♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jajka28
28. jan 2010

marija- máme skoro rovn. termín ja 5.8. ale podla sona čo som bola teraz v pond. 10.8. ale to neva ono to asi podla toho dna otehotn. nezáleží, ved je len babenko trošku vačšie alebo menšie...možno čakáš chlapčeka a je po ockovi veliký fešák 😉 /ved som tu už raz písala, že malý mal termín 12.5. podla sona 16.5. a narodil sa 26.4. ako donosené dieťa...tak čo riešiť týžden hore-dole 😉 /

ikulka
28. jan 2010

ahojkajte kočky konečne som čo to prečítala, ale aj tak som všetko nestilhla....včera večer som zaspala s malou tak mám absenciu..... 🙂
nmariaj ja na žiadny uzv v 12 mesiaci nejdem nik ma neobjednal na sono som objednaná až v marci tak neviem....

denisocka
28. jan 2010

ja som hladna .... idem pozerať nejake 3D v okolí,mne sa 60€ zdá vela 😔 , mne by stačilo 3D a fotky na CD napaliť , nechcem video ani fotky vytlačene

denisocka
28. jan 2010

v 12 mesiaci by už bolo neskoro ikulka 😀 😀

marija
28. jan 2010

Denisocka ja som dostala na psoeldnom 3D len CD a to co sme videli priamotam na obrazovke a tiez to stalo tolko 😉 a je to dost, ale zas bol to uzasny zazitok a tentokrat ideme opat a budeme mat aj v tom 15tt aj v 25tt 3D za cenu jedneho UZV.

marija
28. jan 2010

Jajka ved ja viem ;) mala sa mi tiez narodila o tyzden skor a mala vahu 3700g, takze verim tomu, ze bola riadne donosena 😉 a tentokrat to asi bude chlapec 😎 no ale uvidime ;) a vy cakate dvojicky??? Super 😀 nemas trochu strach ako to zvladnes?

ikulka
28. jan 2010

deni jeeeemin not to ozaj 😀 to malo byť v 12-tom týždni....

halintoa
28. jan 2010

lenad: hmm, mať tak podiely, tak som az vodou a rodím do 50-ky 😀 . Jednoducho mi chutí, aj tie ochutené, až na ten Medovkový - ten mi doslova páchne ako staré ponožky a to som ani nemusela byť tehotná, aby som ho nepila 😀 . Ale ochutené minerálky pijem veľmi málo, radšej si dám zákusok, ako prijímať kalórie z pitia 😝 .

marija
28. jan 2010

ikulka niekde to asi robia inde nie... ja tu chodim k lekarovi jak na hodiny klavira... bola som dnes v poradni, na UZV, plus na krv na tie tripple testy ci ako sa to vola. Idem zas 18.2 na dalsie AFP? krvne testy, 26.2 opat do poradne 😉 a potom asi bude UZV az v tom 20tt ten morfologicky, a plus poradne. A plus este ten maglajz sladky na cukrovku....

lucy1990
28. jan 2010

Baby, inak teraz to pocitam, ze som bola u gyndosa v 11+3, brali mi krv na tie tripple testy a mam prist az o mesiac, to budem v 15+6 a zasa mi budu brat krv na tie tripple testy a ze vysledok bude az po tom 16 tt niekedy...nie je to zvlastne?

press
28. jan 2010

No mne Lucy vravela sestrička, že krv mi budú brať každú poradňu, takže som bola teraz 9+5 a idem zase 12+5, takže je to asi normálne🙂

lucy1990
28. jan 2010

No to ano, krv mi beru kazdu poradnu, to viem, ale specialne na tie tripple testy som sa pytala a on hovoril, ze to bude z tejto krvi v 12 tt a zaroven z dalsej v 16 tt a ze vysledok budem vediet az niekedy v marci...to sa mi zda cudne..som myslela ze sa to robi len z 12 tt...

marija
28. jan 2010

Lucy takto sa to bezne robi. Plus este UZV v tom cca 13tt kde sa mera sija. TO setko sa potom vyhodnoti a dojdu vysledky.

marija
28. jan 2010

a podla mna kazdu poradnu vam krv brat nebudu aspon mne to nerobili :D a ku koncu je poradna kazde 2 tzydne a potom kazdy tyzden, to by sme do porodu uz ziadnu krv nemali 😀 krv sa berie tak sporadicky na rozne veci, poppripade Rh neg maminam sa berie trikrat v kazdom trimestri na protilatky a este v 36tt sa na nieco berie krv, ale inak po tom 15tt myslim, ze mi uz krv ani nebrali.

lucy1990
28. jan 2010

No ale ako mi zmeria siju v 13 tt, ked mam prist az v 16 tt? Doteraz som chodila castejsie, a ked sa mi zda ze teraz je to dolezitejsie a objedna ma az o mesiac...

marija
28. jan 2010

mala som na mysli trikrat za cele tehu cize raz v kazdom trimestri na tie protilatky :D

halintoa
28. jan 2010

lucy: ja som včera bola na odberoch na krvný obraz, skupinu, HIV atď. a pýtala som sa na tripple a sestrička povedala, že to až v 15-tom týždni sa robí. Že v 12-tom pozrú NT a podobne, ale tripple až neskôr. Každý má zrejme svoju metódu...

press
28. jan 2010

To máš pravdu Marija 😀

lenadka
28. jan 2010

baby na tie kanvice filtracne by som sa moooc nespoliehlala, brala som vodu na rozbor co pretiekla tou kanvicou a vodu co mali normalne zo studne na rozbor, ta filtrovana vysla horsie ako ta studnova...obe vysli zle ale vo flitracnej boli navyse psychrofilne bakt....potom volali firmu co od nich kupovali filtracne zariadenie, vymenili im filtre, vycistili a vydezinfikovali studnu, zas som brala vzorky a voda zo studne bola lepsia ako filtrovana, filtrovana opakovane 3x po sebe nevyhovela...takze to je moja skusenost 😝

marija
28. jan 2010

no toto meranie sa robi tusim vylucne od 10+1 do 13+6. Dnes ti nerobil UZV? Mozno si to zmeral ale tebe to nepovedal ;) ja som dnes kvoli tomu bola na UZV takmer 20 minut lebo babatk sa nie a nie nastelovat tak aby to lekar zmeral, nakoniec sa dalo krasne, tak mohol odmerat este aj nejaku strbinku v mozgu, coz mi povedal, ze sa obcas tiez mera a ja som o tom netusila.

Lucy a kam chodis k doktorovi?

marija
28. jan 2010

Hej tripple sa robia v 15 ale to beru len krv, no NT sa mera skor, do toho 13+6, ak sa mylim tak ma opravte lebo tiez mam z toho trosku chaos :D

marija
28. jan 2010

Inak vsetko je to v tehu knizke napisane, kedy sa co ma robit, teraz to tu studujem :D

lucy1990
28. jan 2010

Marija, jaaj, ak myslis NT, tak to mi meral, uff mi odlahlo..ale tiez mu to dlho trvalo, lebo Lenka spinkala, a bola otocena bokom a nie z profilu...a bolo to NT 1,5..

marija
28. jan 2010

Lucy presne to som mala na mysli 😀 my sme mali 1,8. Takze nic neboj, vsetko mas zmerane a teraz sa bude brat krv na AFP a to niekedy v 15tt cca.

marija
28. jan 2010

A potom o tyzden by mal byt vysledok, aspon mne povedal lekar, ze 18.2 mam ist na krv a ze 26.2 ked idem do poradne uz by mal mat komplet vysledok, tak uvidime ;)

marija
28. jan 2010

No idem si ja lahnut, zajtra vas mrknem ;) dobru nocku!

lenadka
28. jan 2010

ja som porodila malu o 3 dni skor a tvrdili mi ze je poriadne prenosena mala 3280g/49cm, plodova voda bola sice krasna cira, ale lucy mala pozliezanu kozu na ruckach a nozkach-supala sa ako had, to je vraj znak prenasania, ale ondrejova mast to za par dni spravila 🙂

carculca
28. jan 2010

Lucy, mne to s tymi testami povedali rovnako, vysledky oboch odberov az niekedy v 16. TT

lenadka
28. jan 2010

ja som pri lucke tie testy mala az v 16tt a vysledok v 20tt 😠 dost neskoro nie? Dufam ze teraz sa to robi skor, dr. mi spominal poradnu teraz v utorok co pojdem 😕

cezarka
28. jan 2010

baby mozem otazocku? beriete aj ine vitaminy ako baby plan?
prave citam, ze v 10tyzdni by sa malo dbat na vapnik, kvoli zubkom....tak ze sa vas spytam, ci beriete nieco... dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre