♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
16. feb 2010

lulusha ja momentalne kupujem leginy a mikiny ci dlhsie svetre k tomu a to vynosim aj po porode v pohode....nikde ma leginy netlacia - a za troje leginy som dala v new yourkeri 20 eur dokopy a k tomu mam taketo mikiny
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7234180
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7208276
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7182742

kacena4
16. feb 2010

babenky, pri SIDS vacsinou nema vplyv monitor dychu - je to nahle umrtie dojcat - t.j. NAHLA zastava dychania vacsinou osudna - casto to ma za nasledom prekurene miestnosti - teda teplo v spalni (toto info z netu a moj nazor)

co sa tyka monitoru poziciava ho jedna firma - prave som to nasla na nete na tusim 7€ mesacne, takze sa to neoplati kupovat ak nemate prve a nechcete viac deti

mywiel
16. feb 2010

Casto sa to stava v rodine kde su silny fajciari rodicia alebo malé dieta sa citi opustené odlozené v druhej izbe vo velmi skorom veku, malé novorodena potrebuje spat v blizkosti rodicov cize v rovnakej miestnosti kym je malinké. 😵

michaela80
16. feb 2010

ale vravim ze aj ked bude donosene tak to urcite kupujem zase 100 nie je tak vela aby som to potom lutovala.... taktiez rozmyslam o pupocnikovej krvi ....ja radsej vrazim do toho peniaze ako do inych veci.... len niekedy moze vyhasnut zivoit iba kvoli tomu ze babetko sa "zabudne nadychnut", co sa stava...nie len pri nedonosenych alebo pogrcka alezi tak ze sa zadusi a vtedy staci na to len zareagovat....

mywiel
16. feb 2010

Ja ho mam za facku z ebay a dobre som ho vyuzila ked bola mala zahlienena a dusila sa. 😉

mywiel
16. feb 2010

Pupocnikovu krv sme nedali a ani nebudeme odberat. 😉

michaela80
16. feb 2010

ja som pri malom tiez nedala akle teraz rozmyslam o tom a som tak na 70 percent rozhodnuta ze ano

lulusha
16. feb 2010

michaela, leginy su super napad, len zatial mi je v nich furt zima 🙂 ale neskor ich urcite bohato vynosim...

michaela80
16. feb 2010

nosim dvoje... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a mam aj dvoje tehu rifle cize da sa ...skor mam problem ze ked sa otepli natolko ze vyleziem z kozusteka...prechodne bundy mam nevhodne na tehu bud su len do pasu alebo sa v pase stahuju ....

takze ak ma niekto typ co na prechodne obdobie na vrch k leginam tak sup link

lulusha
16. feb 2010

vidis, to ani mna nenapadlo...par bund mam aj ja do pasa, nanajvys ich budem nosit rozopnute... a mam este jeden trenchcoat, tak snad ten este zapnem 🙂

peta131
16. feb 2010

denis mame ten modry angelcare co si poslala link 😉
A ja si tiez myslim ze monitor dychu je dobra vec ved kolkokrat sa stane ze babo je len zahlienene a zatecu mu sopliky a z toho sa nemoze nadychnut alebo ked sa pogrcka....podla mna su to neni zbytocne vyhodene peniaze...a mamicka sa citi o dost istejsie ze je vsetko v poriadku...my keby sme ho nedostali tak urcite by sme ho kupovali...maju ho vsetky moje kamasratky co maju deti a velmi si to pochvaluju....

A nad pupocnikovou krvou tiez rozmyslame teda ja by som velmi chcela len keby to tolko nestalo ☹ uvidime podla financii ale keby boli peniaze tak ani nevaham...

No a svadba dopadla super 😵 hrozne sme si to uzili vsetko nam vyslo tak ako sme si predstavovali 😵 samozrejme ja som nervacila najprv uz den pred svadbou sa mi podarilo rozbit na aute zadne svetlo a namiesto nafty som natankovala benzin 😅 🙄 som bola s nervami v koncoch ale chvalabohu vsetko dopadlo tak ako malo 😵

Michaela inak nad tym som uz aj ja rozmyslala ze co na prechodne obdobie, sice prechodnych bund mam kopec ale vsetky len tak nad zadok tak tiez som zvedava ako to budem riesit 😖

discovery8080
16. feb 2010

Ahojte maminky 🙂)) môžem sa k Vám pridať?? Som rada, že som našla túto tému, tiež čakám augustového miláčika, som v 13 tt...pomaličky si čítam strany, ale vidim, ze ste toho vela popísali a celé to asi nepreluskam 🙂))))

for Maculienka123: ak ti môžem poradiť v c&a maju pekné rifle, neviem či ich tam ešte budú mať, ale ja som tam kupovala 🙂) a veľmi rada ich nosím 🙂))) aj super riflovina / pekné moderné 🙂)) /

denisocka
16. feb 2010

peta,aj moj muž minule natankoval plo nardže benzínu miesto nafty 😀 len do smiechu nam nebolo

denisocka
16. feb 2010

discovery vitaj 🙂

lucy1990
16. feb 2010

Ninka, dufam ze padnu na uzitok 😉 ja uz mam, ale myslela som si, ze by sa niekomu mohli hodit 🙂

kika36
16. feb 2010

discovery vitaj 😉 Ja som tu tiez pomerne nova a snazim sa co to precitat, ale je tu toho straaasne vela 🙂

peta131
16. feb 2010

deni ani mne veru do smiechu nebolo 😅 do prazdnej nadrze som supla za 20 euro namiesto nafty benzin len najlepsie na tom je ze ja som si to vobec neuvedomila 😝 az rano ked sme isli k mojej mame uz na cesanie, natacanie a tak, tak nam auto neslo nastartovat to boli nervy...sme si mysleli ze je nieco z motorom, no nejako sa to rozbehlo a mm stale do mna hucal ze co som natankovala a ja som si bola na 100% ista ze naftu no jemu sa to nezdalo tak ma zobral na pumpu ako male decko som mu musela ukazat ze z ktoreho stojana som tankovala a on ze ty truba ved to je benzin 😝 😅 tak sme museli dotankovat do plnej nadrze naftu a nastastie to zabralo 😅
a to jazdim aktivne kazdy den uz 3 a pol roka a nic take sa mi nestalo ani skrabancek na aute a tot pred svadbou aj svetlo rozbila aj zle natankovala 😝

denisocka
16. feb 2010

baby,mne sa podarilo zohnať v bazare prebalovaciu komodu drevenu , že je v perfektnom stave, da sa aj nalakovať ako budem chcieť inu farbu dreva, velmi sa teším,lebo je to taka klasicka ako u dokyny a ešte z boka ma nejake ploličky.takže si urobíme výlet do LM 😵

denisocka
16. feb 2010

no to hej, nam vypočítali že ak by sme dotankovali do plna ešte naftu,tak to by bolo velke riziko tak či tak,tak sme sa dali odtiahnuť do servisu a benzín išiel do riti a ešte nas to dobre stálo

denisocka
16. feb 2010

a zabudla som dodať,že ju pani "predáva" za kávičku 😉

denisocka
16. feb 2010

luluša,

a to ti došli len tie rifle,či aj tie tričká?? ak može,pofoť sa, plís

peta131
16. feb 2010

deni posli foto na tu prebalovaciu komodu som zvedava 😉

tea333
16. feb 2010

kika ma 18tt? wow 😉

peta super ze svadba dopadla tak dobre 😉 snad potom ukazes aj nejaku tu fotecku 🙂

discovery tak oficialne vitaj 😉 aj ked sa uz pozname 🙂

peta131
16. feb 2010

Tea teba to caka v sobotu ze??? 😵 😵 😵 aj sa bojis ci tesis? ja som hrozne nervacila 😅

nika.r
16. feb 2010

ahojte 🙂

nestiham Váš čítať, ale zachytila som, že Peťke dopadla svadba super, tak sa teším a dodatočne prajem krásne manželstvo a veľa lásky a trpezlivosti v ňom. 😉

a ešte ste riešili vaky a šatky. Pridám moju skúsenosť, keďže môj malý vyrástol v babyvaku:
-babyvak je veľmi pohodlný v tom, že netreba nič viazať ani nastavovať, nastavíte si dopredu, veľkosť meníte až časom, keď dieťatko rastie a vlastne za pár sekúnd ho máte pri sebe. Je to dobré ajv tom, že keď ste niekde vonku, alebo dieťatko veľmi plače, viete ho k sebe vziaťnaozaj za chvilinku.
-dá sa v ňom úžasne diskrétne dojčiť,my sme nemali problém hocikde vonku, opäť žiaden špeciálne úpravy nebolo treba robiť
- nevýhoda - je na jedno plece, dá sa síce striedať, ale keď mi občas malý v ňom zaspal a spal aj tri hoďky a nechcela som ho prekladaním zobudiť, môj chrbát to dosť pocítil
- je to aj o tom, ako plánujete dieťatko nosiť. my sme používali aj kočiar - s vakom sa ťažko nakupuje, v kočiari máte košík, máte kde zavesiť kabelku, keď máte na sebe dieťa, nákup už neunesiete...atď. môj malý bol jeden čas nosený len vo vaku, ale zvykol si aj na kočiar, pomaly, nenásilne a tým pádom keď už bol ťažší som ho vo vaku nosila len občas
- to, čo písala bihan, že nosiť 8 kilové dieťa na jednom pleci je riadna námaha je pravda, keď mal Tomi cez 8 kíl, nosila som ho už len doma pri práci alebo len keď bolo treba ísťna úrad, teda nie viac ako polhodiny
- v konečnom dôsledku ale mne vak vyhovoval a ani pri druhom dieťati neplánujem zatiaľ šatku, chcem zase kombinovať nosenie s kočiarom.

denisocka
16. feb 2010

baby čo mate deti,čo je dobre na AFTY?

nika.r
16. feb 2010

inak súhlasím s tým, že tie monitory dychu sú dosť o strachu rodičov ako mnoho iných vecí, ktoré na tomto strachu zarábajú. Tomáško spal s nami v posteli a materinský inštinkt je tak silný, že ja som bola hore na každé jedno jeho šuchnutie.

denisocka
16. feb 2010

ináč,my sme taký malý krpci a dnes sme dorástli nato,že maly si už vie otvoriť kam chce dvere 😀 . trošku neskoro,ale predsa 😀

nika.r
16. feb 2010

deni, manžel si na afty dával tantum verde a dobre zabralo, neviem či by mohol už aj Tvoj malý...ale keď sa často opakujú, môže to byť nedostatok nejakých vitamínov, tuším nejaké B-čka.

tea333
16. feb 2010

inak co sa tyka veci ja cakam na 2 rifle, jedny z C&A uz mam a dnes som otestovala 🙂 su super a netlacia, ale predpokladam ze v lete si rifle naozaj nenatiahnem ked bude teplo, asi budem nosit len saty 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre