♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

eis4
4. mar 2011

@danulienka35 moja nič si z toho nerob ked jej chutí tak jej chutí,lepšie ako keby nechcela jesť 😉 naša tiež dosť rýchlo priberala lebo papala každe 2 hod,od januára začala piť čajík predlžila som to postupne na 2,5 hod potom3 a teraz 3,5 hod,ale aj mi schudla čo som nechcela,ale to možno aj preto že jej už nestačilo moje mliečko,nám sa podarilo bez kriku ale keby aj teraz pýtala každe 2 hod tak by som jej dala tiež by som ju netrápila 🙂 a presne ako hovoríš vybehá to určite a ked vyrastie bude z nej modelka 😉
včera som pozerala malej fotky,aká bola tučnučká 😀 😀 😀 😀

eis4
4. mar 2011

@katkavv šikovný je🙂 a ten usmev 🙂 krásny 🙂 naša zatial len do zadu,ale to jej už ide až príliž,včera my skoro zliezla z postele 😲 pretočila sa na bruško dvakrát dvihla riťku a nohy už mala dole z posteleza 3 sec,ešte raz by poskočila a bola by na zemi,skoro som dostala infarkt 😲

seagull2404
4. mar 2011

@kahlan1 nemas za co 🙂 a zmensit sa daju cez windiws movie maker, to by malo byt sucastou kazdeho windows

kahlan1
4. mar 2011

@eis4 zlatunka je a ma jkrasne faldiky 🙂 aj take chceme :D

@seagull2404 vdaka pozriem nato 🙂

som ju supla na podlahu a sa pritahovala dopredu rucickami 🙂 na deke sa jej nechce lebo ju chyti a pritiahne si hracku nou potvorka 🙂

katkavv
4. mar 2011

@kahlan1
ja to video ulozim na disk a vlozim cez FB 🙂

seagull2404
4. mar 2011

baby, ja ked sa divam, ake sikovne su vase decka, je mi smutno, ze Tamarke sa nic nechce a aj sa bojim, ci jej nieco nie je ☹

liba78
4. mar 2011

@vladka84 súúúúhlas 😉
Ahoojte, trošku som vás zanedbala. ☹

liba78
4. mar 2011

@mirmaj Ahoj moja ja nejak nestíham, musím ešte pár DP dorobiť. Teda už len 2 vytačiť a 1 dorobiť. Marec je mesiac na figu. A ešte aj robota u mm na firme mi zaberá dosť času. 😠

eis4
4. mar 2011

@kahlan1 teraz už nie je až taká tučnučká ale nesťažujeme sa 😀

katkavv
4. mar 2011

@mirmaj
dakujem, ja tak skoro vstavam kazdy den, kajko chodi spat o cca 19h a spi celu noc, cize o 6h je uz vyspinkany 🙂
tolko veci sa da stihnut, ze? ale musi byt aj maminka vyspinkana 😀
@eis4
dakujem, mala je podarena buchticka ,riadne ma sunky na nozkach :D :D 🙂 velmi pekna ....
treba uz na nich davat pozor, budu viac a viac sikovnejsi 😉
@seagull2404
netrap sa, ja tu mam susedku, mala vcera 6 mesiacov a iba teraz sa zacala pretacat ... kazde dietatko je ine, netreba to nejako riesit ... no a prave som sa dozvedela, ze ide ta susedka prave smalou do nemocnice, chudatko male hnackovala cely tyzden a pretoze schudla cca 200 g musia ist na kramare, uplne je z toho susedka znicena, dieta sa smeje, je spokojne ale aj tak tam musia ist, pre istotu 😒

mirmaj
4. mar 2011

@liba78 v pohode, hlavne že ste všetci OK, báli sme sa o vás 😉 ked si sa tak dlho neozvala
@katkavv no my spíme o 19:30 ale neprespíme celunoc 😠 takže mamina je z toho nevyspata potom samozrejme. Už bolo zopar nocí za posledné 2 týždne že aj prespala a teraz posledné 2 noci papala vždy 2x neviem čo ju také hlady berú 😀 😝 a túto noc ešte okrem toho asi 3x cumel...katastrofa 😠

mirmaj
4. mar 2011

@seagull2404 neboj sa jasne že je nič nieje, len je pohodlnejšia a nechce sa jej robiť to čo iným deťom 😝 kamoškin malý mal viac ako 7 mesiacov, pretáčal sa vtedy možno týždeň a nesedel vôbec hned sa prekotil, povedala že on je taký pohodlný že bude chodiť asi ked bude mať rok a pol 😀 😀 a inak viem že niektore deti sa nepretáčajú vobec, tak ako niektoré neštvornožkuju a hned sa postavia

seagull2404
4. mar 2011

@katkavv no, tak my uz mame skoro 7 mesiacov a pretocili sme sa len raz ☹ ale je fakt, ze zdrava je 🙂
@mirmaj joj, ked ja ani neviem, ako ju mam este motivovat, uz som skusila vsetko a ona furt len sediet alebo sa dviha na statia, nic ine ju nezaujima

mirmaj
4. mar 2011

@seagull2404 čo ja by som zato dala keby niekedy len tak posedela a nevrtela sa stále 😀 😝 naozaj môžeš byť pokojná myslím že Tamarka je taký vegeták a tak jej to vyhovuje 😉

katkavv
4. mar 2011

@seagull2404
mozno by si jej mohla pomahat, trosku s nou cvicit, myslim to tak, ze je ukazovat, ako to ide, prekladat jej nozicku cez druhu a aj rucicku, proste robit taky ten pohyb s nou, ako by sa aj sama otocila, skusala si to?

kahlan1
4. mar 2011

@seagull2404 nic nie jej nie ved sa otacat vie 🙂 ti to ukazala len sa jej nechce aj my sme sa otacali a potom s tym uplne seka asi na dva tyzdne az teraz sa zacala znova 🙂 neboj a kamoska mi vravela ze dcerka ej susedky si napriklad vobec nedavala nozicky do ust a teraz ma rok a beha ako šarkan - kazde babo je ine a tvoja je velmi sikovna nic sa neboj ved je taka krasna na fotkach a vidno ze je spokojna 🙂 som aj citala ze vela zavisi od povahy ci je aktivny tip ci pasivny

@katkavv to preto ze schudla ci koli hnackam? lebo mi tiez nepriberame teraz jeden den priberie a druhy to schudne ale nasa papa pomenej a je to sarkan stale je v pohybe tak to pripisujem tomu

kahlan1
4. mar 2011

@seagull2404 vidis a my sa na nozicky vobec nestaviame a vy ste aki sikovni

seagull2404
4. mar 2011

@mirmaj dakujem moja 🙂 to, ze sedi super naozaj je, krasne sa vyhra, a nemusi nic robi 🙂
@katkavv prave preto ma to trapi, ze to s nou robim, ukazujem, pomaham, motivujem, ked jej nozicky prekladam, tak ma taku paniku v ociach a potom sa len zvesi a zabori hlavu do podlozky a ked ju necham samu to robit, tak len reve, kym ju nepretocim, tak neviem
@kahlan1 ja viem, ze su aj take deti, len mi tamarka pride hrozne zvedava, ale ked to musi sama, tak je umrmcana a nevydrzi dlho, som myslela, ze aspon nieco po mne podedi, ked uz vyzera ako tato, asi by som nemala pocuvat moju maminu o tom, aka som ja bola hrozne sikovna 🙂 na nozicky to hej, len jej nastavim ruky, ona sa zachyti a stvera sa hore, ale to sa neda robit donekonecna

majka35
4. mar 2011

@seagull2404 absolútne sa tým netráp, syn mojej kamarátky /teraz už má 4 roky/ bol tak isto "lenivý", že všetko robil s oneskorením 2-3 mesiace pozadu, ako iné bábetká, ako trojročný nevedel absolútne rozprávať, iba mama, oco, daj ... kamarátka si z toho nič nerobila a teraz je jej syn taký "šintír", behá, skáče, spieva pesničky z MTV, nerozumie, ale angličtinu má ako pravý angličan ... 😀 aj moja baarborka, všetky deti už chodili a ona nie a nie a naučila sa chodiť ako 16 mesačná a teraz behá v jednom kuse ... tamarka je zdravé šikovné dieťatko, len si ešte vychutnáva, že nič nemusí robiť

majka35
4. mar 2011

@seagull2404 terezka tak bola umrnčaná, ked bola na brušku vydržala tak pár sekúnd a už bola nervózna, tiež sa mi nechcelo dookola ju otáčať, lebo otáčaním na chrbátik som trávila celý den, som ju proste prinútila, aby sa sama naučila, že ked sa jej už na brušku, pokojne sa môže otočíť na chrbát ... toľko mrnčala, plakala, skúšala, až sa to naučila

seagull2404
4. mar 2011

@majka35 dakujem, mam niekedy take stavy, ze som z toho nervozna a ked tu vidim tie deticky, tak mi pride neuveritelne, ze su rovnako stare, tamarka to ani neskusa a ja to nie vzdy vydrzim pocuvat. Nechapem, ze ked uz tak pekne sedi, preco sa sama neposadi a pod., ideme od 18. plavat, tak sa to mozno zlepsi

katkavv
4. mar 2011

@seagull2404
tak sa jej fakt asi nechce este, este si uziva bezpretacajuci zivot 🙂
@kahlan1
od pondelka je dr. nakazala aby bola na diete,cize papala iba materske mlieko a na obed trochu zemiaku alebo mrkvu, vsak to musela za tyzden schudnut, ale dr. sa asi boji a pre istotu tu poslala na kramare aby jej urobili komplet vysetrenia a asi si ich tam nechaju :( v pondelok mala 6 200 g a dnes 6 000 g ... tak pre istotu ju poslala do nemocnice

majka35
4. mar 2011

@seagull2404 plávanie jednoznačne schvaľujem ... ja som s barborkou začala plávať, ked mala 4 mesiace, kedže sa otáčala iba do jednej strany, mala torticollis a vojtovku som s ňou nechcela cvičiť, lebo som sa nevládala pozerať, ako plače a trpí ... po týždennom kurze bola ako vymenená ... super, že idete plávať, uvidíš, že nebudeš nič iné robiť, len behať za tamarkou 🙂

kahlan1
4. mar 2011

@seagull2404 🙂 mala je krasna a ked clovek porovnava tak sa stresuje ako ja porovnavam ze malo vazime a vy vsetci mate krasnu vahu a stale priberate a my nic tiez ma to dost stresuje - tak ta v tomto viem pochopit ale treba ich brat take ake su 🙂

seagull2404
4. mar 2011

@katkavv to hej, ale furt je v polohe ze skoro brusak, furt len hlavu dviha a sa snazi o nieco zachytit, lebo sa jej aj nohy dvihaju 😀 tak sa zadrapuje o pancusky 🙂
@majka35 ved sa uz ani ja neviem dockat a som ich musela surit, lebo neviem, kedy by sa mi ozvali
@kahlan1 🙂 snazim sa neporovnavat, ale niekedy mi je luto, ked vidim ostatne decka a som dost unavena, zo vsetkeho, tak asi preto, inak, my teraz nepriberame, priblizne rovnaka vaha furt, ale na tej vahe sa uz tazko mera, lebo tamarka nepolezi v klude, mame teraz 8250 cca

kahlan1
4. mar 2011

@seagull2404 no my sme uz mali aj 7230 a vcera ze 7100 ☹ ☹ tiez uz nam to vselijak beha lebo robi somariny tak niekedy ukazuje tak niekedy tak - behaju tam tie cisla tak si aj myslim ze to uz nie je take presne - tiez si niekedy poviem kaslat nato a niekedy ma to trapi

katkavv
4. mar 2011

@kahlan1 si povedala, ze ju nebudes vazit 😵
ja neviem kolko kajko ma 7.2. mal 8 100 g uz je mesiac po a neviem, 17.3. ideme na kontrolu tak uvidim, odloz vahu a nevaz tak 2 tyzdne ;)
ti hovorim, susedkina mala, co isla do nemocnice ma 6 mesiacov a vazi teraz 6 000 g a je to krasne spokojne babatko 🙂 kajo je odost vacsi od nej, ale je to predsa chlap :D

seagull2404
4. mar 2011

@kahlan1 ja uz nevazim, aj tak nam u dr. vzdy ukazovala vaha o 150gr. viac, je to len orientacne

katkavv
4. mar 2011

nejako sa tu vycasilo, krasne svieti slniecko, kajko sa napapal, dostal brokolicu s ryzou a cele zltko, spraskal to a za chvilku pojdeme von 😎
vy sa nechystate na prechadzku?

seagull2404
4. mar 2011

@katkavv aj my pojdeme, len neviem, ci do sportoveho alebo vanicky, ukazuje mi 5 stupnov, tak neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre