♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

liba78
22. okt 2010

@lji my sme mali včera také popoludnie. Spal, zobudil sa, najedol a spal. 😉 Som sa bála noci a tá bola tiež v pohode.
Teraz sa akurát dokŕmil, idem si zapnúť trúbu a upiecť tú žemľovku. 😅

kvietok121
22. okt 2010

@liba78 ach ti chlapi clovek ich lubi urobi vsetko a aj tak si vzdy nieco najdu, nas chodi zas neskoro a ked mi vcera este zahlasil ze aj v sobotu ma stretnutie pracovne tak som hlasno zaprotestovala ze to nemysli vazne, ze ja budem nasho syna vychovat v noci cez den a este zacne aj cez vikend, tak som zvedava ... povedal ze si to skusi prelozit na dnes, ale ze to dnes pride este neskor ....

kvietok121
22. okt 2010

@lji ano ze v treotom mesiaci aj my vlastne sme nastupili do tretieho tak ideme sa ockaovat, uz teraz sa toho bojiimmmmmmm

evanns
22. okt 2010

my sa este nejdeme ockovat, este nam pretrvava reakcia po TBC ockovani, tak nam na plucnom zakazali ockovat dalsie...musi sa to uplne zahojit a ukludnit ☹

vladka84
22. okt 2010

baby, cviklu mozem, hej? 😕

alure
22. okt 2010

toto som našla
Dobrý deň.
Jedálniček by mal byť pestrý. Veľa zeleniny, ovocia, cereálie, obilniny, kyslomliečne výrobky, dostatok tekutín – čaje, džúsy, minerálne vody,… Je dobré brať ohľad na reakciu dieťatka na rôzne jedlá a podľa reakcie jedálniček upravovať. Niektoré deti dobre tolerujú aj strukoviny – fazuľu, hrach, šošovicu, sóju,…., niektorým spôsobujú nadúvanie bruška, to by ste počuli najmä večer. Aj hlúboviny – kapusta, kel, kaleráb, brokolica,…sú zdrojom vitamínov a pokiaľ dieťatku nerobia problém, môžete si ich dopriať. Paradajky niekedy spôsobujú reakciu na koži vo forme malých pupienkov na líčkach alebo na tele.
Horčicu ako prílohu k jedlu si podľa môjho názoru môžete občasne dať. Však ani normálne ju nejeme vo veľkých množstvách a stále, takže takisto aj teraz.
Ešte treba zohľadniť, ak sa v rodine vyskytuje alergia a nedávať si potraviny, ktoré alergizujú – čokoláda, orechy, ryby – morské, arašidy,…prípadne potraviny, na ktoré má niekto v rodine alergiu. Tiež sa nedoporučujú cudzokrajné ovocia a potraviny vôbec. Najvhodnejšie je ovocie a zelenina z nášho pásma – zemiaky, mrkva, cvikla, jablká, hrušky, čerešne, čučoriedky, čierne ríbezle, černice – tmavé plody kvôli dostatku železa,…
Neodporúča sa mlieko v obyčajnej podobe.

je to stránka www.kojenie.sk

katulkaaaaaa
22. okt 2010

http://www.akosatorobi.sk/video/738/cviky-na-br...

babulky posielam link na cvicenie,kamoske sa s nim podarilo dat dokopy po druhom porode tak skuste 🙂
jaj teraz som sa vratila z hodinovej prechadzky mam totalne zmrznute usi,ale konecne sme sa vyvetrali @liba78 ja som maleho nad ranom dala na brusko uz som nevedela co s nim,atak krasne zaspl,len poprdal 😝

alure
22. okt 2010

@vladka84
takže cviklu rozhodne ano 🙂 zdroj vitamínov

kvietok121
22. okt 2010

@vladka84 vladi tou sa priam napchavam ked nejem uhorky tak aspon toto milujem ju a nic sa nedeje 😎

katulkaaaaaa
22. okt 2010

@alure jej dakujeme 🙂 idem studovat

vladka84
22. okt 2010

@alure mlieko v obycajnej podobe? to je ake? 😲

kvietok121
22. okt 2010

@vladka84 normalne mlieko - kravske, aj ja som ho musela vysadit, smotanu a tak mozem ale mlieko nieeeeeeeee

vladka84
22. okt 2010

jeeej @alure ako si nam to pekne napisala... nemusime aspon hladat 😉
takze cviklu ano, uz si davma, mnam 😎

@katulkaaaaaa este si tak najst cas...keby sa mi aspon notebook pokazil, ze by som namiesto sedenia na MK cvicila 😀

@kvietok121 ja mlieko pijem, ciste malo, ale davam si ho do Cara a do melty... ako sa to prejavilo,ze ho nemozes?

kvietok121
22. okt 2010

@alure nastudovane inac paradajky papam zeby bol z toho taky povyhadzovany????? no nabuduci tazden skusim bez paradajok

alure
22. okt 2010

@vladka84
vraj by sa nemal čerstvé mlieko ale aj to je podľa mňa individuálne.Myslím si že doma kravičku nemáš a nedojíš 🙂 A mlieko z obchodu je pasterizované (takže asi toto mali namysli ) tiež neviem. Ja mlieko pijem bežne na raňajky...
@katulkaaaaaa
nie je začo 🙂

kvietok121
22. okt 2010

@vladka84 prosim ta nestras ze pokazil noteboook a kto by ma potom povzbudzoval pri mojom plackovi, ale uz spinka od pol jedenastej, tak sa mizda ze aspon raz za den postupne zvladneme spanok, som zvedava aka bude dnes prechadzka 😲

kvietok121
22. okt 2010

@alure ja som nemohla ani neormalne z obchodu normalne ked som restala, ale ja som pila 1l denne, tak mu bolo lepsie a uz tolko nekrical

alure
22. okt 2010

@katulkaaaaaa
super cviky na bruško,len sa k tomu doma dostať.Kôli tomu som začala chodiť cvičiť do relaxačno kondičného centra kde je nás viac..doma sa neviem prinútiť 🙂
@vladka84
som rada ak niečo nájdem a môžem sa tu s vami o to podeliť 🙂))

alure
22. okt 2010

@kvietok121
môže byť že sa Matejko s toho vyhádzal.Ja mám tiež alergiu na paradajky (ale jem ich a vyhádžem sa po nich ale ja ich zbožňujem) Teraz si občas dám a malý na ne nereaguje ..reaguje na čokoládu

katulkaaaaaa
22. okt 2010

@alure ja som vcera zacala cvicit,za tyzden krstenky a mne brucho visi horsie ako po porode ☹ len tak pomalicky som spravila cca 30 brusakov a este take nadvihovanie zadkom na spevnenie...tiez a mi nechce ale ked sa vidim ze deeees

katulkaaaaaa
22. okt 2010

@kvietok121 mlieko pijem a nerobi to malemu nic,ale z paradajok sa sem tam vyhadze,pri malej som ich nemohla vobec ta cela bola cervena-same dobky na tvari

vladka84
22. okt 2010

aj ja som nieco nasla, tak sa podelim, ale neviem ci sa mi to podari skopirovat.... 😉

vladka84
22. okt 2010

Dvanásťtoro dojčiacej matky
1) Vždy, keď sa zobudím alebo som zobudená len v polospánku s dieťaťom na prsiach, aspoň 2-krát sa napijem z pollitrového pohára na nočnom stolíku, ktorý som si tam večer pripravila.

2) Najneskôr pol hodinu potom, čo vstanem, si vezmem aspoň trocha pečiva alebo cereálie alebo kúsok ovocia, jogurt alebo plátok syra, aby sa mi rozbehol metabolizmus a telo nehladovalo. Vypijem pohár vody.

3) Do dvoch hodín nato, pokojne aj pri dojčení, sa naraňajkujem. A opäť vypijem pohár tekutiny.

4) Nič nie je dôležitejšie ako moje zdravie a pohoda, pretože bez nej bude pokrivkávať aj zdravie a pohoda mojich milovaných. Preto si aspoň 2-krát denne nájdem čas, aby som si dala na desiatu a olovrant kúsok ovocia, jogurt a 2-krát denne k hlavným jedlám zeleninu.

5) To najkvalitnejšie a najlepšie v jedálnom lístku nie je len pre mojich blízkych, ale aj pre mňa.

6) Ku každému jedlu, od raňajok do večere, vždy vypijem pohár tekutiny a medzi jedlami tiež.

7) Kyslé mliečne výrobky mi pomôžu s dobrým trávením.

8) Tvrdé syry sú dobrým zdrojom vápnika.

9) Mäkké syry, tvaroh, vajcia, chudé mäso a ryby sú pre mňa plnohodnotným zdrojom bielkovín.

10) Aj tuky sú v mojej strave potrebné. Rastlinný na šalát alebo pečivo, živočíšny v rybách a polotučných mliečnych výrobkoch je úplne v poriadku.

11) Najlepším zdrojom tekutín je voda, stolová voda neperlivá, jemne perlivá, ochutená citrónom, pomarančom alebo mätou, čaje „nečaje“ (bez kofeínu), ovocné čaje, bylinné čaje vhodné pri dojčení. Občas si môžem jedálny lístok spestriť džúsom, nealko pivom, kávou bez kofeínu.

12) Pravidelná strava, zelenina, vhodné obilniny a výrobky z nich, strava zmiešaná (skombinovaná v každom jedle z bielkovín, sacharidov i tukov) mi pomáhajú udržať alebo postupne znižovať hmotnosť, udržujú vhodnú hladinu cukru v krvi, a preto nemám návaly žravosti, nie som zo seba nešťastná, mám vyrovnanejšiu a pohodovejšiu náladu. Tým zaistím aj väčšiu pohodu bábätku.

vladka84
22. okt 2010

@katulkaaaaaa tak to ta obdivujem, ja sa neviem sama prinutit 😠

kvietok121
22. okt 2010

@katulkaaaaaa no tak to som zvedava ci mu to prejde ked ich prestanem jest

kvietok121
22. okt 2010

@alure teda ani nehovor milujem paradajky no nic vyskusam

kvietok121
22. okt 2010

@katulkaaaaaa si dobra chvalim ta

mimi21mimi
22. okt 2010

@kvietok121 aky je oblozeny v tej postielke 😀 to som este nevidela... parada.

alure
22. okt 2010

@vladka84
teraz by sa mi zišliel palec hore že páči sa mi to ako na facebooku 🙂 Určite je to najideálnejší spôsob...a žiadne hladovanie 🙂 Mimochodom ja musím dva krát denne kávu (s kofeinom) aj v tehu som ju pila,lebo inak odpadávam.Skúšam niekedy nahradiť kávu zeleným čajom ale nie je to ono.Môj tlak po prebudení je 80/50 a v tehu nešiel ani trošku hore...s tým sa trápim už x rokov..ale vraj mi aspoň nehrozí infarkt 😝

alure
22. okt 2010

@katulkaaaaaa
aj ja ťa chválim 🙂 Len tak dalej..každý večer pár minút sa snáď dá zvládnuť ...
@kvietok121
aj ja milujem paradajky a napriek mojej alergii som sa ich nevzdala.

Oliver má od detstva odpor k čomukoľvek červenému (takže žiadne rajčiny,červené jablká,jahody ,maliny...nič dokonca ani lekvár nemôže mať červenú farbu....z ovocia zje len banan a jablko (zelene) citrusy mu smrdia 😲 ,červená ho irituje..no hrozné dieťa 😠 ale aj tak moje milované 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre