♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
12. máj 2010

😀

evitkamalicka
12. máj 2010

ale nie, mne je to jedno aky operator

denisocka
12. máj 2010

šak my sme si niki mysleli že si v nemocke ☹

simuska153
12. máj 2010

Didulka, super, ze Ti uz muzicka pustili..... ale tie tvoje vysledky ☹

Lulusha - krasne miery, Lacko je uz riadny "chlap" 🙂 ... ja vobec neviem, kolko maly vazi, naposledy mu Dr. pomeral hlavicku, brusko a vravel, ze je o tyzden vacsi 😉

Nikitka ☹ ☹ ☹ , strasne drzim palce, nech drobcek vydrzi, kde ma...

nikitka231
12. máj 2010

deni si citala o tej pani co som pisala??ze 2 krat na 3D jej po vedali ze baba a teraz ze chlap s pimpasom ..ta pani bola chuda inak mimo🙂)
koky ja som taka sprosta obcas ako keby som ani jedno dieta nemala...asi som vsetko uz zabudla,ozaj dnes som kupila aj zavinovacku na stahovaniemziadny suchy zips ani snurky 😉

peta131
12. máj 2010

niki tak len pekne lezkaj a oddychuj 😉 a tej pani veru nezavidim 😀 😀 😝

ja som dnes spala skoro do 12 😝 tak som teraz uplne rozbita vsetko ma boli hlavne chrbat z tolkeho spania...tak som isla so psom von a potom som isla do tej DM-ky kupit tie bambusove plienocky, kupila som si aj ten Gravimilk napoj pre tehotne a dojciace tak som zvedava co to bude zac ale mala som na to zlavu tak som to zobrala na skusku, potom som zobrala do porodnice pampersky tie new baby, vlhcene utierky na ritku, a mala som kupon aj na ten startovaci box Huggies new born tak aj ten som zobrala a uz mam vsetko co mi treba 😀 tak som uz spokojna ze uz nemusim riesit ani vybavicku ani veci do porodnice....este komodu kupit aby som mala kam vecicky poukladat a este mi chybaju nocne kosele na kojenie do porodnice ale inak uz mam vsetko 😵

katarynkaaa
12. máj 2010

ahojte baby.. pripájam sa do fóra 🙂 som 27. týždeň, bude to chlapák a zatial som nemala žiadne problémy.. chvalabohu 🙂 zajtra idem na test cukrovky tak som zvedavá.. a inak chystám sa rodiť v ružinove, vy ako ? chcete si vybavovať aj nejakého pôrodníka ?? ked tak dajte vedie koho.. rada sa poinformujem..

evitkamalicka
12. máj 2010

katarynka vitaj

kacena4
12. máj 2010

nikitka231: ja uz mam za sebou 2 taketo porody, teda tehotenstva, ale ak ta poslali domov s tym, ze je to ok, tak je to ok, mna vzdy hned z poradne (obe deti okolo 25tt) supli sanitkou rovno do nemocnice, skrateny krcok, otvaranie sa a pri malej mi ani nevedeli spravit ultrazvuk, co bola tak nizko, zakryvala ju lonova kost ci co to. ale ked ta nechali doma treba sa setrit. ak by to bolo moc zle musela by si chodit kazdy tyzden na kontrolu na ultrazvuk aby videli ci sa nieco meni (zazila som to) a co sa tyka predcasneho porodu, vzdy je lepsie porodit v 7 mesiaci ako v 8. aspon tak sa to hovori, lebo v 8.mesiaci sa vyvyjaju pluca a bez nich nevie babo este dychat, ale to by ta pred porodom dopovali infuzkami na "dorobenie" pluc babatka. takze by som sa nestresovala, kvoli krcku, ked si doma, treba sa setrit a lezat co najviac, ozaj s vyzdvihnutymi nohami, nie len poduska pod nohy, ale priamo pod madrac, aby si bola dolu hlavou, tak sme lezali aj v nemocnici, vsetky baby co mali tento problem, ja som si tak odlezala s prvym asi 3 mesiace a s druhou necele 2, a obaja boli v 38.tyzdni, takze super
druzim palce nech to dotiahnes co najdalej, hlavne klud na lozku

nikitka231
12. máj 2010

simus diky...no ja to beriem stale tak ze sportovo co uz nejako to musim aspon do toho 32 tt vydrzat ale mm je stale v Nemecku a je z toho na prasky...chudacik 😢 ja uz mu nic ani nebudem vraviet ...bo je potom v strese...pride az 21 maja na tyzden a potom az okolo jula neviem kedy presne uz nastalo z Nemecka pride..len aby stihol ten porod !!!mam pocit ze asi nie..pri mojej diagnoze 😉

peta131
12. máj 2010

deni ja som T-mobile tak sa hlasim k tebe 😀 😀 😀 poslem ti cez IP cislo 😉

simuska153
12. máj 2010

Niki, ta pani musela zazit riadny sok 😀

Peti, mne najviac na kojenie zaberal klasicky sackovy caj na kojenie... a uplne najviac Vinea 😉 ... tu som pila az takmer do dvoch rokov, kym sme sa neodstavili 😉

kacena4
12. máj 2010

katarynkaaa: ahojko
ak myslis rodit v ruzinove v ba, tak aj ja nad tym uvazujem, prve 2 deti som rodila na kramaroch, kvoli hroziacemu predcasnemu porodu, takze keby daco, mala by som ich po ruke
s tymto zatial nemam velke problemy, tak sa neviem rozhodnut, mam gynekologa z ruzinova ku ktoremu chodim tak uvidim ako sa to cele bude vyvyjat inak vola sa ?drab? tusim chodim k nemu len 2 mesiace, zmenila som gyn. lebo s predchadzajucim som nebola spokojna - poznas tam niekoho?

denisocka
12. máj 2010

nikita čitala,pri chalanoch sa to vraj stava,že vajíčka zostupia neskor . kamoška zas mala stale chalana a po porode príde sms -že ma Jasmínku 😀

simuska153
12. máj 2010

Nikitka, ono chlapi to celkovo nejako horsie znasaju 😉 .... teda ten moj urcite napr. ked Adamko ochorie, tak je z toho viac vystraseny.... nehovorim, ze ja nie som, ale beriem to tak, ze mu treba pomoct a robit max.... a az potom lamentovat 🙂 . Ale je od neho pekne, ze ma o vas strach, no nie?

nikitka231
12. máj 2010

kacenka ja som pri prvom bola uz od 20tt na rizikovom na PN sa mi skracoval krcok a v 30TT SOM BOLA UZ OTVORENA NA 4cm..a s tym som vydrzala az do porodu narodil sa na termin,a vyhoda bola v tom ze porod trval na prvorodicku od plod.vody to bolo o 16 a maly sa narodil uz o 18:30 takze tak ,a tiez ma nedali lezat do nemocky...bola som len na PN a kludovy rezim ..neviem preco 😕

simuska153
12. máj 2010

Idem sa ja rychlo najest, lebo Adamko sa kazdu chvilu zobudi.... dnes mame kuraci paprikas s haluskami, mnam 😵 a polievocku sme mali fazulkovu so zeleninou.

kacena4
12. máj 2010

co sa tyka pohlavia pred porodom a po 😀
mame podobny zazitok, svagrina mala cely cas dievcatko a v porodnici jej doniesli dievcatko, takze sa musela "zbavovat" ruzovych veciciek, ktore si nakupili v nadeji ze po 2 chalanoch bude konecne baba 😝

katarynkaaa
12. máj 2010

kacena4: draba nepoznám, ale napr. moja sesternica tam rodila u foltýna - bola velmi spokojná, ale tak išla na plánovaný cisársky.. raz som tam bola na pohotovosti a vyšetroval ma predajňa a ten bol tiež v pohode, taký zlatý a milý.. ale inak tam moc nepoznám nikoho, ešte ale uvažujem nad jozefom špankom. ten je zase pomerne známy, má aj súkromnú amb. v moste pri bratislave a robí aj na ružinovskej.. tak sa ešte uvidí, zatial sa snažím čítať nejaké recenzie mamičiek kt. už niekto odrodil 🙂

denisocka
12. máj 2010

carculka -

takže si vybielila košicky detex? 😀 a stihla si tu šatku v Prešove pozrieť? ja idem zajtra, asi kupim aj mašinu a už mam vybratu latku na tu zastenu do detskej ,tak by som skusila ušiťc.....a potom si budem šiť nositka a serepetičky k noseniu .... a teplačiky sa chcem naučiť šiť 😀

nikitka231
12. máj 2010

no deni tak ja mam takto stale taku mini nadej ze sa dr pomylil na sone a pri porode bude kavove zrnko medzi nohami 😀 😀 😀 😀

lulusha
12. máj 2010

niki, to nejako dobojujes, neboj 😉 vsetky ti drzime palce!!!

didul, super, ze mas doma chlapa, ja by som sa sama doma bala... aj tak sa furt sledujem, tak keby som bola sama, asi ma picne... 😀

idem si dat nanuk, po tej dnesnej glukoze, hadam maly nedostane sok 😝

inac baby, podla vas je dobra vec ohrievacka na flase? ci mam na to kaslat?

evitkamalicka
12. máj 2010

u mna to uz isto kavove zrnko nebude, lebo toho bimbasa by len slepy musel nevidiet

kacena4
12. máj 2010

tak to ti zavidim, ja som supom bola v nemocnici ani neviem ako na infuzkach - liekoch s prvym az do porodu, a to som rodina 3 dni! hroza nechcem zazit viac, zato druhe - malu som rodina tusim len 2 hodky s tym, ze vecerna vizita si ma pozrela zo spodu a ziape na mna, sak ste otvorena na 8 prstov vy rodite... a tak som stihla prejst akurat z nemocnicnej izby do porodnej saly a mala bola na svete 😀

evitkamalicka
12. máj 2010

lulush ja mam doma ohrievacku a my sme ju pouzili asi 3x takze pre mna zbytocnost

simuska153
12. máj 2010

Deni, este mi napadlo k tej zaplate na lehatko - ja by som to radsej neskusala zaplatat, lebo je mozne, ze aj latka naokolo je preslabena a aby sa nestalo, ze ti vypadne kus latky aj so zaplatou.

denisocka
12. máj 2010

ja taky tak ako u evitky,to by mu musel odletieť ten pimpel

lulusha
12. máj 2010

diky evit!

michaela80
12. máj 2010

niki no ako potom co tu vidim ak by som sa bala ostat doma....lebo viem zazila som bńa vlastnej kozi ze sa to moze rozbehnut z minuty na minutu a pritom som lezala pri malom.......tiez mam makky krcok ale ma 2,5 cm,,,cize zatial v pohode...a vidis aj tak ma tu drzia pre tvrdnutie bruska....aspon do toho 34 tt mam vydrzat...mne zase vravia ze aspon ten 7 mesiac prezit apotom kazdy den bude plus pre babo...

simuska153
12. máj 2010

Lulush, ja som ohrievacku nemala a kedze som dlho kojila a UM som nedavala, tak som ju vobec nepotrebovala.... a cajik pil Adamko velmi malo.

A u nas je pipik jasny.... to je vzdy prve, co drobcek ukaze 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre