♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
1. feb 2011

@majka35 hej hej kojim. no teraz je noc tak dufam ze teraz ked zaspal pospi nejake 3 hodky do rana a potom uvidime.najhorsie je ze skoro rano musim ist s mamou na pohotovost lebo ju tak opriserne boli zub a uz jej od bolesti nic nepomaha 😖

majka35
1. feb 2011

@jankasramka nebola by si sama ... keď mala barborka vysoké horúčky, tak som pri nej sedela 24 hodín so strachom, aby ich nedostala ☹

majka35
1. feb 2011

@jankasramka bože, bolesti zubov je hrozná vec, ja som si so zubami pretrpela až až ... raz som prebúchala hlavou o vankúš celú noc s revom, pracovala som vtedy v Čechách, v meste kde som žila, pohotovosť nebola, tak som musela prečkať do rána ... moja kolegyńa si dáva do zuba klinček /myslím to korenie/ keď ju bolí, vraj to pomáha, neviem, neskúšala som ešte

katulkaaaaaa
1. feb 2011

prosim poradte mi...maly uz jedol zemiak,mrku,brokolicu...aj jablckovu vyzivu,vsetko mu velmi chuti,nemame ziaden problem...teraz som zistila ze mam doma jablkovo-hruskovu presnidavku s piskotmi,od 5.mesiaca,myslite ze by som mohla skusit ci nie?

jankasramka
1. feb 2011

@katulkaaaaaa ma to taky divny priebeh lebo jemu okrem tej teploty asi nic ine neni a vcera mal cely den 37,7 a bol ok akurat ze trosku viac spal. no citam teraz ze mas pravdu ze mozno by mohlo ist aj o virus a ze v takom pripade sa aj lahko prehreje babetko ak je moc pozakryvane a tak. lenze u nas v dome je dost chladno tak neviem. no hlavne ze zaspal. idem si lahnut aj ja lebo mi zacina prepinat tiez. proste si nadavam ze som fakt nezodpovedna. vobec som neni pripravena na takuto situaciu ☹
ale aspon ze vas tu mam.
dakujem baby za pohotove informacie. ste skeleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
myslite na mna prosim, lebo tento den bude fuska. ach jaj 😖

katulkaaaaaa
1. feb 2011

@jankasramka moja neboj dobre bude,myslime na vas 😉

jankasramka
1. feb 2011

@katulkaaaaaa ja som presne taku vyzivu dala mateovi ked sme boli doma (cez vianoce) a chutilo mu a bol v pohode.... (to mal tak 5 a pol mesiaca)

alure
1. feb 2011

@katulkaaaaaa myslím si že by nemal byť problém,keď už ste na ovocných výživkách je to ok a že je tam piškotik to je dobré aj by si mala začať s lepkom čo najskôr kým ešte kojíš.Písali o tom že popri kojení sa lepok lepšie vstrebáva a preto ho je nutné zaviesť čo najskôr....určite treba skúsiť,stať by sa nemalo nič...a už ste dávno po 5tom mesiaci 🙂
@jankasramka budem na teba myslieť moja,hlavne si oddýchni nech si v pohode a drž sa

jankasramka
1. feb 2011

@majka35 to ti verim, dobre ze si mi poradila ten diazepam, to treba mat fakt po ruke....
vidis a inak s tym klincekom sa mi tiez cosi mari...neviem kde tom to pocula.... skusim jej povedat-teraz tiez konecne zaspala, tak idem uz lahnut aj ja a rano sa uvidi co a ako.
este raz vdaka, fakt mi to velmi pomohlo 🙂

katulkaaaaaa
1. feb 2011

@alure tak teda skusime,on je fakt skvele dieta co sa prikrmov tyka,zje vsetko a keby ste videla ako si pyta 😀 nenazranek malinky 😀 a este ho vzdy dokojim...uz sa citis lesie?bola si vcera na zumbe?ja som dnes zacala zdrava strava vela tekutin a cvicit 😉

alure
1. feb 2011

@katulkaaaaaa hej bola som a dalo mi to riadne zabrať,prišla som domov mokrá ako myš 😉 cítim sa fyzicky lepšie,len ešte mám plný nos ale to už sa dá zvládnuť.Aj ja sa už teším na príkrmy ...uvidím kedy začneme,ale najskôr tak začiatkom marca....je super že všetko spapá zlatinko malinké 😀

seagull2404
1. feb 2011

baby, tamarke vysli v moci opat tie bakterie na hranici a doktorka ma uz konecne poslala aj na nefrologiu 😠 lebo uz je to 4. pokus a ona mi stale tvrdila, ze som ju zle umyla 😠 😠 a do telefonu povedala, ze su tam aj ecoli???? 😠 😠 😠

alure
1. feb 2011

@seagull2404 dúfam že budete ok a ak sa dá (nie som si istá či kojíš) daj si urobiť rozbor mlieka,veľa krát je táto baktéria práve v MM a vtedy sa zvyknú maminke nasadiť ATB a bábätku probiotiká.
Daj vedieť ako ste dopadli...

oksu
1. feb 2011

baby, kedy môžem dať malému zajačika?! už sme mesiac na zeleninke, skúsili sme už aj kuracinku, môžem už dať aj zajaca?! Ďakujem

evanns
1. feb 2011

@oksu mozes...teda podla mna mozes...nasa uz papala zajka 😉

seagull2404
1. feb 2011

@alure nekojim ☹

alure
1. feb 2011

@seagull2404 a ešte jedna vec e coli je normálna baktéria ktorá sa nachádza v črevách každého z nás,je možné že sa do moču dostala "zlým"odberom moču? vieš u dievčat je ten odber zložitejší,a skúste odobrať priamo do skúmavky len stredný prúd ..to ti ale asi poradí nefrolog ako na to a určite to navrhne...

seagull2404
1. feb 2011

@alure som tak akurat nahnevana, lebo tam ten moc nosim uz dva tyzdne a stale len ze ja zle, potom na moje naliehanie konecne urobia rozbor a len tak medzi recou mi povie, ze tam dieta ma nejake ecoli 😠 a ze teda musime na nefrologiu, ja neviem, ako by som jej ten moc mala odobrat inak, alebo do skumavky, lebo aj na idber do toho vrecka cakam aj hodinu ☹

alure
1. feb 2011

@seagull2404 chápem ťa mojko,ja by som tiež zúrila ale veľa krát (hlavne u dievčat) dojde ku kontaminácii z konečníka,preto by bolo lepšie ju poriadne poumývať a zachytiť moč priamo do skúmavky.Určite skôr ako nabehnete na nejaké lieky nefrologička tiež navrhne tento postup.Ja osobne Denisa pravidelne umývam pod tečúcou vodou v umývadle,pri každej výmene plienky a to je menej háklivý na zanesenie lebo nemá otvorený prístup k močovým cestám(vieš ako to myslím) ...

alure
1. feb 2011

@oksu určite mäsko za zajka je vhodné,a časom aj telacinka ....to sú všetko mäská bohaté na bielkovinu
http://www.najmama.sk/clanok/225990/ktore-maso-...

akika722
1. feb 2011

@majka35 zo storočnym odstupom 😀 😀 😀 😀
@jankasramka ahoj mojko,,už ti poradili asi,mi je to luto..no POZOR nad 39 žiasdne zabaly,max na čielko ručky a nožky,na telíčko eéé,mm pracuje na zachranke a tam vraveli že z toho by krče mohli byť,lebo hrozne vysoka teplota+studeny zabal---šok pre telo

akika722
1. feb 2011

@seagull2404 my zas mame problem s pipikom,nejde mu stiahnuť a moč som nosila už x krat..ked si ju umyla a tak dala sačik musi to byť dobry moč a ked tam niečo predsa je nech to "pani dr"rieši
@oksu môžeš,hipp ma papaničko zajačika od 4-5m

alure
1. feb 2011

@akika722 ty už sťahuješ pipika? ja si toto presne nepamätám,kedy sme začali pri kúpaní postupne sťahovať kožičku Oliverkovi...

akika722
1. feb 2011

@alure sme boli v nemocke čo sme ležali a že on to ma zlepene nejde ani 1mm dole

eis4
1. feb 2011

už sme po prechádzke 🙂 malá ešte stále spinká 🙂 🙂
@seagull2404 @alure @majka35 @liba78 @katulkaaaaaa @akika722 že párky 😀 😀 dakujem baby,ten gel som sa učila nanášať asi 2 týždne a kresliť pol roka kým som mala pevnú ruku bez trasenia 🙂ja som pritom oddychovala,aj 100 krát som odlakovala ked sa nepodarilo.mm furt chodil-už zas fetuješ!? 😀 😀 keby mi smrdeli parfémy,tak by som mala velký problém lebo som robila v parfumérke 😀 😀
@jankasramka chuda malé,dufam že bude v poriadku a ráno už nebude mať horučku 🙂ja tiež by som nevedela čo mám robiť,toto som aj ja zanedbala 😒 ale čípky mám doma stále 🙂
@seagull2404 neboj malá bude v poriadku 😉 mna ten odber moču len čaká buduci týždeň tak som zvedavá 🙂
včera mi dr predpísala telové mliečko lebo tie vyrážky mala uplne suché a kvapky fenistil.včera som ju natrela len na kuštiku.a bola v pohode.ráno som ju natrela celu a teraz je zas celá bodkovana 😒 to čo mala vysušené má teraz červené 😒 😒

veve10
1. feb 2011

@niky13 Ahoj. 🙂 Moj maly zacal uz po kazdom dojceni dost grckat (ale iba mlieko, prikrm nikdy nevygrckal a vsetok vzdy pekne spapal), tak som dnes volala Dr. Odporucila mi na par dni vynechat prikrm a iba kojit. Prehodila aj nieco s dehydrataciou. Ach jaj - vkuse je nieco. Najprv strasne malo priberal, potom som bola na nervy, ze sa mi zacal casto v noci budit - uz som si zvykla. Teraz zase zacal nejak viac plakat, zda sa mi, ze aj menej cuca z prska (nehovoriac o tom, ze sa potom vzdy vydatne pogrcka) a co sa tyka jeho pohybovych zdatnosti, tak uz si fakt zacinam robit starosti. Ja nehovorim, ze ma hned sediet...ale nerobit nic, vobec nic!? Najnovsie mi aj na brusku vydrzi tak 5 minut a potom si uz vyslovene nevladze drzat hlavu, padne mu nosom na zem a rozplace sa. Pripada mi, akoby mal opat 3 mesiace ☹ Navyse sa zacal vsetkeho nejak viac bat, casto ma ruky v past...a niekedy nimi od laku az trasie. Dnes rano som mu chcela ocistit medzi prstekmi na nohach. No mission impossible. Take zovrete drzal tie prsty - to ma uz od narodenia...az sa mi zda, ze ich ma cele uz krive. Ruky mal tiez v past az sa mu cele spotili a uplne bol zlaknuty. Chudatko. Dufam, ze je to len nejaka faza a nic vazne. A navyse mam zase menej mlieka - a to uz treti den beriem ten More Milk - nechapem. Myslim, ze je to preto, ze maly menej taha. Uz aby aspon zacalo byt vonku krajsie, lebo takto snad na mna padne nejaka depka. 😒

danulienka35
1. feb 2011

@memory97 to neni provokacia mojko 😀

memory97
1. feb 2011

@kvietok121 len ma to tak napadlo, ze mate podobne priezvisko😉

@jankasramka mozu ist aj dalsie, len to zas trvaaaaaa...

ahojte, tak uz sme tu z tej zimy, sme boli na fitkach, malinky spinka ako male, unavene babo🙂

veve10
1. feb 2011

@alure mne Dr.odporucala stahovat este ked mal asi 3 mesiace. Vraj nas maly to ma nejake dobre, ze sa mu to da dobre stiahnut a tak to mame pravidelne stahovat, aby sa mu ta predkozka spat nezrastla - vraj aj to sa stava. Povedala, ze to odporuca mamickam na odporucenie urologa - tak snad na tom nieco bude 🙂

memory97
1. feb 2011

@majka35 zistis podla deticiek🙂 este sa ta kreativita prejavi na tvojich malych princeznach 😉

@evanns servitkovanie tiez nie je tazke, ale kedy sa ja k tomu dostanem, asi najskor v lete, ked budem vymyslat zabavku pre Davidka🙂 Ked som videla obycajne veci ako sa daju zkraslit, tiez sa mi to zapacilo 😉 Capica je nadherna, si sikulka🙂

@katkavv super, som ta tam nespoznala 😀 to bola svadobna kytica?

@eis4 krasne nechtiky, ja som si ich davala robit pred tehu, ale prestala som, lebo mi hrozne rychlo rastli a nestihala chodit doplnovat🙂 tie ornamenty su nadherne, clovek tam moze pustit svoju fantaziu naplno🙂

@alure ja mam takeho mm, ze najlepsia vona benzinu a nafty🙂ixixixi ale tiez si da na seba dobru vonavocku🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre