♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
13. aug 2010

no baby, ste toho popisali kym sme boli vonku...
k teme navstevy - ja rozhodne prvy tyzden - dva po navrate nechcem doma vidiet ziadnych znamych, mm som to uz oznamila, tak dufam, ze to bude tlmocit svojim nadejnym navstevnikom... samozrejme, ze moja mamka je vitana 🙂
tema svokra - to sa nebojim, nechodi ku nam ani teraz, aby sa mohla potom hrat na chudinku ako dlho svoje vnucatko nevidela a ja jej urcite volat nebudem, aby prisla, takze to mame vyriesene 😀
co sa tyka dovoleniek - moj mm ma dovolenku od 20.8. do 6.9. - dufam, ze dovtedy porodim, vratim sa domov a este si aj stihneme najst nejaky rezim, lebo potom s nami tak normalne bude zasa vacsinou len cez vikendy... v akom stave najdem byt sa teraz ani nezamyslam, budem rada, ak to s Timkou zvladnu 🙂

@majka35 toho sa bojim aj ja, teraz sa Timka sice tvari, ze ako sa velmi tesi na sestricku, ale som si ista, ze problem nastane... doteraz bola nielen stredobodom pozornosti ale aj celeho vesmiru, takze to, ze uz nebude jedina ju urcite zasiahne, dufam len, ze sa s tym budeme vediet popasovat... dufam len, ze mala bude spinkat a nebude moju pozornost (okrem papania) az tak potrebovat a budem sa teda venovat Timke, aby nemala pocit, ze je na druhej kolaji...

jankasramka
13. aug 2010

@kvietok121 krasna postielka🙂
matejko je uz urcite zvedavy- ked zacnu kontrakcie tak nam sem najskor napis aby sme na teba mysleli🙂

tiffanka
13. aug 2010

@majka35 škoda, že to Barborka zobrala takto... 😒 Moja Barborka mala 4, keď sa narodila Vlaďka, ale s ňou sa dalo, cirkus robila iba vtedy, keď sme jej malú nechceli dať na ruky. 😀
Možno by bola poslušnejšia, keby si jej dovolila trošku hrať sa s Terezkou, nech sa s ňou rozpráva, spieva jej a tak 😉 Najprv sa oni 2 musia stať kamarátky, aby na ňu nežiarlila 🙂 Vyskúšaj 🙂 Rozprávaj jej, že ako ju má Terezka rada, ako sa teší, že je jej sestrička, a tak 😉

Teraz sa nebojím, že moje budú žiarliť, už sú veľké, ale bojím sa, že sa budú o malého stále hádať, ktora ho chce kočíkovať, hrať sa s ním, nosiť na rukách, atď. Ach 🙄 🙄 ☹

tiffanka
13. aug 2010

@kvietok121 áno, tá postieľka je fakt krásna 😉 Jasné, daj cez víkend vedieť čo a ako 😎

vladka84
13. aug 2010

@tiffanka no a teraz co je horsie, male baby, ktore ziarlia, alebo velke baby co sa o male babo biju 😀

vladka84
13. aug 2010

@kvietok121 uzite si vikend (aj ked so svokrovcami) a ked to na teba pride, este nam hod oznam... ako Liba... ze aaaa, rupla mi voda... na to asi do smrti nezabudnem 😀 😀 😀

tiffanka
13. aug 2010

@vladka84 to teda neviem, čo je horšie 😀 😀 😀

alure
13. aug 2010

Ahojte maminy
tak dnes som bola v poradni,stále zatvorená,monitor bez nejakej aktivity kontrakcie,počas toho som si tam odžila dva pôrody 😉
No ale k téme návštev,ja som oznámila už dávnejšie (hlavne mojej svokre) že nech si uvedomia že 600nedelie nie je len tak nazvané 600nedelím a že tých 6 týždňov či sa niekomu páči alebo nie,sa ku nám nikto nenasáčkuje je to obdobie počas ktorého sa má matka zotaviť z pôrodu,zžiť sa s novým členom rodiny a nastoliť si aký taký režim..keď pôjdem von na vychádzku a s niekým sa stretnem nech sa páči pozrite sa do kočíka ale do bytu narúšať mi harmonogram dňa (ja som pri malom dosť často spala s ním,vadila mi aktaká prítomnosť ľudí počas kojenia ...a pod) tak teraz som bez nejakej štipky miloty narovinu povedala že žiadne návštevy neakceptujem a nech sa pre mňa za mňa urazia každá žena ktorá už rodila by to mala akceptovať ....
Všetkým čakateľkám prajem pohodový večer,my sme teraz došli z jazier bolo celý deň nádherne tak ešte využijeme slniečko a potom keď sa ochladí sa môže ísť rodiť 🙂 no nie?
pa pa

gagarinka
13. aug 2010

@majka35 nech ti je utechou, ze v tom nie si sama, ja uz druhy tyzden vysvetlujem synovi, nech do malej nedobe a nech ju nebije (co robi vzdy ked je unaveny, alebo len tak ked ma chce provokovat)... najvacsi problem ma s kojenim, mam taky pocit, vtedy najviac rype
ale uz jej zacal prejavovat aj sympatie, chce aby som ju polozila vedla neho, ze jej bude pustat rozpravky a pod.
mne dr. radila to iste, odsunut Julku na druhu kolaj, lebo okrem mliecka ma nejako extra nepotrebuje, a venovat vsetku pozornost synovi, aby pochopil, ze mama mu ostala aj napriek tomu, ze uz mame dalsieho clena rodiny naviac
nastastie Julka je dobry papkac a spac, takze ju ozaj cez den len prebalim, nakojim, ulozim a mozem sa venovat jemu
malo by to vraj trvat asi mesiac, kym sa to upokoji, tak snad sa toho dockame 😅

rebeka25
13. aug 2010

katulkaaaaaa -termin sme mali mat rovnaky a co ti povedal doky? Kedy by si mala ist lezat? Ja vyvolavacku velmi nechcem 😢

Barinkova - ja uz mam riadny nepokoj vsetky kamosky s cvicenia uz porodili len ja zaostavam 😖

lulu4
13. aug 2010

ahojte, vidim ze ste tu preberali temu navstev po navrate z porodnice domov... no u nas je to zlozite, svokra si uz berie dovolenku na tyzden tusim ale nemam proti nej nic zase musim povedat ze mam super svokru.. nenasackuje sa len tak vzdy sa opyta ci moze prist dopredu a pomoze s cim treba... ja tu nemam totizto maminu ani starku oni byvaju 180km odo mna a mamina ma chce prist pozriet do porodnice tak verim ze sa snad neotoci hned potom o par dni nazad, a starki ma asi pridu pozriet na par dni ked uz budem z nemocky doma lebo to je pre nich v ich veku krasna udalost prve pravnucatko a vychovavali ma takze im vdacim za vela a su ako moji rodicia... takze u nas aspon tychto par navstev bude urcite ale ziadny ini rod. prislusnici ani kamarati, som povedala ze kto je nedockavy nech pride este do nemocky ako navsteva ukazem cez sklo maleho a bude

mirmaj
13. aug 2010

@memory97 koľko ti Dávidko približne spapká? 🙂 kedže odsavaš a krmiš z fľaše ako ja tak to vieš nie?

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@rebeka25 ja som mala termin 10.8,ak neporodim spontalne idem pondelok na vyvolavacku..este stale dufam ze sa to spusti same ako pri prvom porode... ☹

lulina1
13. aug 2010

Ak mozem tak sa pridavam k vam. mala som byt septembrovka, ale naplánovali mi sekciu na 23tieho- takze budem augustovka.

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@lulina1 vitaj medzi nami 😵 a preco sekcia?baby vsimli ste si kolko sekcii sa robi?

akika722
13. aug 2010

jéééj baby vy toho stihate popísať za jeden deň 😲
čo nové?mame nejake babo???

akika722
13. aug 2010

@katulkaaaaaa moja to je dnes v mode 😀 😀 😀
@lulina1 ahoj...čo to bude???

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@akika722 no konecne si mam s kym pisat 😝 kde si cele dni? 😀 😀 😀

akika722
13. aug 2010

@katulkaaaaaa moja ked ja si cez deň na net ani nespomeniem ☹
raz stehy,poradna s krpcom, navštevy mame ☹ ☹ ☹
a zajtra ideme do svokry pre Paťka prideme až v nedelu no zas tu nebudem ☹ ☹ ☹
ale budem sa snažiť chodiť sem viac.dnes sme cely deň boli s mm a krpcom vonku a ked som ho okupala vypli elektrinu...

nanula1108
13. aug 2010

ahojte babulky! tak sa kratko hlasim! po trapeni s kojenim som dostala predvcerom silny zlcnikovy zachvat. akoze normalne som si volala 112, lebo som vobec netusila, co mi je. hrozitanska bolest brucha v hornej casti a presne tak isto aj vzadu na chrtbe. akoze normalne dalsie porodne bolesti. a neprechadzalo to, vobec som netusila co mam robit. na druhy den som sla k dokyne, pobrala mi odbery, moc, mala som velmi zle vysledky na sliznicu, a hned ma sikovali na chirurgiu, ze toto su vysledky na hospitalizaciu. ze treba hladovku a infuzie. ked som tam prisla, sla som hned na sono, kde mi zistili, ze mam mnohopocetne - citujem kamene drobne v zlcniku. tak mi vysvetlil, ze to treba dat von, musim drzat prisnu dietu, a tieto dni najlepsie hladovku. ale pustil ma domov. dnes sa mi vysletky trosku zlepsili, ale sedimka zvysila, tu mam 40.tak som o hlade, a aj to krvopotne vytvorene mliecko mi momentalne pomaly odchadza. akoze do breku.....
dufam, ze vam sa tu vedie dobre, a ste v poriadku, ani sa nepokusat to tu citat, letim do sprchy, mala odkedy som to mala,ani jedno jedenie riadne nespi, stale sa budi zo sna a vyplakava, akoze des, uz nevladzem ani stat na nohach, ale hadam sa to zlepsi,.... tak sa tu opatrujte, a ked budem moct dam vediet ako bojujeme

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@akika722 som si srandu robila 😝 jasne ze nemas cas sak mas miminko doma 😵 aj ja tu sedim cele dni len preto aby som nemyslela na porod,ked sa maly narodi mysim ze net zapnem vynimocne,do toho nam zacne s Viki prva trieda a vytvarna...no nebudem vediet kde mi hlava stoji ale uz sa na to tesim 😉

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@nanula1108 to ma mrzi,rychlo sa uzdrav ☹

akika722
13. aug 2010

@katulkaaaaaa no čas by aj bol maly cez deň vkuuuse spinka,len ja stale dačo robim...
horšie v noci taky je plačlivy... ☹
ale tvoja kočka je už velka s malym ti pomôže 😉

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@akika722 moja snad ano,len aby neziarlila....a aby sme sa konecne dockali,uz si pripadam ako hrosica ktora je tehotna rok 😲

akika722
13. aug 2010

@nanula1108 uf...davaj na seba pozor...

akika722
13. aug 2010

@katulkaaaaaa no...to ti verim ale ved to už môže byť každy deň...ale neboj už je velka a rozumna...môj malemu dava autička do postielky,chce sa s nim hrať sam ho nosiť na rukach a ťaha ho za nožičky s postielky 😖
minule robil hluposti a skoro ho kopol ☹

akika722
13. aug 2010

lucka vydržala? 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@akika722 lucka myslim vydrzala dneska okolo obeda tu bola naposledy

akika722
13. aug 2010

@katulkaaaaaa no tak jej gratulujem 😀 😀 😀 nečitala som vas myslim že ste popisali za dnešok7-8stran,no šikovne ste

akika722
13. aug 2010

včera ste myslim riešili tie ortopedicke nohavičky...to fakt nedavate???ja to použivam bojim sa aby niečo potom s nožičkami nemal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre