♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
26. feb 2011

@tiffanka ani ja nedam do choditka, my sice mame u nasich take starsie, keby sme chceli, ale ja moc nechcem 🙂

danulienka35
26. feb 2011

@kvietok121 no mi mae spoliky tak je taka aka je ale v pohode pekne snicky prajem 😉

tiffanka
26. feb 2011

@kvietok121 bežkaj...dobrú nôcku...aj jakubko už spinká...ale včera veru trvalo kým zahajal :o) pááááá

tiffanka
26. feb 2011

@danulienka35 ...máme sa OK..Barbi išla na ples, Vladka sa už zberá spinkať... večer mi až smiešne prišlo, keď som barbi česala na ples...že ona ide "plesať" a pred tým som akurát Jakubka s kašičkou nachovala :o)))) ...akože ten vekový rozdiel...ale je to super, si ho vychutnávajú obidve a ocinko tiež samozrejme... a ty? ako si žijkáš?

tiffanka
26. feb 2011

@danulienka35 ináč soplíky sme aj my mali asi tak pred týždnom...ale dáko to prešlo za dva dni..fyziológom na paličke som mu vytierala

danulienka35
26. feb 2011

@tiffanka tak aj to tiez mojko vidim pri dcerkach ze 20 rokov rozdiel a 18,13 velmi ju lubia a Kubko je uzasny krasnucky ja som tuzila po chalanovi a vidis mam 4 babulky , sopliky ma od holek chycene lebo su chore nedaju si povedat neberteju ale v pohodeja je kvapkam olynt tak uvidim sa susedia musia cudovat rano 2-4 vysavac u nas huci ale vedia ze mame mimiko 😀

tiffanka
26. feb 2011

:o)))) s tým vysávačom to fakt funguje?? my máme len tú hadičkovú odsávačku, ale síce aj bubienkovú, ale tá je o ničom...ináč aj ja mám tri sestry :o))) a je nám OK..ja som "benjamínek"

danulienka35
26. feb 2011

@tiffanka ano je to uzasny vynalez kup si to vytiahne jej to uplne vsetko 😉

danulienka35
26. feb 2011

asi som tu uz sama mala by som ist spat a ne tu strasit 😝 😝 😝

katkavv
27. feb 2011

dobre ranko baby 🙂

nemam sancu vas docitat, a to som tu nebola len 2 dni 😉
Kajko sa zacal od piatku plazit, cert jeden, preplazi v pohode aj dva metre ...
aj prvy zubok mame uz skoro vonku, uz ho citim, ale nie je este uplne cely vonku 😵
dnes relaxujem, je krasne tak pojdeme von 😎
Kajkovi som dnes skusila dat obycajny biely jogurt na ranajky Honllandia _ snad mu to nemoze uskodit, co myslite?
ako sa vsetky mate?

kahlan1
27. feb 2011

@katkavv jeeeej akeho mas sikovnika 🙂 perfektne - my sa zatial tocime ako hodiny :D snazi sa aj dopredu ale nepohne sa ani o mm 🙂

ale zubok ani jeden 🙂

nas trapi zapcha - malinka sa nemoze vykakat ☹ ma velmi tuhu stolicu a slivka ani hruska nam nepomahaju - velmi ma to trapi - ako sa morduje ked jej pomaham kakat.

jogurt by mal byt v pohode

a kolko mliečka kajko vypije lebo mi sme skoncili na 200-max 300 ml denne ☹

katkavv
27. feb 2011

@kahlan1
ahoj, kajko vypije max 80 - 100 ml mlieka za cely den a to len ked idem ja spat, asi okolo 22:00 hod. mu dam, ked spi, to je vsetko 🙂
A kolko tekutin vypije anetka za cely den? hmmm, nechapem, ze nic nepomaha ...
kajko sa tiez tocil, asi 2 tyzdne a teraz 2 dni sa uz plazi a zubok este nie je cely vonku ale uz trci z dasienka 😀

kahlan1
27. feb 2011

@katkavv no my jej davame rano ked spi o 5.00 ked ide mm do prace jej da 100ml a ked ideme spat dalsiu 100 ale ona tiez spi a teraz sme jej dali tak vypila 100 po spiacky a vodicky vypije malo moznoí 100 ml dokopy - ale dnes som rozhodnuta ze do nej dostanem tie tekutiny aj nasilu aj preto ju mozno trapi zapcha - odmieta mi flasu ☹ a vy kolko tekutin vypijete? a co mu davas cajik ci stavy?

ale snazi sa tak uz davat nozicky pod seba len to este nevie 🙂 je to take krasne vidiet ako napreduju vsak? sa uz tesim na nase zubky - a kajko je nervozny alebo tak zo zubku? potom daj urcite fotku nejaku vysmiatu aj so zubkom 🙂

katkavv
27. feb 2011

@kahlan1
to neva,ze nevipije viac mlieka, skus jej dat jogurty, tie pomahaju tiez upravovat stolicu
kajko vypije cca 300 - 400 ml tekutin, davam mu riedeny jablkovy must, asi 20 % mustu a osttne vodu, to mu velmi chuti a kaka mi aj 2 - 3 x denne bez problemov, vyskusat ten must, mozes jej dat zo zaciatku aj 50 na 50 🙂
jasne, ked bude vidiet poriadne zub dam foto, je trosku uplackany, ale je to v norme este 🙂

kahlan1
27. feb 2011

kupime dnes tu jablckovu stavu tak uvidim - mne pride ze ona nema kedy pit lebo vsetko naokolo ju zaujima viac ak oflasa

my mame taku tuhu stolicu ze az ale celkovo nespapame toho az tak vela za den rano mlieko na desiatu tak 80 g vyzivy na obed tak 125-150 g zeleniny na olovrant tak 60 gramov kase a robim jej ju z mlieka a vecer ked spi tak este mlieko - nie je to ktovie co ale som rada aj zato

katkavv
27. feb 2011

@kahlan1
kajko vypije najviac tekutiny ked sa zobudi,rano stiahol 50 ml, vzdy mu davam, ked sa zobudi a aj skusam v priebehu dna, vyskusaj to jablko a uvidis,
podla mna to malej staci, to jedlo, pekne rastie, tak sa netrap, raz spapa viac raz menej 🙂

fialka5959
27. feb 2011

Ahojte bambulky i vam tak manzel pomaha s bbatko ako mne? ☹ 😠
Dokopy ak sa Ivanke venuje z celeho dna 30 min. tak to je asi az vela a mna z toho ide slak trafit, je to normalaaaane!!!!!!
Ked nieco potrebujem tak slusne donesie a id prec, uz sa tesim ked pojde do prace a budeme mat klud aspon mesiac.
Co mu mam povedat, aby sa troch zmenil, kazala som mu aby sa jej castejsie venoval, ze chodi vzdy prec a ked je mimo tak stazuje ze uz by chcel by pri nas, domaaaa, a ja to neviem pochopit !!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

kahlan1
27. feb 2011

@katkavv musim tak v priebehu dna nukat stale hoc len po 10 ci 20 ml bude pit 🙂 som si slubila ze ju nebudem aspon tyzden vazit 🙂 takze ano neviem ako sme na tom 🙂

@fialka5959 ti verim ze ta to jeduje ☹ moj sa jej venuje pekne

kvietok121
27. feb 2011

ahojky
@danulienka35 dufam ze skoro prejdu ... neznasam sopliky ... ☹
@tiffanka dakujeme, bola celkom fajn o osmej sme uz spali, o 12, o 3, o pol siestej a o siestej sme uz vstavali 🙂 tak celkom fajn 🙂
@fialka5959 aj nam sa tatino pekne venuje aj ked si myslim ze je to malo, lebo cez tyzden odchadza rano a prichadza o siestej, siedmej, presne na kupanie, niekedy nestihne a potom ideme papat a spinkat takze maminka, v noci maminka, aby si tatik pospinkal a jedine cez vikend, vtedy sa snazim, mu ho davat co najskor, radsej si sama upracem, uvarim, ale nech sa mu venuje a on aj chce 🙂

no dnes sme nezjedli nic, aj mliecko odmietol spal doobeda len raz a preto bol hrozne nervoznyyyyyyyyy a nechcel mi nic papat no nevadi ked dam az ked stane, no nie? ved to nemusi byt presne na obed nie?
takto spinka

zden2
27. feb 2011

@fialka5959 Ahoj môj manžel zo začiatku tiež bol taký že pomohol alebo sa malému venoval len keď som povedala 😕 Ale taká "maličká" finta potom zabrala: keď sa dalo vždy som povedala že zober ho ty už ma bolia ruky alebo nemohol ba si isť preňho do postieľky ja nachystám papanie a už keď ho mal na rukách tak som sa tvárila že ešte mi treba to a to urobiť a že ešte minútku a už si ho vezmem .... 😵 a potom sa ten vzťah medzi nimi tak dobre vyvinul že teraz je to OK... až moc 😅 - lebo niekedy sa s ním baví aj keď netreba lebo tiež chcem aby sa Miško vedel zabaviť aj sám na chvíločku - tak a teraz ho musím od malého až zahnať 😅 😀

tiffanka
27. feb 2011

@katkavv cawícek... ja som si myslela, že jogurtíky až pozdejšie :o(...okolo dákeho 8-9 mesiaca... My sme zatiaľ len na zeleninke /to na obed + dotlačenie kojením :o) / a večer okolo šiestej mliečnu/ryžovú kašu zarábanú s mliekom... už by sme poskúšali aj ovko a kadečo iné, ale nechcem to uponáhľať.. pomaličky sa snáď prepracujeme ku všetkým dobrotám :o)) majte sa peknúčko...

danulienka35
27. feb 2011

@kvietok121 ahojte babulky no noc sme mali supr klop klop aby som to nezakrikla,sopliky ustupuju 😉 aky je krasnucky velky chlapik 😉
@fialka5959 mm sa malej venuje stale povyzlieka ju chodi von snou papat dava len tatik tak neviem ale su i dni ked nema cas

kvietok121
27. feb 2011

@danulienka35 dakujeme, teraz sa tatik hra, mrkvicka nam vobec nezachutila, natahuje stale, rozplace sa a to davam skoro cistu vodu ☹

danulienka35
27. feb 2011

@kvietok121 no aj nas tatik sa hra smalou ja chatujem 😀 mam mrkvicka moc chuti dnes som jej davala psagety s bolonskou omackou a to jej nechutilo 😝

kvietok121
27. feb 2011

@danulienka35 tak to tz uz normalne vyvaras, a my sme stale len ako v prvy den, nechuti nam, dusime sa aj pri riednkom ☹ inac ale dnes sme prelozili izbu tamaj spat 🙂

21
27. feb 2011

@danulienka35 no, mne tabletky nezaberaju a moc nemozem, kojim. takze ja len zomriet a mm sa vtedy stara o styri deti. musim si vtedy niekoho zavolat na pomoc, inac sa neda.

danulienka35
27. feb 2011

@kvietok121 no to je sikulka malicky uzasne nie to som kupila hippku ale nechutila jej ☹

danulienka35
27. feb 2011

@21 ja vime mojko co to je neboj hrozne nieco ☹

21
27. feb 2011

@jankasramka hm, mavam, no menej casto 🙂 , tak to hadam postupne prejde. dufam. a niekedy su uz aj bez vracania... 😅

21
27. feb 2011

@danulienka35 dnes uz ok, no ked mam strasne silnu, na druhy den sa cela trasiem a nezodvihnem ani ruky, strasne ma to vycerpava... ale niekedy na druhy den ani stopy. dnes len trosilinku pozostatky bolesti hlavy, takze dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre