♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
29. aug 2010

paaaaa 😀

lulu4
29. aug 2010

@akika722 dobru oddychni si

lucia20
29. aug 2010

@lulu4 dakujem. si zlata....

nemam presne stanovene intervaly, ale uz som trosku odsledovala v akych zhruba sa mi dotvara mliecko, tak si to uz trsoku vieme nacasovat...
mliecko uskladnujem v dvoch variantach. prvou su flasky z laktaria v ktorych jej nosime papanie do nemocnice a druha varianta su pohariky od vyzivy, v tych sme mrazili s nemocnci. ale budeme musiet mrazit asi v pollitrovych a litrovych flaskach, lebo nemame taky velky mrazak.
:D
mliecko moze byt cca dve hodinky vonku, potom musi ist do chladnicky. teorie v tom ako ho mrazit sa rozchadzaju, jedny vravia ze 16hod. moze byt v chaldnicke a druhy ze 24hodin. potom musi ist do mrazaku. ja ho mam par hodin v chladnicke a potom ho zadelime podla potreby, bud do mrazaku pre nas alebo laktaria...
ale da sa mliecko aj vrstvit. tak sme to robili pri katke. vsetko co odstriekas das do mrazaku a potom vzdy na to zamrazane dolejes cerstvo odstriekane a mrazis dalej... tym sa vytvoria vrstvy. ale musis mrazit take mnozstvo, ktore ked potom vyberies, musis spotrebovat do 24hodin. uz sa neda mrazit znovu.

lulu4
29. aug 2010

@lucia20 jej super odpoved konecne v tom mam jasno🙂 veru asi skuste tie flasky radsej.ja keby takto skladujem asi tiez zvolim tu variantu lebo nemame tiez bohvieako velky mrazak.a aku mas odsavacku-rucnu ci elektricku a aka znacka?

lucia20
29. aug 2010

@lulu4 mam rucnu. museli sme narychlo menit v nemocnici, lebo som jednu pokazila. :D nebol ziadny vyber, tak sme kupili aventku, ale som spokojna.... usetri mi vela roboty... aj ked elektricka by bola lepsia, ale cert to zober..

lulu4
29. aug 2010

@lucia20 ale tak hlavne ze si spokojna,o aventke som pocula dobre referencie,ja mam za par eur baby ono polsku rucnu balonkovu ale tak to je zatial vo hviezdach ci ju budem potrebovat.inak prosim ta ako si ju mam pred prvym pouzitim vysterilizovat aj cumlik a flasku?a neviem ze ci do porodky brat hned aj cumlik alebo to tak skoro netreba na to ucit?

lucia20
29. aug 2010

@lulu4 das to normalne do hrnca vyvarit. nechas cca 10min. vriet a vyberies....
pozri zobrat si mozes, ja som mala v porodnici pri vsetkych dudliky... a vyuzili sme ich. dokonca aj tatiane sme museli doniest na aro, lebo si ho sestricky pytali...
pozri, ked ti balonikova nebude dobra, tak potom dokupis druhu... ved lekaren tam isto bude.

baby ja som dva dni doma a nemam este vybalenu taksku... 😖

zajtra budemmusiet vybalit a nabalit nanovo ale uz vecicky pre malinu a mna. 🙂 tak sa tesim.... dufam, ze zajtra uz budeme mat hotovy rodny list, aj ked tomu moc neverim. som chcela vybavit rychlo papierovacky kym som doma, tak drzte palce, nech su tetusky na matrike promtne. :D

memory97
30. aug 2010

@liba78 vrackanie pokracuje az doteraz, netusim ci som nieco zjedla a jemu je z toho zle, ale uz troska hadzal aj take male sablicky, mi to pripadalo ako reflux... a chuda nevie ani poriadne spinkat...

@akika722 ano, to bolo prve ockovanie☹

memory97
30. aug 2010

@lucia20 to si vybrala spravne🙂 ja som mala rucnu chicco a ta sa mi hned pokazila, ako sme dosli domov z nemocnice, pri tom castom odsavani. Teraz mam elektricku avent a som nadmieru spokojna.
Na matrike to stihnes vybavit urcite🙂 pekne sa usmej na tetusky, to zabera🙂 alebo zober mm so sebou🙂

liba78
30. aug 2010

@memory97 Reflux sa môže objaviť aj neskôr ? Ja som myslela, že to by vrackal hneď. Možno nám to Akika objasní. Jej Paťko mal tuším reflux. Vydrž moja, dúfam že sa to rýchlo upraví. 🙂

jankasramka
30. aug 2010

@elinka27 podla to co pises ty a kvietok sa mi zda ze to poporodne zasivanie je horsie ako cisarsky, sak ja som na treti den ani nevedela ze mam stichy, normalne si neviem predstavit mat to tam dole. aj si na to nieco davas? naskusala si propolis trosku rozriedeny- je to desinfekcne a navyse aj stahuje bolest...ja to pouzivam na vsetky moje rany (aj pooperacne u zvierat) a vysledky su skvele...

@memory97 my sme taku decku na hranie kupili vcera- od fisher price ale este sme ju neskusali- az zajtra ju vybalim, tak dam vediet ak chces ze ci na to reaguje, lebo ja som citala ze 2 mesiaci by uz mali reagovat na tieto hry.myslela si taketo nieco? http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=10000&e=... (hahaha, bolo to npekne drahe tak dufam ze ho to zaujme aspon 😀 )

@lucia20 tiez nechapem ako si mozes mysliet ze otravujes s dennickom...
myslim ze nie som jedina ktora caka spravy ze ako sa dari tatianke...sa som vas stale sledovala- dokonca vzdy informujem aj mm ze ako ste na tom🙂 ked som mu prave povedala ze ako sa jej dari a ze kolko dojsis tak normalne zasol 😀
fakt ste uzasne- obe🙂
pocuj s tym mliekom to je fakt neuveritene- ja na tvojom mieste to nalievam tajne do krabic z kravskeho mlieka- nech clenovia rodiny vypiju a ty aspon usetris 😀 😀 😀
alebo taky syr z materskeho mlieka...to je napad 😎 mozno by si to mohla skusit a aj patent ti na to daju 😀
mne povedala jedna kamoska ze keby som si sama pila svoje mlieko tak som jak take perpetum mobile 😀 😀 😀
no zas som zjedla vtipnu kasu-dufam ze to neberies vazne...he.

jankasramka
30. aug 2010

@memory97 @liba78 @akika722 takze pisem prihodu zo vcera- kedze ste sa stazovali ze neni co citat 😀

sme sli kupovat ten kobercek co som pisala do takeho centra- nieco ako aupark. brali sme aj matea - prvy krat som mu obliekla take krasnucke oblecko s kuriatkom a sme sa z neho tesili ze aky je pekny. po chvile behania sme vyhladli tak sme si tam sadli a mm zobral matea na ruky lebo sa akosi mrvil a nespokojne mrncal. a tak sme jedli a mateo sa zacal chsichtit a zrazu taky blazeny vyraz tvare( to asi poznate 😀 )...a mm mi vravi ze dufa ze to co citil bolo uprdnutie a nie hovnicko lebo ze az mu na kolenach nadskocil. no a spokojne sme pokracovali v jedeni- dalsich 20min.
potom sa postavime a kracame a ja kukam ze matevi na chrbte zacina zlty flak presvitat 😲 tak ho vezmem na ruky a normalne mu tieklo hovnicko z nohavic - na chrbte uz skoro mlaka a mm flacisko na nohaviciach aj tricku ( lebo si ho tak po sediacky privinul).
tak take mega hovno z takeho maleho babetka sme necakali- uplne mega!!!!
takze skonstatovali sme ze ked sa ide von budeme bravat nahradne oblecenie nielen pre maleho ale aj pre nas, co sa nam potvrdilo lebo sme sme sa vratili domov pre zmenu obaja ogrcani zo vsetkych stran 😀

takze- @memory97 , nie si vynimka. to asi neni patologicke. a ja som inak citala ze babetka takmer nemavaju hnacku- ibazeby sa napadne zmenila farba hovienka tak mozes podozrievat- sleduj ze ako ste na tom zajtra ale podla mna to nebude nejak vazne. aj to grcanie je obcas normalne- ak to nebude pokracovat tak asi sa len fakt nahltal vzduchu..

inak my sme mali tiez hrozny reflux na zaciatku a pediatricka dala lieky a umele mlieko a za 2 tyzdne mal neuveritelne zlepsenie...

jankasramka
30. aug 2010

@21 jej, vy ste uz krstili- nas to caka az za nejake 2-3 tyzdne a to mi este ajtak vsetci vravia ze je to moc skoro. tu krstia ovela neskor z jedneho poetickeho dovodu- aby bolo dietatko krajsie na fotkach!!!!skoro ma porazilo ked som to pocula...uplne ako v mexickej telenovele 😒

jankasramka
30. aug 2010

zeny! vstavat a cvicit! co si nepametate ze bob a bobek radil vstavat skoro rano? a jajo a pajo?komu sa neleni tomu sa zeleni... 😀

21
30. aug 2010

@memory97 aj nasa obcas vygrcne co-to z mliecka a dnes rano vyvracala kooopu mliecka, bola cela mokra, no od vcera ma sopliky-take mini, no asi to robi neplechu, lebo aj stolica hnackova a hlienova...Hlieny su tazke pre zaludok a urcite jej stekaju, aj ked v nosteku skoro nic nie je, no obcas dycha tak mokro... Necudujem sa v tomto pocasi... Uz aj chalani maju nadchu... Nemate aj vy nadchu?

vladka84
30. aug 2010

dobre ranko baby... tak ja mam za sebou ranajky, pustila som pracku, pockam kym doperie, vyvesim pradlo, hodim sprchu a idem do nemocky.... o vysledku vas budem informovat 😉
@lulu4 ja som este tuuuu a celaaa, vcera sme mali celodenny program, dufali sme, ze to pride, ale akosi nic 😀 ze uz z toho nie som ani prekvapena 😝

21
30. aug 2010

@jankasramka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nasa bola z troch deti najmladsia na krste a jedina neplakala, takze bude mat urcite najkrajsie fotky... 😀 😀 😀 😀 😀

akika722
30. aug 2010

@liba78 no môj paťko grckal už v porodnici,sice velmi malinko ale ako rastol a papal viac aj grcanie bolo horšie a neskô to bolo take he hodil tičku aj na 2 metre 😖

akika722
30. aug 2010

@jankasramka 😀 😀 😀 😀 😀 tak som sa pobavila...to bolo dobre...šikovny chlapček 😀 😀 😀

lulu4
30. aug 2010

@vladka84 drzim palce a cakam uz len pozitívne spravicky🙂ja este idem s mm do obchodu a o13tej mam poradnu kde by som sa mala dozvediet co dalej

matka24
30. aug 2010

chcem sa vas opytat detskeho lekara ste si vyberali a dohadovali pred nastupom do porodnice alebo to staci potom? dakujem

mirmaj
30. aug 2010

@21 gratulujem ku krstu, aj my sme v sobotu krstili a Tamarka jediná ani nemrnkla a som sa tak bála, že spustí ten svoj spev 🙂)
@memory97 aj nam sa to už stalo, že vygrcla celý obsah žaludka, celá mokra aj na perinke, ale asi sme to vždy spôsobili my, lebo hrozne sa pučila, mrnčala po napapaní, tak som ju rozbalila, zdvihla ritku pri tom a potom asi do hodinky sa hrozne pogrckala, som povedala, že už ju nikdy nebudem po papaní rozbalovať pre istotu aj keby bola pokakaná. Pýtala si sa na čajík, mne ho odporučila aj Dr. aby som jej ho dávala vhodný podľa veku alebo prevarenú vodu, tu ale nechcela tak som kúpila najskôr v lekárni detstký sáčkový, ale ten je na prd, že sa musí do 2hod.spotrebovať a zaliava sa 2dcl vody a to sa samozrejme nedá, tak som kúpila Sunárek Fenikel, je to granulovaný, vhodný od ukončeného 1.týždňa a to jej spravím tak 50ml, ide tam jedna lyžička a môže sa spotrebovať do 12hodín a podávať aj studený a celkom rada ho aj popíja, ale nedávam jej ho veľa, len tak cucnúť, ked bolo teplejšie alebo ked sme prišli zvonku tak stiahla aj 30ml, ale inak len tak cucne trošku
@akika722 chcela som zahlasovať, ale tiež mi to nešlo tak som poslaal žiadosť o priateľstvo a potom dam hlas 🙂

akika722
30. aug 2010

@matka24 ja myslim že zalži od kraju,mnohe tu píšuže vybavovali pred tym no v našej nemocke to unguje tak,že na detskej vyzite sa ťa lekar opyta ktoru dr.chceš a oni to vybavia ty sa len potom ked ťa prepustia domov tam ukažeš s krpcom

akika722
30. aug 2010

@mirmaj ok moja dakujem idem sa prihlasiť na fb 😉

mirmaj
30. aug 2010

@matka24 mala by si mať vybaveného už pred nástupom do pôrodnice, lebo tam potom posielajú výsledky testov, takže už v pôrodnici nahlasuješ meno pediatra, ktorého si si vybrala

akika722
30. aug 2010

booože baby som sa sťažovala že moj krpac nepozera rozpravky že ho nič nezaujme...no...mame dvd Podhradska-čanaky-SPIEVANKOVO,to tam spievaju s deťmi a koj krpec to denne pozrii aj 40xdookola už mi s toho šibe chodim po byte a spievam si detske pesničky-už som tym nakazena...a on aj počas spanku kriči mama pusť mi detiiiii...prve čo urobi ked sa zobudi beži do obyvačky a hlada dvdčko a otravuje kym mu to nepustim ...minule po 20tom opakovani mu to mm vypol už sme nemohli,no ten jeho plač bolo počuť určite aj o 3 ulice dalej 😖 😖 😖

akika722
30. aug 2010

@mirmaj ja som nemala,sice na vychode je to asi ine ako u vas 😉

mirmaj
30. aug 2010

@akika722 iný kraj iný mrav 🙂...a u vas sa tak hrozne ochladilo? 😢

akika722
30. aug 2010

@mirmaj no...myslim že ked som pozerala bolo nejakych 12 st.brrrrrrrr 🙄

akika722
30. aug 2010

30. aug 2010 (dnes) • Iné pre mamičky a tehotné
Pridaj k obľúbeným | Inzerát nespĺňa pravidlá Inzerát nespĺňa pravidlá Ďakujeme ti za nahlásenie porušenia. Nepodarilo sa nahlásiť nám porušenie. Kontaktuj prosím adminov.

nuk (okres Bratislava)
pas užívateľa

Registrovala sa 2. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky a 1 inzerát.

* Bobo má 1 rok a 11 mesiacov

nuk • 1 inzerát
Bez hodnotenia • okres Bratislava • Nemá vyplnené podmienky predaja
Podmienky predaja užívateľky nuk
nuk nemá vyplnené podmienky predaja.
Zavri podmienky predaja

Predam ca.5xpouzity stahovaci pas po porode. Vyrobený z priedušnej látky a úplne potiahnutý bavlnenou vrstvou, je pohodlný na nosenie a jednoducho sa nastavuje pomocou praktického Velcro zapínania. Zvýšená elasticita pásu vám ponúka maximálnu slobodu pohybu, a zároveň zabezpečí správnu oporu bez sťahovania brucha. Špeciálne vyvinuté pre popôrodné obdobie, napomáha znovu dosiahnuť pôvodný tvar brucha.
PC:€25, predaj.cena:€8, osobny odber BA, NR, pripadne postou cena plus postovne
8 EUR
241 Sk
Stahovaci pas Chicco Mamma Donna vel.M - Iné pre mamičky a tehotné
Inzerát bol otvorený 29 krát.
1 záujemca odpovedal.

Správa pre predávajúceho
Si prihlásený ako akika722

Stahovaci pas Chicco Mamma Donna vel.M - Iné pre mamičky a tehotné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre