♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

peta131
7. mar 2010

Ja som tiez dnes rano objimala zachodovu misu 😝

Ja maleho tiez citim hlavne ked sedim, lezim alebo cupim...ked chodim citim ho tiez ale len sem tam lebo vtedy si to asi este tak neuvedomujem 🙂
Ja som vcera dostala taky krasny kopancek ze som normalne videla na brusku ako mi naskocilo 😵
A nas maly to iste ako nahle si dam na brusko ruku ja alebo mm tak kopkat prestane...

nika.r
7. mar 2010

píšem jak Tatár...chcela som, že večer sa bábo citeľnejšie hýbalo.

manžel pri pôrode je super. jednoznačne veľká podpora. Môj mi aj pomáhal do sprchy, podal uterák, doniesol mi ponožky, keď mi bola zima, a medzi kontrakciami sme pokecali, posrandovali, proste čas rýchlejšie a pohodovejšie bežal, aj po chodbách sme sa spolu poprechádzali, sama by som sa bála vyjsť z pôrodnej sály. A najlepšie bolo to, že mohol byť pri maličkom, ked ho ošetrovali, bola to taká istota, keď som nemohúco ležala, že niekto blízky je pri dieťatku.

nika.r
7. mar 2010

naše tiež prestane kopať, keď priložíme ruku.

michaela80
7. mar 2010

no manzel pri porode .-... moj sa este stale vzpiera ze mu vraj bude zle.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

nika.r
7. mar 2010

michaela, aj môj sa bál. Keď mi dávali kanilu, musel sa otočiť, aby neodpadol. 😝 Ale vydržal a zvládol aj všetky hrôzy na konci a bol na seba veľmi hrdý. 😉 Ja som ho do toho netlačila, sám sa rozhodol, že bude pri tom. Mali sme dohodu, že príde zo začiatku, a keď nebude vedieť vydržať, odíde, že ho nebudem nútiť zostávať. A tak sa mu to zapáčilo, že zostal celých 16 hodín, aj ďalšie 3 hodiny potom. 😀

ikulka
7. mar 2010

nika jeeej to je super aj moj tak bol celý čas so mnou ....a presne ako vravíš ja si ani neviem predstaviť keby tam nebol....
miška no mm tiež najprv že hrdina on ide potom postupne ako sa blížil čas, že on nejde že nevie či to vydrží, ale ja som povedala, že mna sa nik nepýta či to vydržím, že musím tak to zvládne aj on a dnes je teiž velmi hrdý a šťastný že bol pri tom malu dokonca videl skor ako ja ...ale nutiť ho nemá význam moýžno nieje na to povaha nie každý to zvládne

peta131
7. mar 2010

Moj mm je pevne rozhodnuty ze chce byt pri porode 🙂 on sa robi teraz velky hrdina ze vsak co je na tom ved to nic neni no ale som zvedava ako sa bude tvarit potom 😀

nikitka231
7. mar 2010

ahojte kočice,som tu dllho nebola..prisposobujem sa opat nasmu Slovensku🙂
bola som na testoch AFP a dalsich a 5 dni na to sme mali uz odpoved,ze je vsetko ok.
JEDINE Z COHO MAM STRES JE ZE MAM POCIT TAK AKO SOM MALE CITILA ZE SA HYBE TAK TERAZ JE TO TAK TYZDEN CO HO VOBEC NECITIM ,V NOCI DOSTAVAM TAKE ZVLASTNE KRCE A RANO SOM NEMOHLA ANI CHODIT ANI SA VYSTRIET,POMOHLA MI AZ TEPLA VANA,ZAJTRA RANO KLUSEM K DR BO SA MI TO NEZDA, ☹ MATE NIEKTORA PODOBNE SKUSENOSTI?
LEN AJ KED SA V NOCI CHCEM PREHODIT NA DRUHU STRANU TAK SA CITIM AKO PO OPERACII...NO STRASNA BOLEST 😖

denisocka
7. mar 2010

baby,dala som dnešne 2 ulovky riflove do albumu a idem uspať cicušika

denisocka
7. mar 2010

vy tu fotíte bruška a ja take dristy tu davam do albumoch...a ešte ajs píte už

denisocka
7. mar 2010

niki,ja som sa tak citla,ked sa male prekotilo na polohu KP . bolesti 3dni , krvacaniea zrazu ho citim ovela menej.ale určite chod k dokymu

denisocka
7. mar 2010

miška,to maš všetky veci z tej posty? no odpadnem,tolko veci ! mala bude musieť mať asi silny reflux,aby si ju mohla do toho denne 5x prezliekať /samozrejme ti to neprajem ,prepáč ak to vyznelo tak , len tých vecičiek 0-3mes je tolko,že som zvedava,,či to vynosíte 😝

a su krááásne , všetky ... 😵

dobru noc

peta131
7. mar 2010

deni pekne veci si nakupila 🙂 a tie rifle zapnes aj ked budes mat vacsie brusko?

niki mna tiez tak v noci bolieva brusko ze sa ani otocit nemozem ale podla mna su to zastavene vetry lebo vzdy ked sa rano zobudim a trochu sa prejdem tak mi to polavi...

pipi1211
7. mar 2010

ahojte baby tak moj manzel bol tiez pri prvom porode a chce byt aj teraz. on je taky tip cloveka, ze mu to vobec nevadi dokonca sa aj pozeral ako mi zavadzaju epidural a dokonca vam poviem aj pikosku z nasej porodnej saly. ked rodila baba vedla mna tak drahy len tak kukol oproti a tam bolo zrkadlo a videl tej babe az do krku ked rodila 😅 😅 😀 😀 😀 az si to nastastie daky dr uvedomil a zrkadlo zvesili, to uz co je za napad davat oproti rodickam zrkadlo no nie?

inak ja som si tak pred tyzdnom-dvoma myslela, ze citim pohyby ale asi to boli len plyny lebo stale nic 😠 ☹ a zajtra mam vysledky z tych krvnych testouv tak sa modlim aby dobre dopadli a nemusela som ist zasa na amnio ☹

ladywitch26
7. mar 2010

pipi, to mna sa doktor spytal, ked uz bolo vidno hlavicku, ze ci sa chcem pozriet, ze mi da zrkadlo. skoro som ho zabila 😀 to bolo asi to posledne, vidiet to. asi by som odpadla. ale muz kukal, aj ked tiez mu vsetko jedno nebolo. kedysi pomahal mojmu otcovi telit kravu, tak mal na zaciatku take reci, ze vsak co to je, on uz jeden "porod" zvladol. no ale pri mojom sa zapotil viac, hlavne kvoli tomu, ze bol pri mne nonstop, ako sme prisli do nemocnice a aj potom este na izbe. mala sa narodila o druhej v noci, ale siel domov az o siedmej rano, lebo ju stale nosil na rukach po izbe a nemohol z nej spustit oci.

a idem uz spat, v robote bol blazinec, tak sa citim,ako keby po mne prebehlo stado dupajucich slonov a dali si sakra zalezat. a rano zacinam o osmej 😝

denisocka
8. mar 2010

dobre ranko,zaplnem,určite,su to bedráče a pod bruškom mam ešte dosť miesta...už len kupiť šik opasok - najlepšie nejaky ako traky elasticky 😀

bihan
8. mar 2010

bré ránko 🙂

čo je zlé na zrkadle 😅 Ja by som tú možnosť pri normálnom pôrode uvítala...pri tom mojom mi stačilo vidieť tie kvantá bedatinu, čo vyliali na kliešte a mala som dosť 😝 ale celkom by ma to zaujímalo, ako sa hlavička tlačí vonku, že už vidieť vlasy a tak.. normálne som trošku MM závidela, keď mi hovoril, že už vidí hlavičku a ja ešte furt nič 🙂
Inak vo FR ak prebieha pôrod normálne, tak nechajú maminku zobrať si mimi, keď už sú plecia vonku.. proste ten zvyšok nevytiahne PA ale mamina sama.. to musí byť super 😵

Teda musím sa priznať, že mám z pohybov nejaké zmiešané pocity, pretože si už vôbec nie som istá, či som niečo cítitila.. a to to vraj druhorodičky poznajú okamžite 😝 Na určitý čas úplne prestali, teraz to zase trošku začalo, ale o kopancoch nemôže byť ani reč.. a to pri prvom tehu som v tomto čase už cítila malú rukou cez brucho, tak fakt nechápem 🙄

evitkamalicka
8. mar 2010

dobre ranecko zienky.....vsetko najlepsie k MDŽ 😅

maculienka123
8. mar 2010

fuha,dnes je mdz?ani neviem veru,ten moj urcite tiez nevie 🙂

ladywitch26
8. mar 2010

bihan, tu si tiez moze mamicka zobrat dieta hned, ja som sa ale ledva hybala, tak ju vytiahol doktor a dal mi ju hned na hrud. a mala potvorka, neviem, ci na pozdrav, alebo aby vyjadrila, co si o mne od zaciatku mysli, sa mi v momente tak fajne pokadila na cele brucho 😠 😀 😀 a to tou lepkavou smolkou, cize to slo velmi tazko dolu.

a dnes mi teda pripravila super prekvapko na mdz. aby som ho nahodou nepremeskala, tak ma zobudila o 4.45 😝

denisocka
8. mar 2010

bihan,ja to iste,ale je to zato / u mna / že je KP takže kope dole , a to iba naozaj 2x denne poriadne po 10 minut a koniec. šimon kopla stale a furt

pipi1211
8. mar 2010

dobra ranko, dnes je mdz? 😀 😀 😀

akurat som si volala po vysledky no dr nevdvihala a ta blba zenska na infolinke co ma prepajala mi povedala, ze si mam zavolat az poobede, koza a ja celu noc nespim ci to je ok 😠 😠 😠 😠 tam budem volat kazdu pol hodinu...

inak proti zrkadlu aby som si ja videla "medzi nohy" nic nemam ale aby chlap videl tej druhej tak to uz nie

zuzannas
8. mar 2010

Dobre ranko,

Bihan, aj mne sa uz zdalo, ze citim, ale nie som si tiez vobec ista, bolo to velmi slabucke..co citim, tak je neustale bublinkovanie, mam pocit, ze citim, ze babo obcas zmeni polohu, toť vsjo...minuly tyzden na 3D utz sa pekne prevaloval a pretacal, dneska idem na kontrolu..

Halintoa, a tebe co vlastne zistili na tom 3D utz??? prepac, ak som zameskala alebo omylom preskocila tvoj prispevok o tom 😔

bihan
8. mar 2010

Pipi, tak cudzí chlap fakt nemusí 😀 ale môj napr. kukal.. teda medzi moje 😀 a hovorím, trošku som mu závidela.. ak sa mi podarí rodiť do vody, tak to aspoň budeme mať tentokrát na rovnako 😵
Ale aj tak na ten pocit, keď mi podali maličkú ešte s pupočnou šnúrou, takú ružovú, lepkavú a teplú, na to nikdy nezabudnem.

Deni, čo furt riešiť s tým KP? veď teraz má ešte dieťatko neskutočne veľa miesta na kotrmelce.. mne sa skôr zdá, že to bude placentou...ak mám placentu vpredu, tak je normálne, že cítim pohyby len máličko.

pipi1211
8. mar 2010

tak to muselo byt fakt super ke ti ju este taku neumytu podali 🙂 mne ju dali az umytu a v perinke ☹ ale tento raz si to chcem vydupkat, ze ak nebudu ziadnr komplikacie pri porode nech mi daju mimco ihned 😵 😵 😵 😵 ja mam placentu vzadu a pohyby nic 😒 pri Momo som citila pohyby tak v 21tt ale myslela som ze teraz uz budem skor...

pipi1211
8. mar 2010

aaaaaaaaa vysledky su ok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
8. mar 2010

bihan,lebo riešim.lebo viem že je stale KP a placentu mam vzadu. ak to nieje tvoj pripad,tak nevadi,ja píšem o sebe. aj maleho som mala jeden čas KP a bolo to stejne ako teraz

bihan
8. mar 2010

Pipi, čakala si niečo iné? 😀 😀 😀

A na tom, aby ti malého dali hneď si pekne nástoj, žiadny úkon nie je dôležitejší ako kontakt kože na kožu po narodení 😉 Tu by si nikto nedovolil hneď mi mimčo odniesť, Sáru som mala na sebe asi pol hodiny, kým som porodila placentu, kým mi zašili ranky, kým mi gratuloval lekár a tak.. a potom mi PA pomáhala s obliekaním, kým bol MM s malou na vážení. Inak to bola prdel, lebo potom ešte raz pribehol lekár, aby mi oznámil váhu a sanitárky doniesli vozík a keď sme ostali len s MM, tak som si sama zliezla zo stola a preliezla na ten na kolieskach, tak len kukali, že či ma aspoň niekto držal 🙂

Zuzanna, len mne sa zdá, že pohyby cítim od 16tt, tak už by mohli byť aj trošku silnejšie 😅 a nie sú.

groka
8. mar 2010

caute baby

😠 nemozem prihodit fotku bruska 😢 neda sa mi nainstalovat CD 😢 😢 😢 😢 nie ste niekto doma pri pc kto by mi mohol pomoct?aspon cez mms 😢 taka som nasrata

babule ja citim pohyby posledne 2 dni velmi intenzivne,je to take krasne,pretaca sa tam,niekedy da aj supu,miernu este jasne,ale je to silnejsie ako prevalovanie sa

leteku
8. mar 2010

baby - aj ja mám výsledky negatívne, teším sa ako malé decko - jupííí. Tak dnes ideme s malou na nákupy a niečo pekné si kúpime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre