♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
26. nov 2010

@mirmaj
hej a najlepšie na tom je že moja susedka používa 4 ky plienky na svojho 2 ročného chlapčeka 😀 a ja na 3 mesačného ...to je sila..ale keď nič medzitým nie je ....a asi preto ich je menej že novorodenca prebalješ častejšie,potom menej a tie veľké už väčšinou nosia deti len na noc také ročné...

alure
26. nov 2010

@majka35
tak to budeš mať super s kamoškou 🙂 hlavne si to vychutnaj a ten smútok príde ani sa nevybalíš to poznám...mne teraz mm navrhol mikulášsky víkend niekde do welnesu ale aj s deckami,s tým že vezmeme kamošku,ktorá bude celý čas s deťmi (Oliver je už v podstate samostatná jednotka) a my s mm si to užijeme a nechce aby som robila nič iné len kojila 😀 tak som zvedavá,ale ja moc nerada nechávam komukoľvek na akúkoľvek dobu svoje deti...som na nich asi moc naviazaná

evanns
26. nov 2010

@alure 0-3 ja uz nemozem kupit...mame take a uz sa v nich ani nepohne...male a kratke 😝 a je pravda ze ja som oprala a odlozila, ani som neprimerala 😀 sa mi zdali dlhe a nasa ma 64 cm tak potom napis mozno budu fakt ok a ich vytiahnem nech na nich nezabudnem a nevyrastieme z nich 🙂

seagull2404
26. nov 2010

@majka35 tak to je krasne 😵

evanns
26. nov 2010

@majka35 poznaaaaaaaaaam jasne...veeeelmi pekny hotel a si tu oddychnete...v slovenskom raji ste za 5 min ak mate radi prirodu 😉 ak nie tak si uzijete pohodu a klud a vsetky vymozenosti welnessu...zaaavidim v dobrom...uzi si

majka35
26. nov 2010

@evanns ďakujem 🙂
@alure ja som tiež naviazaná a barborka je veľmi naviazaná na mňa ... jedine, komu zverím svoje deti je mm, keď ho pozorujem, tak to s nimi vie, mám pocit, že terezku si dokonca viad vychutnáva, ako barborku, ked bola bábätko

alure
26. nov 2010

@evanns
no natiahla som ich na drobca a sú dobré čuduj sa svet..už som zapla práčku..a navýšila si tú kopu žehlenia čo ma tam čaká 😒
Zajtra má Denis 3 mesiace tak reku odvážim seba aj jeho...ja som schudla daľšie kilo 😀 a malý má 6900g

majka35
26. nov 2010

@alure ty to ako robíš? 😕 ja len priberám a priberám ... normálne si myslím, že sa vo mne dačo poriadne pošarapatilo 🙄

alure
26. nov 2010

@majka35
to som si všimla aj ja že mm si viac vychutnáva Denisa ako Oliverka ale predsa len sme o niečo starší a ináč k tomu všetkému pristupujeme.Ja už Olivera som pri kamoške mala,teda boli sme spolu v aquaparku a kým sme boli s mm v saune kde deti nesmú ona bola s Oliverkom,ale ako vravím to je už veľký chlap,pláva ako rybka a je dosť samostatný..ale zveriť jej malého Denisa (napriek tomu že je doktorka )sa asi neodvážim ☹

alure
26. nov 2010

@majka35
ja neviem to ide dole nejak samé ..je síce pravda že cvičím dva krát do týždňa na flowine ale už som dlhšie nebola lebo mm bol preč a deti nemali s kým byť a teraz som mala mrchu tak som radšej nešla...Asi to ide dole aj kojením,ale stravu som nijak zvlášť nezmenila a dokonca jem už asi všetko a veľa zeleniny a ovocia..som si povedala že radšej čerstvé ako vitamíny v tabletkách aj keď občas sa Denis vyhádže po pomarančoch a rajčinách 😖

majka35
26. nov 2010

@alure cvičiť musím začať aj ja ... ja stále nedopustím na kalanetiku ... len sa neviem dokopať a v strave niesom veľmi disciplinovaná, nejem veľa ale samé hlúposti, musím prejsť aj ja na ovocie a zeleninu
Terezku by som ani ja nezverila nikomu ani vyštudovanej pediatričke ... jedine mm
ináč ja tu teraz frajerujem s tým pobytom, ale neviem, či sa tam vyberiem, ked príde den D 🤐

alure
26. nov 2010

@majka35
ja mám doma kvantum dvdčiek s cvičením ale to nebolo pre mňa nijak rozhodujúce povedala som si že musím ísť medzi ostatné baby cvičiť normálne do centra tam to príde také super a ani sa nenazdám a hodinka za mnou.Aj som trošku mimo domu a aj niečo pre seba robím a hlavne na moju chrbticu...kalanetika je super ,niektoré cviky si zvyknem večer pri telke precvičiť 😉
No som zvedavá ale ak nie je tá výhra časovo obmedzená môžeš s to nechať na trošku neskôr a snáď tam pôjdeš...

majka35
26. nov 2010

@alure asi to tak urobím, ved sa nikam neponáhľam 🙂

baby, nemáte nejaký tip na pohostenie pre deti? budúcu nedeľu oslavuje moja princezná 4 roky a chce si pozvať aj kamarátky ... tak im chcem niečo pripraviť, no a pre dospelých tiež, prídu aj oteckovia a mamičky ... bude veselo u nás 😀

majka35
26. nov 2010

@alure asi to tak urobím, ved sa nikam neponáhľam 🙂

baby, nemáte nejaký tip na pohostenie pre deti? budúcu nedeľu oslavuje moja princezná 4 roky a chce si pozvať aj kamarátky ... tak im chcem niečo pripraviť, no a pre dospelých tiež, prídu aj oteckovia a mamičky ... bude veselo u nás 😀

majka35
26. nov 2010

terezke sme kúpili hrazdičku a jej najväčšia zábava je olizovanie tyče ... hračky ju vôbec nezaujímajú 😀 😀 😀

alure
26. nov 2010

@majka35 tak deckám určite urob nejakú ovocnú misu a napríklad nepečený piškotový zákusok alebo trasenú toru ...tá je mňam a rýchlo hotová 🙂Pre dospelákov to bude určite klasika obložené chlebíčky, z torty určite dostane každý 🙂 a môžeš urobiť napr.bowle aj na nealko aj alko spôsob..pre všetkých

kahlan1
26. nov 2010

baby ona mi uz ani flasu nechce chytit a nieto potiahnut ☹ ja som uz na nervy

majka35
26. nov 2010

@kahlan1 skús pridať ešte jednu dierku, terezka to tiež robila, bola už lenivá ťahať, tak radšej nejedla ... teraz papá za dvoch

kahlan1
26. nov 2010

@majka35 mam tu flasu mam a od styroch mesiacov ma tam rychly prietok

alure
26. nov 2010

@kahlan1
kedy a koľko jedla naposledy?

kahlan1
26. nov 2010

@alure no o pol desisatej vypila 70 nejako a teraz o pol jednej som jej chcela dat tak 70 ukazuje flasa ale mozno 20 až 30 jej stiekllo mimo, skusala som aj lyzickou ale drzala v puse a vypluvla

kahlan1
26. nov 2010

som volala na jednu bezplatnu linku a tam mi pani povdala ked su deti aktivne a vsetko ich zaujima a su akcne ze pitie ich nudi a povazuju to za stratu casu ale ze sa mam snazit to mlieko do nej dostat ale ako????

alure
26. nov 2010

@kahlan1
no myslím si že nasilu to nie je dobrý nápad,lebo to môže vyzvrackať..a chutí jej to mliečko? neskúšaš niečo nové? stále papáte to isté? Neviem moja fakt poradiť,možno nie je hladná..nie každé dieťa musí jesť á3hodiny,mne niekedy pospí drobec a nepapa aj 5 hodín

kahlan1
26. nov 2010

@alure urobila som jej teraz ine sladke, ale nechcela ona by bola asi najradsej keby nepila ☹

alure
26. nov 2010

@kahlan1
tak skús nech je úplne hladná priprav si potom väčšie množstvo a určite to spapá....možno má pomalšie trávenie a tak skoro nevyhladne....hlavne klud a trpezlivosť moja

kahlan1
26. nov 2010

@alure ked to je take tazke, lebo teraz nam chudne, cakam kym zaspi a potom jej dam v spanku ved uz je pol tretej a ona ma spapanych 320 ml a to vypila o tretej zo spanku 100 a potom rano ked je otapena 100. velmi malo spapala 🙄 🙄 🙄 ked predtym pila kazde tri hodiyn 130 tak to nechapem.

alure
26. nov 2010

@kahlan1
skús si pre istotu zavolať pediatričke že si z toho zúfalá a keď bude nepríjemná alebo ťa odbije nájdi si lekára ktorý bude mať záujem to riešiť...aby si sa ty nedostala do psychickej nepohody a to je potom o nervy...
idem žehliť baby kopa sa zväčšila ☹

kahlan1
26. nov 2010

@alure doktorske som uz vravela, nemam sa znepokojovat ona vie kolko potrebuje ☹ a nevadi ak bude chvilu chudnut, ale ta pani vravela ze to vadi

alure
26. nov 2010

@kahlan1 fakt neporadím ale myslím si že to že chudne nie je dobré....porozmýšľaj v rámci možností nad konzultáciou s viacerými pediatrami a prípadne si nájdite novú Dr.

kahlan1
26. nov 2010

@alure dala som jej teraz ked spinka, vybrala som ju z postielky tak vypila 90 za 2 minutky

alure
26. nov 2010

@kahlan1
tak super aspoň niečo🙂 je zaujímavé ako ti počas spánku papá 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre