♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

rubinka
16. feb 2010

Baby nestresujte 😀

kacena4
16. feb 2010

babenky, zasa porovnavate velkost baba podla tabulky????
je to hlupost
kazde dieta ma in predispoziciu po rodicoch - co sa tyka velkosti (obaja rodicia cca160 cm alebo cca185 cm budu mat tako rovnako velke deti - je to o genetike)
nestresujte sa hladanim tabuliek na nete a porovnavanim vasich udajov s teoriou priemeru 😅

a co sa tyka monitora, je pravda co niekto tu napisal (sorry zabudla som meno) nie je ho treba kym nemas rizikove dieta - nedonosene, reflux...
su to zbytocne vyhodene peniaze, nakolko je potrebny cca 4 mesiace potom sa ti dieta uz prevaluje a po 1/2 roku uz je zbytocne

kacena4
16. feb 2010

babenky, prave som si nieco prekladala z anglictiny na googly (neviem ani ň po anglicky) ale vyrozumela som "termin porodu" a prelozilo mi to "termin dodania" - nie je to krasne, dodaju nam deti, kolegyna nadhodila, "len si ich treba vyzdvihnut" 😀 😀 😀 😀 😀

lulusha
16. feb 2010

ja by som chcela monitor dychu, budem kludnejsia...viem, ze aj moja mamina nam stae pchala prst pod nostek, ci jej nan nadychame 😀 😀 😀 a ja som velky posero, takze si monitor iste zabezpecim...

dnes mi dosli tie tehu nohavice, co som sa bala, ze velkost S a uplne super su! strasne pohodlne a aj dlzka sedi...odporucam!!!

mata299
16. feb 2010

rubinka...bola som v prenatálnom centre a dankovčík tam vtedy nebol....bola tam stela muránska, bola veľmi príjemná a všetko pekne zmerala...ďakujem za congratulation

bihan...tak ja verím, že donosím dieťa do konca a asi ten prístroj nejak riešiť nebudem...potom sa hádam uvidí, či to je potrebné, ty už máš dieťa a používala si ho pri prvom?

evitkamalicka
16. feb 2010

ahoj babule....ja nejako v poslednom case nestiham

denisocka
16. feb 2010

lulu ktore

nanula1108
16. feb 2010

ahojte maminy, chcem sa spytat, zajtra idem k dokimu, na odbery + moc,myslite si , ze uz uvidime pohlavie??

rubinka
16. feb 2010

Ak sa bábo správne natočí tak je to možné, hlavne u chlapčeka.

lenadka
16. feb 2010

caute, dnes som v poradni strasne dlho cakala, ledva sme potom stihli ist do poradne na 5r. prehliadku s malou, malu neockovala, lebo je chora, napisala jej ATB, lebo ma na jednej mandli hnisavu aftu-az jednu 😅 ...sono mi nerobil, len mi brali krv na AFP a neccheli ma vypisat do prace ze az po vysledkoch AFP, tak mi dali dalsiu poradnu buduci tyzden 😅 nech si pridem po vysledky.

Ja vysielacku mam, ale nie som s nou spokojna, vtedy som nemala internet a v jedinom detskom obchode v najblizsom mestecku mali len zn. Campol babies aj to na objednavku...babo nie je pocut kym nezacne plakat, zas dosah ma daleko 400m-mam skusenost ze aj viac, ale to ze nepocut aj mensi sramot mi vadi, bracho kupil pre nich teraz v metre nejaku pestunku za 30€ a pocut aj ked si maly mľaskne, alebo zabrble...pritom za tu vysielacku som dala pred 5 rokmi 2000,- co na tu dobu bolo teda dost..no vyuzita bola na 100% nakolko sme byvali na poschodi u svokrovcov a ked som chcela ist do pracovne, alebo do kuchyne, tak mnou len tak lomcovalo ze neviem ci mala neplace a neskor ked mala vyse roka som si mohla dovolit ist aj do zahrady a bola som kludna ze neplace...
a prve mesiace som bola kazdu chvilu hore a kontrolovala som ci mala dycha, len preto vymyslam monitor dychu 😅 ale nechcem ho za kazdu cenu, musel by sa najst v prijatelnej cene 😉

saksina
16. feb 2010

ahojte babulky, tak ja tiez nie som na 100 % rozhodnuta o tom monitore dychu a vysielackach, ale zas prestahovali sme sa do domu a ak nahodou budem niekde vonku v zahrade, tak by bolo fajn, pocut babo, ci neplace... Ale ved mame este kopec casu doriesit to, nie? 😉

Dnes som sa rozhodla, ze pojdem kupit prve vecicky pre drobceka - kupim nejake body vel. 56 a 62, nejake ponozky, mozno dupacky, ciapocky... 😵 jaaaj uz sa tesim 😵

inak vy tu uz vacsina citite aj pohyby, ale co som si tak vsimla tak ste uz druhorodicky, tak asi preto ich citite skor ako my prvorodicky, nie? 😉 Ja zatial ani len naznakom nic necitim, iba sem-tam take popichavanie, ale to neviem, ci creva ci maternica ci co?? 😕 😅

rubinka
16. feb 2010

Saksina ja tiež ešte nič necítim 🙂

Potm hod do albumu tie vecičky čo nakúpiš, som zvedavá 😉

saksina
16. feb 2010

ok rubi, pofotím 😉
no ty si tiez prvorodicka, co? tak preto asi este necitime nic... ale ved sa dockame 😉

rubinka
16. feb 2010

Hej som 🙂

lulusha
16. feb 2010

deni, tieto: http://www.mojamoda.sk/product/nohavice-sivocie...
tusim podobne veci tu maju, ako si ty odporucala.

a maju aj nove tehu pasy, take zabavne 🙂

lolitka08
16. feb 2010

denisocka, lenadka ja piccolions satku mam a som spokojna, zalezi co hladas... toto je stylova, prakticka satka a moj manzel ju rad nosi tiez (dokonca aj babicku sme do nej navliekli). mozno v nej nemozes vyvazat dieta 12 hodin ale vpohodicke 2-3 hodinky, je super mat spat obe ruky a hlavne je za normalnu cenu a ucel plni tak ci tak. Nemusis 5 minut to obtacat okolo seba a babo sa v nej moze prirodzene hybat.

lenadka
16. feb 2010

lolitka a je to aj trolinku elasticke? a da sa v nej dat babo do tzv. kolisky a trebars nadojcit?
fajn, ze je tu niekto kto ju ma a moze povedat svoju skusenost 😉

maculienka123
16. feb 2010

ja neviem baby ,mne sa tie tehotenske rifle nepacia,vsetky su take iste jeden styl,jedna farba,ako lulu poslala ten link,tie sa mi vyslovene nepacia,take maju vsetky ale kde najst nejake ine stylovejsie?

tinka66
16. feb 2010

kacenka4 - obdivujem ta...byt v porodnici od 25 tt a take krasne miery...velmi velmi ti drzim palceky, aby si zvladla toto tehu bezproblemovo, si silna zena...este som sa ta chcela opytat, ci mas angeliku este stale u seba alebo je uz u novych rodicov??? inac moja larinka bola velika 3550 a 51 a to tri tyzdne skor, mala som nadherny spontanny porod bez epi...naozaj krasny so vsetkym co ma byt, krasna spomienka aj s manzelikom...a suhlasim, ze netreba porovnavat miery, hlupost...

ja mam vsetky hluposticky, aj monitor dychu, aj bla bla bla...ale ked to bolo nase prve milovane a po 30 a veeeelmi sme sa na nu tesili...

a satky velmi odporucam tiez, super vec, aj teraz svoje babo budem nosit v satke, krasny kontakt matky s dietatom, ale aj nas tatko ju nosil v satke a hlavne ked su refluxove deticky, tak je to super...taktiez, take nepokojnejsie...ja som s nou v satke varila, spala, prechadzkovala, turistikovala, v zahradne robila, proste vsetko....

lucy1990
16. feb 2010

Ahojte 🙂 baby, ja uz tehu rifle mam, ale ktora nemate, tak tu na konikovi ma jedna baba dobru cenu a vyzeraju pekne, kuknite https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... 😉

pipi1211
16. feb 2010

maculienka kuk tu 🙂 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=72599 😵 😵 😵 😵

maculienka123
16. feb 2010

http://shop.tehotka.sk/tovar/71-Tehotenske_rifl...
este z tychto by som si mozno vybrala ale moc si asi nenavyberam celkovo 😉

kacena4
16. feb 2010

tinka66 malinku uz nemame - je adoprovana - mame z toho radost, ze sa jej nasli rodicia

bihan
16. feb 2010

Lolitka, ten tvoj super sling si prezentuj niekde inde, tvoje príspevky už v téme o šatkách a nosení boli zmazané, môže byť zmazaný aj tu 😀
Logicky nejaký kus látky na jedno plece nemôže byť pohodlný pri nosení napr. 8kg dieťaťa.. čo moja malá mala v 5m.

Maťa, Sára bola donosené dieťa a žiadny monitor sme nemali.

Inak keby som bývala v dome, tak určite kúpim vysielačku, ale v byte to nemá cenu.

michaela80
16. feb 2010

bihan to neznamena ze ked je dieta donosene ze nemoze zomriet na SIDS. Nepostihuje to len nedonosencov ci rizikovych novorodencov...ja som mala nehodu pri malom , chvala bohu stala som pri nom ked sa to stalo a na 100 percent som rozhodnuta za monitor dychu pre lepsi spanok alebo len mozno pocit moj, ale budit sa kazdu chvilu a kontrolovat ci je o.k uz nechcem zazit.....cize aj ked bude toto druhe donosene monitor dychu kupujem....

lulusha
16. feb 2010

macu, ved kazdy si vyberie, co sa mu paci... ja vsak 50 € za tehu gate nemienim dat, ked uz ich v zivote viac neobleciem... kamoska mi pozicia svoje tehu veci, hlavne, nech to je pohodlne a netlaci... 😀

ninkaa89
16. feb 2010

lucy1990-tie rifle som si uz dala poslat na dobierku, hned ako som ich uvidela 😀 asi jedine schopne a v normalnej velkosti,,

bihan
16. feb 2010

Michaela, ale tvoj syn je nedonosení, pri nedonosených deťoch je riziko väčšie (a ešte pri chlapcoch). Nehovorím, že donosené dieťa nemôže postihnúť SIDS ale celý tento humbuk okolo SIDS je z môjho pohľadu obrovská kampaň na podporu strachu a prezentujem tu len svoj názor. Nikomu ho nevnucujem. Keby som mala nedonosené alebo problémové dieťa, tiež ho kúpime. Zatiaľ to v pláne nemám. O SIDS som si naštudovala veľa informácie nie len z príbalových letákov monitorov dychu a lekári tvrdia to, čo som tu písala aj predtým.. v 50% SIDS nastáva mozgová smrť, takže v tom prípade je monitor len na to, aby mamina presne vedela, v ktorej sekunde jej dieťa umrelo.
SIDS je nesmierne vzácne ochorenie, zato monitor dychu za tri tisíce má tak asi 70% rodičov... prečo asi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre