♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katkavv
21. jan 2011

@memory97
ahoj, my sme na tom podobne, od 4h som nespala, maly stale reve, picha si vsetko do pusy a je cely nervny, ze by fakt zuby? ale nic nevidim :(

majka35
21. jan 2011

@mirmaj mne takto vonku spinkala tiež, preto som aj často s ňou chodila von, ja každý deň o pol 4 idem do škôlky po Barborku, vždy sme sa išli ešte poprechádzať, lebo Terezka spinkala, v poslednom čase chodíme domov za revu z kočíka ... normálne už mám toho dosť, včera som si aj poplakala od vyčerpania

kahlan1
21. jan 2011

@majka35 ahojky mne pomaha ked si lahnem s anetkou chytim ju za rucicku a zavriem oci ju to uspavaj

21
21. jan 2011

@alure aj ja som jakuba kojila 25 mesiacov, timka 15-odstavil sa sam a uvidime, kolko budem terezku... 🙂

21
21. jan 2011

@katulkaaaaaa my v 5,5mesiaci mame 7540g a 67cm... 😉

21
21. jan 2011

@danulka3 vsak uvidis, ako priberate, no mozno dokaze aj za takyto kratky cas vytiahnut, co treba... na reci nedaj, vsetko je individualne... som zvedava, kolko ste pribrali...

katulkaaaaaa
21. jan 2011

@alure ja som malemu davala obklady z bravcovej masti 🙂 natrela na obyc plienku dala zohriat do mikrovlnky a dala na prska pod bodynko-to je recept starych mam 🙂
@majka35 s tym ockovanim ma ani nestras ☹ mi este nemame kvoli tej hrcke ziadne...

katulkaaaaaa
21. jan 2011

baby vy co kojite aky mate casovy interval medzi kojenym?malemu davam cca kazde tri hodky a aj tak vygrcne 😒 teraz dost moc a az hodinu po kojeni....rozmyslam ze skusim vecsi odstup...ale neviem ci vydrzi...ach jo
@21 @alure @jankasramka ... kto este koji?vela nas nezostalo ☹

veve10
21. jan 2011

@majka35 ahoj. To ti verim, aj na mna to obcas dolahne. My sme boli ockovani dnes - uz to bola druha davka Infrarixu a Prevenaru. Tiez sa obavam, aky z toho bude chudacik. Po prvom ockovani objavil zrazu silu svojho hlasu a dal nam prvy hystericky vystup. Az mi tuhla krv v zilach z toho ukrutneho revu a tiez som sa nakoniec rozplakala. Nikdy pred tym som ho tak nepocula vrieskat. Teraz uz plackava opat len tak novorodenecky, ale obcas da znovu taku hysteriu, az ide do fistul. Som naozaj vzedava, co bude taraz. Drzim palce, aby sa malinka dala rychlo dokopy (aj ked ono je to tak, ze ledva zacne byt fajn, tak je tu zrazu opat dalsie hnusne ockovanie ☹

veve10
21. jan 2011

@katulkaaaaaa ja som tiez kojila kazde 3 hodky, teraz uz aj kazde 2 a pol, alebo aj 2. Volakedy vygrckol viac (dokonca sme mysleli, ze ma reflux, ale nepotvrdil sa). Posledny mesiac a pol to uz bolo ok - semo tamo si akoze odgrcne, namiesto odgrgnutia. Dnes po poslednom papani mi ale dost grckal. Ale skor take cire s kuskami mliecka. A tiez dost vela - prekvapilo ma to. My sme zacali davat na obed kasu a dala som mu ju dost hustu, tak moj ma bud z toho tazky zaludok, alebo este sa mi zdalo, ze ma trosicku hlieniky - ked babatku stekaju do bruska hlieniky, moze z toho grckat. Ked mal moj nadchu, tak grckal dost vela.

kvietok121
21. jan 2011

ahojky .. tak dnes som sa zase rozculila u svojej koznej - mam hrozne ekzemyy, strasne sa mi to zhorsilo

ked to videla hned sa na mna oborila co ste pojedli??? ja ze nic ryzu, maso a jablko, este aj cestoviny aj pecivo jem ryzove ... no museli ste nieco zjest, ja ze nic, tak ste urcite pouzili kozmetiku, ja jej: ze len biodermu, nic ine, tak ste prali v rukach, ja ze periem len v pracke, tak ste boli chora ja ze nebola ... no proste vsetko zvalovala na mna ja ze chcem krvne testy ... a ona ze take nerobime, a ze mi testy robili a ja ze len mi napichali ale nikdy nie z krvi a ze to uz ma aj maly a bla bla ... tak som cosi od nej vyzobronila: prvny obraz, pecenove testy, cholesterol a alergia na kravske mlieko aspon nieco - buduci piatok, potom pojdem s tym za obvodnou a tam mi tiez slubili ze teda ked mi nic nespravia na koznom tak ze nejaky by sme mozno mohli aj u nich, a co mi dala taky kortikoid, to je len slabulinky haha, takze nejako musim vydrzat, jedine pozitivne co mi povedala bolo ze mam skusit pit len cistu vodu . ziadne caje, ziadnu medovku, ze mozno to, takze budem na ryzi a na vode
ale uz je dobre, kortikoidy - davat nebudem, a aspon nejake krvne testy aj ked len minimum som si vydupala ... este skusim vyradit tie caje na kojenie tie su bylinkove .. ja uz fakt neviem preco sa mi ten ekzem zhorsil

@katulkaaaaaa ahojky ja davam kedy si popyta, niekedy je to hodinka, niekedy tri, niekedy aj viac, ale nas to uz preslo, negrckame a ked tak len trosicku hlavne ked sa zabudnem a s nim saliem alebo ho dam po polhodinke na brusko a tak ... ale uz je to naozaj len trosku, mne hovorili ze nemusi to byt vzdy pravda ze vacsi odstup, ze niekedy aj castejsie a pomenej je lepsie tak neviem ... 🙂 moc som ti neporadila

inac mama 5 mesiacov

danulienka35
21. jan 2011

babulky nasa dnes zacala neskutocne plut sliny jej idu ako keby mala besnotu 😀

danulienka35
21. jan 2011

@kvietok121 gratulujem k 5.masiacikom 😉 moja a neskusala si si to potierat obycajnu indulonu? kamoska mala tiez eksem a pomalo jej to

katulkaaaaaa
21. jan 2011

@veve10 a preco davas uz kasu?to mi nejako uniklo 😉
@kvietok121 nas v noci pyta casto teraz niekedy mu dam cucnut aj kazde dve hodiny...ach jaj ...kazde dieta je fakt ine...ja si myslim ze u nas vsetko robia tie nestastne zubky...zuzle,slinta,nervozny je,place,nespi....

danulienka35
21. jan 2011

@katulkaaaaaa Katulka bude dobre uvidis nasa jak slinta ma celu pusinku vyhadzanu chudiatko plne ma cervene lica ☹

katulkaaaaaa
21. jan 2011

@danulienka35 ☹ drobecek malinky nech je jej rychlo dobre
@kvietik121 s tym ekzemom neviem,urcite chod dalsej dr ked tvoja kozna nechce robit dalsie testy,akoze normalna je????mas by len o vode a ryzi????

danulienka35
21. jan 2011

@katulkaaaaaa dakujem mojko ma to z tych zubkov drobec malicky strasne slinta to uz zubky mame vonku ☹

lji
21. jan 2011

@kvietok121 blahoželám k 5.mesiačikom 🙂 ja sa vždy riadim podla matejka 😀 či sme na tom pomerne rovnako 😀 kedže sme o 3dni mladší 🙂

alure
21. jan 2011

babulky neviem k vám dojsť,malý je úplne mimo,plače,spí plače, spí ☹ dúfam že skoro zabojuje s chorôbkou a bude fit.
Prajem vám krásny víkend.
@danulienka35 ďakujem..budeme sa snažiť dať čím skôr do poriadku.My máme aj poradňu aj okčovanie zase odložené kým nebude úplne ok,a predpokladám že plávanie budeme musieť nechať na marec...nechcem hneď po doliečení riskovať a začínať začiatkom budúceho mesiaca..počkáte na nás na začiatok marca s plávaním,či ideš už teraz od 8.2.?
@katulkaaaaaa kojím...a odstup času nesledujem nejak extra dávam v podstate na vyžiadanie...za receptík ďakujem,budem aplikovať.Inak aj Denis niekedy odgrcne aj hodinku po kojení...a dnes dokonca po nakojení (asi vplyvom liekov) ma celú obgrcal..naplo ho na vykašlanie a vyšlo z neho aj papať ☹

danulienka35
21. jan 2011

@alure jasne ze pockame sme sa snad dohodly ist spolu mi mame zo slin licka uplne krvave chdatenko moje ☹

veve10
21. jan 2011

@katulkaaaaaa no maly sa nam zdal hladny a nechcela som mu davat Nutrilon, aby mi nahodou nezacal odmietat prso a tak sme nasli kasicky od 4.mesiacov. Inac dnes sme boli u pediatricky na preockovani, odvazili maleho a skoro som odpadla - pred tyzdnom mal 6330g a priberal mikroskopicky tak 70-90g tyzdenne a odrazu dnes u dokiny, ze 6700g - bum! Ale co som chcela povedat, ze aj ona mi potvrdila, ze najnovsi trend je zavadzat prikrmy uz od 4. mesiaca. Tak mi rovno povedala, ze mam zacat - mrkva, zemiak, brokolica - kazde 3 dni a postupne pridavat. Po 2 tyzdnoch mam dat uz aj ovocie a vraj po par dnoch by uz mal spapat celu davku - teda vraj 140-150g. Riedit MM, alebo prevarenou Luckou - vraj mam dokonca aj tu zeleninu varit v Lucke a nie v obyc.vode. No a ze aj kasicky mozem davat - ak chcem. A dokonca aj Nutrilon na noc mi schvalila - ze ak budem mat dojem, ze potom lepsie spi. Ale o vela lepsie mi z toho nespal, takze nanajvys dorazime krabicu (kupili sme skusobne tu malu s 300g) a stacilo. Aj tie kasicky budem davat pomenej, pretoze su neuveritelne sladke - fakt nechapemn naco tam babatkam strkaju cukor!

katulkaaaaaa
21. jan 2011

@veve10 uz mi to je jasne,aj mne sa zdal maly hladny a zaujem o jedlo ma riadny ale toto iste robila aj dcerka a ju som zacala po 6.mesiaci prikrmovat tak pockam aj u maleho,pribera pekne 🙂 kazda maminka si dietatku najlepsie rozumie 🙂 kamoska davala malemu na noc nutrilon a maly zistil ze flasa lepsie tecie,a uz dokojili 😒 ona mlieko ma ale maly prsnik uz odmieta...tak stary ako mi su...
@alure och nech ste rychlo zdravy 😉 maly dnes lame rekordy v nespani...a teraz ked konecne zaspal ho moja mala opica obudila...cize potiahol az 5 minut!!!!!ach bozeeeee

veve10
21. jan 2011

@katulkaaaaaa no ved prave preto nechcem riskovat s tym Nutrilonom (aj ked Dr. tvrdila, ze raz za noc by to malo byt ok).
Baby, neviete nahodou ci sa moze kupat po ockovani???

danulienka35
21. jan 2011

@veve10 hej moze len davaj studene obkladiky pri najhorsom daj cipok na noc proti bolesti 😉

kvietok121
21. jan 2011

@danulienka35 skusala nepomoze este zhorsi, preotze ja mam alergiu aj na nejaky prvok co sa dava do kozmetiky tak skoro ziadnu nemozem
@lji a sme na tom rovnako??? my mame 66 cm, 6730 g 😀
@katulkaaaaaa aj nas je z toho nervozny, tiez som sa bala ze to je mliecko ale nie je su to zubky ... inac dufam ze to hryzenie mu neostane, mna uz normalne hryzie aj do pleca ked ho nosim, ked sa zdviha za rucky hore, tak rovno k moji rukam 🙂
@katulkaaaaaa toho sa bojim aj ja tak preto nedavam nic z flase
@veve10 my sme nekupali

danulienka35
21. jan 2011

@kvietok121 to mi je luto mojko a more by ti nepomohlo?ja som malu kupkala i lekarka mi hovorila ze mozem kupat

niky13
21. jan 2011

@veve10 Ahojte, ak mozem tak sa pridam. Aj nam dal lekar rozpis, ze mame zacat s prikrmami po 4 mes. Uz papame ovocie a na obed zeleninku a 2x tyzdenne masko. Najprv som nechcela lebo kojime, ale uz nebolo mozne jest pri nom. Citila som sa ako mrcha mama, tak na mna pozeral, prehltal a slintal. Kasu davame len obcas a len polovicnu davku - skus od Milupy-kasa so zeleninou. Ma hroznu zelenu farbu, ale nie je sladka a maly az na mna krici, ak mu ju nedavam dost rychlo. A inak cez den kojime aj kazde 2 hodky a v noci ako kedy - niekedy kazde 3 hodiny (to je ten lepsi pripad), ale uz bolo aj kazdu hodinu. (rano som na sracky).
Inak nam uz lekar odporucal zacat aj s lepkom, kvoli ochrane kojenia. Tak uvidim.

kvietok121
21. jan 2011

@danulienka35 mam aj alergiu na slnko, pri mori vzdy spuchnem, ale mam bahno z mrtveho mora, svokrovci mi doniesli tak pouzivam
@niky13 kazdy povie inac 🙂

danulienka35
21. jan 2011

@kvietok121 boze si vazne zena s velkym Z obdivujem ta ako vsetko zvladas

danulka3
21. jan 2011

@kvietok121 Všetko najlepšie k piatim mesiačikom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre