♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
4. máj 2010

fuj arasidy v miske, ale u nas to tak nerobia, ked si kupis, vysipu ti to do misky, to v zahranici maju na pulte a saha do toho kadekto, brr to by som nejedla :-P
nastastie pocitac v praci pouzivam len ja a od marca aj kolegyna kt. zaucam, ale dve to sa da...

no umyvanie ruk pri virozach urco pomaha, ked some boli na reh. pobyte tak vsetky deti az na moju a este jedno leziace dieta vratane mamin grcali a hnackovali, ale my sme si umyvali ruky vzdy ked sme prisli zo spolocnych priesotorov /kuchynka, jedalen, herna/ a ked to prepuklo naplno a vsetky deti okrem mojej vracali otvorili nam malu hernu a mala sa hravala sama...takze sme sa tomu vyhli, aj ked to bolo smutne byt tyzden na takej samotke, malu to tahalo za detmi do velkej herne :-P

bihan
4. máj 2010

Marija, nie nie, na Slovensku by som sa bála rodiť, že by som ich tam všetkých od zlosti poslala do riti 😅 😝

A fuuuj, erárne arašidy v baroch, tak ako textilné uteráky na verejných záchodoch, to sú fakt "lahôdky" 😝 Tie nákupné košíky sú aspoň suché 😀

lenadka
4. máj 2010

marija ja som nad tym ockovanim uvazovala, ael potom som sa opytala doktorky obvodnej a ked mi povedala ze za celu svoju min. 20r. prax nemala v ambulancii dieta so zltackou, s usmevom sme odkracali bez ockovania 😉 🙂

bihan
4. máj 2010

Marija, pre tvoje dieťa s olabenou imunitou by som naozaj žltačku očkovať nedávala.. je to dosť náročná vakcína, tiež som sa na to pýtala lekárky, tak mi povedala, že keby sme chceli cestovať do nejakej rozvojovej krajiny, tak mi ju odporučí, ale v Európe a pridružených EU krajinách vôbec nie je treba. A to som jej spomínala aj to, že dosť cestujeme letecky a tak 😉

lenadka
4. máj 2010

bihan, ked natrafis na textilny uterak na verejnych WC je to proti predpisom, vyzaduje sa prostriedok na vhodne osusenie ruk, tj. papierove obrusky, alebo fukar....najviac ma nastve ked sa na teba prevadzkovatel pridebilne pozrie a opyta sa preco tam nemoze mat ten textilny uterak??? ja neviem kazdy kto ma aspon priemerne IQ to vie a urcite aj ten co sa pyta, len zo seba urobia debila asi aby cloveka vytocili 😅

mywiel
4. máj 2010

Ja tiez nie som za ockovania ani nas pediater, mala ma a bude mat zaockovany len tetanus nic viac, ale tu je vyhoda, ze ziadne ockovanie nie je tu povinné.

zeytin
4. máj 2010

Boze baby, vy mate take krasne fotecky... ja mam muza fotografa - chysta sa ma fotit uz 2 mesiace a stale nic.... 😒

bihan
4. máj 2010

Lenadka, a čo tie rolovacie textilné? Oni a nejako sterilizujú a sušia vnútri, nie? A ešte sa mi zdá, že fúkače sú tiež dobré farmy na množenie bacilov, ale to už by bolo na dlho 😀

bihan
4. máj 2010

Zeytin, ako sa to hovorí? že obuvníkove deti chodia bosé? 😀

marija
4. máj 2010

Bihan, fakt? No moja mala nema, ze oslabenu tu imunitu ale ona ma konkretnu poruchu imunity, ktoru mava jedno z 500deti 🙄 takze radsej neockovat? A ked dieta uz raz ochorie na zltacku typu A, uz ju nikdy nedostane? A ked ju dostane tak v pohode to jej organizmus zvladne? Jaaaj, moja lekarka povedala, ze v pohode, ze mame sa prist zaockovat...

No Bihan my co sme na Slovensku moc na vyber teda s tym porodom nemame 😀 zavidim, ze si mozes odrodit aj inde ako tu... ale co uz, su aj krajiny kde je horsie rodit ako na SLovensku, budme aj zan vdacni 😀 inak ja som mala super lekarku, aj mi vravela, ze ak nebude treba tak nastrihavat nebude, ale naprd je, ze mi zmerali velkost panvy ked som bola na 6cm otvorena a poznamka sestricky bola, ze snad sa mala vojde... ja som cele tehu kazdemu vravela ze u nas v rodine zeny maju nejak debilne jeden rozmer z tych 4 si kolko ich je a vsetci ma mali tazko v prdeli. No som rada, ze som ju porodila 😀

Inak aka je norma tych panvovych rozmerov?

lenadka
4. máj 2010

moji rodica maju susedov ciganov, najskor tam zila jedna rodina 3 generacna, stary otec, syn a vnucata, bolo ich tak do 20 ks a teraz od revolucie s to tam premnozilo, prisli aj cudzi a na tom istom dvore, dome, v pivnici a pristavanych drevenych chatrciach ich je momentalne 63!!!bez vody, WC....tam je zltacka kazdy rok! To je jediny dovod preco som nad tym ockovanim uvazovala, lebo mala k nasim chodi v lete tak na tyzden-dva na prazdniny...nie ze by behala ku susedom 😀 ale cigancata obcas pridu ku plotu ked nie je pusteny pes a minule im jedno nabehlo do dvora a pes pusteny bol, dobre ze ho nezozral-nastastie bol este stena, este by mali nasi opletacky...tak preto sa bojim...no pes je uz velky tak sa ho boja uz je to take male tela, ked sa postavi na zadne je vyssi od mojho otca tak im snad branu obchytkavat nebudu 😅

marija
4. máj 2010

lenadka aha, no tak asi to este zvazim... ja neviem preco sa u nas ockuje na vsetko a nikto nam matkam neda na vyber 🙄 ako to ze ma porcuhu imunity sme zistili len teraz v decembri... to sme mali za sebou uz vsetky ockovania co sa tu musia mat.

lenadka
4. máj 2010

bihan, to mas pravdu, tie textilne naviacie co sa susia atd. to u nas zatial moc nie je-v praxi som to nevidela este nikde, minule ma presviedcala jedna dilerka CWD ze je to hygienicke 😅...ale pre nasich prevadzkovatelov nastastie zatial drahe a fukare tiez sme so sefkou nad tym polemizovali ze to nie je celkom koser ale lepsie ako klasicky textilny mokry uterak zaveseny brrr 😀

bihan
4. máj 2010

Marija, toto mi povedala moja lekárka a ona nie je v zásade ani pro ani proti očkovaniu.. taká normálna fajn ženská, ktorá hovorí, že všetko treba s mierou 🙂

No a čo sa pôrodu týka, tak chvíľku som zvažovala pôrod na Slovensku, čakala som ako kamarátka dopadne vo vychýrenej baby friendly Štiavnici a potom som sa definitívne rozhodla, že si radšej poriadne skomplikujem život, ale rodiť chcem opäť vo FR 😅 No a náhodou to tak vyšlo, že jedna z mála pôrodníc s pôrodnou vaňou je blízko pri svokrovcoch.. skvelá náhodička 🙂 Vo Fr je to hlavne obrovský rozdiel v prístupe k pacientovi, ani nie tak o starostlivosti. Pacient je tu zákazník a tak sa k nemu správajú 🙂

O panvových rozmeroch neviem, ani netuším, či to tu vôbec merajú 😅

bihan
4. máj 2010

Leni, ja som ich na Slovensku videla celkom dosť 😅 Dokonca si pamätám jednu reštiku, kde ich mali už pred nejakými 10r 🙂 a hneď vedľa bol zavesený klasický uteráčik 😀

marija
4. máj 2010

No ten pristup k cloveku ako k pacienotvi, alebo k cloveku ako zakaznikovi je cim dalej na zapad tym lepsi a kvalitnejsi. Skoda, ze aj v tomto sme este pozadu... tu ma clovek v nemocnici pocit, ze len obtazuje... a jedno, ze si za ten ukon plati 😒

bihan
4. máj 2010

Marija, len prúser je v tom, že veľa ľudí ten prístup berú ako niečo normálne, tak potom zdravotníci nemajú potrebu niečo meniť. A niet sa im čo čudovať.

Aj ja pridávam pupok 😀

rubinka
4. máj 2010

Zajtra idem na ten glukozový test tak držte palce 🙂

Bihan pekný pupík 😉

denisocka
4. máj 2010

baby neviete poradiť ?
maly bude mať 3roky v decembry a odteraz ho k nám ide vziať do školky na adaptačny procest na 3-4hod.doobeda . Vraj ako bežne to robia -u nás v dedine. ale už davnejšie mi spominala kamoška zo SNV ,ktora chcela dať tak stare dieťa od sept. na 4hodky do školky v SNV a tam jej učitelky pobvedali,že adaptačny prosces už neexistuje,že aj ked ju vezmu na 4hod,tak príde o rodičovsky..... za posledne 3mes

neviete o tom niečo

zica1
4. máj 2010

Ahojte kocky 😉
Neviete mi poradit, kde by som mohla kupit hrazdicku na lehatko?

nikitka231
4. máj 2010

kocky myslite ze bude nejaky problem ak mam teraz take zvlastne krce v podbrusku ako pri silnej bolestivej menstruaciii?? 😕 😕 😕

evitkamalicka
4. máj 2010

nikitka neviem, ale ja by som asi radsej aspon zavolala dr. a opytala sa na to

michaela80
4. máj 2010

zica skus mimibazar.sk

zica1
4. máj 2010

miska - na MMB som nic nenasla ☹

nikitka231
4. máj 2010

zica tak skus google 😉

bihan
4. máj 2010

Zica, myslíš takéto niečo? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7467888&tab=4 alebo takéto? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6817740&tab=0 alebo ešte sú rôzne špirály http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7407822&tab=4

Niki, máš to pravidelne? Menštruačné kŕče ( v pravid. intervaloch) by mohli byť nebezpečné.

zica1
4. máj 2010

bihan - myslim nieco ako si dala ten druhy link, taky polkruh co sa da upevnit na lehatko

adal
4. máj 2010

ahojte augustovky 🙂 som jedna z Vás, čakám chlapčeka v auguste a viem že ste tu už "zohratá partia" ale mám jednu otázočku : bolievajú ma tie kosti "dole" neviem ako to inak napísať 😀 máte tento problém niektorá ?
Prajem pekné tehuľkovanie 🙂

marija
4. máj 2010

Bihan pekne brusko 😉

Niki radsej zavolaj lekarovi.

Deni o tom som nic nepocula, ale treba sa popytat mamiciek, ktore skusenost uz maju 😉

zeytin
4. máj 2010

Adal - neviem presne, mna to tiez pobolieva. Na nete som nasla v clanku medzi tehotenskymi neprijemnostami toto:

Bolesti chrbta a bolesti panvy počas tehotenstva

Počas tehotenstva, ako sa telo pripravuje na pôrod uvoľňujú sa spojenia medzi kĺbmi a ženy začínajú trpieť bolesťami chrbta a bolesťami panvy. Bolesti sa dajú zmierniť nosením zdravotníckej obuvi. Odporúča sa spať na boku, dopriať si kvalitnú masáž a vyhýbať sa noseniu ťažkých vecí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre