♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

majka35
13. dec 2010

@alure ahoj, víkendovali sme doma, barborka začala trošku kašlať, tak sme chodili len na krátke prechádzky ... a už je to myslím lepšie. no a terezka, ako som spomínala, úplný malý nerváčik ... a začali sme včera papať mrkvičku, dnes chcem dať už aj kašu

alure
13. dec 2010

@kahlan1 to bohužiaľ netuším,ale neviem či som ti už spomínala,skúsila by som názor viacerých lekárov čo na to hovoria a rozhodla by som sa pre pediatra ktorý má záujem niečo riešiť a sledovať či je všetko ok...v tomto ti moc neporadím..len bojovať a vydržať

vladka84
13. dec 2010

@alure no ja som ho od vtedy tiez nezapla 😒 chcela som sa ta opytat, Oli uz asi neveri na jeziska...kedy ste mu to povedali a ako? Mne nasla Timka v kufri auta prasiatko pre Karinku, tak bola uplne sklamana, ze to my kupujeme darceky, ale to prasiatko dostala Karinka na Mikulasa, tak sme jej vysvetlili, ze to preto sme jej kupili, lebo ona este sladkosti nemoze papat a tak jej Mikulas nic nedonesie 😒 ale bojim sa, ze jej niekto v skolke povie pravdu a potom bude velkmi sklamana - hlavne z toho, ze sme ju my oklamali 😖

kahlan1
13. dec 2010

@alure uz som to konzultovala s dvomi pediatrami a vobec sa mi k tomu nevyjadrili, kardiologicka vravela ze je to vyvin a musime sa jej prispôsobit ze ak chce jest v spanku nech je ale cez den ju furt uspavat aby vobec nieco mala v brusku :( horor des aj teraz spi a uz som ju na trikrat krmila a este furt nedopite lebo sa preberie a hned jaci a kruti sa. Ja uz neviem za kym mam ist ale stahujeme sa tak zmenim pediatra. Dnes ideme k neurologicke ale to je taka stara truba ze sa jej radsej nepytam lebo bohvie jaku diagnozu by sme hned mali. Napisala nam ze mala ma chudobnu spontannu motoriku a ta keby mohla tak nam z postielky odleti furt same sviecky nohy az neviem kde dviha a stale sa vrti ruky nohy - tak neverim jej usudku. Ked sme povedali kardiologicke co nam napisala neurologicka tak sa smiala ze ked bola operovana tak to pisu automaticky a nie ze ju dame na nejake cvicenia ze je uplne krasne zive bábo.

prahaxx
13. dec 2010

@kahlan1 viem čo zažívaš, pár krát sa mi podarilo dať jej hneď, keď sa začala mrviť a vlastne sa zobudila papaním, ale čo budem robiť s príkrmami, v sobotu mi zaspala pri mrkve ☹

alure
13. dec 2010

@majka35 jéj príkrmy 🙂 ja sa na to obdobie tak teším ....to ma mrzí že je Terezka mrzutá a nervná ☹ ale to sú obdobia ktoré raz dva prejdú...Barborka už išla dnes do škôlky?

21
13. dec 2010

@vladka84 , my s jeziskom nemame problem, kedze od malicka sme im nedavali ziadnu nadej, ze darceky nosi on, no sme veriaci, tak je to v tej rovine, ze jezisko nam pomaha s peniazkami na darceky...a je to super, to som sa inspirovala kamaratkou...

kahlan1
13. dec 2010

@prahaxx a ty si sa nepytala dr ze preco nechce jest?

alure
13. dec 2010

@vladka84 no s ježiškom a mikulášom ono je to u nás tak že my napriek veku stále veríme ale od malička mu vrvím o tom,že síce ježiško aj mikuláš nosia všetky tie veci ale my s tatíkom to musíme zaplatiť..u nás je to taký moderný ježiško,ktorý nám po vianociach pošle faktúru 😀 😀 😀 tiež som sa bála že ak mu v škole niečo povedia,ale on si aj tak utvorí svoj vlastný názor a moc na iných nedá...zatiaľ ...ale skúste to Timke vysvetliť spôsobom,že niekedy má ježiško veľa práce a požiada o pomoc..my sme mali už ježiška aj na telefone (kamoš volal a oliverko dychtivo počúval)..proste čokoľvek ak chceš aby to bolo stále to "ozajstné kúzlo vianoc"
@kahlan1 určite to časom vymizne..fakt treba sa len obrniť trpezlivosťou..uvidíš a naozaj ak sama vidíš aká je Anetka živá a veselá..nerieš niektoré veci,viem že sa s tým krmením vytrápiš ale ako ti povedala kardiologička,keď chce papať v spánku daj jej v spánku a nerieš ju...aby si sama sebe neublížila,hm? hore hlavu,prekonali ste horšie veci,toto zvládnete ver mi moja..čoskoro sa to zmení..oni sa teraz menia každú chvíľku ...

vladka84
13. dec 2010

@21 to ste dobre vymysleli... ja fakt neviem ako to teraz zmenit, este som rozmyslala, ze povieme, ze Jezisko donesie len jeden darcek a my si kupujeme ostatne, aby neskrachoval, ale neviem ci to nieco vyriesi 😒 len jej nechcem vziat to pekne kuzlo Vianoc, lebo Jezisko k nim u nas zarucene patri..

kahlan1
13. dec 2010

@vladka84 a keby ste povedali ze jezisko nemoze stihnut vsetky deticky tak mu musite pomoct vy?

21
13. dec 2010

@vladka84 alebo jej nic nehovorte, myslim, ze deti to od deti prijmu lepsie nez od rodicov a ono to mozno nejako pride same...na nabozku mi prvaci zacali, ze im rodicia kupia darceky no niektori sa zacali divit, tak som povedala, ze darceky nosia aj rodicia, no ze my verime v jeziska, on im v tom pomaha... nedalo sa nic ine.

vladka84
13. dec 2010

@alure som sa zasmiala, ze posle fakturu 😀 a najlepsie keby bola s dvojmesacnou splatnostou 😝
ja chcem Timku udrzat co najdlhsie v tom detskom pohlade na Vianoce, lebo ked som videla aka bola sklamana, ked videla to prasiatko, tak mi az luto bolo...ale zasa aj ona chceeste tomu verit, ze to nosi Jezisko, lebo hned sa ukludnila, ked som jej "vysvetlila" co robi prasiatko v nasom aute 😒

vladka84
13. dec 2010

@21 ja to urcite silit nebudem, len chcem byt pripravena, ked pride za mnou s tym, ze ako to vlastne je....

vladka84
13. dec 2010

@kahlan1 to by tiez slo, len sa obavam, ze za tym bude nasledovat otazka: A preco prave mne nedonesie Jezisko a inym detom ano... 😒

prahaxx
13. dec 2010

@kahlan1 zje zhruba 700 ml - z toho 200 vecer a 300 v noci ☹ doktorka sa len usmiala ☹ ze deti su take, priberame, takze pre nu nie je co riesit, prepisala 3 balenia nutrilonu, mame ha, hoci za tyzden miniem 2, ved stale vylievam, skusam, ci by prave teraz nechcela.. takze aj milulas, aj jezisko donesu nutrilony, malej, mame aj ocinovi.. dnes mala zvysenu teplotu, dufam, ze na nas nic nelezie. Vcera cez den nevypila ani tych 300 ☹
svokra vravi, ze mm bol taky, ze si cucol 20 kazdu hodinu a fungoval, tak toto je asi obdoba, 20 vypije, ale to je tak vsetko, ked to nevystihnem

alure
13. dec 2010

@vladka84 určite je to krásne kým dieťa verí 🙂 Oliverko bude mať na jar 9 rokov a stále veríme..dokonca deň po mikulášovi bol na markíze nejaký rozhovor s moderátormi o tom že mikuláš neexistuje a bla bla bla..Oliverko utiekol z obývačky z tým že nenávidí markízu lebo tam hovoria nezmysly a normálne sa rozplakal ☹ tak som mu to musela tiež rýchlo vysvetliť že dospelým už mikuláš nič nenosí,len detičkám....

seagull2404
13. dec 2010

@alure to je ake spravne, to mu to v skole este ziaden "chytrak" nevysvetlil? 😅 uzasne, je krasne, ked stale takto veri, je to carovne

seagull2404
13. dec 2010

ahojte, ja sa tu furt len stazujem, ze sem nestiham chodit 😀 musim tento tyzden este vela stihnut, lebo v piatok odchadzame na vychod a nechavame tatinka chvilu sameho, tak aby nam nic nezabudol priniest a aby sme mi pokupili vsetko, vcera som cely den zdobila medovniky a ked som si konecne chcela vecer oddychnut pri MK, tak nesiel ☹ nasa Tamarka je akasi nervozna uz treti den, normlane ju podozrievam, ze nam o chvilu vykuknu zubky, lebo len k nej nieco priblizim, uz otvara pusinku a len hryzt a cucat, tak neviem 😒

kahlan1
13. dec 2010

@prahaxx no my jeme od 600 do 700 a vsetko v spanku - dr aj nam pribera je to oki ale je to stres ze tak nechce papat ☹

akika722
13. dec 2010

ahojte,,,rano v plienke nemal už nič,boli sme u dr.odniesla soj jej moč a včerajšiu plienku ukazať,saa zhrozila,v moči ma krv na 4* mam volať o 14.15..budu vysledky...hrozne sa bojim ☹
pisala mi Katka,Simonkovi sa to zhoršilo,inhaluju dostava atb do stehienka,domov dojdu asi až v stredu ☹

akika722
13. dec 2010

je to na ho.no
teraz mi volala dr,zajtra nove odbery,vysledky nie su ok,nevie či to nie je zapal obličiek 😔 😢

kahlan1
13. dec 2010

@akika722 juj akika velmi na vas myslim aby to dopadlo dobre

seagull2404
13. dec 2010

@akika722 budeme drzat palce, snad sa to dobre a rychlo vyriesi 😨

alure
13. dec 2010

@seagull2404 určite mu to niektorý zo spolužiakov povedal,ale on sa nedá 😀 minule sa s bratrancom rozprávali a moje krstňa (12r) mu hovorí,ale šak to rodičia dávajú a Oliverko mu na to že nie nie,lebo my stále ideme preč z domu a keď sa vrátime tak sú tam darčeky..proste žije vo svojej predstave a v to verí...som rada aj ja že je to tak dlho,lebo dovtedy je dieťa dieťaťom kým verí na ježiška...dokonca verí aj na zúbkovú vílu,tak to je už aká haluz 😀 😀 😀

alure
13. dec 2010

@akika722 ach mojko myslím na vás a dúfam že zajtra donesieš dobré správy...

memory97
13. dec 2010

@alure tie co mal na licku, to bolo asi z pocasia, uz to nie je take draprave a to sme vcera ani vonku neboli, lebo kaslal. Dnes som zbadala, ze ma aj vyrazticky, kde v strede je take biele, ako vriedok... to bude asi z jedla. Z hotovych sa mi nevyhadzal a vcera som mu robila kuraciu polievocku s mrkvickou a zemiacikom a dnes ma take vyrazticky, tak dnes asi skusim opat hotovky...

@majka35 kasicku kludne skus, ale u nas to nezabera, maly sa budi kazde 3 hodiny v noci... Maly toto robi v spanku, sem-tam mu preventivne dam espumisan a je to lepsie...

@jankasramka ta stranka je super, aspon co sa tyka toho, ak si nevies radu, co je babu...

@kvietok121 chvilku toto obdobie potrva malemu, ale zas nebude to stale.. maly to robi sem-tam, ale kazdu hodinu par dni a potom akoby utal a prespi dlhsie...asi je chudak taky unaveny, ze dobieha v noci🙂

@kahlan1 deticky uz teraz nebudu tak rychlo priberat ako doteraz. Uz sa spomaluje cim su tazsie 😉 som nasla v takej brozurke od lekarky a tam je pisane, ze babatko by do 6 mesiacov malo vypit 150 ml/kg/deň a kg by mala mat mala pri 4mesiacoch - priemerna vaha je od 6.7-6.0, horna hranica 8,4 -7,6 a dolna hranica je 4,8-4,6. Chce to len klud a pohodu maminky a vsetko bude dobre, uvidis 😉

kahlan1
13. dec 2010

@alure manzelov brat ked bol maly tak vstal v noci a videl mamu v nocnej koseli dlhej ako dava darceky na mikulasa a bol taky rozospaty ze si myslel ze je to mikulas tak rychlo utekal do postele aby ho nevyplasil a potom uz aj ked mal dost rokov a vsetci spoluziaci uz davno vedeli ze mikulas nie je nikto ho nemohol presvedcit pretoze on ho predsa videl na vlastne oci 😀 😀 😀 😀

alure
13. dec 2010

@memory97 tak on teraz bude dosť reagovať na potravu a to zbadáš raz dva,ja si myslím že kým sa nezmení stolica nie je problém boľavého bruška,treba pokračovať a aj tie vyrážky časom ustúpia...a z toho počasia to trošku vysuší tvárinku a potom je to také drapľavé...
@kahlan1 no aj môj sa bude asi krvopotne biť za tú svoju pravdu 😉

seagull2404
13. dec 2010

@alure mne sa to paaaaci, okrem toho to hovori aj o sile jeho osobnosti, nenecha si nic nahovorit 😉
@kahlan1 to je dobreeeee 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre