♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
23. júl 2010

@michaela80 mne to uz celkom prechadza dneska. uz zacinaju meknut🙂
ozaj ako sa citis?
uz si ok?ja uz ani neviem ze ma rezali. furt beham daco robim a vsetci ma hresia lenze ja sa nudiiiiiiiiiim🙂

katulkaaaaaa
23. júl 2010

@jankasramka krasne babetko mas🙂sa smejem ze ako behas a nudis sa,to sa aj da s takym malinkym?ak ano tak sa na to velmi tesiiiim 😝
dnes varim,zehlim,poslicky su stale cim viac bolestivejsie...cakam na ochladenie...cely vikend mame oslavy,grilovacky,tak sa este dobre najem a potom mozem ist rodit 😀 😀 😀

jankasramka
23. júl 2010

@katulkaaaaaa tiez sa cudujem ale on ked sa napapka spinka 2-3 hod. minimalne a v noci aj 4. takze unavena nie som a svokra navari a poperie plienky.takze uuuuuuuuuuplna pohodicka...klop,klop,klop..
vcera sme uz boli na nakupoch, aj psy som konecne vyvencila tak sa tesim. ale vazne som myslela ze to vsetko bude horsie lenze sa citim super🙂
vsetkym vam prajem aby ste si to takto uzili🙂))

vladka84
23. júl 2010

@jankasramka tak to je super, tesim sa, ze to mas take light 🙂 ja som mala Timku takisto uplne bezproblemovu, dobre papala, spinkala, tusim od 5 mesiaca mi prespala aj celu noc, chodila som s nou na dlhe prechadzky, ale nie preto, ze by mi inak nespala (mala som spolukocikujuce, ktore ked nevozili deti, tak ani nezaspali), ja som sa doma nudila, tak som sa sla prejst... spominam na to s laskou 😀
dufam, ze aj to druhe babo bude take spokojne 🙂
urcite sa vsetky potesime, ked sa trosku ochladi, vsak maminky? 😉

nanula1108
23. júl 2010

@tiffanka ahoj, pocuj preco kvoli ociam musis na cisarak? kvoli dioptriam??
ja som dnes docela v pohode, ziadne velke bolesti, len male tvrdnutia, tak som sa dala dozehlit, umyt zachod - kupelku, cosi poprat, navarit. a idem si vas docitat 😝

katulkaaaaaa
23. júl 2010

@vladka84 tak taketo dietatko ako si mala by som chcela mat aj ja,moja prva dcerka vrestala od narodenia do pol roka vkuse ☹ ale mala zdravotne problemy,odisli sme uz z porodnice s antibiotikami ,bola som z nej hotova-v kociku u nas neexistovalo,preto verim ze druhe babetko bude zdrave,budeme kocikovat a uzivat si matersku 😝

kvietok121
23. júl 2010

@jankasramka tak to mas anjelika a super svokricku poblizku

liba78
23. júl 2010

@jankasramka ten sa krásne usmieva... 🙂 janulka, mlieko musis dat prec, aby sa nezapálili prsia. Ked ich más moc naliate, treba zlahka este pred kojením a aj pocas neho masírovat.

kvietok121
23. júl 2010

@nanula1108 to si toho stihla ... ja som umyla jedno okno a musela som sa ist osprchovat ... 😝

nanula1108
23. júl 2010

@kvietok121 no ved sprchy boli, len z vane sa mi lezie tazsie xixii.ale ako vravim, bola som uplne v poho, tak co som videla, tak som spravila 😀 .

michaela80
23. júl 2010

@jankasramka ja som uz na druhy dn bola celkom v pohode a proti bolesti mi len 2 dni pichali...

liba78
23. júl 2010

@kvietok121
@nanula1108 ste ma navnadili s tou sprchou, ale chcela som počkať ešte aspoň hodinu. Dnes mi prišiel účet za vodu za 2 mesiace a skoro ma piclo že 106 a nejaké centy 😠 😠 😠 asi už je zo mňa ryba keď toľko vody sme minuli ☹

akika722
23. júl 2010

@jankasramka ahoj,maličký je zlatučky 😀
ja som tiež mala pri kojení tie problémy-tvrde prsia až natlakované a občas aj bolesť...hlavne treba odsávať aj medzi tym aby sa nezápalili...možno maly nestíha popapať tolko mliečka.ja som mala mlieka,prepáč ale doslova ako krava 😀 a maly mi dosť prespal takže občas ani papať nechcel...
raz sa mi zapalili no neskutočná bolesť...ale skončilo to refluxom,trvalo do roka čiže sme museli prejsť na umele zahustené mliečko ☹
tak dufam že tentokrat to bude lepšie

jankasramka
23. júl 2010

@katulkaaaaaa to aj my sme na antibiotikach ale nastastie uz len oralne lebo prve dni som mu musela pichat injekcie do stehienka- ved ani svaly to pomaly nema chudatenko male....ALE TIEZ BOL HRDINA-NEPLAKAL ANI MINUTU.to len ja som bola z toho znachutena ze vlastne dieta picham....bleee.

@liba78 no to som tu vzdy pred kojenim behala s teplymi uterakmi a masirovala sa 5 min a vsetci na mna cumeli jak na blbu 😀 ja neviem ci tu to tak v mexiku nebobia ci co....ale ja som vlastne ani nevedela ze to robia aj zeny. ja som to robila len preto lebo u vysokoprodukcnych dojnic to tak robia- pred minut pred dojenim masaz teplou handrou 😀 😀 😀
ja som inak neni moc prsata dojnica no ale spustilo sa 😉

liba78
23. júl 2010

@jankasramka tak dojnice 😀 😀 to ma dostalo 😀 😀 😀 mne to odporucala moja maminka /vtedy som ju este mala ☹ /

jankasramka
23. júl 2010

@akika722 no to uz ma viaceri varovali s tym zapalom-tak sme narychlo kupili odsavacku... 😖
v akom veku zacal mat problemy s refluxom? nebolo to odzaciatku?

kvietok121
23. júl 2010

@nanula1108 davam ti velke uznanie
@liba78 ani nehovor sme na tom podobne, ale co som si myslela ked sedim v sprche a pustam na seba vlaznu vodu

vladka84
23. júl 2010

@jankasramka tak to si krasne napisala... u vysokoprodukcnych dojnic..jooj, az mi brucho nadskakuje od smiechu 😀 😀 😀
@katulkaaaaaa no a vtedy som si to ani velmi neuvedomovala, ze ake ja mam stastie, ze nas nic netrapi.. ona je celkovo bezproblemove dieta, nebyva chora, od plienok sa lahko naucila, od cumlika takisto, spat vo svojej izbicke tiez, nastup do skolky len par slziciek... dufam, ze jej to dlho - dlho vydrzi taky hladky priebeh 🙂

jankasramka
23. júl 2010

ozaj, lenadka nahodou nerodila?neviete?

akika722
23. júl 2010

@jankasramka v podstate bolo,no kym bol malinky grckal po menej a čim viac papal tym horšie to bolo ked pri odgrgnutí s neho všetko vyšlo a znovu chcel papať...bojovali sme mesiac a pol a vzdala som to nemalo to zmysel....on vkuse hladny...aj po 2 hodkach s neho šlo a nepomahalo nič.ani matrac vo vyššej polohe...on grcal aj tuhu stravu...no prešlo až po roku...
ja inač kozy tiež nemam,hladať ich treba ale mlieka som mala za 4 matky...

akika722
23. júl 2010

niekto rozoberal vahu dieťaťa...aj lekar sa môže mýliť...
ja som nabrala pri prvom 25kg každy tvrdil aké obrovské babo budem mať a maly mal len 2,70kg a 49cm...mala som veľa plodovej vody,,,takže netraba stresovať dopredu,môže to byť ináč ako hovoria 😉

jankasramka
23. júl 2010

@akika722 😀 😀 😀
si ma rozosmiala tym komentarom teda 😀 a ked sa smejem tak ma boli brucho od rany 😀 😀 😀

nanula1108
23. júl 2010

@katulkaaaaaa no pre zaujimavost, mne mala plakavala hadam do 3/4roka. asi zakladny problem bol mliecko, z coho mala bolenie bruska(vobec som nekojila a podla doktora som jej mala davat iba hypoalergenne mliecka, ktore jej nerobili asi dobre na zaludok, ale doktor ma stale presviedcal, ze ved mala pribera, nevadi ze placka, ved niektore babatka su taketo placlive), takze to bol zacarovany kruh. zaver z toho vsetkeho bol, ze prespala najviac hodinu v kuse, plakala cez den aj noc, logicky sa za chvilku naucila strasne na ruky, ze ked bola hore v postielke co i len 4min uz sa jej to nepacilo. s kocikovanim to bolo to iste, prespala tam ale hodinu, a ked sa zobudila, rev ako tur. bolo to dost narocne, psychicky aj fyzicky. dnes viem, ze netreba doktorom tak bezhranicne doverovat, a hlavne dat na svoj osobny pocit. aj ked je to zrovna uplne nieco opacne, co ti "zarucene" radia vsetci naokolo. tak pevne verim, ze toto babatko bude uplne ine, ze sa nejako rozkojime, a ozaj najviac zo vsetkeho budem doverovat iba svojim instinktom.

jankasramka
23. júl 2010

este som sa chcela spytat, je pravda ze po cisarskom by sa malo spavat na bruchu???
lebo to mi povedala mamina ale ziaden doktor to nespominal tak neviem ci `posluchnut...

mimikuku
23. júl 2010

ahojte neviete co je s memory? ak by ste vedeli dajte mi vediet dakujem vam pekne

jankasramka
23. júl 2010

@nanula1108 len tak na povzbudenie a potvrdenie toho co pises- uz v nemocnici mojmu zacali davat flasu a dali mi aj nejake najdrahsie a super najlepsie mlieko a na recepte mam ze kazde tri hodiny.
ja som mu to dala len dvakrat-bolelo ho brusko-bol nespokojny aj ked spal dlhsie...tak som vsetkych odignorovala a len som ho kazdu chvilu prikladala. a mala si vidiet jak ma vsetci buzerovali -este aj svokra do mna furt hustila ze mu mam dat flasu. a ja ze- nedam 😀
a na druhy den sa krasne spustilo a cervik napapkany a vsetci so sklopenymi usami ma obchadzaju 😀

mne dali taku radu- pocuvaj scoj zvieraci instinkt 😝

nanula1108
23. júl 2010

@jankasramka presne toto som mala na mysli, na fakt dnes nechapem, ako som im slepo verila. a dopadlo to fakt katastrofalne. ale dnes je dnes. a tesim sa, ze to bude uplne ale uplne inak. a nech si kazdy trhne 😀 !

akika722
23. júl 2010

@jankasramka tak to neviem tiež som mala cisársky ale ja tak zbožňujem spať na bruchu že zavidim mm že on môže a ja nie 😠
ale na bruchu som spala už v nemocnici 3 dni po narodení malého,už ked som našla polohu bolo super...nijako ma to neovplivnilo k horšiemu nič sa mi nestalo tak som neriešila a spala tak dalej...
akurat doma ked som tak spala som sa 3x v noci budila na premočené tričko-mlieko 😀
stať sa ti určite nema čo tak myslim pohoda...
dosť mi to pomohlo aj v šestonedelí spať na bruchu,mne sa všetko sťahovalo v noci a počas kojenia,maternica...
to boli občas hrozné bolesti,a tym že som na bruchu spala som bolesť menej vnimala

elina313
23. júl 2010

@jankasramka to bez tej kofoly si naozaj neviem predstaviť....kofola jednoducho chýba v každom štáte mimo SR a ČR ☹

akika722
23. júl 2010

POTREBOVALA BY SOM RADU-Už MAMINY....
aké mate skusenosti s odsavačkami na mliečko?pakova,baloniková???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre