♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

ikulka
30. apr 2010

ahojky joooj miši držím palce vidím, že zas problémy 😒 ☹ držkaj sa a simonka nech si ešte pekne v brušku oddychuje....mariaj men sa teraz spravili neskutočné krčové žily mám až také hrboly po nohách musím to povedať dr ked najbližšie pojdem.....

denisocka
30. apr 2010

A co s tymi flaskami s Bsf ci cim?

januliatko1985
30. apr 2010

miska, tak sa drz drzim palce 😉

ja mam v albume tiez prve capacky adidas aj supravicku lonsdale, to mi mamka kupila v irsku, bohovske su 😝

tak mi uz sme na spisi, mm siel s brachom na pifko samozrejme, a ja doma sedim so segrou pred telkou, bo ja by som uz vonku dlho s mm nevydrzala....co uz... 😒

denisocka
30. apr 2010

Mna boli hlava jak hovado

januliatko1985
30. apr 2010

deni, tak spat a oddychovat, vypnut mozog a pripravit sa na dalsi den 😉 a uz domalovane?

evanns
1. máj 2010

Marija,

to ti len zacina byt vidiet krvne cievky...nemal by to byt vobec problem...je to len kvoli tomu ze mame v sebe viac krvi 😉

denisocka
1. máj 2010

dobre ranko,krásne som sa vyspala z tej migreny, o 11.00 mam poradnu 😖

maculienka123
1. máj 2010

dobre ranko

deni v sobotu poradnu?hmm

halintoa
1. máj 2010

Ahoj kočky,
tak sa hlásim po včerajšku na výstave Dieťa a rodina. Mne sa veľmi pozdávala, hlavne 4D 😀 a stánok ekoobchodu Živica, kde mali -10% na všetok sortiment Poppolini (kúpila som tú háčkovanú dečku, čo tu máte viaceré a tkané hodvábno/vlnené vložky do podpery) a potom stánok Látkovky.sk, kde majiteľka ukazovala skladanie štvorcových plienok, uväzovanie šatiek a kopu ďalších super veci, vysvetlila mi lanolinovanie vlniačikov, čiže spokojnosť veľká. Kúpila som tam jedny Babylegs a biobavlnenú čiapočku pre novoška. No a strááášne som sa tešila na prednášku o výbere nemocníc a tá stála za veľké H 🙄 . Namiesto, aby som sa dozvedela, čo mám očakávať od dobrej pôrodnice a dajake ich porovnanie rozprávala pani doktorka (mimochodom veľmi zlá rečníčka) celú hodinu o tom, ako je dôležité dojčiť a priložiť dieťa bezprostredne po pôrode, proste niečo, čo je hádam jasné každej uvedomelej žene. A keď sa jedna tehuľka pýtala, či je niekde zverejnené hodnotenie jednotlivých nemocníc, ktoré aspoň toto prikladanie praktikujú, tak sa jej prednášajúca vysmiala, že čo by ešte nechcela 😕 😖 ... Proste stratený čas...

No a k výsledku 4D - čakáme dievčatko 😵 😵 😵 . Váži 536g a je o týždeň väčšia, vyzerá zdravučká a je nááádherná 😵 .

maculienka123
1. máj 2010

citam ze michaela mala tvrdnutie,ja tiez to mavam ale k doktorovi som este nesla.no asi by som mala aj ja ist

denisocka
1. máj 2010

hali,gratulujem a take výstavy zavidim,u nás sa vystavuju akurat cigani na krajnici cesty :(

evitkamalicka
1. máj 2010

dobre ranecko

hali gratulujem

halintoa
1. máj 2010

ďakujem kočky :o),
macu: aj ja mám tvrdnutie, dnes v noci to bolo brutál, furt som behala na WC a vždy potom som mala bruško ako skala a bolelo, tak som si nad ránom šupla šumivé magnézko a v pondelok to poviem na poradni 😒 .

baby, odkedy vyteká z prsníkov kolostrum? ja som si dnes ráno čistila bradavky, lebo sa mi zdali "špinavé" a po stlačení mi z nich išla jemne do biela sfarbená vodička.

denisocka
1. máj 2010

macu,hej ja mam take špeci poradne 😖 čo už , dnes ma moj tatik narodky,a nielenže nemožem isť mu podať ruku,ešte aj zabijem pol dna v poradni

evitkamalicka
1. máj 2010

hali tusim som niekde citala, ze od 20tt

halintoa
1. máj 2010

Vďaka evitka 🙂

michaela80
1. máj 2010

macu ja som uz mala take tvrdnutie ze viac bolo tvrde ako normalne...a noc na piatok bol hotovy brutal...v kazdej polohe mi to tvrdlo...teraz po infuzke vcerajsiej a riadnej injekcii do zadku je to uz fajn....ale ze mi daju este infuzku a mam sono dnes...inac ta baba co bola v strvrtok na ultrazvuk , co sa jej zadusilo babo tak lezi so mnou na izbe....uz je po porode... ☹

mywiel
1. máj 2010

Miska ako sa jej mohlo zadusit? 😕 😔 😲

evitkamalicka
1. máj 2010

jaaj baby uz len 4 dni do 3D ultrazvuku, neviem sa dockat

michaela80
1. máj 2010

malo snuru ako hrdla...nechce velmi rozpravat tak len co to viem ked s niekym vola a hovori o tom.....

mywiel
1. máj 2010

To je divné... 😕 ved deti sa stale so snurou hraju a mojej kamoske sa narodila holka mala dokonca 2x snuru okolo krku a raz pod pazuchou a ked ju normalne porodila sa cudovali, ze esteze je ta snura taka dlha lebo inac by musela mat CS.

michaela80
1. máj 2010

neviem...ale sa to stava ze babo sa udusi na snure...neviem ci malo aj uzol....

denisocka
1. máj 2010

Podla mna sa akoze babo nezadusi ako tym,ze ho snura uskrti,ale ze sa snura nejak zauzli,proste 2x omota a nejde cez nu krv a kyslik

michaela80
1. máj 2010

tiez podla mna to bude v snure... ☹ ☹

denisocka
1. máj 2010

O 2hod.mam poradnu,mam strach jak dopadne.maly pojde zatial do Zoo

biba12
1. máj 2010

Veru stava sa , ze sa babo zadusi snurou. MOja kamoska preto rodila tiez rychlo sekciou, lebo v poradni zistili, ze ma maly snuru okolo krku a menej sa hybe, tak babo muselo rychlo von. Esteze to bolo par dni pred porodom. A vsetko dobre dopadlo.
Ja mam +7,5kg, ale doktorka mi nehovori nic, tak sa tesim, ona obycajne za vahu buzeruje, aby sme sa neprezierali a vela nepriberali.
Ja kolostrum este nemam, ale zato som si kupila moju najvacsiu podprdu v zivote. S Andrejkom, ked som dojcila som mala take cislo podprdy ako som mala doteraz 80B/moje maximum/. Ale musela som si kupit 85B, lebo sa mi nejako zvacsuje obvod. Som zvedava, ake budem mat kozy, ked sa mi naleju mliekom. NOrmalne mam 75A.
Aspon moja polovicka sa vytesuje, ale smola je to na dobu urcitu 😉
Bola som v poradni , poslali ma na cukrovu vodu a to 18.5. Nechce sa mi, ale co uz ked treba. A medzitym este na EKG. Ja ma pocit, ze furt beham k nejakemu doktorovi. Lebo 11.5. mam konotrlu na UTZ na Krmaroch, potom 18.5. cukrova voda a EKG, 20.5. zubar.
Chudak krpec ostava u babiek, nieekdy sa uz jeduje, lebo je to cim dalej , tym castejsie. Ale co mam robit, brat ho so sebou, by sa v tej cakarni unudil na smrt. Babky mu aspon spravia program. Ale uz mi bozkava brusko, hladka a rozprava sa so Simonkom.
A ozaj, vzali ho do skolky od septembra. V BA je skolka problem, tak som rada.

marija
1. máj 2010

Dobre ranko kocky.

Deni drz sa dnes, dufam, ze poradna dopadne co najlepsie.

Miska aj ty sa drz! Ta baba bola v ktorom mesiaci? Boze to musi byt strasne 😔

Halinota super 😉 a uz viete aj meno?

Biba a do ktorej skolky sa ti podarilo maleho dat? Ako ja to neriesim, nemusim kedze malu lekari do skolky ani nepustia asi tak skoro, ale ak by sa nahodou nieco zmenilo aby som mala nejaky prehlad 😀

marija
1. máj 2010

Inak mne vcera tiez to brusko tvrdlo nejako viacej, ale to asi bude tym, ze osm cely den upratovala a umyvala podlahy. Dnes uz to vyzera byt ok 🙂

zuzannas
1. máj 2010

Biba: to je super, ze Ti vzali maleho do skolky.. 😵 .ja este stale cakam na vyjadrenie (povedali ze do konca aprila sa vyjadria)..uz som tam aj chcela ist, ale sa trosku bojim, aby nevideli, ze som tehotna, este pockam buduci tyzden a ked nic, tak tam pojdem...

Hali: gratulujem k dievcatku!! super, ze je vsetko okej! 😵 😵

zuzannas
1. máj 2010

Ale velmi sa obavanm, ze ho nevezmu...tu v starom meste je dost tlacenka..kamoske, co sa maly narodil 30.8 (bude mat 3 roky) nechceli zobrat.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre