♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
3. okt 2010

@katulkaaaaaa tak aspon sa ma kde mala hrať...moj ma tiež trošku sopliky,vysavač je stale v pohotovosti/odsavačka na vysavač/a už stresujem...chuda Simonko..nech je čim skor zdravučky...

jankasramka
3. okt 2010

@kvietok121 neviem kde som zapatrosila pamet od fotaka a ideme pec teraz tak narychlo...
ale myslim na teba a co najskor sa ponazim

kvietok121
3. okt 2010

@jankasramka ahojky drzim sa tvojej rady
hlasim sa uz dvakrat sme vydrzali 3 hodky a potom sme krasne papali teraz nemozme zaspat a chceli by sme, tak sa uspavame na rukach nemozeme naraz vsetko nie, ale je to drina vydrzat, pytame si stale ... ale mama s tatom si povedali ze vydrzia aj plac po sirupku sm zatial negrckali😀 😀 😀

@akika722 ten sirup g baby treba po kazdom kojeni

kvietok121
3. okt 2010

@katulkaaaaaa drzim sa radou janky a tvojim potvrdenim ze 3 hodky zatial bojujeme s ma,ou a tlacime na city ale mama zatial vedie

fialka5959
3. okt 2010

@liba78 Dakujeme , za povzbudenie 🙂

fialka5959
3. okt 2010

@kvietok121 No tak oproti nam ste na tom lepsie, y ideme von ked zaspime a o 20 min s placom utekame domov ☹
Tiez mate koliku????????????

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 mali sme alebo mame ale trosku menej pomohli kvapky infacol

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 a nepijem mliekooooooooooooooo

fialka5959
3. okt 2010

@akika722 Ano pouzivam espumisan, mne sa to nepozdava, aj jej brusko masirujem skoro vzdy ked ju prebalujem, lekarka vravela , ze je to normalne a trvat to bude 3 mesiace tak uz iba na to sa spolieham, ze uz iba mesiac a 10 dniiiiiiii. 😒

fialka5959
3. okt 2010

@kvietok121 A tie kvapky ti poradila detska lekarka? tak sa musim spytat svojej a kolko kvapky si davala?

fialka5959
3. okt 2010

@kvietok121 A za aky cas to preslo?

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 inac rekord mame von 10 min vysôi sme von s placom ako bzdy ale po 10 min vrieskani som to vzdala 😎

fialka5959
3. okt 2010

@kvietok121 To ked nepijes mlieko, ma s tym nieco spolocne??????

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 to je taky sirup povedala mi ze 4x denne ale ze kludne mozem pri kazdom kojeni a tak aj davam jednu kvapku a pred kazdym kojeni okrem noci vtedy mu nedavam vzdy zabudnem, o dva dni prestal vrieskat cely den uz to bolo len sem tam, ako aj teraz ked ma krce, ale pred tym to bolo cely den

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 kamoska mi povedala ze ho moze boliet brusko aj z mlieka, ja som pila 1l za denne a kopec mliecnych vyrobkov, potom som tyzden skusila bez a bolo to lepsie aj s tymi kvapkami, teraz jej mliecne syr jogurt, ale mlieko si netrufam pit

fialka5959
3. okt 2010

Jaj tak to si trochu vela papala mliecne vyrobky

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 ano myslela som si ze to je ok ze aby bolo zdrave ale opak bola pravda ☹

fialka5959
3. okt 2010

@kvietok121 Aj u nas tak je cely den den plac a plac a farbu chyta taku krasnu cervenkastu az bordovu tak to sa musim spytak lekarky , tak dakejem pekne za info. 🙂

fialka5959
3. okt 2010

@kvietok121 Ved to si kazdy rodic si to praje, aby bolo jeho dietatko zdraveeeeeeeeee

janica81
3. okt 2010

Ahojte mamičky 🙂

ja som sice septembrovka, ale idem aj k Vam o radu.... kolko pribrali Vase deticky za prve tyzdne, aj ste si ich doma vazili??? mam strach ze mam malo mliecka... a neviem ako to mam zistit.... cez noc mi malicka spi aj 6-7 hodin. ale cez den...max. hodinku-dve, a to by len cuckala, a s mojimi jednotkami ich vyprazdni hned....

a este sa chcem opytat aku mate farbu stolice?? My tak oranzovú... 🙂

kvietok121
3. okt 2010

@fialka5959 no to akokeby si hovorila o matejkovi fialovy je hned ale teraz pocas dna uz je to menej vtedy to bolo naozaj cely den okrem chvil ked som ho kojila, niekedy som sa bala vytiahnut prso tak sa spytaj
@fialka5959 ved to ze zdraveeee nevedela som ze to moze aj uskodit nemozem pit nic studene tak som volila mlieko a caje

akika722
3. okt 2010

@kvietok121 hoj moja no je po každom ale ja davam tak raz,2x

ladena
3. okt 2010

@janica81 ja som to mala tiež prvé dva tyzdne a maly mi schudol a mal taku divnu farbu stolice a mlieko som mala slabe a dokrmujem malaho francuzskym mliekom ale uz to mam v pohode pijem mlieko a jogurty papam .....a zistíš to tak ze si odsajes a nechas odstat hodinku a uvidis ake je 🙂 😉 ...ja som mala - odspodu bolo prusvitne a navrchu troska smetanky hustej 😖

janica81
3. okt 2010

@ladena aku divnu farbu??? my mame taku oranzovo-hnedu.... sem tam zltu... a mlieck...co som odsala sa tiez oddelilo... na vrchu smotanka...ale to je dobre... nie???

akika722
3. okt 2010

@janica81 ahoj moj za mesiac pribral pol kila to ako papa sa može zmeniť a ja myslim že od velkosti prs nezaleži,ja mam male prsia a momentalne mlieka ako dojnica 😀 my mame taku kaku taku hnedo-žltu...no take niečo,nie oranžovu

ladena
3. okt 2010

@janica81 no taku hnedo -oranzovo-zltu .....a lekarka mi hovorila ze to preto lebo je hladny a ked som ho dokrmila sunarom uz kakal tak horcicovo ako ma....mala by si ho mat dobre urcite 🙂
ked pojdes do poradne opytaj sa lekarky..... vecer ja mam menej mliecka nez cez den
a ked si pyta kazdu hodinu tak kludne nakoj az bude väčšia budes kojit kazde 3 hodiny ,ono sa to upravy 😉

kvietok121
3. okt 2010

@akika722 ok skusim to nejak vymysliet

vladka84
3. okt 2010

ked tu pisete o tych kakach... my sme si akosi zdvihli kakat az na treti den a zato sa doserinka uplne celaaaa... dnes sa mi takto pokakala na prebalovacej podlozke, kde som ju nechala na holo, nech si pred kupanim este trosku pokopka nozkami... no pokopkala si, aj sa cela v kakaniciach vyvalala 😀 no a farebne mame taku horcicovu, trosku s nadychom do zelena... teraz neviem, nieco sa mi mari, ze to zelene je vtedy, ked pije vela predneho mliecka... ci? 😕

vladka84
3. okt 2010

no idem ja do postele, ktovie kedy budeme vstavat a aka bude noc, rano nas skolka volaaaa...

dobru baby a pokojnu noc vasim milacikom 😉

jankasramka
4. okt 2010

@janica81 ja tiez nemam prsia a mlieka mam aj pre dvojcata 😀 mala som sice taku dvojtrojdnovu krizu ale preslo to a znova mam mlieka az az. s velkostou to vazne nic nema, prave naopak- niekedy tie velke vobec nedoja 😉
a my sme priberali prvy mesiac pol kila za tyzden. ale je to skor rarita- aj nas to zaskocilo. vraj babetka s nizsou porodnou hmotnostou rastu prve tyzdne rychlejsie...

a neviem odkial zeny beru pojem "slabe mlieko". prepac ale to je vymysel nasich prababiek ked nevedeli co je babetku tak vymysleli slabe mlieko. mlieko mas predne a zadne. predne sa uvolnuje prvych cca 10min a je take modraste, skoro priesvitne. a dalsich 10 min sa uvolnuje mlieko tzv zadne- na pohlad hned hustejsie a bielsie- je viac tukove. to prve viac zasyti smad a to druhe hlad.

inak my sme mavali koliky a presli nam cca okolo druheho mesiaca, teraz uz ani kvapky nedavam ani nic dokonca som na skusku jedla cely tyzden fazule vsetkeho druhu a uplne vobec ho to neovplyvnilo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre