♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
25. nov 2010

@katulkaaaaaa
prajem krásne meninky Katka 😀 😀 😀

alure
25. nov 2010

@kahlan1
samozrejme že je všetko ok...a to že si videla ťažšie trojmesačné bábo nič neznamená...vieš aký to musel byť valibuk pri narodení?? minimálne ako ten náš 😀

kahlan1
25. nov 2010

@alure ved ja viem ze je vsetko ok len neviem preco nepije :( zasa robime cirkusy tak ja uz som z nej jelen ako vymysla. Aj teraz mi sala prst tak som mala nedopitu 30 som jej supla za sekundu to stiahla tak som jej sla dorobit a ona spustila krik a o piti uz ani pocut ale mam pocit ze keby tam nebolo len 30 ze vypije co tam je - ja uz tomu nerozumiem

mirmaj
25. nov 2010

@kahlan1 netráp sa to robíme aj my, ked jej dam niečo dopyť tak hrozne ťahá a idem jej dorobíť a už si ani necucne a tiež mam pocit, že keby tam bolo viac, tak to vypije všetko 😉 aj dnes v noci napríklad papala okolo 4 a ráno ked sa zobudila ani nechcela papať, išli sme k našim, ešte si aj pospala v aute, zobudila sa a o 9:30 a stiahla len 60ml 😒 ale neriešim to lebo viem že do večera to ešte dobehne 😝

jankasramka
25. nov 2010

@akika722 takze predsale ti mm prestrihol kabel 😀 😀 😀
tak verim ze to rychlo opravite, uz nam chybas 😉

kahlan1
25. nov 2010

@mirmaj dakujem si ma upokojila, a pritom ked pije normalne pocujem ako jej to pada do prazdneho bruska ale pit nechce. A najhorise je ze nemôze pit kedy chce koli liekom aj tak ich posuvam hodinu hore dole koli tomu ze z nich vracia. :(

jankasramka
25. nov 2010

@groka a na zaklade coho mu urcili reflux?
my sme mali, bral lieky a uz nema...

groka
25. nov 2010

@jankasramka grcal od zaciatku stale
tolko co sme my pregrcali,nebolo normalne,pri AR nutrlione negrca,pri caji,vode,proste ak to je riedke,grca,jasny reflux,zmizne to cca do roka,mozno aj dlhsie to bude

jankasramka
25. nov 2010

@groka my sme uzivali 2mesiace cisapridum a uz je v poriadku,predtym ani spavat nemohol a cele dni prereval.
keby som cakala rok kym mu to prejde tak sa asi zblaznime obaja...

sandra1005
25. nov 2010

@groka @jankasramka nam na gastre nedala ziadne lieky. Kazala kupovat Nutrilon AR. A maly negrca alebo len obcas a trochu. Dovtedy co islo dnu, to islo von. A plac, ze on je hladny a chce jest a co zjedol, tak polovicu ked nie viac vygrcal... Teraz pri tom Nutrilone je dobre, spokojny, usmievavy, aktivny. A vcera vazil uz sest kilo, tak som aj ja spokojna 🙂

groka
25. nov 2010

@jankasramka ja necakam rok,on nema bolesti,ani nic ine,reflux je o grcani,nie o placi,ma speci mlieko a negrca a je to ok 😉

kvietok121
25. nov 2010

@katulkaaaaaa ja netusim tak to je v ZA vsetci az na konci 5 mesiaca

@lji to je sranda iny lekar iny nazor, hlavne ze nase babenka su v poriadku a ci maju viac alebo menej kil t je jedno 😀
@lji tak ste super vydrzal

kvietok121
25. nov 2010

@groka my grckame tiez niekedy viac neikedy nic ale davame len ten sirupcek a dr povedala ze staci ze ak by to neprestalo tak ze vysetrenie spravime az neskor

jankasramka
25. nov 2010

@groka vies vobec aky je rozdiel medzi grcanim a refluxom?! dost zasadny....
ale v pohode. asi preto nechapes preco dieta place ak ma reflux.
skus si to zistit, hmmm?

kvietok121
25. nov 2010

@jankasramka jani ja neviem aky je rozdiel povies mi

kvietok121
25. nov 2010

@mirmaj uspavame hviezdickou teda neuspavame len lezka, doteraz kukal a trepal nozickami ale zacal zyvat tak mozno zaspinka, aspon si trosku oddychne

groka
25. nov 2010

@jankasramka hmmm,taky potom moj maly nema reflux ked ho neboli brusko?
predpokladam ze asi tvoj mateo plakal,pretoze ho bolelo brusko z toho gracania,alebo vy ste negrckali vobec?alebo ?

groka
25. nov 2010

@kvietok121 my sme to museli uz riesit nakolko mne maly prestava dychat tak asi to ma z grcania a musime prist na to,uz aj opatrenia sme museli spravit aby sa nezalial

kvietok121
25. nov 2010

@groka fuha tak my az tak na tom nie sme zle

danulienka35
25. nov 2010

@memory97 je riadny to mas pravdu spi jak sipkova princezna 😀

kvietok121
25. nov 2010

baby pozerali st 4 svadby na markize? kedze mam rada svadby tak som to kukla ale to je strasne ako sa do seba pustili ach jo velmi to celu relaciu pokazilo

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 hlavne ta slepica ceska 😀

jankasramka
25. nov 2010

@kvietok121 vracanie je aktivne- zaludok sa stahuje a reflux je pasivny- nedostatocne uzatvaranie kardie.

@groka tak to ti dakujem teraz normalne zacinam chapat ze my sme nemali reflux ale koliku...fiiiiiiiiiiiiiha!
vies preco dieta place????
ked si to nevies najst tak ti dam indiciu- v zaludku je kyselina, ktora sa vracia spolu s mliekom. (neviem ci sa ti to stavalo v tehotenstve ale ked ide do esofagu tak to dost stipe).

niezeby som potrebovala hadky ale nabuduce tu tak suverenne nemusis vypisovat ze reflux neni o placi ked napìsem ze moje decko revalo. sak ty si sa tu na to pytala a ja som odpovedala a ty mi napises ze to neni o placi???
tak nechapem ci sa pytas na reflux alebo sa nim chvalis....

kvietok121
25. nov 2010

@jankasramka ale ako tomam rozoznat ja???

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 hrozneeeeeeeeeeeeee

groka
25. nov 2010

@jankasramka verim odbornicke,u ktorej som bola dnes,vysvetlila mi,ako to funguje,z liekov reflux neprejde,nemali ste teda reflux,ale mna to ani nezaujima,ja som sa pytala ci mali vase deti reflux,chcela som sa o tom porozpravat,popisat,ako to znasaju deticky,ake opatrenia sa robia,ale je tu tema o tom,tak pojdem tam,vidim,ze rypes do mna,z dovodu ,ktory nepoznam,uz minule si rypala,neviem preco,ryp do niekoho ineho a nie do mna,ktora sem pridem raz za 2 tyzdne

danulienka35
25. nov 2010

@jankasramka normalne z tvojho male nemozem aky je chutny na tom konikovi uzasny, konecne som vas docitala

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 videla si jej maleho tej nevesty krasny bol vsak?

groka
25. nov 2010

@kvietok121 tvoje babatko by vyvratilo skoro vsetko,co zjedlo,cize my napriklad,sme zjedli MM cca 100ml,z toho 80ml vyvratil,alebo UM vypil 120ml s tym,ze hned na to,po prvom ,respektove s prvym grgnutim islo obukom vsetkovon a narazovo napriklad prvy krat to moho byt za 3 polievkove lyzice,ked si grgol druhy krat zas isli von,pregrcal mi denne 10 plienok,+podbradniky,4 krat denne som ho prezliekala,co stale prevracal aj veci cez plienku,ci podbradnik,pracka sa vrtela kazdy den minimalne raz s jeho vecami a to ich mame dost teda
potom sme presli na nutrilon AR,prestal vracat,akonahle som dala caj,vodu,proste vodove,islo to von zrieden s mliekom,bolo tohrozne,prestala som davat caj,vodu,prestal grcat,dokonca mi dnes lekaraka povedala ze caj ,vodu nemam davat pokial su neni tepla velke,staci mu iba UM ale ked zacne s prikrmami za 2 tyzdne,caj,vodu bude musiet,ale budem musiet robit huste jedla mu+ak nieco s mliekom,tak davat nutriciu prasok do jedla zarobene s mliekom,dnes po dlhom case som mu rano o 6 00 dala obycajny nutrilon,to mi kazala sesricka a vsetko isli von,zrazene,vsetko pregrcal,u nich mu uz zarobili obycajny s nutriciou,lebo som nemala so sebou AR ,nekazala mi ho doniest
dieta ktore ma reflux,vygrca vsetko
preto dnes riesim polohovatelny vankus,nasla som par kuskov,je tam taka zabrana v tvare macka a to ho nepusti aby sa pretocil na brusko,kde hrozi syndrom nahleho umrtia,alebo na chrbatik,lebo tak ho najdem v noci ked sa zobudim a tam moze zas vdychnut zvratky,ked nebude na boku,najbezpecnejsia poloha pre dieta,ktore je napapane je dat spat na lavy bok

jankasramka
25. nov 2010

@groka z liekov reflux neprejde??????
tak si nastuduj na co cisapridum. cau.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre