♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
13. jan 2010

aj my chceme 3, ale ak budem mat aj druhy cisarsky tak treti je uz riziko, no uvidime

rosienka
autor
13. jan 2010

lady- ak si trochu pozries moju "anamnezu" v albume, tak asi budes vediet o com hovorim...zial len zazrak nam pomôze a nie zivotosprava, ci bacardi 😝 🙂 ...a tento rok budem mat 36...

ladywitch26
13. jan 2010

evitka, vobec tomu never, ja by som niektorych tych lekarov na slovensku nakopala. zastarale nazory, co sa ucili v skole,tak to budu praktizovat do konca svojho zivota a vobec sa nevzdelavaju dalej.ak pride nejaka novinka, tak len mavnu rukou. tu zeny rodia cisarskym aj 5te dieta. dokonca ak je po cisarskom viac ako 2roky rozdiel, tak ak je vsetko ok, mozes rodit aj prirodzene.akurat ta viac sleduju, aby sa nic nezanedbalo. ja po mojej skusenosti by som na slovensko nesla ani na kontrolu, nieto este rodit. porodila som 4170g dievcatko, bez nastrihu, pretoze lekar do poslednej chvile cakal, kym to ozaj nebude potrebne. a poctivo masiroval hradzu, az sa potil. nakoniec som mala malinku ranku, ktoru ani nezasival, lebo vraj by ani na jeden steh nebola.a zahojilo sa to za tri dni. po troch tyzdnoch som pomaly ani nevedela,ze som rodila. doma by sa so mnou nikto neparal, mala by som skaredu jazvu, dva mesiace by som poriadne nesedela a o "manzelskych povinnostiach" ani nehovorim. samozrejme epiduralka na poziadanie zadarmo, ziadne priplatky, a kedykolvek sa zena rozhodne.ziadne cakanie na anesteziologa, aj o polnoci bez problemov. v tehu knizke mam dokonca kolonku, kto bude so mnou pri porode. normalne tam vypisem meno bud manzela alebo mamy, ak by som chcela.a ziadny doktor alebo sestra si proste nedovoli na teba skaredo pozriet, nieto este nieco ostre povedat. nie ako moja znama,ktorej jedna stokilova sestra povedala, ze mala ist radsej na potrat,ked sa o babo nedokaze postarat.

evitkamalicka
13. jan 2010

ladywitch v tej porodke kde som rodila ja, uz pri druhom cisarskom ponukaju zenam sterilizaciu

halintoa
13. jan 2010

evitka: tak to je sila 😲

evitkamalicka
13. jan 2010

hali, ale ja by som sa pri druhom este sterilizovat urcite nedala, ale si zober ze je kopu bab ktore tak urobili

halintoa
13. jan 2010

moja maminka išla na sterilizáciu, ale z vlastnej vôle, lebo si povedala, že 4 deti stačia 😀 , sestra bola tak trochu ,,náhoda", hoci maminka ani na okamih nepochybovala, či ju chce 🙂 . A to bol tatinko stále na zahraničných vojenských misiách.

evitkamalicka
13. jan 2010

ja by som po tretom tiez sla, lebo nemienim do seba pchat HAK ani nic podobne

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
halintoa
13. jan 2010

tak túto dilemu mám aj ja, ako riešiť ochranu, keď akutár nebudeme chcieť otehotnieť. Merať bazálku sa mi nechce, HAK tiež už odmietam a pri používaní kondómov som mala stále mykózy 😠 . Ešte tak abstinovať, ale to by som nezvládla 😅 .

evitkamalicka
13. jan 2010

rubinka bleee guma, my sme vzdy si radsej bez nej davali pozor

evitkamalicka
13. jan 2010

no v kazdom pripade tretie chcem az takych 5 a viac rokov po druhom, tak som zvedava ako si taky dlhy cas budeme davat pozor

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evitkamalicka
13. jan 2010

u nas musi ochrana fungovat na 100% kedze sme velmi plodny a neviem si predstavit tych 5 rokov ako to muzik vydrzi

ladywitch26
13. jan 2010

rubi, ja som brala 10rokov hak, takze dovtedy som to neriesila.

ale vsak este sa moze dat sterilizovat aj chlap, nie? a tam to ma tu vyhodu, ze sa to da malym chirurgickym zakrokom zasa obnovit, keby cosi. no len to ta chlapska jesitnost je prekazkou. radsej nech zena do seba pcha nejake hormony, ako by sa on mal citit "menejcenny"

bihan
13. jan 2010

lady, ja to mám podobne.. 4030g kliešťami a bez nástrihu, s minimálnym natrhnutím..chvíľku to vyzeralo, že by som rodila na Slovensku, ale rýchlo som si to rozmyslela 😀

Tiež nemáme s gumami problém a tiež nechcem HAK ani vidieť. 😉

halintoa
13. jan 2010

rubi: do septembra 2008 som brala 6 rokov HAK - mávala som z nej migrény a tiež tá kopa vedľajších účinkov ma už tak desí, že si nabudúce rozmyslím, ako opäť niečo také užívať. Potom sme používali skoro pol roka gumu a to som mala non-stop mykózy, prešlo mi to až, keď sme sa začali snažiť o bábo a mykóza sa vrátila, keď sme v októbri museli zasa používať gumu, aby som neotehotnela hneď po potrate ☹ . Takže ako píšeš, ochranu sme používali, ale nevyhovovala.

rosienka
autor
13. jan 2010

bihan- jezis klieste, z toho mam horor uz len pri tej predstave 😖 😲 to sa malej az tak nechcelo ist von? inak sa nedalo?

ja mam aspon tu vyhodu, ked uz nic ine, ze my ziadnu sterilizaciu, HAK, gumy a davanie si pozor riesit nemusime 😀

nibiru
13. jan 2010

evitkamalicka • ahoj som trosku pocitala o com pisete a nedalo mi napisat moja mama nas mala vsetkych 4 cisarskim a dokonca mladsi bratia di 2 roky po sebe a to ich rodila v 33r. a 35r. tak ju strasili a csetko bolo ok ..... ja som dnes videla prvy krat nase mimi je nadaherne a chvalabohu je vsetko ok srdiecko bije hybe sa ma meria 3,9cm

evitkamalicka
13. jan 2010

nibiru teda vy uz ste velkaci 😵

halintoa
13. jan 2010

nibiru: blahoželám ku krásnej fotočke a k srdiečku 😵 . Jaj, tiež už by som chcela byť pomaly na konci prvého trimu a najlepšie už za ním 😀

rosienka
autor
13. jan 2010

nibi- zial romzazane, ale baby je tam pekne, gratulujem 😉

nibiru
13. jan 2010

baby prosim vas co mate napisane v knizke v kolonke NTv 10-13t ja tam mam negativ nemali tam bit cm aspon niektorych temach som sa docitala a vetcina tam mala cm

evitkamalicka
13. jan 2010

nibiru ja este nic, mne to este len budu robit

elinka27
13. jan 2010

nepovedal mi miery,to som bola na kontrole v nemocnici,takze tam sa len pozrel,ze to je ok, srdiecko mu bije a zodpoveda zaciatku 8tt, a tak som hned volala svojmu lekarovi a tam pojdem na kontrolu este 25.1 to budem v nejakom 10tt a tam mi urobi kontrolne sono, tak snad to tam aj pomeria.A potom uz klasika na poradnu budem chodit.
Viem ze som bola pesimista,ale pripravovala som sa radsej popredu na to najhorsie,aby som potom nebola sklamana.Ale ten tyzden cakania a neistoty ten by som veru nikomu nepriala.A merali mi HCG a to mam 55534 tak to doki povedal,ze je to vsetko ok.

bihan
13. jan 2010

Rosienka, na Slovensku to síce znie ako horor, ale ja som s tým fakt nemala problém.. teda hlavne po pôrode som nemala problém, Lenadka ti porozpráva inú story 😖
Inak to nešlo, lebo kvôli epi som sa už nemohla pohybovať (vo Fr je dávkovaná permanentne mašinkou a nesmieš sa pohnúť z lôžka), malá nedorotovala a zle naliehala, sama by v takej polohe nepreliezla, tak išla kliešťami.

Pri druhom pôrode už epi nechcem, ale dám si veľký pozor na výber dobrého kurzu, pretože veľa skvelých a dôležitých vecí som sa dozvedela až od anesteziologicky, ktorá mi epi pichala 😝

nibiru
13. jan 2010

daaaakujem rosienka fotila som to telefonom pozicali sme fotak ale hned ako ho budem mat naspet to napravim 😉

press
13. jan 2010

Ahoj Evi, aj ja ťa uteším, moja mamina nás má všetkých 3 cisárskym a to bolo pred takmer 30 rokmi

evitkamalicka
13. jan 2010

dakujem baby, ste ma potesili s tymi cisarskymi

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre