♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
8. mar 2011

@danulienka35 no, ja neviem, ale to co su za postupy, ved ja som napr. nelozila vobec, rovno som chodila 🙂

majka35
8. mar 2011

@danulienka35 nieee, necvič vojtovku, ja som ju cvičila, nie je dôvod, som s tým aj prestala a chod plávať, presne ako hovorí @evanns veď moja tiež nelozí a barborka začala loziť až v 8,5 mesiacoch

evanns
8. mar 2011

@danulienka35
@majka35 presne tak, nasa ani na bruchu nechce byt ta jak by mohla lozit ale inak sa hybe dost, pekne sedi sama...no by mna skusila niekam posielat ...ach ta ta by videla 😝 ...ta len dovtedy k nej chodim 😝

majka35
8. mar 2011

@mirmaj netuším, v jednom kuse búcha nohami o postieľku a nespí a volá na mňa ... poviem ti pravdu, že ja som už hotová, strašne to na mne vidno, aká som zničená, aspoň každý sa ma na to pýta a dnes ráno bola unavená, tak som ju dala spať a o pol hodiny tá chorá suseda tak tresla dverami, že mi okamžite zobudila malú, dala som ju spať až teraz, pred 10 minútami a počujem, že je už hore, ja neviem, čo to s nou je 😖

majka35
8. mar 2011

@evanns moja ani nesedí, len sa pretáča a pretáča

danulienka35
8. mar 2011

@seagull2404 ja to nebudem riesit pojdem len raz a koncim odhlasujem sa od nej
@majka35 plavat pojdeme to je jasne
@evanns nasu jak polozim tak ju najdem 😀 len sediet sedi ale inak nic ani na brusku nechce byt lebo jej zavadzia brusko

seagull2404
8. mar 2011

@majka35 joj moja, snad to rychlo prejde, neskusala si aj take alternativne riesenia, napr. prirodne kamene ku postielke, levice maju rady krastal na ukludnenie, alebo jantar je fajn, mozno zaberie ☹

evanns
8. mar 2011

@danulienka35 aj u nas tak a na bruchu je jak korytnacka, ked ju na pancier otocis a len trepe rukami nohami vo vzduchu ...a to s nou kazdy den cvicime a chodime cvicit kazdy pondelok na fit loptu...a bez progresu 😉 no a co, ja svoje dieta trapit nenecham 😝

majka35
8. mar 2011

@seagull2404 to mi nenapadlo, takéto niečo ... ja sa prírodným kameňom nerozumiem, tak si pozriem niečo na nete ... dnes som pozerala v reflexe o detských izbách, ako by mali byť zariadené a spomínali, že izba by nemala mať spoločnú stenu s kúpeľňou, vraj to nepriaznivo vplýva na dieťa, no a my máme presne takto urobené, tak neviem, či mám izbu "prezariadiť"

@evanns v žiadnom prípade, preto som aj ja skončila s vojtovkou ... dnes pošlú cvičiť vojtovku za každú hovadinu, snáď aj za to, že neurobíš v troch mesiacoch pekne "papá"

vladka84
8. mar 2011

ahojte dievcence, tak som sa konecne dostala k pc, vcerajsiu navstevu svokry sme v zdravi prezili, len som sa zasmiala, ked sa pri odchode spytala Timky, ze ci ma prist aj dnes a ona jej zahlasila, ze NIE! 😀 no co, uprimna je 😝
@alure krasne si to napisala 😉
@evanns zahlasovane, malinka je zlatucka 🙂
@danulienka35 moja Timka nelozila vobec, rovno sa postavila na nozky, ked mala 8mes. chodila za rucky, ja by som niektorym lekarom titul dala zobrat 😠

inak, vsetko naj k MDZ, ja som zatial nedostala nic, aj ked je pravda, ze radsej nic, ako darcek co ma @seagull2404 😀
@akika722 moja, tak co s vami? nenasetrite do juna? 😒
@lucia20 dopredu neplatime nic, zatial je to bez zalohy, az na mieste a ratas spravne, izba Lux na noc stoji po zlave cca 32 Eur..

majka35
8. mar 2011

@akika722 no tak to si musela mať "radosť" 🙄 🙄 🙄 fakt sa môžeš spoľahnúť len a len na seba, dúfam, že si jej niečo "pekné" povedala, ako to mohla urobiť,m nechať ho samého, preboha??? 😕

memory97
8. mar 2011

ahojte a krasne MDZ vsetkym maminkam 😉

memory97
8. mar 2011

@alure jej to je krasne, ak sa nenahnevas, hned som ten krasny text venovany zenam skopirovala, sa mi to veeelmi pacilo. Aj tebe krasne MDZ a vsetkym maminkam 😉

@akika722 neboj, ja tomu mojmu kazdy rok pripominam s predstihom, aby nezabudol🙂

memory97
8. mar 2011

@mirmaj hihi moja, len aby nas ti drobci neprekvapili a budu o hodinu skor hore🙂 my sme pekne zacali spinkat a ked prisla zmena casu, tak to bola katastrofa....

@alure ja som pridavala k mrkve a zemiaciku. Maly mi samostatny novy druh nechcel, tak sme stale pridavali novy a novy druhu k mrkvicke a zemiaciku. Uvidis ako bude maly na to reagovat. Spravne by si mu mala dat teraz novy druh, napr.: petrzlen alebo kalerab a dalsi den tiez iba kalerab...

@hajatanufus blahozelame k 7 mesiacikom

@danulienka35 ked ta poslala, ja by som sla. Nas tiez poslali na neurologiu a neurolog nam sam povedal, ze maly sa v pohode vyvyja, len robil niektore veci pozadu,kedze sa poponahlal na svet, ale my sme ina kategoria. Mozno trafis tiez na takto skveleho dr. a budes mat pokoj od detskej. Oni sa obavaju, preto babatka posielaju hore dolu... Teraz som si spomenula, ze kamoska tiez vravela, ze ju poslala prvykrat k neurologovi dr. s malym, ked mal 9mesiacov a neurolog pozeral a nechapal, ze naco sem prisli 😀 😀 😀 😀 😀

memory97
8. mar 2011

@danulienka35 ja by som urobila to iste, ved sestricka nech si urobi skolu, ked je taka mudra a skusky na dr. a moze ordinovat a rozdavat rady!!!

memory97
8. mar 2011

@majka35 nebolieva ju brusko, alebo nieco ine? Mne maly tuto noc tiez vystrajal, v kuse plackal a kopal nozickami. Ho bolelo brusko, dala som mu probiotika do mliecka a do rana spal kludne.

janina09
8. mar 2011

ahojte žienky, no ako pozerám, je to fakt idividuálne, môj syn zas nesedel, málo lozil, hneď sa postavil na 10 mes. a chodil.....zas dcérka dnes šla po štyroch asi 2 metre....začalo to plazením a už je na kolienkach, dievky a koľko vaše detičky spapajú na obed zel. kaše?....moja tak 60-70 ml.....no pokiaľ otvára ústa.....začala som dávať aj ryžovú kašu večer...asi hod. pred spaním ( zdá sa mi, že dlhšie vydrží aj o 2 hod.).....a po mesiaci a pol papania zeleniny, som jej dnes dala ochutnať výživu jablko-banán....tak sa kxichtila, čo jej do dávam...🙂).....tak ako je to u vás? ak máte čas.....pekný deň všetkým.....

hajatanufus
8. mar 2011

@danulienka35 tej tvoje dr nahodou nesibe? ved my tiez nelozime a sme o dva dni mladsi tak potom asi vsetky augustovcata co este nelozia by podla nej mali ist na neurologiu ci co? ved ani lucy nelozila alen si sadla ked mala necelych 8 mesiacov a to sme chodili na vojtovku na rehabku a dr ju vzdy chvalila a hovorila nedavat sadnut kym sama nesadne a tak a vobec nehovorila ze v 7 mesiacoch musi lozit moja sestra si sadla v 9 meisacoch a tiez nelozila a o dva tyzdne uz stala ved kazde dieta je ine tie ich sproste tabulky vobec si z toho nic nerob ja vojtovku uznavam ale my sme tam chodili koli skratenemu krcnemu svalu lebo sa otacala len na jednu stranu a jej to pomohlo nechapem take dr co maju zastarale nazory proste je ten lenivy typ co len spi sedi a papa vsak sa nachodi v zivote este dost mojej sesterky maly ma 1,5 roka a zacal len teraz sam chodit a co? je to inak zdrave dieta nehovorim dobre nech ju neurologicka prezrie ci je vstko o.k. aspon budes kludnejsia ale nie hned na vojtovku ved to je akoze rehabilitacia a ja si myslim ze tvoja nic take nepotrebuje to plavanie jej skor pomoze ach jaj ti sk dr

majka35
8. mar 2011

@memory97 neviem, ja jej dávam mliečko od HIPP, v ktorom sú už probiotiká ... a keď ju idem nakŕmiť, tak vypije na ex celú fľašu, tak neviem, či by ju vypila, keby ju bolelo bruško a čajík jej dávam dookola ... skúsim jej kúpiť BioGaiu, aj pre Barborku,m tak uvidím, či bude nejaká zmena
krásne MDŽ aj tebe

hajatanufus
8. mar 2011

@danulienka35 a dakujem zabudla som sa podakovat lebo aj mna nasrala ta tvoja dr

kvietok121
8. mar 2011

@akika722 to ti verim ze chces, aj ja by som chcela, neviem si to ani predstavit
@alure tak to si ma potesila, lebo naozaj fakt neviem dnes sme mali este raz cuketku a zemiacik (dala som pol zemiacika a 3 platky a tiez cosi ostalo, ale myslim ze pekne spapal, netusim kolko ci je to malo vela, hlavne ze papal, inac dnes sme nebezali hned dat mliecko 🙂 az za 5 minut 🙂
no moj myslim ze zabudne, pretoze je kdesi v humennom a neviem kedy nam pride
@luna22 robim kazdy den a skusila som aj kupovane mala som od hame mrkvu a zemiak ale pravdu povediac hrozne mi to smrdelo, mam tam aj nejake z hipp tak uvidime ake to bude - to mam brokolicu a tekvicu 🙂
@mirmaj to ano mozno 🙂 a mozno vecer budeme vystrajat do 12 🙂
@hajatanufus gratulujeme k 7. ako to rychlo ide teda ze 7.

hajatanufus
8. mar 2011

@evanns dakujem ste zlate

luna22
8. mar 2011

@kvietok121 aj mne to smrdí, ale malá papá 😀

hajatanufus
8. mar 2011

@alure ano potesilo a velmi dokonca som sa nad tym chvilu aj zamyslela 🙂

kvietok121
8. mar 2011

@luna22 my sme tak zjedli, ale zdalo sa mi ze lepsie spapa co uvarim, neviem to este odhadnt, ale spapal

luna22
8. mar 2011

@kvietok121 a to iba rozvaríš mrku, rozmixuješ a také to dáš?

kvietok121
8. mar 2011

@luna22 ja zatial vsetko pucim vidlickou, na zaciatku prve 3 dni som mrkvicku pretlacila aj cez sitko ale terfaz ked uz nieco zje tak vsetko uvarim do makka a popusim vidlickou

mirmaj
8. mar 2011

@liba78 jej do PB? čo idete niečo vybavovať? škoda že len na otočku, mohli sme dať kávu 😉

mirmaj
8. mar 2011

@memory97 aj nám sa spanie pokazilo časovým posunom preto dúfam že tento posun nám ho zasa napraví 😝
@kvietok121 o ani nežartuje to by som ja nezvladla určite

kvietok121
8. mar 2011

@mirmaj ani nevrav

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre