♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
11. máj 2010

mne sa zas osvedcili prave tie so snurkami

rubinka
11. máj 2010

Evi v čom sa ti zdali lepšie?

evitkamalicka
11. máj 2010

rubi nam vsetky bezsnurkove padali z hlavicky alebo si ich dal dole

rubinka
11. máj 2010

No práve toho sa obávam že či nebudú padať z hlavičky ale ked také krásne všade majú a bez šnúrok 😒

evitkamalicka
11. máj 2010

ja som teraz kupila aj 2 bez snurok, tak uvidime ako to bude pri druhom

lulusha
11. máj 2010

bihan, myslim, ze na Slovensku nebudeme mat problem s klimatizovanymi izbami 😀 😀 😀 uz sa tesim na tie super horucavy... raz som lezala v nemocke akurat v juli tusim, prazilo nam slnko do izby, mohli sme sa aj opalovat 😎

inac baby, ako si umyvate vlasy? lebo ja som zvyknuta umyvat si ich zohnuta nad vanou a dnes mi skoro odisli krize... nemate nejaky iny tip? mam len vanu a sprchu si neviem "pripnut" dohora...

evitkamalicka
11. máj 2010

lulush ja normalne vleziem do vane ako keby som sa sla sprchovat

rubinka
11. máj 2010

Lulu ved normálne som vo vani a chytím sprchu do ruky a tak 😀

mywiel
11. máj 2010

Mne do porodnice netreba nic len pre mna nocnu koselu tu davaju uplne vsetko aj pre mamu aj pre babo dokonca aj tu nocnu koselu ak by som nemala svoju ale s holou ritkou behat nechcem tam su tie otvaracie. 😀 😝 Oblecko pre babo, prikryvky, perinky, deky, kozmetika, plienky, vlozky vsetko mi daju dokonca aj kojacie jednorazové vankusiky do podprsenky kolko len chcem, to som vzdy odchadzala nabalena z porodnice lebo som brala vsetko kedze si to mozme zobrat aj plienky. 😅

bihan
11. máj 2010

My sme čiapky nenosili, nosila ich iba Sára 😀 ale nemala som problém s tým, že by jej padali. Aj som jej ich pravidelne dávala snáď len v nemocnici, potom len vonku. Šnúrkové sa mi páčia len také zimné visiace s brmbolcami 😀

Lulu, tiež som to chcela napísať... stojím vo vani a prchu si držím nad hlavou 😀

mywiel
11. máj 2010

Slniecko ja fajn pre babo ak ma zltacku ja som malu davala v porodnici k balkonu aby na nu svietilo a zimné deti ju asi budu mat kedze toho slniecka bude uz menej.

lulusha
11. máj 2010

no tak budem musiet skusit asi tu alternativu 😀 len nemam rada ten pocit, ked mi sampon steka po chrbte, pripadne aj s vlasmi..brrr...

mywiel
11. máj 2010

Ja sa normalne sprchujem v sprche.

nikitka231
11. máj 2010

no kocky tak obed som si uz uvarila
thajska zeleninka,krabie tycinky a liliput paradjky na olivovom olejceku 😎 😀 😝 idem si zgustnut a potom asi pojdem poprat tie vecicky pre drobceka lebo zajtra idem do poradne a na glukozku tak akma zasiju do nemocky nebudem mat kedy uz prat 🙄 😎

mywiel
11. máj 2010
evitkamalicka
11. máj 2010

aj ja prave kukam ebay, ci mi nieco nepadne do oka

denisocka
11. máj 2010

nikita,nemala by si ležať? či to ktora ma ležať

lucia20
11. máj 2010

michaela ak som dobre pochopila, tak si v nemocnici??? kvoli comu??? to musi byt hrozne byt dlhodobo prec. ja si to vobec neviem predstavit. sa desim toho ako to tu u nas doma bude vyzerat, ked ja budem posledny mesiac v nemocnici a potom este cca par tyzdnov po narodeni a operacii. moj manzel bude zrejme sedivy. som zvedava ako zvladne dva mesiace s babami sam. mne bude dobre ja budem mat len jednu ale on??? asi zostarne o 10 rokvo. 😀 😀 😀 😀 ale aspon si to vyskusa.

pipi tusim si tiez skovavala brusko v skolke kvoli prijatiu. :D nas prijali kvoli tomu, ze sme mali zrovna v case prijimania prihlasok diagnozu na prerusenie UPT, tak ju vzali s tym, ze budem v praci. ale chvalabohu. aspon nemusim riesit co bude s nou ked budem v nemocnici.

groka, ten prebalovak je super, ja som mala nieco podobne, skoda, ze som to dala prec. sme boli v tom, ze uz tretie nebude. kedze manzel tu nejaky cas nebol, tak som bola skalopevne presvedcena, ze uz to odkladat nemusim. 😀

ja som pribrala nejakych 4,5kg. vcear som pred poslednou poradnou sa taaaaaak schuti najedla, hned mi vaha vyskocila o kiilo hore.
😢

rubinka
11. máj 2010

Lucia20 čitala som tvoj príbeh, držím ti palce nech všetko dobre dopadne 🙂

lucia20
11. máj 2010

boze, ked si spomeniem ako som ja behala v tehu po obchodoch pri prvej, co sme vsetko mali uz pokupene. teraz tusim budeme kupovat z porodnice, ale vela veci chcem kupit az potom s malou. neviem ci stihneme vyuzit. ale musim dokupit nejake nove bodynka, lebo sa bojim ze 56 ju budu tlacit na jazvu po operacii. sme uvazovali aj nad nejakym kvalitnejsim matracom do postielky. boze ja vobec neviem ako to bude vyzerat, ako sa to bude hojit, aku bude mat starostlivost. vobec nemam predstavu.

my mame kocik tiez trojkombinaciu s vajickom. sme spokojni, kupili sme aj lehatko, hrazdicku, dalsi mantinel, kedze bude mat teraz dve postielky, nejake pleny uz lezia v skrini, zavinovacky do vajicka a podobne. no ved uvidime. mne sa nejako nechce este kupovat a chystat, ked neviem ako to s malou dopadne. ja som vela kupila do 15.tt, potom nam povedali zle spravy, tak som razantne prestala kupovat. tearz cakame ako dalej. ved hadam casu dost.

este aj tak budeme musiet babam poprehadzovat a vymalovat detske izby, aj obyvacku prerobit. juj ako sa mi do toho nechce.... :(

lucia20
11. máj 2010

rubinka, dakujem. 🙂

simuska153
11. máj 2010

Ahojte 🙂 ,

stale vas citam, len napisat nejako nestiham ☹ ... ale hadam sa uz polepsim.

Chorobky (Miska, Lenadka, Didulka, Lucia20, Marija.... a vsetci na koho som zabudla).... drzim palce, nech sa vam kazdej stav aspon potroske zlepsi a nech babatinka v brusku posluchaju...

Lucy - ja mam tiez po Adamkovi to textilne lehatko a bolo super, planujem ho aj teraz pouzivat pri kupkani.... vyhoda je aj v tom, ze lahko mozem oprat na nom potah 😉

Marija ☹ , Melinka je zase chorucka ☹ ☹ ☹

Miska - super sprava 🙂 , sice je to len o 2 tyzdne skor, ale urcite to potesi 🙂))), tak drzim palce, nech sa ten pobyt v nemocnici este trosku skrati a mozes oddychovat doma.

Idem vas citat dalej, nech som v obraze 😉

simuska153
11. máj 2010

Pipi, krasne brusko 😵 ... mne maleho tiez zobrali do skolky od septembra, len mu chcem dat odklad az kym nebude mat 3 roky, nech to nie je pre neho taky sok - v auguste novy clen rodiny a v septembri sup do skolky.... tak my pojdeme asi az od februara bud. roka. A tiez mame teraz rodicovske a ideme tam obidvaja - u nas to zatial nie je problem, ak je mamina doma a dieta chce dat do skolky 😉 ... a samozrejme blahozelam aj k dobrym vysledkom 🙂

Groka, tiez mas krasne brusenko 🙂

Pri Adamkovi som do roka pouzivala len detske prasky Lovela a Batole - bez avivaze... po roku som zacala pridavat aj avivaz... a teraz uz samozrejme periem spolu s nasimi vecami v Arieli alebo Persile.

zuzannas
11. máj 2010

Nam tiez nic viac okrem plienociek a vlhkych vreckoviek netrebalo pre babetko v nemocke na kramaroch... 😵

zuzannas
11. máj 2010

Lulusha, ja som si prave dnes tak umyvala vlasy zohnuta nad vanou 😀 inokedy si ich umyvam ked sa kupem a sedim vo vani, ale inac, neporadim asi... 😔

marija
11. máj 2010

Boli sme u lekarky, CPR 14, vyzera to prvykrat na virozu, teploty stale 38,5C, uviidme ako sa to bude vyvijat...

Baby co ste mimo SR, ale aj tie v ramci SR nepoculi ste nieco o Colostrume / Kolostrume? Ako o preventivnej liecbe... dnes som si nasla par clankov, nejake studie a pytala som sa na to aj lekarky a ta len odporucala, ale chcela by som aj nejaky nazor pocut 🙂

simuska153
11. máj 2010

Nikitka, ja pouzivam na flaky od travy taky sprej La OCA, len nastriekam na flak a supnem prat... a flak zmizne (teda zatial zmizli vsetky) 😀
Kosielky som vobec nepouzivala, zdalo sa mi to neprakticke, hlavne ked sa drobec zacal mrvit a kosielka sa mu vyhrnala hore. Ciapocky kupujem vzdy bez snurky (aj ked je niekedy problem tie malicke take vobec zohnat), ani sa mi nepacia a ani si neviem predstavit, ze by som mala malemu zavazovat pod tu mini bradicku a takmer ziadny krk este aj snurku 😀

Hali, ja som mala v porodnici este aj tenke bavlnene rukavicky pre maleho, aby sa hned nedoskriabal...

simuska153
11. máj 2010

Marija, sice to nie je bohvieco, ze viroza, ale vo vasom pripade urcite lepsia ako angina... tak sa drzte, nech to rychlo prejde...a o Kolostrume pocujem prvy krat, takze neporadim.

simuska153
11. máj 2010

Inak, nam sa podarilo objednat a uz nam aj prisla korbicka na kociar.... a nepasuje nam na nasu konstrukciu ☹ ☹ ... Mame aj klasicky kociar 3-kombinaciu - taky velky riadny na zimu a okrem neho mame sportak X-Lander. No a na ten sme objednali z Ciech korbicku a vajicko....a korbicka nepasuje ☹ . No co uz - este ze nam ju zoberu naspat a vratia peniaze - to sa moze stat len nam 😀

nikitka231
11. máj 2010

deni,hej ja mam lezat som na PN od minulej stredy ale kedze som sama doma tak si musim sama aj daco ukuchtit,inak sa snazim len lezat a ist na wc a nic nerobit a pracka operie sama tie vecicky,bo ak zajtra ma supnu do nemocky nebude to mat kto poprat:(
kocky inak mam pocit ze to moje brusko je velmi nizko polozene... 😕 boze som zvedava co povie zajtra dr ,mm mi vola z Deutschladnu aj 10 krat denne uz som z toho na nervy viem ze sa boji ale toto mi moc nepomaha 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre