♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
27. jan 2010

Lenadka: jaaj, tak nech vam sud dobre dopadne, aj ked sa odrocil! 🙄

Ja som prave dopapala vybornu paradajkovu polievocku so syrikom a cerstvym chlebikom a teraz idem odfukovat! 😀

ikulka
27. jan 2010

ahojkajte dieťa mi výnimočne zaspalo na obed tak som rpišla na chvílu mrknuť....
tei druhý velký uzv sa robí v 20-tom týždni, ale napr u nás v martine robia len normálen sono na 3a 4D musíš do sukr. ambulancii....a mne teiž robia sono len cez brucho vobec nei tou sondou....

zuzannas
27. jan 2010

Ikulka: uz Ti nechce spinkat cez obed? 😕 😖

ikulka
27. jan 2010

zuzi nie saška od dvoch rokov cez obed nespáva

tea333
27. jan 2010

ikulka ja myslim prvy velky, zatial som bola len v ambulancii 🙂

ikulka
27. jan 2010

jááj tei tak myslím, že by sa mali robiť v 10. 20. tom a 30-tom týždni....ja chodím iba na tie lebo naša dr nemá sono na ambulancii.....ale chcem sa objednať aj medzitým ešte do heliosu sukromného lebo to nevydržím

tea333
27. jan 2010

10 to je nejak skoro nie? ja som v 10tt a mam este len prvu poradnu 😕

groka
27. jan 2010

Ahojte kocky

mame tehu knizku+prvu poradnu za sebou,babatko je v poriadku,tlak mam dobry,105/65 je nizsi mavala som 120/80 ale to asi preto,lebo som prestala pit kavu,baby v nizke mam CRL ze 23,73 a cervix 3.0,zodpovedame 9tt ale inak sme v 10tt a podla ms by som mala byt v 11t,akoze nechapem,ale akcia je,TP mam 23.8 chapete?ja nie
vzali mi krv 4 ampulky aj na protilatky,lebo som negativka a 26.2 mam druhu poradnu,aj sono ma caka aj krv zasa
mam si robim tentokrat sedave kupele v rosaligine,zapal uz nemam dnu,ale svrbi ma na povrchu
vzdy ked pridem k dokimu nespinim,pripadam si kao keby som mala halucinacie uz

denisocka
27. jan 2010

no sranda grotka ... tak asi si mala ovilku neskor ? ja som mala 26mm ked som bola v 9+3tt . ale hlavne že je vš. OK

ja mam tiež hroznu mykozu,v piatok si nato niečo popýtam

groka
27. jan 2010

denisocka ja nemam ani mikozu,nic nechapem uz
ja viem na stopro ze som otehu 4.12 po tom uz ovu nebola nakolko som merala Bt a ani sex takze...
babatko je mensie proste ale aj tak len o tyzden pretoze ti lekari aj tak ved to maju prerata aj podla toho aky bol dlhy cyklus a ja som nemala 28 dnovy a oni vsetko rataju podla 28 dnoveho,takze mozno aj je take ako ma byt mimco,lebo o par dni je to posunute u mna,aj tak pojdem rodit v druhej polovicke augusta takze to je jedno,no od toho 23 viem ze to mam cakat a pri synovi to bolo tiez,rodit som isla spontanne tyzden a pol pred terminom,alebo tyzden

denisocka
27. jan 2010

inač,mne sa taka sranda stala pri prijme v stredu, dokyna spisovala papiere k hospitalizácii a pýta sa,kedy som mala PM. tak ja že 9.11. a ona otočila usg a odtial číta a zapisuje, že termín porodu je 14.7.2010 . a ja nanu čo??? nie,to je zle .. a ona 3x po sebe,že nie,takto to je a hotovo. tak ja furt do nej,že kde taky termín,že to mesiac skor mam rodiť? a ona sa pýta,kedy mi robili prvý usg, a ja že v 5tt a ona nato - "tak zabudnite na ten ultrazvuk,tento datum je už fixny, lebo v tomto týždni to je najpresnejšie !!!" a zas ma odbila.som si pripadala jak na psychiatrii a vravím jej - tie udaje na monitore niesu moje ! a ona - že ježiš, prepáčte... fakt 😝 a vyratala mi že 11.8. 😵

tea333
27. jan 2010

denisocka som sa pobavila 😀 😀

zuzannas
27. jan 2010

Ikulka, tak to mozem byt happy, ze ten moj to spanie este nebojkotuje...

mywiel
27. jan 2010

Deni to je kr... moja byvala gyndoska mi takto chcela robit amnio lebo tiez nemala moj spis ale niekoho iného, aj som ju hned zmenila a dobre som urobila, vela zien hovorilo ze ona je uplne mimo lebo sa rozvadzala tak sa na pracu absolutne nesustredila. 😠

zuzannas
27. jan 2010

Denis: no tito doktori.. 😒 neviem ako by sa tvarila keby povedze takto zamenila krvne testy... 😒

ikulka
27. jan 2010

deni čo? no sila 😲
ja to mám tiež tak divne s tým termnom určite sa z 15-teho posunie na neskor podla sona ale podla PM a dlžky cyklu by to malo byť ešte skor...ale to už nejak neriešim aj tu mi to zle ukazuje som len v 11-tom týždni....
a čo sa týka toho jedenia a pitia ja som pri prvom tehu teiž všetko stirktne dodržovala ale kávu som pila aj v tedy aj teraz ale to je pri mojom tlaku nevyhnutnosť ja mám taký nízky že aj teraz v poradni mi normálne nevedela zmerať....

denisocka
27. jan 2010

ja som sa aj chvílku bala,či to babatko čo som odfotila tiež je niečie cudzie 😀

ikulka
27. jan 2010

deni tno to by bola sila......

tea333
27. jan 2010

baby prosim Vas ja viem ze je to debilna otazka, ale skuste mi opisat ci ma zajtra caka na prvej konzultacii, dr spominala ze mam setricke povedat ze idem na konzultaciu, ze mi da poharik, tak asi myslela na cikanie..takze budem odovzdavat vzorku mocu.. a dalej? lebo ja som roztrzita a nebudem vediet co odomna chcu 😨

denisocka
27. jan 2010

a dalšia sranda v prvy den v nemocnici,nabehne mlady pekný doktorik a na celu izbu ,ktorá z vás je zo XXX a ja že ja . a on , a kde bývate - hore dedinu či dole a ja že hore , tam v bytovke. a on usmev - tak moja babka je vaša suseda oproti . skoro ma drblo . už to určite vie cela vesnička má středisková,kedže tato rodina ma aj obecne potraviny 😅

evitkamalicka
27. jan 2010

tea na kazdej poradni budes davat moc, budu merat tlak a potom ta kuknu....ja moc nosim zo sebou z domu

mywiel
27. jan 2010

Deni ved ale doktori su viazani tajomstvom nemaju co prezdradzat zdravotny stav pacienta, to by nemal... 😕

denisocka
27. jan 2010

no ešte váhu - ja sa važim doma , tie komunisticke vahy v nemocnici pridavaju vela kil navyše

groka
27. jan 2010

tak to CRL je velkost? to ma len vyse 2 cm?

evitkamalicka
27. jan 2010

CRL je velkost od hlavicky po kostrc, bez noziciek

evitkamalicka
27. jan 2010

ja sa vazim u dr. maju digitalnu

denisocka
27. jan 2010

mywiel, ja som si ho dala ešte zavolať a vravím,že neže to bude vedieť cela dedina.... takže ktovie ? ja už ani k znamej nechodim do lekárne s receptom,kde mam tehu diagnozu,bo viem jake svinuchy sedia za PC a nahadzuju diagnozy do počitača

denisocka
27. jan 2010

hej groka, "len" tolko,ale teraz to ide rýchlo - čo milimeter to 1den a potom ešte rýchlejšie

denisocka
27. jan 2010

groka,tu je taka tabulka - je tam velkosť v cm a vek v týždnoch http://www.ob-ultrasound.net/crl.html

ikulka
27. jan 2010

tei áno neboj nestresuj ved dr ti povie čo treba..ja tiež nosím moč z domu a iba nalejem do toho pohárika ked vojdem dnu spýta sa ma ako mi je a zmeraju mi tlak...dokonca ma už dr ani nepozerala len mi prehmatala brucho povedala "spona 4" 😀 a dosť a počuvala srdiečko či bije teba možno bude aj pozerať neviem každý dr má iný system ale ten moč a tlak je základ....
groka naše malo v 9,5 týždni 29mm ved teraz rastu rýchlo neboj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre