♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
23. nov 2010

no baby zima uz ideeeeeeeeeeeeee od zajtra

jankasramka
23. nov 2010

@vladka84 kraaaaaaaaaaaaasa!ani netusis ako si ma potesila 😉 ked som chodila do kosic do skoly tak som vzdy bola nacapena na okne vlaku....aj ked som na skusky sla tak ten usek okolo tatier som vzdy odhodila skripta 😝

@seagull2404 ja som mala ten isty problem zo zaciatku. mateo vobec nechcel spavat - za 24 hod. spal mozno tak 10, aj to v noci. cez den vobec nic...strasne to bolo.
a potom som sa snazila o nejaky ten rezim, lenze u nas take nieco zlyhalo na plnej ciare. proste som pochopila ze ked sa mu nechce spat tak ho necham tak a nenutim. a je ovela spokojnejsi. ani tolko neplace a spi kedy chce. napr. nocny spanok nam zacina cca o 22hod. a jemu to tak vyhovuje.
ale sam nezaspi nikdy, musime ho minimalne cicikat...

danulienka35
23. nov 2010

@kvietok121 uz teraz je tam kosa jak hrom

kvietok121
23. nov 2010

@danulienka35 ani nevrav od zajtra vytahujem zimnu bundu, dnes mi uz bola na prechadzke kosa

vladka84
23. nov 2010

@jankasramka to som rada...verim, ze na prelome decembra a januara budu este viac pocukrovane, tak sa budes moct potesit aj nazivo 😉

zabudla som si dnes v obchode kupit skrabku,.. to som zvedava ako rano budem skrabat okna na aute 😒 minule som si vzala z domu taku umelohmotnu varesku a s nou som skrabala, keby ma tak videl mm, ten by mi dal 😀 😝

kvietok121
23. nov 2010

@vladka84 nemas staru bankovu kartu aj s tym sa da skrabat

danulienka35
23. nov 2010

@kvietok121 mi povedz i ja som mrzla a dcera isla z praxe dosla o 18hod.a chuda premrzla bola

vladka84
23. nov 2010

@kvietok121 u nas hlasia zimu az od soboty, teraz ma byt este okolo 3 - 4 st. cez den 😅 a zimnu bundu nosim uz par dni, ak neratam ten predminuly vikend, kedy svietilo slnko ako v maji 😀

vladka84
23. nov 2010

@kvietok121 staru nie, len aktualnu...a to zasa nemam srdce s takou cennostou skrabat okna 😝

jankasramka
23. nov 2010

@vladka84 by ti dal tou vareskou 😀
to si mi pripomenula taku milu spomienku z detstva- mamina sla vylatat brata tou varechou co ma taku gumu na konci na vyskrabanie misy (neviem ako sa to vola) a po asi druhej ked uz brat zavijal sa zlomila jemu na riti a mamina sa snazila byt strasne vazna ale nevydrzala a zacala sa tak rehotat jak nikdy 😀 😀 😀 😀 no a bolo po bitke 😝

danulienka35
23. nov 2010

babulky kde ste? ☹

seagull2404
23. nov 2010

@kvietok121 na vlcincoch 🙂 no, my unaveni ani velmi nie sme, a ak uz sme tak straaasne a to su potom take vresky, ze na mna susedia isto zavolaju socialku 🙂 a to mame posledny tyzden, ja som uz velmi unavena 🙂

seagull2404
23. nov 2010

@jankasramka no, ja jej rezim nerobim, ale ked na nej vidno, ze je unavena, ma take cervenucke oci a je umrmcana, tak ju v podstate uz uspat musim, a to bojojuje aj hodinu, ale je pravda, ze stale koliceme, nosime, je to vycerpavajuce, snad sa to ale skoro zlepsi 🙂

memory97
23. nov 2010

@vladka84 ved prave, ze este sme v novembri nechodili s kratkymi rukavmi 😀

hajatanufus
23. nov 2010

ahojte baby zase som vas nemohla docitat a ked som docitala tak ste tu uz neni 🙂 lucinka je chora tak potrebovala dnes viac starostlivosti cely den sme odsavali nostek vysavacom a kedze viacej cez den spinkala tak sa jej vecer moc nechcelo a teraz este aj rachel strajkuje hladna nie je spinkat nechce ale stale placka neviem co je s nou 🙂

@seagull2404 vitaj som rada ze sa este aj po mne niekto pridal ja som v anglicku a mame tu o hodku menej ale aj tak chodim spavat az po pol noci

@jankasramka aj mne ste pripomenuli prihodu s vareskou kes som mala asi 5 rokov a nechcela som sa obliekat do skolky tak mi mama tiez pomahala vareskou az ju na mne zlomila 😀 😀 😀 😀 takze som prestala plakat a smiala som sa z nej az kym neutekala pre dalsiu potom som jej vsetky varechy chcela zlomit a ked to neslo tak som jej ich schovala pod postel a nemala cim varit ale ani ma nemala s cim bit tak ma bila rukou a to bolo este horsie 😝 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
23. nov 2010

@vladka84 tatry su nadherne naposledy som ich videla pred rokom ked sme ponad nich leteli do uk som zvedava aka zima bude tu lebo co sa tyka teploty je to rovnake ako na sk a uz sme tu mali aj ranne mraziky ale co sa tyka snehu neviem minuly rok tu napadal sneh a to tu nezazili asi 30 rokov tak z toho hned bola kalamita a ani vlaky nechodili ale tu to neriesia proste ked nejdu vlaky tak ludia nejdu do prace do skoly atd. a cesty tu neposypuju a dokonca tu sa jazdi len na letnych gumach zimne tu nepoznaju tak som zvedava aka bude zima ja by som sneh brala 🙂

kvietok121
24. nov 2010

dobre ranko no pozeram ze ste v noci nemali co robit xixi, my sme kecali s muzickom 😎

kvietok121
24. nov 2010

@seagull2404 skoda my sme na solinkach ale niekedy sa , mozeme stretnut v lesoparku 😎 a stym spanim mame tiez problem, napr vcera sme skoro vobec nespinkali, dnes zaciname celkom dobre spinka ale len chvilku zaspal na prsku

kvietok121
24. nov 2010

@vladka84 no ved ja som si vcera uvedomila na prechadzke ze je nacase ju vytiahnut

kvietok121
24. nov 2010

babulky co ste chore prislo mi nieco zaujimave tak skuste

Chřipka - velmi zajímavé!


V roce 1919, kdy chřipka zabila víc než 40 milionů lidí, jeden lékař
navštívil řadu rodin s dotazem, jestli potřebují pomoc proti chřipce.
Mnozí už byli nakažení, mnozí už zemřeli. Lékař jednou potkal
sedláka a k jeho překvapení byli všichni z rodiny zdraví. Když se
lékař zeptal, co dělají jinak než ostatní, selka mu odpověděla,
že DO MÍSTNOSTÍ DALI NÁDOBY S NEOLOUPANOU CIBULÍ.
Lékař jí pochopitelně nevěřil a ptal se, jestli by mu dali jednu
jejich cibuli, aby si ji prohlédl pod mikroskopem. Dali mu ji a on ji
prohlédl, a našel na ní viry chřipky. Cibule evidentně pohltila
všechny
bakterie a uchránila rodinu zdravou.
Slyšela to jedna kadeřnice a v provozovně postavila několik hrnků s
cibulí a jako zázrakem nikdo z personálu se nenakazil chřipkou,
ačkoliv byli nechráněni ve stálém ve styku se zákazníky.
Protože je to laciná věc, vyplatí se zkusit to jak doma, tak v
zaměstnání a uvidí se, jestli to bude účinkovat.
My jsme to udělali a chřipku jsme opravdu nedostali. Když to pomůže
tobě a tvým blízkým ke zdraví, tím líp.
Když náhodou někdo onemocní, stejně moc neztratíš, jen něco drobných
za cibuli.

mamisqva
24. nov 2010

Ahojte babulky nestiham sem chodit mala ma tak zamestnava že ledva čosi porobim doma. Mam problem mala ma strašne nekludny spanok stale sa mrvi ručičkam i stale hadže vyhadzuje dudu .Stale som pri nej a ked treba tak dam dudku len aby si pospala. Už som s toho hotova.Poradte mi prosim.

kvietok121
24. nov 2010

@mamisqva nepomaha ani zviazanie nam to pomaha

mamisqva
24. nov 2010

@kvietok121 to už vobec nie tak sa jeduje ona sa mrvi aj ked ako tak spi tak neviem prečo je taka nervozna ale stale

alure
24. nov 2010

Ahojte a dobré ráno prajem.Ako ste spinkali maminy?
Náš Denis bol hore dosť často túto noc,asi je to tými soplíkmi ☹ a ráno keď mi 6:30 zazvonil budík skoro som ho vyhodila von oknom 😠 no ale čo už,museli sme vstať,nasilu zobudiť najmenšieho nakojiť ho poobliekať,vychystať Olivera do školy a len som dúfala že okná na aute nebudú zamrznuté (lebo mm mi vzal škrabku na okná) ale našťastie svieti nám tu od rána slniečko.Vyšla som von a fúúúúúúú skoro ma odfúklo,dnes pozerať len von knom sa oplatí 😀 😀 no ale stihli sem diaľnicu bez rannej zápchy a Oliver bol načas v škole a ja konečne doma ....

@mamisqva
presne ako radí kvietok 😉 zavinúť do perinky alebo zavinovačky.Detičky majú od narodenia citácia s článku"Úľakový reflex
Táto reakcia nastane, keď v blízkosti dieťaťa zaznie silný a nečakaný hluk. Jeho telíčko zmeravie, schúli sa a vystrelí rúčky dohora, akoby sa chcelo brániť pred nejakým útokom. Je to v podstate obranná reakcia a nemizne po niekoľkých mesiacoch ako iné reflexy – zostáva prítomná po celý život, ba dokonca sa ešte po dosiahnutí dospelosti zosilňuje"
.A samozrejme tento pohyb dieťa zobudí lebo väčšinou rúčky vystrelia priamo k tváričke (a buď sa nimi udrie,alebo vyhodia cumlík s pusinky) Takže keď je dieťa zviazané nedochádza k týmto samovoľným reakciám a nie je ničím rušené...dúfam že to pomôže a budete kľudne spinkať 🙂

memory97
24. nov 2010

@hajatanufus aj nas pokladik vecer nie a nie zaspat, iba plackal a hladny urcite nebol, ved vypil teda rekordne vela mliecka. Taky bol unaveny, ze ani nevedel zaspinkat... mozno, ze je to tymi soplikmi...

@mamisqva neboli ju brusko? Ak k sebe pritahuje aj nozicky, tak to moze byt kolika, skus jej masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek, alebo dat jej espumisan L alebo sab simplex. Ak to nie je to, tak moze mat sucho v nosteku, skus vecer stiahnut radiator, aby nebolo v miestnosti tam, kde spinka velmi teplo.

kvietok121
24. nov 2010

@mamisqva aj nas je velmi culy a stale sa mrvi ale na noc napomaha pevne zabalit

memory97
24. nov 2010

@alure my sme dnes spinkali super, sice sme vecer s placom zaspali okolo 23:00, ale papkali sme prvykrat o 2:30 a druhykrat az pred siedmou. Som normalne nevedela vecer zaspat, co som tak casto nevstavala 😀

Ulakovy reflex sa ma vytratit do tretieho az stvrteho mesiaca🙂

seagull2404
24. nov 2010

@kvietok121 dobre rano 😀 uz od 6:00 😀 ja nekojim, takze zaspanie na prsniku nepozname 😉 ale vcera tamarka zaspala uz o 23:00!!!! 😀 a zobudila ma uz o 4:00, ale co uz, ja som uz taka unavena, ze mi to ani nevadi, teraz je uzasna, tesi sa tu, usmieva, no tak co, asi jej tolko spania staci, moj problem, ze mne nie 😉 mam radost, ze rastie a je zvedava

dnes to na prechadzku velmi nevyzera, akosi je snezivo dazdivo ☹

mirmaj
24. nov 2010

dobre ranko, u nas tak kráááásne sneži, ešteže nám včera už prišiel ten fusak 😀 😀 my sme spali celkom fajn, 2x papali a vstavali sme 6:15 😉

mirmaj
24. nov 2010

@seagull2404 to poriadne neskoro zaspávate, chúda 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre