♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
17. feb 2010

no nic baby padaaam, dobru noc 🙂

denisocka
17. feb 2010

baby som KO, idem spať. neviem či ma už dieťa kope,či štrajkuju čreva,ale skor to dieťa ...tak padam ,už ho asi tlačim za PC

tea333
18. feb 2010

Bre ranko 🙂

maculienka123
18. feb 2010

ahote baby,tak ja som chora,hrdlo zahnisane jak slak,beriem antibiotika,este minnasli aj v moci nejaku bakteriu,takze uzasne,sa bojim o male neskutocne.neviete nehaodou ako to vplyva na plod,ked je zena chora?ta infekcia ide aj na dieta?

lenadka
18. feb 2010

caute 🙂

maculienka ked sa to vcas lieci nema to vplyv, horsie by bolo nechat to tak...utesuje sa ze v 13tt je uz po organogeneze a je mensie riziko aj vplyvu liekov na babo a urco ti dali bezpecne v tehu 😉
vies aj aka bakteria?

lenadka
18. feb 2010

bihan, vsetko najlepsie k narodeninam-dufam ze ich naozaj mas 😀 hlaven zdrave babatko v brusku a nech ti vyjde ta porodnica 😉

maculienka123
18. feb 2010

lenadka,ja som len 12+5tt a ta bakteria je nejak ze streptococus agal a mam na to aj antibiotika pre istotu.

lenadka
18. feb 2010

pisem ako tatar, ze by preto ze som nepila kavu? 😀

macik, ja som mala streptococcus pyogenes v lete a potratila som, ale ten moj pluhak to vraj moze sposobit 😔 o tvojom neviem nic, ale hlavne ze sa to lieci, ja som navyse mala angynu ako slak a brala som ATB absolutne nevhodne v tehotenstve+ ibalgin na teplotu-mala som poriadne vysoke, lebo som este nevedela ze som tehula 😝 😝 😝 tak sa to vsetko skombinovalo ze to zle dopadlo, takze u teba vedia ze si tehulka a mas bezpecne lieky 😉

maculienka123
18. feb 2010

lenadka,lieky co breiem,mozu tehotne ale aj tak sa bojim,dvam si len paralen,co sa moze.no snad to prejde,verim tomu 😉

lenadka
18. feb 2010

urcite to bude dobre, pozri aj deni uz brala atb a je ok 😉

kacena4
18. feb 2010

babenky, lieky treba brat ako vam ich predpisal lekar - inak ohrozujete babatko

mam s tym skusenost - som na kortikosteroidoch ale ked som ich vysadila, skoro som skoncila na kysliku, takze radsej berte to co treba
ako mne hovori doktorka, radsej lieky nech je vsetko ok, ako udusit dieta pre nedostatok kyslika (u mna)

tak to moze byt aj s bakteriou a streptokok je svina, krvou sa moze dostat k babatku a je zle, ak sa nespravne lieci (napr. atb) moze to skoncit aj potratom ako pisala lenadka

marija
18. feb 2010

Dobre ranko kocky.

Maculienka skore uzdravenie, nic neboj vsetko dobre dopadne 😉 a ked si 12+5 takt o znamena, ze koncis 13tt, tak neboj.

Ja dnes idem s malou do 2rocnej poradne, chodime tam jakna klaviri, naposledy minuly tyzden po dobrati ATB, tak neviem naco zas... a est emusime ist elektrickou a potom busom 🙄 nieze by som bola rozmaznana, ale vsade chodime autom a mala isla MHD az raz v zivote a to mala tusim 3 mesiace 😎 ale ona sa na to straaaaasne tesi, ja uz menej...kedze musim vlacit aj kocar...

evitkamalicka
18. feb 2010

ahoj zienky

bihan
18. feb 2010

Lenadka, zajtra 😀

Maculienka, bakérie a vírusy sa k dieťaťu vo väčšine prípadov nedostanú. Ako hovorí Denisočka, organogenéza je ukončená, takže riziko poškodenia pre mimi je minimálne. Ak je lekár informovaný o tvojom stave, nemáš sa čoho báť 😉

nikitka231
18. feb 2010

ahojte kocky ,som tu od piatku nebola ☹
v pondelok sme boli na sone tak drobec ma 9,3cm 😎 ,horsie je ze mi uz teraz zacina tvrdnut brusko tak ako pri prvom ,a dr odporucil castejsie kontroly a hlavne byt tu na SK pod dozorom ,musela som nanovo vybavit skolku pre maleho co bol total problem aby ho zobrali od 1 marca..som sa naplakala ☹ az na jednu znamu co mi ho vezme 😉 inak bolo vsetko full,takze za 2tt ideme naspat na SK a ked tak budem chodit aspon na tyzden za mangelom ..nic sa neda robit.a ak mi za 2tt povie dr ze sa otvaram tak to bude krasa 😒

neskor pridam foto a idem Vas kocky docitat 😉

halintoa
18. feb 2010

ahoj kočky,
mňa to prechladnutie neprechádza ☹ , už som skúsila toľko vecí - kloktanie slanou vodou, nahrievanie rúk, olejové zábaly na krk, čaj s medom a citrónom, cesnak, septisan a samozrejme ležanie a potenie sa... Hrdlo ma už nebolí, ale soplím ako malé decko... Asi zajtra skočím ku svojmu lekárovi, čomu som sa chcela vyhnúť, lebo mi naposledy pri bolesti chrbta a žalúdka diagnostikoval žalúdočné vredy 🙄 a pritom som presvedčená, že to spôsoboval úraz chrbta, chodím tak len kvôli sestričke, tá je super.. Idem zajtra aj na úrad práce, držte palčeky, nech mi schvália kurz nechtového dizajnu 🙂 .
No, idem popozerať na MMB, čo si dnes uvarím a zaleziem k peci s knižkou 🙂. Pekný dník všetkým.

denisocka
18. feb 2010

maculienka,tak ta bakteria asi neni v moči,ale v pošve vo výtere . je to strept. agalactica,je to bakteria ktora je bežne v črevách a proste sa dostane lahko aj tam,kde nemá,kedže dierky su poblízku a pri stolici sa proste može dostať aj do pošvy. treba to liečiť, neboj sa liekov,mne to liečili gentamicinovými čipkami v 7tt a nik z toho nerobil vedu

lulusha
18. feb 2010

caute baby! deni, tato tvoja fotka je vazne super! a tie saty su tiez pekne... vcera u mna bola moja mama a vravi mi, ze nemam brucho...tak som si dvihla tricko a sup ho, hned tam bolo 😀 😀

hali - skusala si homeopatika? ja zvyknem cmulat Coryzaliu, kazdu hodinu jednu tabletku a vazne to zabera na tecuci nos!

denisocka
18. feb 2010

hali, a dala si si paralen? ak nie,daj si a vylež to,vypoť

abbey
18. feb 2010

Ahojte.My sme z Piešťan.Do Blavy sme šli,pretože nám vyšlo hrozné riziko na DOWNA 1:20.Som už aj postaršia podľa lekárov-35.Tk jasne,že sme sa splašili a hľadali odborníkov.A drHolaň bol uplne užasny.Maličká všetkými meraniami i vývojom uplne zodpovedá 17tt.Najskôr som plakala od strachu a potom od šťasti,ked sme ju vydeli taku krásnučku a hlavne podľa lekára bez chyby.Tak nás čakaju nove triple ale podľa jeho prepočtov sedia i tie predchádzajuce na ten 14tt.Tak budeme veriť,že to bude ok.A zajtra už klušem k novej doktorke.

denisocka
18. feb 2010

baby,ja chcem rifle !!našla som skvele na MMB ale chce za ne 27€ - su to HaM , su krasne,ale tolko nedám za použite rifle

denisocka
18. feb 2010

abbey, ja by som umrela strachom keby vyšli zle. sama viem že častokrát aj nam v amb. vyšli pozitivne a babatka boli Ok,vlastne zatial čo viem,tak všetky nakoniec boli Ok,ale ten strach .... no niet čo zavidieť 😔

abbey
18. feb 2010

Ja som dnes už nabrala odvahu a kupila si 1.teho oblečenie.Rifle,bluzku a svetrík.Včera som pozerala aj v Auparku,ale tie teho boli ako pre staré babky,všetko tmavé,široké,bez strihu.Som rada,že ešte nosím normálne oblečko a na jar a leto mám kopu šiat a sukní.Tak budeme kočky aj nadalej.Ale s výberom je hrôza.Už sa snažím na nič zlé nemyslieť,ale ten chrobáčik občas prebehne hlavou.O 3týždne to už snád bude isté.A ešte som dnes kupila prvé šatky maličkej.Doteraz len také akože neutrál,ktorý vyzeral viac pre chlapca.

halintoa
18. feb 2010

abbey: na MMB je super výber oblečka pre tehu, tiež sa nechcem cítiť ako vo vreci 😉

lulush: pošlem mm nech kúpi, maminka mi zháňala iba v jednej lekári a tam nemali, tak kúpila Septisan
deni: paralen nedržíme, mm ho nemôže a ja sa liekom vyhýbam, nikdy som si ani pri MS nedala ibalgin, radšej to odtrpím. Teraz užívam ten septisan len preto, aby mi to skôr prešlo kvôli bábu.

halintoa
18. feb 2010

deni: teraz neviem, či sa pri MS berie ibalgin, alebo ibuprofen, vidno, že to nepoužívam 😀

marija
18. feb 2010

abbey, no tak toto je fakt silna kava... fuuuha, ako sa to v tejto dobe este vobec moze stat? Ale hlavne, ze je vsetko v poraidku a ze to bol len omyl jednej "lekarky".

Inak ja nic nekupujem, do rifli sa zmestim este svojich a jedny tehu mam este z minuleho tehu, to mi asi staci do leta si myslim 😀 potom si nakupim nejake lanove gate kde sa mi vojde brusko a bude vybavene 😉 aj pri malej som okrem jednych rifli nemala nic co by blo specialne pre tehotne, dnesna moda je taka, ze kopa triciek v beznych obchodoch vyzeraju akoby boli site pre tehosky 😉

Kocky v ktorom tyzdni sa robi test na tehotensku cukrovku? Ja si ani za svet neviem spomenut 😠 sa mi zda, ze okolo 20tt ale vobec som si neni ista...

evitkamalicka
18. feb 2010

marija mne ho robili v 24tt

michaela80
18. feb 2010

hali ja som tiez myslela ze som len prechladnuta,ziadna teplota hrdlo ma nebolelo, ale nakoniec mam zapal dutin a som na antibiotikach...k lekarke ma dotiahla mama a teraz som za to vdacna lebo homepatika by mi pri tom nezabrali,....

marija
18. feb 2010

halinota 😀 ty si ako ja,odbornik na lieky, ale tusim ze Ibalgin a Ibuprofen je presne to iste, len pod inym nazvom 😉

marija
18. feb 2010

kocky neblaznite s tymi chorobami 😕 vsetci okolo su chori... o tyzden zdrhame do Tatier dufam, ze horsky vzduch nam pomoze.

Evitka aha... no vobec si neviem spomenut 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre