♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
23. apr 2010

daj ho...

lucy1990
23. apr 2010

Výbavička pre Lenku:
😀

-v detskom obchode
bavlnená čiapočka (1x proti prievanu)
rukavičky proti škriabaniu 1x
ponožky 6x
zavinovačka s pevnou kokosovou výstelkou
detské deky (teplejšia, 2x tenšia)
podbradník (protislinkový, menší) – 3x
látkové plienky (pod hlavičku, na odgrgnutie, do poštoliek a pod.) – 40x
ortopedické nohavice (poštolky) č.1 lepšie sú na suchý zips
zaoblené nožničky na nechtíky
odsávačka hlienov
cumlíky Nuk a Avent veľkosť 0 (aj s krabičkou alebo s krytom)
nepremokavá priedušná látka pod plachtu (v zdravotníckych potrebách)
vak na spanie tenší
lehátko do vaničky
teplomer do vody
kefka na vlásky
osušky 2x
prebaľovacia podložka (s protišmykovou podložkou alebo s úpravou) a prebalovací pultík
štartovacia sada fliaš Avent
taška na rúčku kočíka
sieťka proti hmyzu
žinky na umývanie dieťatka alebo froté rukavica
kolotoč na postielku
zábrana do postielky proti pretočeniu bábätka (polohovací valček)
plachta do postielky rezervná
náhradné nádobky alebo sáčky avent na uskladnenie mlieka
kojenecká podprsenka 2x
monitor dychu na plienku Snuza
parný sterilizátor
odsávačka na mlieko
nočná košela na kojenie 3x
body s dlhým rukávom 5x
nočná košela na kojenie 3x
župan
sada do postielky
madrac z kokosového vlákna do postielky

-v drogérii
jednorazové plienky Pampers New born – 1x
vlhčené utierky na zadoček Pampers sensitive
jednorázové podložky na prebaľovanie
vložky do podprsenky
detské mydlo
vatové tyčinky

-v lekárni
ochranný krém proti zapareninám
lieh
gázové štvorčeky
rektálna hadička
Espumisan L
Multi-mam náplaste a lanolín
nosný spray Stérimar alebo Vincentka
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
olejček na masírovanie bruška proti kolike
gynekologické vložky do pôrodnice

olivový alebo mandlový olej

zeytin
23. apr 2010

asi to tak budem musiet urobit aj ja... ak ma mm pusti k pocitacu 😠
Nakupujete iba na zahranicnych alebo aj na slovenskych strankach?

michaela80
23. apr 2010

lucy a oblecko uz mas lebo ho na zozname nevidim

michaela80
23. apr 2010

zeitin aj aj.....

lucy1990
23. apr 2010

Miska, ano, oblecka uz mam, nie tak vela ako ty 😉 ale uz len dokupim ciapocku, rukavicky a body s dlhym rukavom...

didulka85
23. apr 2010

Jednorazove nohavicky do porodnice a porodnicke vlozky ti tam chybaju.
Zevraj sa ti moze stat, ze ked nemas jednorazove, tak ta nechaju len s vlozkou medzi nohami.

didulka85
23. apr 2010

Sterilizator mi staci ten do mikrovlnky alebo kupujete elektricky?

Lucy tusim tam nemas teplomer pre babo...

bihan
23. apr 2010

Lucy, ja ostávam verná Aventu, lebo na Avent je milión doplnkov, čo sa dajú dokúpiť - rúčky na fľašu, cumle na kašu, pevné náustky.. všetko do seba pasuje.... TT to tak nemajú premakané. A avent má lepšiu odsávačku, Via systém kompatibilný s fľašami - na mlieko, neskôr na zeleninu.. proste Avent je Avent 😀

Inak ja som si kúpila pri Sáre jeden balík Milton sterizlizačných tablieta a doteraz mi tam ešte nejaké ostali 😀 Jedna tableta je na 5l vody, tak som tam občas všetky detské záležitosti šupla na štvrť hodiny a bolo po probléme. A teraz máme parný hrniec, takže keby nááááhodu niečo, tak aj to je riešenie 😀

Deni, obávam sa, že ten Newbor pak je ešte s BPA, aj keď ak sa nemýlim, tak od min. roka sú všetky BPA fľaše stiahnuté z obehu.. veď uvidíš, čo bude napísané na krabici 😉

Lucy, ak môžem ešte k zoznamu - lieh by som na malé dieťa nepoužila ani náhodu (napriek tomu, že sa na Slovensku ešte hojne používa) a olej odporúčam čistý mandľový 🙂 Cumlíky by som kupovala tak max. 1 pre istotu, aby si zistila, či ti ich vôbec malá bude chcieť a ak chceš dojčiť, tak cumlíkom sa skôr vyhýbať.
Lehátko do vaničky je jedna z vecí, ktoré sme nikdy nevyužili 😀
Vlhčené obrúsky odporúčam biele z DM, jedny z najmenej parfémovaných.

pipi1211
23. apr 2010

dobre ranko baby.... tiejednorazove nohavicky doporodnice si urcite kupte 🙂 podla mna su v poho ked ich zaspinis tak len vyhodisdo kosa no a oni su take sietkove takze ak su rany po porode tak to aspon pekne dycha 🙂

bihan
23. apr 2010

a teplomer do vody je dobrá kravina 😀 našťastie som ho dostala k nejakému časáku.
Teplomer stačí digitálny pre celú rodinu, rektálnu rúrku by som škrtla zo zoznamu a radšej pridala Bio Gaia probiotiká (alebo Sab Simpex sa to asi volá, kvapky proti kolikám.)

Zeytin, ja v drvivej väčšine nakupujem na zahraničných stránkach (a to myslím stránky mimo FR 😀). Napr. kočík som si vybrala taký, ktorý sa vo Fr predáva ako Bebe Confort s adaptérmi na BBC, ale máme Maxi Cosi sedačku, tak som ho objednala v Nemcku, kde sa predáva pod značkou MC aj s adaptérmi na MC.. a poštovné do Fr ma stálo 6€, čo je menej ako v niektorých Fr shopoch. Napr. som tam kupovala aj vložky do podprsenky, Nuk ustra tenké, ktoré vo Fr stoja 6€ a na tej stránke 3 😝

pipi1211
23. apr 2010

bihan a co ste davali na pupcek ked nie lieh?

inak to lehatko do vanicky sme tiez zo zaciatku nepouzivali ale ked uz bola mala pevnesia tak to bolo fajn 🙂

a k cumlikom nasa mala nechcela vobec cumel napinalo ju z toho i ked ja som niekedy chcela aby sa ududlovala na cumli a nie na mojom prse ale neslo to

pipi1211
23. apr 2010

tu rurku by som ani ja moc nekupovala...... kamoska to pri malej zacala pouzivat lebo mali dake problemy s kakanim, mala ma teraz 9 mesiacov a nevie sa sama vykakat 😒 😒 😒 😒

bihan
23. apr 2010

Pipi, nič 😀 resp. fyziologický roztok (na Slovensku sa predáva ako Vincentka alebo Libenar, ak sa nemýlim), dostala som v pôrodnici recept na tieto roztoky, plus dezinfekčný sprey bez alkoholu, ktorý neštípe, ale keby som dobre pohľadala, tak ho určite ešte niekde nájdem 😀 Ale zase musím povedať, že som minule dosť otvárala oči, keď som počula, že na Slovensku "odkrúcajú", podväzujú pupočník, to sa necháva odpadnúť.

michaela80
23. apr 2010

lucy a chyba ti tam ten yalk alebo ako sa to vola namiesto klystiru 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipi1211
23. apr 2010

no ja mam taky dezinfekcny sprej s aloevera aj to by som mohla? on je liecivy a aj dezinfekcny 🙂

bihan
23. apr 2010

Pipi, prečo by si nemohla? Ak je to antiseptické, nie je problém. Teraz sa chystám používať len ružovú vodu ako dezinfekciu. Nechápem, aký "bordel" by sa tam mohol dostať. 🙂
Inak fyzio. roztok je fajn aj na vyplachovanie nošteka pri nádche.

abbey1
23. apr 2010

Dobré ránko.Ja si zasa užívam to hrabkanie sa vo vecičkách v obchode,ale len kde viem,že majú super tovar.Tie bežné malé detské obchody sú neskutočne predražené a výber bieda.ale vonku sa dobre nakupuje,podstatne nižšie ceny i za ten istý tovar.Vždy lietame tam s príručnou a domov s kufriskami,so strachom vždy vážim na letisku.

januliatko1985
23. apr 2010

Krasne rano tehulky 🙂

nam vcera prisla postielka, tak uz je poskladana, je kraaasn asom sa rozplyvala cely vecer, potom hodim foto. a voalli mi, ze dnes aj kocik dojde, som bola prekvapena, lebo pisali , ze dod. leho od 15-21 dni a tak mi dojde za 5 dni super, no budem ho obdivovat v detskej 😅 uz len cakam kedy zazvoni kurieeer,jupiiii.

lucy,k zoznamu by som pridala nejaku odsavacku na sopliky 😉

denisocka
23. apr 2010

no bihan,tiež som zvedava na tie BPA 😅 v avente . jednorazove nohavky som mala,ale nepoužila,nejak mi nesadla velkosť 😀

ako sa vola ten parny varič pre babatka ???? kuker .... nejaky

groka
23. apr 2010

Ahojte

prisla som vas kuk,som sa vyvalila na gauc s pc na nohach a kablami 🙄 😝 a zadkom hore 😀 nohami este vyssie a tukam

groka
23. apr 2010

ste pisali vybaciku?
tak ja som mala rek.tycinku pri malom ,ktoru som sice nikdy nepouzila,ale pre pripad nudze kupim aj teraz,ale pozijem len v najnutnejsom pripade,inak u mna boduje a bodoval teplomer a Pupik gel na masirovanie bruska,ale my sme nemali koliky,chvalabohu

miciatko
23. apr 2010

pekne ranecko,hladam dobrovolnika , potrebujem uvarit kavicku 😀 ,bo ja tak dobre lezim ze neverim ze by sa mi podarilo tak lahnut este raz 😒

abbey1
23. apr 2010

Januliatko,super,tak už ste plne pripravení.Potom hoď foto,nech sa i my pokocháme.ja chodím obkúkať 1 lehátko,také to klasické polohovacie a hojdacie,zn Nurse.Baby poradte,využili ste to?Už som aj zjednala lepšiu cenu a stále váham.Mám pocit,že už teraz máme dom zaprataný bábätkovskými vecami.

markiza
23. apr 2010

Deni, ja mam tento, skvelyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! http://www.malvik.sk/Vsetko-na-k-menie/riad/Bea...

bihan
23. apr 2010

Deni, Babycook je super, ale my máme normálny veľký parný hrniec pre všetkých a ponorný mixér.. predsalen dlhodobejšia investícia 😀

A mne sa práve podarilo predať sadu do kolísky a mantinel po Sáre.. jéj, toľko radosti 😀 Ani neviem, či tá naša bambulka vôbec bude niekedy spať v mini postieľke 😅

mywiel
23. apr 2010

Deni ja mam babycook je perfektny. 😉 Vari na pare, mixuje a rozmrazuje.

abbey1
23. apr 2010

Kočky,vás ešte nezačali bolieť kríže?Mňa už posledné 2týždne a to si pamätám také klasické tehotenské bolenie,len sa mi zdá,že prišlo nejako skoro,a to mám ešte len +3kg,ale je pravda,že bruško vybehlo.Inak,ja z kozmetiky nekupujem vôbec nič.manžel zakázal aj plienky,vraj kde ich chcem ešte 3mesiace obchádzať.Tak si tú radosť nechávam na leto.

miciatko
23. apr 2010

abbey aj mna bolia krize,hlavne ked dlho chodim , tak mi to prechadza az do takej bodavej bolesti

bihan
23. apr 2010

Kríže ma, zatiaľ, nebolia, ale teda podvozok dostáva zabrať. Takéto bolesti (ten tlak na lonovú kosť) som mala v prvom tehu v nejakom ôsmom-deviatom mesiaci. 😕 a s váhou to určite nič spoločné nemá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre