♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
18. feb 2011

@eis4 niekedy je to na palicu ale zase ked vidim ako sa lubia,to je pre mna najkrajsie,ako si ho mala tuli,bozkava ho...ona velmi chcela surodenca bola stale sama,dufam ze im ta laska vydrzi cely zivot 😉

seagull2404
18. feb 2011

@eis4 to je krasne, ale na to je este cas, ci nie? mne skor doktorka povedala ze toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10214674&tab=1 je pesie, lebo ze tak dieta naberie odvahu chodit same

majka35
18. feb 2011

@evanns ja som krvácala v tehotenstve s barborkou ... začalo sa to v 7.tt ... nakoniec si ma nechali týždeň v nemocnici, brala som infúzie a taktiež duphaston ... všetko skončilo ok

eis4
18. feb 2011

@seagull2404 ano je skoro ale ma tu reklama na boku zaujala 😀 ja jej idem kupiť toto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10589534&tab=2
má otočné kolieska tak to ide aj do boku pozri video

https://www.youtube.com/watch?v=IgZjMRtgmOc


https://www.youtube.com/watch?v=ReM6zNATYUQ


baby aj vám videá na youtube prehráva dvojmo oddelené zeleným pásom? 🙄 🙄 🙄

majka35
18. feb 2011

@seagull2404 toto presne máme doma, čo sa týka ako pomocníka pri chodení, tak je to na prd s prepáčením ... barborka sa pri tom opierala celou svojou váhou a vždy sa prevážila dozadu a buchla si pri tom hlavičku, tak som jej už s tým nedovolila chodiť ale bavilo ju vhadzovať tam tie guličky a kocky, to pri vhodení vydáva super zvuk ... no a ako chodítko to začala používať, ked mala dva roky, čo už dávno chodila a behala, tak tu s radosťou pobehovala po byte, lebo tá hračka neskutočne hlasno rapčí a robí rámus 😀

majka35
18. feb 2011

@eis4 trojkolku som malej kúpila ked mala rok a pol ... normálne mi v nej sedela na chodbe a nechela z nej vystúpiť ... som bola hotová, že ona, čo v jednom kuse behala a vyvádzala, zrazu sedí tíško na trojkolke a ani sa nepohne ... len si na nej púšťala pesničky

oksu
18. feb 2011

@seagull2404 Toto chodítko sme dostali pod stromček!!!

mirmaj
18. feb 2011

@majka35 ja som ich nekupovala mám ich od kmotrovcov po krsniatku,
@seagull2404
@majka35 viem že sa neodporúčajú, ale ja mám pocit že teraz už sa neodporuča nič, asi by mali naše deti len ležať na hrbte celý deň len ešte nikto nevymyslel ako to dosiahnuť aby boli všetci spokojný 😒 Tá čo nám robila ten kurz baby masaži tiež hovorila že sa to neodporuča, ale že môže sa dať ak to nieje dlhodobá záležitosť, mala by sedieť, aby sa nebalansovala a v nich a lepšie su tie polohovateľné, aby sa dala dať poloha nižšie a dočiahla dobre na zem, aby sedela vlastne v nich a ked sa chce postaviť a posunúť aby sa zaprela do celých nožičiek a nechodila po špičkách. Nedávam ju tam na dlho lebo dlho ani nevydrží, ale dávam ju tam 😖
@seagull2404 také odražatko máme už aj my doma macko Pu, je to niečo také ako ten hrací strom že tam všetko hra ked sa to stlačí

seagull2404
18. feb 2011

@eis4 to je super, je to fakt dobre?
@majka35 to vazne??? tak to nechcem!!!
@mirmaj ja viem, preto som akosi na vazkach, ci jej to nekuit, ale odradza ma ten maly byt, ja som vyrastla na tzv. chodanke a nemam pocit, ze by mi nieco bolo

majka35
18. feb 2011

@mirmaj moja kamarátka mala chodítko a tiež ho používala len sem tam a jej syn je úplne v poriadku ... to máš pravdu, že teraz škodí snáď všetko ... mamy nech sa z toho zbláznia ... úplne nás oblbujú tými informáciami a škodlivosti toho a toho ... preto som aj ja ovplyvnená info o škodlivosti chidítka, ale zároveň uvažujem, že si ho požičiam od kamarátky, aby som mala terezku kam odložiť, ked budem chcieť niečo urobiť ... no chudák sused pod nami, čo má väčšinou nočné a cez den spí ... nech sa modlí, nech si to chodítko radšej neobstarávam

mirmaj
18. feb 2011

@seagull2404 ja tiež neviem či by som kupovala, ale tak u nas ma aj kde behať ale tak my dlho nevydržíme ani v lehatku ani v ničom takže ked potrebujem naozaj niečo dorobiť tak choditko zaberie a vydrží tam aspoň chviľku 😀 no ved to ked sme boli malé nič takéto sa neriešilo a sme tu a teraz je všetko zle, ved ani tie lehatka sa neodporúčajú, tiež by to nemala byť dlhodoba zaležitosť tak ja už fakt neviem čo tie deti maju celý deň robiť ☹

katulkaaaaaa
18. feb 2011

baby maly sa mi vzdy precura aj dva tri krat denne prezliekam...je to tym ze mu su male plienky alebo co?davam mu 3ky este nema 7kg...ja neviem co myslite?vy uz vsetky pouzivate 4ky?

majka35
18. feb 2011

@seagull2404 deti potrebujú, aby sa naučili chdiť niečo stabilné a v žiadnom prípade to nemôžu so svojou váhou prevážiť ... ja som naletela reklame, kúpila som to a bola som veľmi sklamaná z toho ...

majka35
18. feb 2011

@mirmaj v postieľke byť a tam sa naučiť aj chodiť, loziť, prevaľovať, behať, rozprávať 😀

mirmaj
18. feb 2011

@majka35 😀 😀 😀 ak máš možnosť tak si ho požičaj myslím že ti to určite pomôže, mne pomáha dosť aj ked je tam len 10 min. aspoň pokiaľ jej urobím mlieko alebo tak, lebo ked ju nechám samu v obyvačke hned reve ked ma nevidí a ked ju aj nechám na hracej deke, tak za chvíľku je pod stolom alebo pri šuflikoch pod telkou a to sa zasa bojím či si viac neublíži tam ked sa pretočí a buchne si hlavičku o ten stolík

majka35
18. feb 2011

@katulkaaaaaa ja už používam 4

mirmaj
18. feb 2011

@majka35 no len kde takú zaujímavú postielku zohnať 😀 😝
@katulkaaaaaa môže to byť tým že su mu už 3 male aj ked nemá ešte 7 kg, my ale ešte používame 3 a 7 kg už určite máme, ale len domíňam čo mám kupene a prejdeme na 4, ale my sa ešte neprecikávame v nich, ale podarí sa jej precikať vtedy ked ju prebaluje napr. segra a nepozakladá jej tie gumičky dobre po krajoch na nožičkách vtedy sa jej touž zoparkrat stalo inak nie

majka35
18. feb 2011

@mirmaj ja terezku posadím do kresla, pritahnem stolík, obložím vankúšmi a hračkami a to moje malé zlatko tam dokáže polhodinu ožužlávať myšacie ušká ... má takú hračku látkovú a tá je jej obľúbená

eis4
18. feb 2011

@seagull2404 neviem či je to fakt dobre ale ak to nepoužije na chodenie tak ako odrážadlo určite 😉

mirmaj
18. feb 2011

@majka35 my pol hodinu nevydržíme vôbec v ničom ani v tom chodítku 😝 ale my nemáme ani žiadnu oblubenu hračku

eis4
18. feb 2011

@katulkaaaaaa ja používam 4 už 2 mesiace ale my máme 9 kg.boli jej dobré aj 3 ale má také hrubé stehienka a tam ju to podla mna tlačilo tak som jej 🙂 kupila4

seagull2404
18. feb 2011

@eis4 a nad ktorym odrazadlom uvazujes?

eis4
18. feb 2011

@mirmaj ani my nemáme oblubenu hračku,nič ju nebaví dlhšie ako 10 min iba ked pri nej sedím 😒

eis4
18. feb 2011

@seagull2404 ved nad tým čo som dala link to je odrážadlo a pomocka na chodenie v jednom 😉

mirmaj
18. feb 2011

@eis4 aspoň že nie sme samy 😀

mirmaj
18. feb 2011

@eis4 mne sa páči ako dokážu predajcovia krásne nafotiť tie deti pri tých výrobkoch, všetky vysmiate, spokojné a hlavne ako to dokážu opísať aká je to super vec, bez ktorej by naše deti asi ani neprežili 😝 naša Tamarka ešte v ničom tak nikdy nevyzerala čo som jej kupila v nádeji že to tak bude presne ako na tom obrazku 😀

majka35
18. feb 2011

časom sa naučíte, že nebudete musieť investovať do drahých hračiek, aj keď chápem, že by ste svojím deťom dali všetko ... najobľúbenejšia hra: vyhadzovanie vecí zo šuflíka, vyťahovanie hrncov z kuchynskej linky a bubnovanie po hrncoch, hádzanie všetkého na zem a nenormálna švanda z toho, ako to tresne, káble všetkého druhu, vypínanie a zapínanie svetla, hra s vodou /barborka dokázala stáť na schodíkch pri umývadle aj hodinu/ a len umývala poháriky a umývala ... a najlepšia pomôcka pri chodení je mamina ruka ... ja som bola niekedy totálne vyšťavená z toho, ako som ju musela vodiť za rúčky po celom byte, dookola a dookola, mala neskutočnú radosť z toho, že už chodí

majka35
18. feb 2011

no takže som sa konečne dovolala lekárke ... na týždeň mám vynechať príkrmy, kúpiť v lekárni ENTEROL, podávať jeden sáčok denne/netuším čo to je/ a po týždni znova začať s príkrmami postupne po jednom druhu ... je to vraj normálne u detí a je to črevná kolika

vladka84
18. feb 2011

@majka35 presne tak, ja som sa pri Timke tiez poucila, nakupila som kopec somarin, ktore ani poriadne nevyuzila, lebo najradsej bola na maminych rukach, hrala sa s mojou tvarou a ked sa ucila chodit, skoro mi odisli krize, lebo jedine za moje ruky sa chcela drzat... no ale niektore hracky sme vyuzli aj teraz, tak to neboli az tak zbytocne vyhodene peniaze 😉
choditko my urcite budeme pouzivat, aj pri Timke som mala, samozrejme ju tam nenecham hodinu, ale na chvilocku presne ako pisala @mirmaj ked nieco musim urobit.. Timka mi takto behala po kuchyni a mala strasnu radost, ze sa dostala ku skrinkam a mohla z nich vytahovat veci 😀 no a teraz v novom byte, ktory je taaaaaky velky sa aj Karin nalieta 😉

vladka84
18. feb 2011

@majka35 my mame problem s kakanim, dnes chudatko tlacilo o dusu, ale vysla len taka sulka, no neplakala, skor sa smiala nad tym aky zvuk vydava, ked tlaci... pojdem ale radsej asi po hrusku, lebo slivka velmi nezabrala 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre