♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankaat.
17. jan 2010

biba ja to skusim prekonzultovat aj s inym lekarom to bude asi najlepsie riesenie..

jankaat.
17. jan 2010

a vitam nove tehulky🙂

silwietta
17. jan 2010

ahojte baby...

jani urcite to nevzdavaj... ja som pri Miskovi mala tiez obrovsky hematom (teraz mam vraj len malicky) musela som lezat niekolko mesiacov a ma aj do nemocky na tyzden zobrali, aj bol najprv trosku mensi, ale potom to pekne dohnal a ku koncu tehu mi vsetci lekari vraveli ze to bude velke babo... strasili ma hadam kazdou moznou diagnozou, naplakala som sa teda riadne, ale kym mi to nedokazali, tak som sa nedala a pri kadom dalsom detailnom vysetreni sa prislo na to ze vsetko je ok

silwietta
17. jan 2010

baby mne je dnes od rana strasne zle... dokopy nic som nezjedla a aj od tej trochy mi je strasne tazko akokeby som pol kacice s loksami a pecenovkou zozrala... dnes fakt moj maly zjedol viac ako ja...

bihan
17. jan 2010

Lucy, inak tebe sa celkom dosť čudujem, že si sa dala na mimi tak skoro.. tehotenstvo je pre krásne telo dosť veľký risk... je pár šťastných mamín, ktoré vyzerajú po pôrode snáď ešte lepšie ako pred, ale tehotenstvo telo dosť deformuje a ťažko sa to napráva aj pod nožom plastického chirurga.
Stiám sa dá relatívne dobre vyhnúť rozumným prírastkom váhy, prsia nedeformuje dojčenie, ako si to veľa ľudí myslí, ale tehotenstvo. Či potom žena dojčí alebo nie, tie zmeny už prebehli, takže je to jedno.. preto maminy hovoria, že po dojčení ešte horšie, lebo ako sa zastaví produkcia mlieka, tak tak až potom vidieť, čo tá stimulácia hormónmi spôsobila 😝

každopádne pridávam sa do klubu a po skončení dojčenia idem pod nôž...rozhodnutie padlo už pred pár rokmi, ale ja potrebujem zmenšiť 😀 a nechcela som riskovať, že by som druhé bábenko pripravila o materské mlieko. Dojčenie som milovala a ak to pôjde, pokojne to potiahneme do 2r.

Na pôrod sa teším, lebo je to po tých posledných mesiacoch utrpenia ozajstné vykúpenie 😅 😀 a neskutočne krásny zážitok, ktorý ale bohužiaľ lekári na Slovensku dosť serú. Pre mňa bol pôrod neskutočne úžasný aj napriek kliešťovému pôrodu (žiadne komplikácie ani pre mňa ani pre malú, žiadna hlavička ako arašid 🙂) proste krása.. malinké vlhké lepkavé čudo, ktoré som mala na hrudi, pozerala na mňa len tak trošku mrnčala...prvé dni boli trošku náročné, ale Sára bola krásne spavé miminko, do 3m sa budila len raz za noc, od 3m spí celú noc a doteraz spáva bez problémov, tak dúfam, že aj druhé mimi bude taký pohoďák.

Pôrodu sa netreba báť, treba sa báť lekárov a prílišnej medikalizácie toho neopakovatľného okamihu.. inak ak sa k nemu dostanete, odporúčam film "Prvý výkrik, alebo Prvý nádych", neviem, ako to bolo preložené, ale nikdy v živote som nič krajšie nevidela 😵

bihan
17. jan 2010

A keďže som to akurát písala jednej kamarátke, pri Sáre som používala klasický komerčný (drahý) krém a stál za prd, teraz chcem ničo prírodné.. napr. šípkový alebo makadamiový olej, chystám sa objednať si Belly Butter od Barts Bee

halintoa
17. jan 2010

bihan: ja mám teraz od Saloosu tehotenský pestujúci olej tak hádam bude moja pokožka OK aspoň po prvom bábu, hoci by som ich chcela viac. Tiež som za prírodnú kozmetiku, predsa len, to čo dáš do pokožky ide priamo do krvi a nemusím tam mať nutne všetky tie chemické sajrajty 😖.
Myslíte, že je nutné sa natierať už teraz? A keď tak ktoré partie? Prsia si natieram, hoci neviem, či to teraz treba, lebo už ma tak veľmi nebolia a drahý tvrdí, že už ani nerastú 😕 . Aj Vám sa zastavil rast?

zuzana76
17. jan 2010

ahojte

halintoa ani mna tak nebolia a nejako velmi ani nenarastli

ja si kupim asi nieco od weledy a nejaky olivovy olej

jankaat.
17. jan 2010

mna by asi porazilo keby mi velmi narastli prsia.. uz teraz ich mam dost velke...

a co sa tyka strii ja ich pochybujem ze budem mat -kedze uz ich mam dost dlho:-/

halintoa
17. jan 2010

zuzi: máš weledu vyskúšanú? stojí za tie peniaze? Saloos si kupujem, keď mám cestu do ČR, bo tuto na SVK je strašne predražený a celkom mi na masáže vyhovujú aj olejčeky Alverde, nádherne voňajú 😵 .

jani: strie mám aj ja od puberty na prsiach, drahého som pustila skôr do nohavičiek ako do podprsenky, čo som sa za ne hambila 😀 . Ale dúfam, že nepribudnú ďalšie, hlavne na brušku, stehnách a zadočku, to mám ešte krásne, alebo na rukách, aj to som už videla 😕, uf, dnes sa radšej celá namažem .

zuzana76
17. jan 2010

ja z weledy pouzivam bezne kremy na pokozku a su ok ale aj Alverde je super, to je varianta k welede

bihan
17. jan 2010

Janka, ak ich už máš, tak ich pravdepodobne budeš mať ešte viac a na miestach, kde doteraz neboli 😝 Vlastná skúsenosť 😒

Saloos je super, Weledu som používala len pre malú, Alverde je super, napr. v DM-ke sa dá kúpiť skvelý makadamiový krém.. krásne hydrahuje a rýchlo sa vstrebáva.

Na tvár si väčšinou krémy objednávam cez net, ale od Alverde vitamínové Anti-aging sérum je úplne úžasné. 😵

Halintoa, napr. mne sa strie na bruchu urobili až v 36tt, keď mi kleslo brucho.. takmer zo dňa na deň hnusné červené svine!!! ale už v druhom mesiaci sa mi začali robiť na prednej strane stehien, neskôr na bokoch, prsia ostali bez zmeny.

halintoa
17. jan 2010

bihan: ten makadamiový krém je naozaj fajn, krásne vonia, ale keď ním natierma mm, tak sa väčšina zachytí na jeho chlpoch (ruky, nohy) a nejde mi to rozotrieť 😠 😀 , takže tam radšej olejčeky, inak, je naozaj príjemný.
Takže vravíš. že dávať čoskoro už aj pozor na nohy a boky, hmm.. No pekne, ešteže mám teraz zásobu olejčekov 😀 .

ladywitch26
17. jan 2010

halintoa, preventivne sa maz uz teraz. mne sa nejako okolo 12tt spravili na bokoch a to som ani brucho nemala. len ja som bola tenucka a asi mi narastla panva a tym padom to koza na bokoch nevydrzala. na bruchu sa mi az v posledny mesiac spravili.
inak bihan, s tym narastom hmotnosti to nemusi byt celkom pravda, ja som pribrala 12kg, z toho len stanka mala vyse 4kil a 9 islo dolu hned na porodnej sale a aj tak mam strie. najhorsie su tie na bokoch, ale mam aj na prsiach. no to je tak, ked mala dokazala spat aj celu noc a ja som sa rano zobudila na to, ze som isla prasknut. ani posadit som sa nemohla, len muz bezal rychlo pre odsavacku.

janka, drz sa, u nas v majovkach bola jedna, co dvakrat predtym potratila, pri tretom tehu mala tiez hematom, od zaciatku az do 6teho mesiaca lezala a denne si pichavala injekcie do brucha na riedenie krvi, ale vydrzala a ma nadhernu dceru.

biba12
17. jan 2010

Mne sa nastastie prsia nejako zvlast nezmenili. Mala som ich predtym male nosial som podprdu 70 B, dojcila 17 mesiacov a pohoda. Akurat som mala pocit, ze ostali take nejake"vyflusnute" ked odislo mlieko. Ale po 3-4 mesiacoch sprchovania studenou vodou, poctiveho natierania su zase v pohode. HOrsie je to asi s babami, ktore maju velke prsia a potom im ovisnu. Mam kamosku, ta ma cca 5 prsia a v tehu tak 6. A ta mi hovori, ze podprdu nosi aj v noci a strie ma vsade, lebo mliekom prsia otazievaju a tak sa jej porobili, napriek tomu natieraniu.
Ja sa mazem cely zivot, vzdy po sprchovani, takze akurat teraz musim kupit nieco na strie, dufam, ze ma minu aj pri tomto tehu. Ale celulitida, ta ma asi tentokrat neminie. Sranda, ze som nikdy nemala problem s vahou, cely zivot mam index BMI na bode vychrdnutosti, kazdy doktor mi povie pribrat/neda sa to tak lahko a to zeriem naozaj vsetko/. Ja bezne zjem velku cokoladu na veceru pri TV, alebo balicek chipsov a vazim 55 kil /171cm/. Na strednu som isla s vahou 40 kil. A do konca som mala nejakych 45-46 kg. Ale zacala som brat antikoncepciu tam sa mi podarilo pribrat 5 kil./ze hura nevyzerala som ako rebrik/. V zivote som ziadnu dietu nedrzala a celulitida sa tu objavi svicka jedna hnusna/ to bude tymi chipsami a cokoladou/ .Ale snazim sa pit iba vodu, ze vraj to pomaha, ked odvodnujem a samozrejme poctivo natieram . A zacinam cvicit Zorababy,ked ine nemozem iba tie tehu cvicenia. Tak dufam, ze sa mi to podari udrzat v hranici unosnosti.

ladywitch26
17. jan 2010

biba, tak to sme boli na tom rovnako. ja mam 170 a pred prvym tehu som sa 10 rokov drzala na 53kg. a tiez som na strednu sla so 41kg. ale prisla som do irska a tu je asi taky vydatny vzduch alebo co 😀 hned som sla na 57kg. ale ked som prisla na sr na dovolenku, tak vsetci, ze konecne dobre vyzeram. to sa malokedy stane,ze clovek priberie a az potom ho zacnu chvalit 😀 a tiez som sa nenormalne prezierala a nie a nie pribrat. dokonca ked som si zakladala zivotnu poistku, tak mi prislo doplatit 200sk navyse, lebo vraj trpim podvahou a to je pre nich riziko 😝 ale im sa to hovorilo, ze pribrat....pribrat je este horsie ako schudnut

biba12
17. jan 2010

Coze 200 Sk za poistku, to je dobre, to som este nepocula🙂))) 😀

lucy1990
17. jan 2010

Ahojte 🙂 co ste vsetky zmizli? My sme boli dnes znova na obede u svokrovcov, potom na kave, a doteraz som upratovala, tak som vyflusnutsa 🙂

biba12
17. jan 2010

Tak oddychuj Lucy, co bolo na obed?

lucy1990
17. jan 2010

Oddychujem 🙂 bola zeleninkova polievocka a pecena kacica s kapustou a knedlou 🙂 moc som tomu nedala, hlavne tomu masku 😒

mata299
17. jan 2010

čaute baby, no mne je dnes otrasne...taká tupá bolesť hlavy a divný žalúdok mám od včera....pomooooooc

lucy1990
17. jan 2010

Chuuda mati ☹ neviem ako by som ti pomohla...jedine na tu bolest hlavy si skus dat obklady a oddychuj 😔

michaela80
17. jan 2010

ahojte...ja som si dnes skoro vyskusala ako je to vracat aj cez nos, vela k tomu nechybalo... ☹ ...mala som pocit ze sa zadusim....uz by to mohlo pomaly aj koncit sak uz 12tt.....

halintoa
17. jan 2010

michaela: nepísala si včera, že už je to lepšie? sakryš, Ty si naozaj vytrpíš... ☹

michaela80
17. jan 2010

no vcera bolo...dnes je zase zle...skoro cely den len v posteli....

michaela80
17. jan 2010

uz sa tesim ze sa maly dokupe a ulozim ho a hajde zase do postele...manzel si zase urobi vecer sam pre seba nedobrovolne... 😒

lucka_o
17. jan 2010

Ahoj Miska🙂

michaela80
17. jan 2010

no ahoj...ako?

michaela80
17. jan 2010

no vyzera ze si idem zase poobjimat tu sanitu....pekny vecer...

lucy1990
17. jan 2010

Ahoj Lucka 🙂 ty si nova augustovka, vsak? 😉
Miska to mi je luto...viem vas pochopit..aj mne bolo takto strasne, ale uz sa to lepsi (klop, klop)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre