♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
14. máj 2011

@jankasramka inac s tym jedlom, je to naozaj rozne, napr. asi som tu jedina co este nedava lepok, nam este dr povedala ze este nie, zhorsil sa mu vtedy ekzem ked sme mali zacat a tak to odlozila, aby sme novym nezacinali, kedze mame v rodine celiakiu, takze ja o jogurtoch mozem snivat, kedze nemame za sebou ani lepok ☹

memory97
14. máj 2011

@fialka5959 nie, maly spinkava 3x cez den 2x po hodine a 1x po 2 hodinach, ale nie je to vzdy tak, ak sme vonku, tak je to aj kratsie 🙂

@jankasramka uz ma to preslo, ale moj sa nepride ospravedlnit 🙂 ale mas pravdu, ked sa jedna o maleho, tak ho obcas nespoznavam, ale nemal by to az tak prehanat 😀
vidis, vsade inac povedia, ale ja som sa rozhodla, ze my mliecne dame az neskor, okrem UM, kedze mu to nerobi dobrotu v brusku, ale priebezne skusam, ci sa to zlepsuje 😉

jankasramka
14. máj 2011

@kvietok121
@memory97
ved pave . s tou stravou je to strasne individualne. mateo napr. takmer vobec nechce mlieko. prso si cucne 2 krat a staci tak som mu musela zacat davat UM. to potiahne aspon trosku viac.ale ajtak ziadna slava. teraz posledne dni vobec nechce jest. som rada ak zje dve tri lyzicky. len vodu chce pit. dr. vravia ze koli teplo, on mal navyse aj zapalene hrdlo ale ajtak takmer nic nezje:( zacinam chapat ako sa citila kahlan...

danulienka35
14. máj 2011

ahojte babulky ako sa mate ja mam nadchu jak hovado z nicoho nic a cez den vobec nic mi neni a na vecer sa mozem usrkat co to je? ☹

jankasramka
14. máj 2011

@danulienka35 alergiu nemas?

katulkaaaaaa
14. máj 2011

@danulienka35 ahoj presne toto mam ja ☹ ani dychat nemozem,a maly uz nieco odomna chyta tiez sopli

danulienka35
14. máj 2011

@jankasramka nemam mojko len cez den nic mi neni a jak pride 16 hodina kycham a tecie mi z nosa strasne neco v noci spim ok a rano mi nic neni a vecer zase ☹
@katulkaaaaaa no pekne sme na tom moja mala uz mela nadchu od Sarinky a uz jej to preslo snad to nechyti zas odomna ☹

danulka3
14. máj 2011

Ahojte maminky,tak sa po dlhej odmlke hlásim aj ja.Máme sa celkom fajn,v noci spinkáme bez papania,len cumlík občas založíme.Zúbky máme stále len dva a ďalšie v nedohľadne.V piatok sme boli na tých rehabilitáciach,to hrbenie a následné stavanie na špičky je spôsobené slabším svalstvom bruška a chrbtice.Dala nám jeden cvik,ktorý však vôbec nezvládam cvičiť 😢 Jakubko má toľko síl,že ja nezvládam fixovať aj ručičky aj nohy a ešte aj tlačiť na ten bod,ktorý má vyvolať určitú reakciu.Máme zakázané sedenie a vôbec ho nemáme dávať na nohy ☹ Len ležať,ale povedzte to 8 a pol mesačnému bábätku.Tak ho po chvíľke plaču aj tak sedieť na chvíľku dám. Neviem ako ďalej,na kontrolu ideme vo štvrtok.Tak som sa vám posťažovala,aspoň trošku sa mi uľavilo.

danulka3
14. máj 2011

@kvietok121 na budúci týždeň má byť pekne,tak by sme sa mohli dohodnúť 😉
@danulienka35 žeby alergia?

danulienka35
14. máj 2011

@danulka3 myslim ze nie ved nikdy som alergiu nemala a zeby na stare kolena?

jankasramka
14. máj 2011

@katulkaaaaaa kati ja stale rozmyslam ze ako moholo simonko vypadnut z choditka. teraz sa normalne bojim ked mateo skace v tej trampoline lebo sa tak besnie. ono je to podobny system jak choditko. davas ho do toho este ci nie?

inak nakoniec som nerobila tu cetovinu mnamkovu ale na zelanie mm tie slane palacinky co sem ktosi raz odporucil, neviem ci ty ci akika. a mali veeeeeeeeeeeelky uspech, vsetci sa zalizovali...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22688
inak ty neuverejnujes tvoje recepty niekde na nete . lebo tam mas iba tie cestoviny tusim, ci?

memory97
14. máj 2011

babulky dobru nocku, idem k drobcekovi a dobre sa vyspinkajte, bude nas uspavat dazdik 😀

jankasramka
14. máj 2011

@danulka3 podla mna sa to vyriesi aj bez toho cviku ale to je moj nazor....
ked das na brusko tak co robi? lebo ved len lezat na chrbte znie dost frustrujuco ako pises....
inak mateo aj ked sa naucil sadnut si sam tak sedaval zhrbeny aj na spickach stale staval , nic som s tym nerobila a uz je v poriadku, sedi vystrety a ked zacal nosit sandalky tak zistil ze na nozky sa moze pekne postavit celym chodidlom a uz to tak aj robi.
podla mna sa to same napravi. a uz beha po styroch ci nie?

jankasramka
14. máj 2011

@memory97 dobru nocku, aj ja chcem trosku dazdiku....tu je stale sucho. prsat zacne az v juni...

danulka3
14. máj 2011

@jankasramka Keď ho dám ležať,tak bu´d leží na chrbátiku,alebo sa pretočí na bruško.Na brušku kope nožičkami a občas sa mu podarí zaprieť na ruky.Nič viac,žiadne náznaky lezenia.Ja tiež dúfam,že sa to spraví,pozerala som dcére do karty a s ňou som chodila tiež cvičiť,tá sa nevedela v 8 mesiacoch ani pretočiť na bruško.Neviem po kom sú tie moje deti také lenivé 😀

danulka3
14. máj 2011

Pozerám,že máte každá dnes program,idem kukať telku aj ja,tak dobrúúúúúú 😉

mirmaj
14. máj 2011

pekný večer dievčence 😉
@memory97 zabudla som ti odpovedať si sa pýtala na spacie vaky, ja dávam do spacieho vaku a dávam normálne do pyžamka takého celeho overalového a prikrývam aj paplonikom a myslím že jej nieje nejako teplo, ale pod paplonom nespí celu noc z toho sa po čase odkope a spí len v tom vaku

akika722
14. máj 2011

@jankasramka vraj ešte nebolo..ja som doma nebola ale kamoška že pozerala
@jankasramka šunku tak skoro ja nedam..ma velmi vela soli ako pišeš..a my sme už s obličkami mali problemy..tak nechybaju nove

baby...zomrel...okolo 17tej 😔

jankasramka
14. máj 2011

@mirmaj fuuuuuuha tak to ja mam dilemu ci nechat spat v tricku alebo len plienke samozrejme bez prikrytia 😀 a aj to je niekedy spoteny....
a je mi to aj celkom luto lebo ma take pekne pyzamka aj vaky na spanie a nic z toho nevyuzije ☹

jankasramka
14. máj 2011

@akika722 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mirmaj
14. máj 2011

@jankasramka mne sa to tiež zda dosť že by jej malo byť teplo ale ja mam otvorené okno až dovtedy pokiaľ nejde buvať a neviem fakt nidky nieje spotená 😝
@akika722 moja to mi je veľmi luto, držte sa...uprimnú sústrasť ☹ ☹ ☹ ☹

akika722
14. máj 2011

dakujem kočky..je to hrozne..nikdy to nechcem zažiť a dufam že ani nezažijem...prežiť vlastne dieťa 😔

jankasramka
15. máj 2011

baby ak by ste vedeli o niekom kto sa ide vydavat a chce naozaj originalne saty - su kupene tu v mexiku a moja mamina ich predava takze by ich zaslala z bratislavy , tak tu mam inzerat.
http://www.mojasvadba.sk/bazar/svadobne-oblecen...

bola by som vam velmi vdacna ak by ste to posunuli dalej ak o niekom viete, dakujem🙂

brulka
15. máj 2011

ahojte babulky tak ja po 100 rokoch opat tu v augustovkach 😉 nejak nestiham 😀 . teraz sme na dovolenke tak ma viacej casu a chcela som sa spytat ci uz vsetky deticky v augustovkach stvornozkuju. ta moja blska leniva sa len nedavno zacala otacat z chrbatika na brusko, sedi pkne rovno bez opory a plazi sa 2 mesiace ale iba dozadu a dava sa prilezitostne na kolienka. ako nie zeby som bola z toho nejak vynimocne nervozna ale mate este niekto taketo lenive dieta ??? my sme boli pred cca 3 tyzdnami v rehabilitacnej ambulancii na kramaroch z dovodu ze sa mi mala este neotaca ( vtedy to robila len vynimocne, teraz uz v jednom kuse ako vrtula) a lekarka na reha skonstatovala ze nevidi ziadny problem ze sa jej vidi zdrava, tonus ok, svaly ok, proste vsetko ok len ze je lenivejsia a ma opozdene vzpriamovanie sa a predpisala vojtovku. takze ked sa vratime v juni musime zacat cvicit. ako pravdu poviem moc sa mi do toho nechce, vraj deticky hodne pri tom placu. dala by som prednost ineu typu cvicenia. cvicite tu niekto vojtovku ??? co uz vase deti vsetko dokazu ??? ja nevie po kom je nasa dcera lebo ja som chodila uz v 9 tich mesiacoch a moj mm v 11 tiez spravil prve krocky 😅

brulka
15. máj 2011

@jankasramka ala si krasne saty 😵 a maly je nadherny zalistovala som trosku smrom dozadu no este aj aky sikuliak to nasa sa nevie kedy postavi 😅 😀

jankasramka
15. máj 2011

@brulka ahooooooooooooj, tak ako sa mate na dovolenke? sli ste teda k svokrovcom? aka bola cesta?
inak nic si z toho nerob ze esterka je "lenivejsia"- praveze mozes byt rada, lebo ako vidis mateo je opacny extrem- cely den sa nezastavi, ja padam do postele od unavy kazdy den...
takto aktivne si vedie aj nelka od eis a myslim ze aj tamarka od mirmaj- ta uz aj sama stoji bez opory 😲
ale zas na druhej strane davidko od memory je najstarsi a tiez len nedavno sa zacal plazit dopredu a danulkyn jakubko je na tom tiez tak nejako ako esterka . takze to su markantne rozdiely a myslim teda ze esterka sa "normalu" nevymyka 😉
to bolo take rychle zhrnutie- dufam ze sa nikto neurazi ze zanho pisem 😝

a ozvi sa este 🙂

memory97
15. máj 2011

🙂dobre ranko

@jankasramka posielame dazdik 😉 a dlho prsi? U nas by malo iba dnes a to som sa chystala s malym von, ale hmla hrozna, vidno iba na par metrov ☹

@mirmaj dakujem, ja som ho dnes dala spinkat bez spacieho vaku, nestihol vyschnut 🙂 a prikryla dekami, hned mal holy zadok 😀 a v paploniku sa mi neodkopava zatial, ale aj tak bol rano cely spoteny... v dekach bol akurat, ale este ho necham v spacom vaku, nad ranom je u nas chladno...

@akika722 to mi je velmi luto ☹

@brulka my sme zacali lozit dopredu iba tyzden pred 10tym mesiacom 😉 nechodime, nestvornoskujeme. Ma cas a ja ho nutit nebudem, nech sa len postupne vyvyja sam 😉 dovtedy iba dozadu sme sa plazili. Co sa tyka vojtovky, my sme ju cvicili asi 1,5 mesiaca a malemu to pomohlo. Teraz s nim chodievam na akcie, co robia pre deticky, fit lopty, cvicenia s babatkami a pomaha mu to. Chystame sa na plavanie. Ano pri vojtovke babatka placu, ale nie preto, ze by ich to bolelo, ale su to take cviky z ich prirodzenej polohy, co sa im nepaci. Ved uvidis a hlavne sa priprav, ze bude velmi plakat na prvej hodine, ale zavisi to aj od druhu cviku, aky mu daju. Ja som mu to robila hravou formou, maly sa pri tom smial, ale to bol malinky, teraz by som ho veru asi nepresvedcila 😀

@jankasramka neboj neurazime sa, uz sme to brulke pekne rozpisali🙂

jankasramka
15. máj 2011

@memory97 no tu kde byvam neprsi vobec cely rok az potom v juli zacne a to je obdobie dazdov takze prsi 2 mesiace vkuse 😖

nikdy nezabudnem na to ako som sem dosl prvy krat v oktobri a asi po 2 tyzdnoch horuca a slnka som sa spytala ze kedy sprchne a odpoved bola ze tak za pol roka snad. som sa rehotala ze dobry vtip a potom mi mm doma vravi ze to bolo vazne 😀 😀 😀

akika722
15. máj 2011

@jankasramka užasne šaty a krásna nevesta 🙂
@memory97 dakujem moja

ktora dobra duša mi prezvoni??? ☹ boh vie kde je zas moj blby mobil

21
15. máj 2011

ahojte, zijeme, no uz doziva notebook, tak som tu teraz "nahodou", bud ho dame opravit, co sa asi neoplati, alebo spojazdnime stary pc... mozno tu dlhsie nebudem... ☹ 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre