♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
16. jan 2010

ahojte,
pozeram, ze zase riesite vahu, tak ja som sa rano vazila a -0,5kg

maculienka123
16. jan 2010

tak ja sa dnes idem odvazit,standartne mavam 50 kg ale pocitam ze bude omnoho viac teraz 🙂 🙂

biba12
16. jan 2010

NO ja som stale plus 1 kg. Nejako nestiham pisat, len citam. Vecer sa mi uz nic nechce, okolo 18hod som totalne ko. Dufam, ze ked sa prehupnem do toho 4 mesiaca, vrati sa mi energia.

Awe mrzi ma to.
A Janka, ja by som to konzultovala este s inym lekarom.

Ja idem k lekarke 1.2. na UZV a este raz na krv a prve merania a snad mi uz da aj tehu knizku. Aj pri Andrejkovi som ju dostala okolo 12 tyzdna. Moja dr. je skratka opatrna🙂)) A snad ma tam caka iba jedno dieta a nie dve. To rovno mozme zacat stavat ten dom, lebo do 3-izbaku sa nepomestime.
A Andy bol odmalicka narocne babatko, takze si to s dvojickami neviem ani predstavit. UZ som pisala, ze doteraz mi este neprespi celu noc a mat 3 take, tak dakujem pekne. Andrej mal 3-4 mesiace a trebars bol aj cely den hore a ani chvilu nepospal. Az okolo 18 hod zalomil. Vsetkym mamam take malicke deticky spavali, len to moje ani za svet. Toto fakt uz nechcem prezit. Preto sa modlim, aby to druhe bolo o trochu na tom so spankom lepsie ako to moje prve.

zuzannas
16. jan 2010

Caute babulky, vy ste toho teda pekne opat popisali vcera vecer... 🙄 len som to z rychlika preletela..prave som sa vratila z posilky,,,

Mne osobne pomahaju na zahu pukance..Tea: bud happy! aj ja som mala taketo prve tehu, absolutne som nevedela, ze som tehotna 😵

A inac ja mam tiez asi cca +1kg, svoje urobili Vianoce 🙂

ladywitch26
16. jan 2010

tiriel, ta tvoja modra orbitka je liek na vsetko 😀 😀 ja neviem, ale minule sme sli autom, ja vzadu pri malej a muz zacal zuvat zuvacku. normalne ju musel vyplut, lebo mne z toho smradu prislo tak zle, ze skoro mal ranajky za krkom. tak ja zuvacky radsej vobec nie. ale kedysi som mala tiez rada orbitky. ale zelene 😀
a to co tak casto chodis na wc? to ja som az ku koncu tehu chodila v noci, aj to asi len 3x maximalne. a najhorsie to bolo v robote. lebo zachod na poschodi, mas pocit, ze ti ide mechur prasknut, tak som sa vytrepala tymi schodmi hore, sadnem a nakoniec tri kvapky. tak zas dolu cosi porobit a o pol hodiny to iste. uz ma to aj prestalo bavit, ked clovek 10x denne splha do tych schodov. resp. ku koncu som sa uz len gulala. tu sa na matersku nastupuje az v 38tt, takze to uz bol brutal pre mna.
inak ja si tiez myslim, ze tie kadejake vitaminy su len dobry biznis pre farmaceuticke spolocnosti. tu ani lekari nic neodporucaju brat okrem cistej folic acid. a myslim, ze ma vyznam do 12tt, potom az tak nie.

ladywitch26
16. jan 2010

biba, tak to mas fakt aktivneho maleho. mne stanka uz v porodnici dokazala spat aj 7hodin v kuse. to uz okolo behali sestricky, ze mamicka, dietatko treba krmit. tak som im povedala, nech to skusia. steklili ju, donaha ju vyzliekli, ze zima ju preberie, potom ju vatou v studenej vode potierali a ona nic. len sa trosku pomrvila a spala dalej 😀 ale ked otvorila oci, tak hned cela nemocnica vedela,ze je hladna. 😀 prve dva mesiace sa mi este budila 1-2x v noci, ale potom uz nie. moja spachtoska bezne prespi aj 12hodin v noci. vsak aj kvoli tomu sme sa poponahlali s druhym. keby nebola take zlate dieta, tak asi este pockame. ale ja som mala hrozne tehu, az do konca piateho mesiaca som zvracala pravidelne kazde rano, nic nepomahalo a aj cez den mi bolo nonstop zle. ani som nikde nechodila, lebo v aute som nevydrzala dlhsie ako 10minut.potom ma zasa nenormalne kopala, ze som obcas az paralen musela zobrat, lebo ma nenormalne bolelo rebro, tak asi teraz mi to vynahradza a uz poslucha. 😉

tiriel
16. jan 2010

baby,aky je dnes rizikovy stupen? mna začala bolieť hlava 🙄 a orbitka nepomáha 😀

ladywitch26
16. jan 2010

tiriel, a pijes dost vody? mna vtedy zacne, ked sa pozabudnem a nepijem dost tekutin.

evitkamalicka
16. jan 2010

baby to mna by musela boliet hlava furt keby som sa riadila tym kolko vypijem, niekedy ledva 2 pohare vody za den

ladywitch26
16. jan 2010

evitka, na to bacha. moja mama tak bola zvyknuta a teraz si musi pichat do brucha injekcie na riedenie krvi kazdy den. prislo sa na to, ked jej brali krv u doktora a ta sa im zrazila este v skumavke. tak na nu hned doktor riadne naziapal, ze ci chce zomriet. teraz ju musime kontrolovat, lebo ona stale zabuda. a ona pocitala za tekutinu aj tie dve kavy, co si denne vypije. niekedy vypila len tie a dost.

tiriel
16. jan 2010

pijem menej,ovela menej-lebo to cikanie ma privadza do šialenstva

ladywitch26
16. jan 2010

no ale zas mam kamosku, ktora stale popija rozne bylinkove caje, aj tri litre denne a ta tiez chodi podchvilou cikat. a teraz je tiez tehu, 12tt, tak som zvedava, ako bude behat posledny mesiac 🙂

tiriel
16. jan 2010

posledny nebol taky problem ako tieto prve, ale pri prvom to bolo horšie. to som chodila aj ked som nepila 😀

zuzana76
16. jan 2010

ahojte

ja pijem tak priemerne, tiez by soms a mohla polepsit a veru aj mne sa stavalo,ze som mala zvysene trombocyty niekedy a dokina mi vravela,ze to z toho,ze som malo pila, lebo trombofiliu mi nepotvrdili

idem si dat polievocku 🙂

boli sme u svokrovcov , maleho sme tam nechali

inak amm stale silnejsi pocit,ze toto babetko je chlapcek 🙂

tiriel
16. jan 2010

my nechame maleho svokre zajtra

mna ta hlava fakt boli,od krku . pri malom som nemala ani raz bolest hlavy,a ja sa tak tešila že to automaticky v tehotenstve hlava neboli 😔

zuzana76
16. jan 2010

tiriel ja mavam obcas v tehu taku bolest hlavy a mne pomoze len studeny obklad

zuzana76
16. jan 2010

a to inokedy ma za cely rok boli hlava hadam 3x a teraz to uz bolo 2x co ma bolela v tehotesntve minulu sobotu 😒

halintoa
16. jan 2010

Ahoj kočky,
nie som tu 24 hodín a potom pomaly hodinu čítam, čo ste popísali, nie je to trošku moc? 😀
Včera som skoro odpadla u veterinára, čo tam bol podľa mňa smrad a vydýchaný vzduch, veru som dlho predýchavala vonku na lavičke a rozmýšľala, či im ukážem svoj obed. A dnes som zasa v hypernove n anákupe nevedela kam pozrieť, všade sa na mňa škerili potraviny, z ktorých sa mi zdvíhal žalúdok 😖 . No horor.
Čo sa týka upratovania doma a vôbec dajakeho budovania hniezda, tak som rada, že môj drahý nie je dajako extra pedantný, nakoľko dlážku som neumývala už dobré dva týždne a vysávam tak raz týždenne, čo je pri 2 psoch dosť hardcore, ale na viac sa proste nezmôžem 😒 . Snáď sa to zlepší, len sa desím Ďalšieho tehu, že moje už narodené dieťa bude žiť v svinčíku 😕 .
zuzana: aj ja mám ten pocit, ale nádej na to, že bude bambulka mi stále ostáva 😀 . Tak ako tak, len nech je dieťatko zdravé 🙂 .

ikulka
16. jan 2010

ahojte dievčatá dovolte aby osm sa aj ja k vám pridala čítam vás už dlhšie aj som chcela napísať ale akosi stále nestíham....termín mám 15.augusta ale asi sa to posunie lebo som vo štvrtok bola na sone a dr mi povedal, že som v 9,5 týždni.... ešte sa sem snád večer dostanem už ma zas malá volá, že máme surnu robotu 😀

tiriel
16. jan 2010

ikulka,vitam ťa. a termin sa ti posunie dopredu či dozadu? 😝

lenadka
16. jan 2010

caute, moja mala sa tesi na babatko, ale horsie je ze berie iba sestricku, brata vraj vratime 😅 a vraj najlepsie by boli hned dve sestricky-to nastastie nehrozi 😀 ale podla mna bude dost ziarlit ked sa male narodi, nedavno som bola u nasich a ked som vzala na ruky 2 mes. synovca tahala ma prec "mami poloz to, to ni je tvoje, pod ideme.." a tak. 🙄 tak to bude asi tazke 😝

mna teraz stale smadi, pijem a pijem, kolko krat musim tak akutne ze nevydrzim ani na caj kym zovrie voda a vycedim pohar cistej vody a na WC chodim vacsinou len 1x v noci, ale to bolo u mna vzdy...a este je to okolo 3.00-to aj mm podla mna vie, aha ide na vecko su tri hodiny 😀
sranda je ze aj mala sa mi v noci o tom case budila na dojcenie 😀

mne podla mna dr. predpisal zbytocne mega davky vitaminov, nastastie na poslednej poradni to uz zredukoval na pre mna pripustnu mieru a miesto piatich tabliet rano a vecer, uz vecer beriem len maternu+duphlaston, ten mi asi vysadi po najblizsej poradni 😕

tiriel
16. jan 2010

to ešte kojíš? fuha

lenadka
16. jan 2010

a budem musiet asi nastupit spat do prace, prisla mi PN-ka v sume mensej ako mi mesacne odchadzaju zakladne platby na inkaso, skolku atd....takze kym by prisla skutocna materska bola by som poriadne v minuse 😝 ale nechce sa mi ☹

lenadka
16. jan 2010

tiriel, uz nie, ael ked som kojila tak sa mi budila o takom case 😀

ladywitch26
16. jan 2010

lenandka, tak to decka vedia byt pekne ziarlive. viem podla susedov. maju 6rocneho syna a chcu teraz dalsie. no ale ked pridu ku nam, aj sa suseda snazi maleho zapajat, ze pozri na stanku, ale zlate babo, ale akonahle si ju zoberie na ruky, tak mu na ociach vidis, ako nenormalne ziarli. a zacne uputavat pozornost, ziape, beha po byte aby si ho aspon niekto vsimol. no budu to mat s nim tazke. doteraz mu dovolili vsetko, doslova im skakal po hlavach, ze si s nim rady nevedeli, tak si uziju.

tiriel, teraz som si spomenula. chodievala som k chiropraktikovi kvoli chrbtu a ten mi na bolest hlavy poradil dat si zozadu na krk ladovy obklad. a to som mavala kedysi riadne migreny, ani tabletky mi nezaberali, ale toto do 20minut zabera. a ked som tam bola naposledy, tak mi zatlacil na nejake body za uchom, ale tak poriadne, ze som tam az modrinu mala. ale odvtedy nic. tak som uz rok a pol bez migreny

lucy1990
16. jan 2010

Ahojte, uz som doma, cela vymrznuta z vonku 🙄 boli sme na obede u svokrovcov, boze to bola lahodka, plnena paprika na paradajkovej omacke, zboznujem to 😅

zuzana76
16. jan 2010

lucy, mnam, aj my sme boli na obede u svokrovcov, ale pochutila som si len na polievke, druhe boli rezne a zemiaky a kysla uhorka, take suche mi to bolo, rezne nejako nemusim

zuzana76
16. jan 2010

to uz doma som si dala 2 taniere polievky a teraz jem jogurt a dala by som si nieco pikantne, nejake zemiakove placky, alebo take nieco 😀

lucy1990
16. jan 2010

Fiiiha,zuzi, zemiakove placky, mnam! aj ja prave rozmyslam co si dam...a strasne mam chut na nezdrave jedlo 😅 z coho sa robia placky?

lenadka
16. jan 2010

vy mate dobrych svokrovcov 😀 ...ale aj mne moja svokra vcera vecer poslala huspeninu a sisky...no a huspenina padla v boji o pol desiatej vecer pri telke s 3 krajcami chleba 😝 a to sa potom pribera-ze? 😀 , to si pamatam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre