♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

snehulienka24
12. mar 2010

ikulka tiez dufam ze to bude oki...aj u vas ;)
denis pripajam sa...a hod skrcka do albumceka ;)

lucy1990
12. mar 2010

Ahojtee 🙂 no to trvalo, kym som vas docitala 😀 deni, super, ze to mas potvrdene a ze je vsetko ok 🙂 ja sa vytesujem, svagrinka vcera porodila, o 8 dostala vyvolavacku a o 13.15 bola malinka Paulinka na svete 😵 3700 g a 49 cm, akurat nastala komplikacia, asi kvoli epi museli malu vytiahnut kliestami a ma trosku stopy na hlavicke 😒 hadam sa to da doporiadku....uz sa tesim ked pride z porodnice, ked som ju vcera bola kuk, tak ako som zazrela malinku, tak som sa od dojatia rozplakala...je strasne nadherne babatko 😵

denisocka
12. mar 2010

Akurat ma v hlavicke dve nejake cysticky,co vraj zvyknu miznut do 30tt. Dokyna sa usmievala,vraj nemam stresovat,ze keby to bolo vazne tak sa nesmeje. Inac cennik;morfo 14€ , 3D na dvd 60€ . Tak som sa bala na ten ucet , nastastie to bolo vybavene mojou milovanou dokynou

tretulka
12. mar 2010

denisocka, gratulujem 😵

zuzana76
12. mar 2010

denisocka, super, tak uz mozes nebojacne nakupovat pre chlapceka, jaj, ja si budem musiet este pockat asi az do toho 11.4.

denisocka
12. mar 2010

Dakujem

ikulka
12. mar 2010

no ja budem dufam čakať len do toho 23,3 potom sa nám snád ukáže čo to bude 🙂

carculca
12. mar 2010

tiez budem cakat do konca marca, snad sa nebude hanbit ukazat 🙂

denisocka
12. mar 2010

baby,fotky pridane 😝

denisocka
12. mar 2010

spíte?

rosienka
autor
12. mar 2010

ja nespim, sak klasika, pekne fotky, chlapcek sa vam pekne ukazal s rozcapenymi nozickami 😅 Nasa babika bola vcera tiez povolna v ukazovani susulky 😀 .Pridala som jedno foto, lebo mi dala len dve a obe su hlavicka s pusinkou, ale to druhe je horsie, i ked ano toto nie je bohvie co, dufala som, ze mi da viac.Musim sa objednat na 3D, nech mam doma kino 🙂 A o tie cystcky sa nestresuj, pokial dokyna na ne takto reagovala...

snehulka- neboj sa, tie testy su casto falosne pozitivne, ja som na ne vôbec nesla, radsej si pockaj do 20tt na morfo, to vypovie viac

denisocka
13. mar 2010

dobre ranko,ja som v noci nevedela zaspať od tolkých informácií,rano zas ôprehánky " na wecku po tej konzerve kukurici 😀

bihan
13. mar 2010

Lucy, švagrinke gratulujem 😵 a tie kliešte ma mrzia... ďalší smutný prípad, ktorý potvrdzuje moju súkromnú štatistiku epi vs. kliešte, ale už bude určite len dobre 😉

Kamoška dnes porodila (Deni, Maťa to už má za sebou 😉, o pol tretej praskla voda, o piatej bola maličká na svete.. začínam mať z tých rýchlych druhopôrodov celkom bobky 😅

mywiel
13. mar 2010

Deni pekny pipik 😀 to fakt dievcatko nebude 🙂 No moja kamoska porodila predvcerom Magali Victoria 🙂 a vraj tento druhy porod bol pre nu horsi nez prvy tak to je asi indi epi mala aj pri prvom aj pri druhom, ja by som chcela co najprirodzenejsie do vody ale neviem ci to bez epi zvladnem kedze moj porod bol 22 hodinovy 😖 a tiez si neviem dobre predstavit taka potrhana vyliezat z tej vane na stol aby som porodila placentu no ved sa uvidi, aj prvy som planovala do vody a nakoniec som musela na stol a mat epi. 😝

mywiel
13. mar 2010

Inac mala Magali ma riadne miery 3945g, 51cm http://www.hopital-ne.ch/general.asp/4-1-900-55... najlepsia bola moje/a krsna 55cm, 4100g 😅 😨

marija
13. mar 2010

Ahojte kocky!

Deni supeeeer ;) som sa celu noc tesila, ze co si rano precitam tak sa tesim, ze same dobre spravy 😉 a ten pipik 😀 paraaaada, to sa neda popriet, ze je to kus chlapa 😉

Kedy uz bude 23.3??? Aj ja uz chcem vidiet drobca a pocut, ze je vsetko v poriadku a vediet co cakame...

Inak ja mam asi placentu vzadu lebo ked kope tak je to riadne citit, manzel to citi uplne super a az mi brusko nadskakuje.

Lucy svagrinke blahozelame. Moja mala mala tiez 3700g ale 52cm 😎 teraz ocakavam podobnu vahu 😉

idem vas docitat ako vzdy nic nestiham... a pridam foto bruska, snad sa najde cas dnes...

evitkamalicka
13. mar 2010

cafte zienky

marija
13. mar 2010

Bihan aky ma epi vplyv na pouzitie kliestov? ja som to asi nepostrehla ked ste to rozoberali alebo som bola prec? ci aka statistika? vsak napis viac, nech aj ja viem. Ja som rodila s EPI, ale tak mne pre istotu ani prva davka nezabrala a ta druha mi zabrala az ked ma zacali sit, takze som necitila sitie, ale do toho okamihu vsetko. Ale kedze som mala asi 8 vonkajsich stehov aj som celkom rada, ze to sitie bolo bezbolestne, a to neviem kolko vnutornych. Ale mala som aj tak super porod a bolestive kontrakcie asi len hodinu, inak nic, len bolest v krizoch.

denisocka
13. mar 2010

biha,tak sa teším že martina ma babu , vedela som že to bude šikulka,ked sa neukazoval pipik. a dnes som vsadila že je po porode -stavila som sa o kofolu,len neviem s kým,na FB 😀

mywiel
13. mar 2010

No ja viem co ma Bihan na mysli aj ked ja som klieste nemala ani zvon je fakt, ze kvoli epi som absolutne nevedela tlacit, PA mi vravela tlacte tu a ja som necitila kam mi ukazuje, a ako ma trhalo som citila aj tak epi mi podla mna predlzila porod na niekolko hodin, lebo mi zmiernila aj kontrakcie a museli mi zas pichat oxitocin. Bohuzial som tie bolesti po tolkych hodinach nezvladala a nakoniec som si ju dala, tak tajne dufam, ze tentokrat to zvladnem bez nej no uvidim. Ten anesteziolog co mi ju pichol mi to inac blbo uspal uspal mi plecia blb, taky bol neprijemny, tak mi ju museli este znovu pichat jedna mlada holka, ale je fakt ze ked mi ju zakladali tak som necitila absolutne nic ani hlava ma potom nebola ani chrbat tak aspon nieco pozitivne. 😅

denisocka
13. mar 2010

Baby,o tych cystickach v hlave ste nepoculi?

marija
13. mar 2010

Mywiel to fakt? ja som zas mala uplne inu skusenost. Ja ked som prisla do porodnice a mala som kontrakcie kazde 4 minuty chcel ma prijimajuci lekar poslat domov lebo som nebola otvorena ani na stipku prsta a nechcel mi verit, ze kontrakcie su kazde 4 minuty. Ked mi dali ten pas na merainie kontrakcii tak dokonca som mala kontrakcie kazde 3 minuty a vobec som nebola otvorena a to bolo 8 hodin rano. Nastastie tie kontrakcie boli v krizoch a neboleli ma. Do 12 kym mi pichli vodu bola som na 3 cm a po tom co mi o 1 pichli epi som sa vpriebehu necelych 2 hodin otvorila na porodnu hodnotu cm. Coz mi lekarka povedala, ze bolo aj vdaka epi lebo to vyzeralo tak, ze sa otvarat ani nezacnem. Takze neviem... ja to neviem posudit z toho odborneho hladiska a ani neviem ake su minusy a plusy epi, hovorim len z vlastnej skusenosti. Aj teraz si EPI dam, teda zaplatim si ju a pichnut si ju dam podla toho ake budu bolesti a aky bude samotny porod. To zial do predu nikto nevie odhadnut, aj keby mal nastudovanych 1000 knih a 1000 roznych skusenosti inych rodiciek vypocutych.

marija
13. mar 2010

Deni ja som nepocula,a le prosim ta len nestresuj. Ak lekarka povedala, ze to je normalne asi to uz videla aj predtym a o nic nejde. Vsetko bude ok ;) som si ista. A co tvoje obavy z cm sedeli? A hovorila aj vahu?

bihan
13. mar 2010

Marija, ono to vlastne nie je môj výskum, ja len tak sondujem v okolí, ale podľa WHO odkedy sa používa epidurálna analgézia, výrazne sa zvýšil aj počet kliešťových a zvonových pôrodov.
No a je fakt, že nepoznám jedinú maminu, ktorá by rodila kliešťami a nemala epi.. možno také sú (teda určite sú), ale žiadnu som zatiaľ nestretla. A bohužiaľ tých kliešťových pôrodov je na môj vkus až príliš veľa.
Mne to naozaj za tých pár desiatok minút bez bolesti nestojí. Radšej si tie bolesti zmiernim teplou vodou vo vani 🙂

marija
13. mar 2010

Bihan jaaaj, chapem. No so mnou rodila jedna januarovka, dva dni po mne na antolskej tak sme sa tam stretli a rodila bez epi a mala aj tak kliestovy... ale to je jedina, ktoru zas ja poznam co mala kliestovy porod. Ale zas priznam sa, ze ja som si to nejako nezistovala velmi. To len co mam prehlad.

bihan
13. mar 2010

toto vás možno bude zaujímať 🙂 http://www.evalabusova.cz/cesty.php

pipi1211
13. mar 2010

ahojte baby, citam ze pisete o epi. ja som teda epi mala a som jej fakt vdacna. ja totiz neznasam bolest, priam sa jej bojim ☹ ☹ ☹ ☹ keby som tu epi nemala tak by to bola naozaj katastrofa!!! citila som ze vraj len zaciatky kontrakcii ako mi dr povedala a uz vtedy som sa skriabala po stenach tak si to neviem predstavit bez epi 🙂 a nastastie na samotny porod uz neucinkovala tak ako mala tak to bolo relativne ok, az na sitie 😠

pipi1211
13. mar 2010

inak baby tak ma napadlo kedy si zalozime nas vlastny album hm? ze by sme tam teraz mali bruska a potom babatka.... 🙂

lulusha
13. mar 2010

deni, blahozelam, aky je zlaty ten Tobi 🙂 a sikovny, sprtat sa v nose nozickou, hehe 😀 my ideme na morfo v stredu, uz sa strasne tesim... vcera som vecer zasa citila vlavo kopanceky, asi ma Lacko tam nozicky 😉

denisocka
13. mar 2010

Lulus,hej bol podareny,ale skryval tvar v placente.
Marija,hej 275g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre