♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
25. feb 2010

Mne vyhovujú tzv. bedrobé.. aj keď zase až také bedrové nie sú 😀 a od začitku nosím tie s tenkou gumou, keď bude väčšie bruško, tak budem s väčšou, lebo keď som mala veľké a holé brucho, tak sa mi z neho vždy šmýkali tričká 😅 😀

Nikitka, žiadny sterilizátor kupovať nebudem, nemala som ho ani pri malej. V dnešnej dobe chlórovanej vody je sterilizácia úplne zbytočná (u bezproblémového donoseného dieťaťa), priam niekedy viac škodlivá než užitočná. Opláchnuť jarovou vodou úplne stačí.
Odsávačku som mala ručnú od Aventu, skvele poslúžila, je odložená pre ďalšie použitie, ale využívala som ju len keď som si potrebovala odsať a zamraziť mlieko, čo nebolo veľmi často. Fľaše máme tiež Avent, ale viac sa mi páčia teraz Tommee Tippee či ako sa to píše.... jednu asi kúpim 😀 a pozor na bisfenoly.

nikitka231
25. feb 2010

bihan diky za radu mne sa pacia tie flase z avnetu ...ked ja by som najradsej uz teraz vsetko nakupila 😀 😀 😀

bihan
25. feb 2010

Ja mám rada na avente tú variabilitu.. dokúpiš len cumle, fľaša ostáva rovnaká a keď si to už vie dieťa držať, dokúpiš ušká a používaš do roka.. resp. moja malá stále pije mlieko z aventky s tvrdým náustkom 🙂

juliq101
25. feb 2010

Ahojte konečne som si našla chvíľku času aj na PC ako sa máte kočky ? 😵

denisocka
25. feb 2010

ty žiješ? ako sa maš?

leteku
25. feb 2010

Tak u nás vyhrávajú tiež fľaše avent a asi aj sterilizátor kúpim keďže dojčiť budem max. 3 mesiace (v lepšom prípade) - nie že by som nechcela ale nemôžem - aby ste ma neukameňovali. Je mi to veľmi ľúto lebo malú som dojčila rok a bolo to skvelé, no teraz to nepôjde.

denisocka
25. feb 2010

ja mam flaše ´MAM,tie s rozšrubovatelke - dno + gumička. sice sa to čisti na hovno , treba poriadne jarovou vodou vyumývať,ale nemam jediny probelem a maly len z toho čajik pil a terazmlieko.mam aj ine, a z týých nevie,lebo treba vpušťať vzduch do ust,či čo - a proste to mu nejde,na tých MAM je taky podtlakovy či pretlakovy system http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?pr...

bihan
25. feb 2010

Juliq čau 🙂

Leteku, v tvojom zdravotnom stave budú aj tie 3m veľkou obetou 😵 ale sterilizátor ti aj tak netreba 😀

juliq101
25. feb 2010

denisocka jasne,že žijem 😀 😵 mám veľmi málo času na net 😒 škola a tak síce máme teraz prázdniny ale venujem sa Ninke 🙂 inak sa mám fajn malinka rastie a ja tiež 😅 😀

leteku
25. feb 2010

deni - tie mamky nemám rada kvôli tomu čisteniu.
bihan - neviem či je ten sterizlizátor nanič, však to bude malé mimi tak neviem. Ešte porozmýšľam.

zuzannas
25. feb 2010

Caute kocky,

aj podla mna su najlepsie flase Avent, nepretekaju a su velmi prakticke... 🙂

sterilizatory su podla mna zbytocne vyhodene prachy, v zivote som malemu nic nesterilizovala a doposial bral tak max. 2 razy cipky proti teplote, ziadne ATB ani ine tazke lieky.. 😉

a co sa tyka priberania je lepsie priberat pozvolne priemerne cca 2kg mesacne, ako nepribrat skoro nic do 20 tt a potom bum a pribrat 15kg a podobne... 😉 ale su take typy, ale to potom asi nie je moc dobre na strie 😖

maculienka123
25. feb 2010

Deni tak objednam potom len tu MAM ak vravis ze je dobra

ikulka
25. feb 2010

ahojte kočky ako sa máte? lenad no veru zle si prečítala na genetike boli super ale v nemocnici hruza toho dr viac radšej nestretnuť....no neviem či by som šla na amnio zatial to neriešim ani na to nemyslím rátam s tým že výsledky budu dobré akosi si nepripušťam žeby boli zlé..... 🙄

nikitka231
25. feb 2010
nikitka231
25. feb 2010

ja som rozmyslala nad tymto balickom
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1938672&tab=0

maculienka123
25. feb 2010

niki,nieje to zbytocne tolko flias?

lucy1990
25. feb 2010

Ahojte, tak doktorka mala dovolenku a zastupuje ju ina, tak ked tak pockam do zajtra, to by tam uz mala byt...trosku som si polezala, potom som bola aj trochu vonku, mandla boli menej ako rano, ale stale ju citim a je velka...uvidim ako sa zajtra rano zobudim, na 7:40 mam poradnu, zoberu mi krv na tie testy, tak potom sa mozno zastavim u mojej obvodnej...ikulka, hadam to uz bude dobre...

bihan
25. feb 2010

Niktka, jj, tie TT.. práve kvôli tomu, že sa tak podobajú na prsník.. aj cumle sú inak robené ako klasické. Ale napr. moja malá zozačiatku zobrala v pohode aj fľašku aj prso, ale potom už len prso... tieklo jej to rýchlejšie ako z fľaše 😅

Leteku, sterilizácia pre novorodenca bola dôležitá v čase, keď bola príležitostne voda ešte závadná. Niekde som videla porovnanie, čo sa "roznoží" na fľaši vysterlizovanej (ktorá je aj tak sterilná len pár minút), umytej obyčajným saponátom a len opláchnutá vodou.. medzi vysterilizovanou a umytou saponátom bol veľmi malý rozdiel. (aj v sterilnej fľaši sa objavili nejaké baktéria) a v opláchnutej vodou ich bolo dosť.. proste omyť jarou a sterilizovať je takmer o tom istom, len miminkovský trh zase ťahá prachy z pocitu viny mamičiek.

maculienka123
25. feb 2010

lucy ja som mala tiez zapalene hrdlo,som ani prehltat nemohla,mandle by som mala jak hrom ale mam ich vybrate.cumlala som propolki a homeopatika na hrdlo a vkuse teple caje s citronom a medom.neprechod to,radsej vylez,ja som nelezala macherka a po tyzdni sa mi to vratilo a zas.drzim palce nech sa uzdravis.

nikitka231
25. feb 2010

maculienka tie flase mas v podstate od narodenia az do neviem mozno rok a pol ... 😉
lebo na zaciatku baby nepotrebuje mat velku flasu staci mu ta 125ml...teda to sudim podla mojho maleho

lucy1990
25. feb 2010

Maci dakujem 😉

zuzana76
25. feb 2010

ahojte

tak flasky ja vobec neriesim, budem sa snazit dojcit babatko ak bude velmi horuco tak dostane prevarenu vodu na lyzicke, ale teda hlavne to prsicko 😀 , dufam,ze sa to bude dat ako pri patkovi a ak nahodou nebude mlieko, tak potom si kupim aj flase , ved to maju v kazdom miminkovskom obchode

bihan
25. feb 2010

jj, my sme mali dve maličké 125ml k odsávačke a potom len jednu tú väčšiu a používame ju doteraz 😉

peta131
25. feb 2010

baby tak vy ste sa tu dnes bavili o tehu rifliach a ja som akurat dnes bola na nakupoch doplnit trosku satnik lebo mi je uz vsetko male a hlavne tricka su mi kratke...
a som straaasne spokojna lebo som kupila krasne rifle vobec su neni tehotenske, super material taka elasticka riflovina a v pase namiesto gombika a pasu je gumicka no uplne su super 😵 kupila som ich v NewYorkeri a stali 19eur 😀
a este som si kupila 2 tricka take dlhe tiez normalne nie tehu (lebo tehu tricka to su hrozne palky) a este taku mikinku tiez taku dlhsiu az pod zadok to budem mat ked sa otepli namiesto bundy jarnej lebo tie moje su mi kratke a ich uz nezapnem...tak a tehotensku vybavu mam vyriesenu 😀

denisocka
25. feb 2010

Macu,tie Mam maju lacne v obycajnom tescu,Dm drogerii.neobjednavaj zbytocne cez net

lucy1990
25. feb 2010

Inak ja aj mam tehotenske rifle, ale aj tak najradsej nosim bedrace...oni maju taky fajn strih, ze v zadu mi nevylieza zadok a mam pod nimi tielko a zasa spredu su skoro pod bruskom...a som na ne zvyknuta 🙂 inak bihan, ty si raz tusim davala taky link na taky patent na gombik, tusim nejaka guma, ktora spajala otvor na nohaviciach..nemas ho este?

bihan
25. feb 2010

Zuzana, ak ja som si nikdy ani nepripustila, že by som nemohla dojčiť, ale odsávačka bola doma dávno pred pôrodom, aby som si mohla skočiť napr. ku kaderníčke a aby mohol dať občas papať aj manžel.. prípadne niekto iný 😉 A práve fľaše, ktorá čo najmenej škodia dojčeniu, si radšej vyberiem dopredu 😉 Ale to som ja, ja si vždy rada všetko dopredu okukám a potom už kupujem na istotu.. nie len to, čo príde prvé pod ruku.

nikitka231
25. feb 2010

Petka pozerala som brusko tvoje a kukam ze mas este piercing...kedy ho ides dat dole?ja ho mam tiez este

halintoa
25. feb 2010

Ahoj kočky,
ja už mám doma kopec tehuľkovských vecí, už mi len bruško do nich chýba 😀 . Rifle, letné nohavice, kraťase, dvojo šiat, pár tričiek a 2 super blúzky.
Dnes som bola konečne zasa na prechádzke so psom po skoro dvoch týždňoch, bolo nádherne. Zajtra idem zas 😵 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre