♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
15. feb 2010

boooze ten cas sa vlecie este mam hodinu a pol do poradne...uz sa neviem dockat...i ked sa bojim co mi povie na to tvrdnutie bruska...

lenadka
15. feb 2010

mam tiez vela veci po malej, este keby v brusku bola kocka, nemusim kupovat skoro nic, len na zimu nejaku kombinezku, lebo moja sa narodila v januari, tak velkostne mi toto po nej nesedi a max. kupim tie najmensie bodiky letne inak nic...niektore veci sranda neviem vobec najst, napr. pidi ponozky 😅 tak aj to musim dokupit, inak veci po malej su uz v detskej v skrini vytriedene, ale prat ich este nechcem az v lete, ked na slniecku uschnu...mala uz ma novu policu na hracky v detskej tak planujem vypratat jej doterajsiu skrinku na hracky a dat tam veci pre mimi a hracky dat do regalu 🙂

zuzana76
15. feb 2010

denis, ani ja nechapem, ako to meraju, ale co uz, v stredu idem na kontrolne sono, dufam,ze mu ta hlavicka a nozicka uz narastli

marija
15. feb 2010

michaela tak sa drzte v poradni ;) ja idem az v piatok.

Kocky, ktore viete co uz cakate to na zaklade UZV??? 😕 priznajte sa 😀

saksina
15. feb 2010

tak drzim palce michaela, nech ti to dobre dopadne 😉

marija - takze ty zavinovacku nechces pouzivat? Ja som tiez nad tym uvazovala, ked tak mozno len v noci, aby sa babatko dobre vyspinkalo, ale tak uvidim, aky spachtos to nakoniec bude a ci vobec spat budeme 😅

marija
15. feb 2010

saksina ja som ani pri malej nepouzivala, aj ked som si ju kupila 😀

rubinka
15. feb 2010

No kedže ja mám termín až koncom augusta tak kúpim naozaj len zopár tých vecí s krátkým rúkávom ale hlavne sa zameriam na body s dlhým rukávom. Tie určite využijem viac.

michaela80
15. feb 2010

marija nie, 😀 ja viem pohlavie na zaklade krvi z genetonu na 99,5 percent dievcatko

marija
15. feb 2010

michaela jaaaj 😀 no ja este 3 tyzdne vydrzim, uvidime co povie morfologicky UZV 😎

rubinka
15. feb 2010

Saksina ja budem mať zavinovačku, takú tú na suchý zips na spinkanie. Potom ked bude bábo väčšie, tak kúpim spací vak 🙂

michaela80
15. feb 2010

rubinka ale tielkove body som zase vela vyuzivala pod dupajdy s rukavmi ci pod rifliky a mikinku a tak , vlastne body sme mali stale na sebe tielkove ako tielocko pod nieco...... kosielky mam ani raz nepouzite lebo som na to nemala nervy...

marija
15. feb 2010

inak aj tie spacie vaky sme mali asi 3 a tiez v tom nechcela byt 😀 ale zas je pravda, ze to druhe babo sa vobec nemusi podobat na to prve 😉 cize mozno este vsetko vyuzijem.

marija
15. feb 2010

No napriklad bocika na kratky rukav, ci dlhy rukav ci tielkove pouzivam dodnes kazdy jeden den 😉

michaela80
15. feb 2010

marija to je prvada - ja mam aj perinky aj zavinovacky a uvidime ake to sidlo bude nakoniec....co sa mu bude pacit a co nie...

saksina
15. feb 2010

rubi - aj ja teda nakupim hlavne body s dlhym rukavom a par s kratkym, keby bol fakt hic, nech ho netrapim... a potom tenke dupacky, nejake pyzamko, ponozky... Jaaj, uz sa tesim na tie nakupy 😵 Ste mi fakt moc pomohli baby, lebo keby ste ma videli s tym nestastnym pohladom v detskom obchode 😀 Dakujem vam 😵

ja mam poradnu o tyzden a potom na druhy den mi budu brat krv na afp, tak snad nam to dobre dopadne. a na uzv je kedy poznat pohlavie?

marija
15. feb 2010

malo to byt ze BODICKA 😉

lenadka
15. feb 2010

ja ma 3ks zavinovacky po malej, jedna je taka tenka, ale asi jednu na suchy zips si este obstaram-letnu....mne sa mala spotila vzdy pri papkani-tak tahala 😀 ze jej tieklo z cela, zo spankov a to ani nebola pri tom zabalena v zavinovacke a ked po kupani zaspala tak sa tiez spotila a to je tak doteraz, vecer ju zakryvame len tenuckym paplonikom, alebo len deckou do pasa, lebo v tej prvej faze spanku sa strasne spoti, ked bola babatko mokry vankusik byval a aj napriek opatreniam /vypnuty radiator, tenky palonik sa kolko krat tak spoti ze ju ked idem ja spat komplet prezliekam 😅 toto zdedila po mm, svokra mi to prezradila 😅

marija
15. feb 2010

Saksina mne to pripomina mna pre dvomi rokmi 😀 a nakoniec som nakupila tolko veci a az ked bolo abbo na svete som pochopila ze su uplne zbytocne a neprakticke 😀 ale bodicka, tielka, pyzamka, to pouzivame do dnesneho dna, cize tym nic nepokazis 😉

michaela80
15. feb 2010

tak mi uz body nepouzivame lebo mu to vadilo na vajicka, takze len tielka v zime a ked je uz 15- stupnov a vysie tak uz nehrozi ze by mi tielko obliekol...male deti male starosti - velke deti velke starosti- hruuuuuza

rubinka
15. feb 2010

Saksina ja budem nakupovať hlavne ked už budem vedieť čo čakáme, aby som nemusela vyberať iba neutrálne farby. 🙂

kacena4
15. feb 2010

captainka idem do londyna

co sa tyka oblecenia, babenky obe deti mi nosili 56 asi 2 mesiace, ale dali sa nosit aj 68 ale to je tak na 3 mesiace a viac - zalezi od velkosti baba, ja som mala 48 a 49 cm babatka - takze sme nosili aj 50
super su 62 na zaciatok a co sa tyka mnozstva, na leto si badiniek radsej nakupte viac - grckanie, kakanie, spotenie aj viac krat za den, aby ste mali dost a nemuseli denne prepierat - ja tak zo skusenosti planujem 50-56-62 body kr. rukav 5-6 ks a dlhy cca 3
odporucam zbehnut na burzu v najblizsom materskom centre - je tam super vyber oblecenia po malych detickach uzasne zachovane - sak to dlho nenosia a vacsina viac ako o 1/2 lacnejsie ako v obchode - ja tam vzdy nakupim aj za 2 tesco igelitky oblecenia za par €, u nas napr. body stoji na burze cca 50-1,5€ - super ceny a tak si mozem dovolit viac
kedze tie nase budu letne perinku neuvazujem pouzivat, moji ju nechceli, len latkovu detu nie dekovinovu
a po pravde ja uz zacinam kupovat, ak ma zasa "zavru" na 2-3 mesiace do nemocnice tak radsej nech to mam prichystane - aspon zaklad - ponosticky kupujte take aby si ich babo nevyzuvalo, casto sucha nozkami a vyzuje sa 🙂
okrem body, zopar opalovaciek, zopar dupakov na noc a ciapocku nech nedostane upal a neunika mu teplo z tela - inak nic extra dopredu neplanujem
po detom mam podkladane zopar veci, rozdelene v krabiciach podla velkosti kedy to nosili 0-3mes., 3-6mes. 6-9 mes... je to super pomocnik, aby ste si vedeli vypocitat, aku velkost v ktorom obdobi nosi babo
takze na 0-3 mam velkosti 50-56-62 a na 3-6 mam 68-72a to mam uz zimne veci (ta 68 je prelom v 3 mesiaci)
drzim palce pri nakupovani

marija
15. feb 2010

michaela 😀 vsak na 8 rocnych uz ani bodicka nerobia 😀 😀 ale ta predstava ma celkom pobavila 😝

Lenadka ani moja mala sa nerada zakryva a tiez sa vzdy strasne spoti, preto ju zakryvam len tenkou deckou a aj tu si skope dole ☹

lenadka
15. feb 2010

spacie vaky to bolo nase 😉 ked dieta na to clovek nauci je to fajn, lebo sa nemusi bat, ze sa v noci odkope, samo sebou hned po kupkani som jej ho nemohla dat, lebo by mala kupel 2 vo vlastnej stave 😅 ale ked sme uz my dospelaci isli na kute, tak som ju zazipsovala a bolo...ked bola vacsia tak kolko krat potom prisla v tom spacom vaku za nami 😀 alebo sa sama rozopla a pricupkala 😀

kacena4
15. feb 2010

michaela80 - moj maly tiez neznasal moc body a teraz ho ani do tielka nenatiahnem, dokonca ani do spodkov ci pancuchacov - presne male deti male problemy, velke deti velke problemy - najma ked to zacne chodit do skoly a zacina sa osamostatnovat 😀

michaela80
15. feb 2010

KACENKA moj pancuchy uplne odmieta od nastupu do skoly, takze nosime " ceple gate - CG-cka " kosele mi vobec neoblecie - co mi vynosi do skoly tricko mikina rifle....nic ine a v lete len sportove a dresy kedze su maniaci do futbalu....ale uz sa tesim na dievcatko tak je tak uzasny vyber oblecenia nie ako pre chlapcov.....ach chudak moja kreditka bude....co uz.....a tie babiky vseliake konecne nieco ine ako auta a futbalky

lenadka
15. feb 2010

my sme s malou byvali este u svokrovcov a tam mali v zime zimu v dome, hlavne v noci brrr, vecer na kupanie vzdy svokra pustila teplejsie to nemozenm povedat ale na noc celkom vypinali pec /16° rano v izbe nic vynimocne a prebaluj babo/ a v lete bol na poschodi kde sme boli strasny hic, tak sa tesim ze uz sme vo svojom a kurime si podla seba a v lete mame dnu chladno, lebo dom ma hrube mury, uplna fantazia ani klimu nepotrebujeme 🙂

tinka66
15. feb 2010

babenky vidim ze riesite oblecenie, ja by som prispela vlastnou skusenostou...larinka sa mi narodila 2.8.08 takze mam uz konkretnu skusenost spred dvoch rokov...naozaj netreba vela oblecka maleho na prve tri mesiace, ale ja som potrebovala, nakolko larinka mala dost silny reflux prvych 6 mesiacov, len som kojila a vkuse prezliekala...aaaaale aj to sa da vyriesit s malym mnozstvom oblecka, ak mate susicku - neviem si vynachvalit tuto super vec, velmi mi to setri cas...to su len take male postrehy, utekam pripravit polievocku malej, o chvilku sa budi...a milujem tie rozopinacie body cez cele telicko a nie tie cez hlavicku

lulusha
15. feb 2010

kacena, diky za tie velkosti, hned som si to zapisala, ze v ktorom mesiaci aka velkost... ja sa v tom az tak nevyznam, mam len maleho synovceka a ten uz ma 2 roky, takze si to uz nepamatam, ake veci som mu kedy kupovla... 🙂
ja sa uz strasne tesim na nakupy pre nasho chlapceka! sa vysantim poriadne... minule sme boli v tescu a som slintala nad tymi vsetkymi detskymi mini vecickami 😀 dokonca tam bol taky malinky oblek pre Santa Clausa 😀 😀
a spaci vak iste kupim, je to super, aj my obaja s bratom sme v nich spavali a bolo to fajn...sice, niekedy som v noci padla z postele a potom sa v tom vaku nie a nie postavit 😀 😀

lenadka
15. feb 2010

tinka presne viem kt. myslis, tie som ako neskusena prvomamina velmi ocenila, hlavne tie najmensie, potom ked uz sa clovek nauci zaobchadzat s mimi som si trufla aj na klasicke body 😉

tinka letne bodicka s kr. rukavom ti boli treba?

tinka66
15. feb 2010

lenadka - ano bolo fakt horuco pred dvoma rokmi, mala som krasne setiky a vsetko kratke aj body aj nohavice cez den...ale moje dieta je naozaj zimny odchov, v zime nemala ani pancusky, len take oteplene nohavice, ponozky, body a rovno bundicka a sup do overalu a fakt nic viac...dost som ju otuzovala, aj na doma...a ziadne potnicky nic, a ani doma nemame velmi prekurene....ale to zalezi od kazdej z nas....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre