♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

snehulienka24
15. mar 2010

co sa tyka latkovych plienok, pacia sa mi tie gro baby, len neviem kolko kuskov by mi bolo treba tych vrchnych a tych vloziek a ci je rozumne prat tie plienky napr. kazdy treti den...ze ked to tie dva dni stoji, ci to potom nezapacha vsade...

ikulka
15. mar 2010

ahojky dievčatá aké ste to spomínali flašky okrem aventu myslím lenadka písala, že ich má na mmb vyhliadnuté nejaké na t. som chcela na nete omrknuť a neviem názov...lebo ich nepoznám....

denisocka
15. mar 2010

baby,otázka do pléna

je v knihe : velka kniha o matke a dietati VIAC ako v knihe :tehotenstvo -otazkya odpovede? resp. hadam to tam nieje 90= TO ISTE ? našla som ju za 5€ tu prvu,tak uvažujem

nanula1108
15. mar 2010

ahojte babulky, dnes mam za sebou sono v 20tt. to bol zase raz zazitok, isla som do nemocnice, kde akoze budem rodit. robil mi ho nejaky mladulinky doktor, zababral mi cele brucho, a potom hladal babo. fakt som nevedela, ci sa mam na nom smiat, alebo plakat. za celu dobu zival asi 8-krat.prislo mi , ze len tazko nahana obraz na monitore, co ma vlastne merat. ked uz videl, ze si idem krk vykrutit, aby som lepsie videla, potom mi monitor mierne natocil 😀 ,potom mi ho akoze ukazoval.na moju otazke, ze co cakame, sa najskor cudoval ze chceme vediet pohlavie, no a snazil sa pozriet. potom z neho vyslo, ze to velmi nie je vidiet,ze ma cnuru medzi nozickami a este nejaky tien, ale ze on si mysli zeby to mohlo byt aj dievcatko...ale tak max na 50-60%, aby sme sa nato nespoliehali 😀 .co k tomu dodat...ked mi isiel vytlacit mudre cisielka, tam im tam zamrzol cely program ze ho nemohli ani restartovat. ale som sa dozvedela, ze placentu mam na zadnej strane, voda v norme,babatko vyzera v poriadku, a na momentalno tt mi pridal asi 4dni.

marija
15. mar 2010

Nanula a to si kde bola??? 😕

Idme pridat fotku bruska, fotila som sa v sobotu lebo stale na to nemam cas 🙄 😠

denisocka
15. mar 2010

nanula,som sa nasmiala.aj mne pridadali na termíne asi 5dni teraz

evitkamalicka
15. mar 2010

marija pekne pidi brusko 🙂

marija
15. mar 2010

no uz som dala fotku 😉 este to nevyzera velmi tehotno.... ale co uz ☹

marija
15. mar 2010

Deni ja som zvedava co nameraju mne toho 24.3, uz sa neviem dockat!

Evitka dakujem, tesila by som sa z vacsieho 😀 takto sa kazdy pyta ci som pribrala... a ja chcem aby kazdy videl ze som tehu 😎

denisocka
15. mar 2010

no a kde je to bruško? 😀 malo ješ

marija
15. mar 2010

Deni nejem praveze, ja to nechapem 😀 vsak pisem ze som divna...

anxuska
15. mar 2010

cauko, tak aj ja som bola dnes na sone, baby vyzerá zdravo, pridala som aj fotky, vyzerá to na dievčatko, no na 100% mi to povedať nemohol. takže budem musieť ešte chvílu počkať na dalšie sono,.
marija, no teda, asi hodím toho môjho slona 🙂
aj doktor ma trošku postrašil dvojkami, že mám velkú maternicu a brušisko 🙂

marija
15. mar 2010

anxuska fotky z UZV kraaaasne 😉 no hod fotku bruska aj, som zvedava 😎

denisocka
15. mar 2010

je anxuš,a maš aj nejake miery? ako ti to sedi s TP: či až takto to nemeral?

marija
15. mar 2010

deni 😀 😝 😵

denisocka
15. mar 2010

čo sa škeríš?

denisocka
15. mar 2010

na prvej fotke z 3D anxus neviem čo je 🤐

marija
15. mar 2010

ja si specialne pre teba vypytam taky papierik jak si mala ty s tymi mierami lebo ja sa bojim, ze si to vsetko nezapamatam 😀 no zlata si 😉 podla mna este jedno tehotenstvo a mozes ist robit morfologa aj ty 😉

denisocka
15. mar 2010

😀 hahaha
no ja to mam všetko an tom CD , aj pri šimonovi som mala,takže len sedím a porovnávam ... ešte zostiť čo znamená za každým udajom že Percentile 99,8% a tak ... že ako percento presnosti???? lebo teraz v Gysntare je všetko nad 90% presne a v KE u Dankovčika pred 2r bolo všetko v rozmedzí 30% percentile 😅

marija
15. mar 2010

Deni no vravim 😉 este prist na tie percenta a mozes ist ordinovat 😀

denisocka
15. mar 2010

ináč,už he to teraz asi len vec genetiky a tak.
pretože ja som bola na 3D teraz asi 18+3 - už mam v tom hokej a miery asi zavisia od individualneho vyvinu, bo aj na babymade je už rozmedie od-do a priemer

At 18 weeks and 3 days menstrual age, the expected ultrasound data are:
Measurement--------------- Abbrev. ----- Average----- -- From - To---------- --------------Notes
Estimated Fetal Weight -EFW -------- 244 grams ------ 203g to 286 g ----------------- 10-90th %ile
Biparietal Diameter -------- BPD --------41 mm ------------35 mm to 47 mm ---- -----------+/- SD
Femur Length --------------- FL ----------26 mm ----------- 26 mm to 31 mm ---------------10-90th %ile
Abdominal Circumference - AC -------139 mm ---------- 123 mm to 155 mm ------------ +/- 2SD
Head Circumference -------- HC --------157 mm ---------148 mm to 166 mm---------- 10-90th %ile

takže v podstate sme asi v norme na ten 18+ niečo aj ked počítač to porobil že hlava na 20+0 , stehno na 18+3 , brucho na 19+2 ......

http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trim...

denisocka
15. mar 2010

no už končím,ja si dala zavazk netýrať to babatko už tými vypočtami,bo doma mam papiere jak dajaka ekonomka 😀 a same týždne a milimetre 😀

denisocka
15. mar 2010

marija,ale vy čakate dievčatko,že? čo to nemáš v pase

evitkamalicka
15. mar 2010

denis pani, mna tie rozmery ani nikdy nejako nezaujimali, hlavne ze je mimi ok

marija
15. mar 2010

Deni ved vravim, otvor si ambulanciu, kup ultrazvuk a budes presnejsia a lepsia ako niektori gynekologovia 😅

marija
15. mar 2010

Deni my cakame dievcatko? 😕 ja stale dufam, ze mi toho 24.3 povedia ze chlapca 😀

evitkamalicka
15. mar 2010

marija ja ta tipujem na toho chlapceka

denisocka
15. mar 2010

marija,a ja neviem prečo si myslím že babu . tak uvidime,možme sa staviť o 1€ 😀

marija
15. mar 2010

Evitka aj ty sa chces stavit o euro??? 😀 😀 😀

Deni no daj, ty bosorka jedna 😎 supito, kopito, plati to 😝

evitkamalicka
15. mar 2010

marija ale cosi, co tam po eure ja len tipujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre