♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

cristine
5. jan 2010

evitka, ja som na tom podobne- zevraj ich mam tenke a este k tomu mi utekaju, ale naposledy sa sestricke zadarilo

nibiru
5. jan 2010

mne to niak nevadi kedze 4 roky do zadu mi zo zravotnych dovodou rok vkuse kazde 2tyzne brali krv niak som si zvykla hehehe

rubinka
5. jan 2010

Tak na tie odbery sa fakt teším, ja neznášam ihly 😒

tea333
5. jan 2010

Bre ranko baby, jankaat super ze si povedala rodine, ja som este stale nepovedala, nejako som sa tomu vyhla aby mi neskazili radost 😒

nibiru
5. jan 2010

neboj bude to len minutka 😉

cristine
5. jan 2010

ani mne sa ten pohlad velmi nepaci. jednoducho otocim hlavu a nepozeram sa 😵

tea333
5. jan 2010

Rubinka podobne 😉 Nepozerala som sa ale bolo mi paradne zle vcera, nic mi tam nenechala 😀

nibiru
5. jan 2010

cristine preco si nedas do profilu ze cakas mimi??? 😀

cristine
5. jan 2010

ved sa prave o to pokusam, neviem, preco mi to nenaskocilo, ved som to tam nahodila. do kelu... ja som taky antitalent, ze az... 😖 🙂

tretulka
5. jan 2010

ahojte...nestiham citat, ale aspon sem tam nakuknem...vitam vsetky nove tehulky 😵
ja sa uz neviem dockat buduceho stvrtku, idem k dr., bude mi robit aj sono, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku...nevolnosti ma trapia stale, od rana do vecera, napina ma a je mi zle, ale nevraciam...preberali ste temu pohlavia, moj manzel si mysli, ze budeme mat chlapceka, hoci velmi chcel dceru, ja sa asi tiez priklanam k tomu, ze to bude zas chlapec...podobne napady, ze nebucem chciet pri druhom dietatku vediet pohlavie som mala aj ja, ale uz ma to preslo 😀 ...pri malom sme to drzali v tajnosti, tipy boli rozne a ked sa maly narodil tak kazdy bol zrazu najmudrejsi a pocuvali sme len hlasky "ja som to vedel, ja som to vravela" 😀 ...problem bude vybrat meno, to si asi nechame pre seba...manzel chcel pre dievcatko meno Lenka a maly zas sniva o sestricke Terezke 😵 , tak uvidime, ale urcite budem dr. bombardovat otazkami, ze co to bude???? 😀

mib
5. jan 2010

tak mne potom mozno ani brat nebudu. my sme po ivf, takze mame vysetreni viac nez treba. obcas sa mi zdalo, ze uz viac ani nemoze byt a oni predsa len nieco nasli. 😀 nechala som im tam uz litre krvy, tak ak su toto nejake zakladne testy, tak uz ich mame aj my.

nibiri, urcite to zavisi aj od zdravotneho stavu. ako som napisala vyssie, ja som po ivf, takze hned na zaciatku mi brali krv na hcg, dalsia kontrola ci je vsetko v poriadku o dva tyzdne, dalsia kontrola o dalsie dva tyzdne a potom ... dve kontroly na pohotovosti. 😒

nibiru
5. jan 2010

no mi sme sa tomu zazrakom a to myslim doslovne vyhli kedze ja som zitila ze som tehotna v den kedy sme boli objednany do ginfinu 🙂

bihan
5. jan 2010

Mib, počas tehotenstva sa ešte pravidelne robí krvný obraz a rozbor moču, takže toho sa neboj, že by si už do konca tehu nepichli 😀

Ten test na cukor sa, myslím, robí okolo 18tt. Treba tam prísť nalačno, dostanete vypiť jednu sladkú gebuzinu (ako dobre ocukrený čaj), a nejaký čas potom zase ďalšiu.. myslím, že to bolo hodinu, ale už si presne nepamätám. No a po každej sladkej gebuzine jedna "pichačka" 😝

Mne to už problémy nerobí, v detstve mi brali krv vkuse, občas som bola darovať krv a to je teda dosť silná káva 😀

rubinka
5. jan 2010

Baby chcem sa spýtať aj u vašich lekárov je to tak že robí len 3 ultrazvuky za tehu, lebo len toľko poisťovňa prepláca?

nibiru
5. jan 2010

fuj ja si ani caj necukrujem maju mi to robit na buduci tyzden

tea333
5. jan 2010

Rubi aj mna by zaujimalo 😕

nibiru
5. jan 2010

rubinka u mojho ano a to je vraj standart viem ze u pedoslej som za preventyvny platila tusim okolo 200sk

bihan
5. jan 2010

Myslím, že ak má doktor mašinku v ambulancii, tak nie je problém zapnúť ju na pár minút a skontrolovať, či je všetko ok. Ak ju ale nemá, tak poisťovňa hradí len 3 diagnostické ultrazvukové vyšetrenia v 12, 20 a 30tt.

rubinka
5. jan 2010

No lebo ja tam idem v 8 týždni a že štandardne sa robí v 10., 20, a 30. týždni a že ten čo teraz pôjdem vraj budem mať namiesto toho v 10. týždni ale šak mna porazí potom čakať až do 20 týždna, ved ja chcem vidieť ako mimi rastie. Ked si zaplatím tak mi urobia kedy budem chcieť?

tea333
5. jan 2010

no u nas maju vystaveny aj cennik pre nezmluvnych, a chodi tam mnoho mamiciek co ma statnych lekarov na sono, koly tomu ze tam maju to 4D sono, tak podla mna sa da jedno doplatit 🙂

rubinka
5. jan 2010

Bihan môj má usg v ordinácii ale je to unho tak jak píšem.

evitkamalicka
5. jan 2010

moj dr. ma sono v ambulancii takze mi ho robi takmer za kazdym

mib
5. jan 2010

nibiru, to ti gratulujem, ze ste tomu unikli. 😉

bihan, toho sa nebojim. 14.1 idem zase na hematologiu, kde mi budu robit kontrolne odbery. predpokladam, ze tam necham zopar skumaviek ... naposledy ich bolo asi osem. mne nastastie pichanie nerobi problem a zvykla som dokonca pravidelne darovat krv. 😵

rubinka, s tym ultrazvukom si ma celkom zarazila. aj ked ... mozno vzhladom na moju diagnozu je to asi inak ... ja som mala od zaciatku uzv kazde dva tyzdne a od druheho trimestra mam mat raz za styri tyzdne. aspon tak viem, uvidime aka bude realita.

rubinka
5. jan 2010

Takže tebe prepláca poisťovna hocikoľko vyšetrení? 😕

bihan
5. jan 2010

Rubinka, hlavne je to kravina robiť "veľký" UZV v 8tt, lebo by to ukázalo skreslené hodnoty. Môj lekár ho nechcel robiť pred ukončeným 11tt, pretože sa (okrem iného) meria nosová kostička a nuchálna translucencia - čo je meranie kožnej riasy na šii plodu a podľa tohto výsledku sa určujú prípadne predispozícia na Downov syndróm, takže ak ti chce takýto UZV robiť doktor v 8tt, tak by som ho odmietla a pekne si počkala na správny termín.

nibiru
5. jan 2010

no tak teraz ste ma troska ale len troska ukludnili lebo aspon viem preco aj ja budem mat len 3 ☹

mib
5. jan 2010

asi to zavisi aj od lekara. citala som, ze niektori si nechaju platit aj za vytlacenie obrazku. mne doki vytlacila jeden pre pripad, ze by bolo treba ist na pohotovost. ked ho chcela pripnut k papierom, povedala som jej, ze ho pripnem ked ho odfotime, lebo to chceme dat rodicom. a na to mi povedala, ze skoda ze sme nepovedali skor ... mohla nam vytlacit este dva. zlata zena. 🙂

tea333
5. jan 2010

no co sa tyka UTZ tak mne robili uz 3 krat a dvakrat mi robila moja Dr, ma v ambulancii pristroj, a ked som sa prisla opytat co a ako hned ma posielala na kozu a zapinala UTZ, takze to urcite obmedzene nemame, asi je obmedzene len to specialne sono

evitkamalicka
5. jan 2010

rubinka ja neviem kolko mi preplaca poistovna a ani ma to nejako extra nezaujima, to je uz lekarova vec ako si to on vydokladuje

zuzana76
5. jan 2010

ahojte

http://www.starostlivostodieta.sk/prenatalna-di...

tu su zakladne vysetrenia pocas tehotenstva zhrnute

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre