi dobre. vela krat to ale nemusi byt o vlastnej sikovnosti a pad z lyzi na zem moze byt velmi tvrdy. uz ma raz jeden "sikovny" snowboardista zrazil na zem a akoby to nestacilo, ako sa smykal dole svahom, presiel mi snowboardom cez hrudnik.

groka
25. jan 2010

bihan a nepojdes pre istotu k lekarovi pre ten kusok?ja sledujem momentalne kusky ci nemam,lebo uz par hodin pozorujem tupu bolest v podbrusku na jednom mieste,ale vstrede podbruska,mne sa to vobec uz nelubi,chcem byt v pohode,nespinit,chcem si to uzivat,taka som z toho smutna,potom nahnevana,ze by som kricala do sveta,ako nenavidim to zle co sa stava a proste je mi na figu zo vsetkeho,ved ja som dnes cela den len v posteli,nic som este nerobila ☹

zuzannas
25. jan 2010

no ja si davam kupele hlavne koli zimomravosti a relaxu, lenze ja tam skoro nikdy nevydrzim dlhsie ako 10-15min. takze si hadam neublizim...

tiriel
25. jan 2010

Groka,ale nekrvacas cerstvu krv?

groka
25. jan 2010

ja sa kupem tak ze mam zapnuty vyhrievac a vodu len teplu a som tam 20 minut a idem von,to sa moze,ale ja sa kupem asi tak raz za 2 tyzdne,samozrejme sprchujem 2 krat denne rano,vecer

ladywitch26
25. jan 2010

biba, no hej, na antolskej, ale prid rodit do ziliny, alebo niekde napr. do presova, co baby spominali. tu som nemala ani zazmluvneneho doktora, statna nemocnica, uplny nestandard a bola som maximalne spokojna. chcem vidiet toho doktora na sr, ktory sa bude hodinu venovat masazi hradze len kvoli tomu, aby nemusel robit nastrih a ked mu nedas do vrecka ani cent.

tiriel, vitaj doma, tak babo je nakoniec bojovnik, a vsak to aj bude lev a ti sa len tak nedaju 😉

ikulka
25. jan 2010

ahojky dievčatá joooj čo to čítam zas problémy booože čo je nejaké kritické obdobie? ☹ držím vám palce nebojte všetko bude dobréééé....aj man inak posledné dni strááášne bolí brucho potrebovala by som klud ale mám amlu doma je chorá tak o klude možem len snívať...... ☹
tiriel vitaj doma.... 😉 🙂
a čo sa týka kupana tak ja sa len kupem nesprchujem sa iba v lete lebo mne je strašná zima lenže aj osm taký extrém že ja sa kupem vo vode nad 40stupnov.....tak teraz som radšej z toho upustila ale ked sa kupem tak len tých 37 a to ma nebaví lebo tam mrznem 😀 tak sa radšej rýchlo sprchnem a preč z vane......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre