♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirkapal
20. máj 2010

Peta, v Brne na Obilnom trhu? Zvazujem, ze tam budem rodit.

lucy1990
20. máj 2010

Luci, ja chcem ist tiez na kramare 🙂 a peti, to je neskutocne, nestacim sa cudovat 😠 tak by som ich poslala do riti, ze by sa nestihli otocit.

memory97
20. máj 2010

to mi ani nehovorte, ze mozu byt praktikanti pri porode, ja ich odtial poslem prec 😠

lucia20
20. máj 2010

baby, viem, ze je to neprijemne, ale teoreticky kde sa to ti mladi lekari maju naucit??? suhlasim ale s tym, ze najprv by sa mali opytat, ci nam to nevadi. aj ked mna sa pytali vzdy.

denisocka
20. máj 2010

Aj ja som chodila jak studentka k x porodom,xi

lucia20
20. máj 2010

lucy, ja som si nevsimla, ze si prvorodicka. odomna na kramare budes pocut len dobre. "zachranili" mi tam tri deti. aj ked malinka este nema vyhrane, ale verim, ze aj ju nam zachrania a bude s nami.

peta131
20. máj 2010

bihan a nepletu sa jej tie jazyky?

mirka ja budem rodit na SR lebo Brno mame daleko my sme do Brna chodili do CAR do Reprofitu 😉 ale kebyze mame Brno blizsie tak urcite by som chcela jedine tam rodit 😉

lucy ani mi nehovor 🙄 len ja som bola vtedy taka ubolena (lebo to bola neuveritelna bolest ten hyperstimulak) a este som bola oblbnuta liekmi proti bolesti tak som tam len lezala a ledva som vnimala...no proste no comment 😔

lucy1990
20. máj 2010

Cloveka niektore veci nenapadnu ani v tom najhorsom sne...toto je jedna z nich 😒 dufam ze na kramaroch to tak ozaj nebude..

peta131
20. máj 2010

vsak jasne musia sa to niekde naucit ale najprv by sa mali vzdy opytat tej danej zeny ze ci s tym suhlasi 😖

bihan
20. máj 2010

Mne nevadia študenti (či už PA alebo medici), ale nech sa na to aspoň opýtajú 😉

Peťa, väčšinou nie, resp. pomáha si jazykom, ktorý je jej jednoduchší, keď nevie v tom druhom, tak to občas mieša, ale vedome 🙂 Poroste na mňa sa otočí a hovorí "zajto" a na MM "lapin" 🙂 ale francúzština, samozrejme, dominuje.

lucia20
20. máj 2010

lucy, ja som na kramaroch stravila dost casu a nikdy som necitila, ze by mi narusili intimitu. aj ked mi prepichovali vodu, davali klystir, sestricka vzdy zavrela dvere a bol tam len ten najnutnejsi pocet ludi. vo vysetrovnach su zasteny, takze ani tam nebol problem. a na vizitach po porode sa vzhladom na to, ze sme boli tri na izbe, tiez snazili byt co najintimnejsi a najrychlejsi.

memory97
20. máj 2010

to lucia: ak sa mozem opytat, malinkej zistili nieco pocas vysetreni ultrazvukom?

lucia20
20. máj 2010

peti, ved presne to som napisala. 😀

lenadka
20. máj 2010

lucia20, a co sa deje s malou ze bude hned po porode potrebovat operaciu???

mirkapal
20. máj 2010

Peti, to je jasne, ked to mate daleko. My tu byvame, takze preto budem rodit v B., ale este vyberame konkretnu porodnicu.

lucia20
20. máj 2010

@memory97 ano zistili. bola k tomu dlha cesta, nez sme sa dopatrali, ale zistili. respektive som dvakrat bola v sukromnej klinike, ze je tam profik na vady a prd. dosli sme na kramaer. cunderlik len kukol a vedel presnu diagnozu, ktoru nam na kramaroch potvrdili dalsi traja aj amniocenteza a dalsie vysetrenia.

lucia20
20. máj 2010

@lenadka ja vas tu nechcem zatazovat, lebo niekto tu tusim pisal, ze sa tu ma pisat len o radostiach z tehu. 😖

peta131
20. máj 2010

bihan tak to je sikovna babulka 😵

lucia20
20. máj 2010

len na okraj, mala mozno bude potrebovat operaciu uz v brusku a to robia len na kramaroch. som videla video zo zakroku, akoze jaki machri su to. klobok dolu

lenadka
20. máj 2010

lucia, hm este si dost necitala ako som dnes pol dna frflala ako ma mala tlaci a tak, to tiez nepatri medzi radosti....ked treba a pomoze to, treba sa aj postazovat, vyrozpravat 😉

lenadka
20. máj 2010

lucia a Katka s Luckou? pisala si ze ich lekari zachranili...mala si komplikovane porody ci co?

peta131
20. máj 2010

mirka tak to zavidim ze budes rodit v Brne 😵 ja si myslim ze tam je jedno kde budes rodit tam su ti doktori vsade dobri 🙂

memory97
20. máj 2010

to lucia: drzim prsty, aby vsetko dopadlo dobre 😉 nasmu malemu tiez zistili anomaliu ultrazvukom, ale verim, ze sa doktori mylia🙂 ja som hrozny optimista🙂))

memory97
20. máj 2010

peti, ty sa kde chystas rodit?

lenadka
20. máj 2010

bihan, mne sa strasne pacia taketo viacjazycne deti...kamoska ma sestru co si vzala araba a deti rozpravali take prtave anglicky, slovensky a arabsky, sranda ze vedeli koho akou recou oslovit, dokonca na arabky na kupalisku-cudzie zacali arabsky brblat, na mna slovensky a na mamu zmiesane, najcastejsie anglicky...take starsie a mudrejsie to tie deti robilo 🙂

mirkapal
20. máj 2010

Lucia a Memory, aj ja drzim palceky! Nebojte, vsetko dobre dopadne!

Peti, bola som na Obilnom na pozorovani a ta starostlivost bola fakt perfektna, absolutne sa nemozem na nic stazovat. Verim, ze bude dobre. Ale aj na Slovensku sa najdu dobri odbornici.

lenadka
20. máj 2010

no nic baby idem skusit spat, rano mam byt 8.30 u alergologicky a este pred tym musim kartu vypytat od obvodacky...dobru noc 🙂

lucia20
20. máj 2010

@lenadka prva diagnoza bola razstep chrbtice a hned ma posielali na UPT. to bolo v 15.tt. ja som bola uplne v p.... si to neviete predstavit. som si zalozila jednu temu a tam ma suepr maminky strasne podporili, takze vyrozpravanie mi pomohlo.

memory, u nas sa isto nemylia. aj my to vidime na uzv. ☹ ak chcete, tak vam to v skratke napisem.

a co sa tyka lucky a katky, tak ja som chodila do jednej nemenovanej nemocnice podla rajonu. lekar sa pri lucke so mnou ani nebavil, kedze mi zadrel, ze deti by nemali mat deti a v 19-tich nemozem byt matkou, len mi strcil v 20.tt papiere do ruky a povedal, ze mam si ist vybavit UPT, lebo mame zlu placentu a mala zaostava a ze z toho nikdy normalne decko nebude. skoro mi oci vyleteli. ako prvorodicka som sa strasne vyplasila. isli sme na kramare, tak ma vzali do rizikovky, vsetko pokukali, prezreli. mala zaostavala o 2 dni, co je normal. takze keby som lekara posluchla, tak by som lucku nemala.

pri katke sa nam to zopakovalo, takmer v rovnakej variante, aj ked tam mi povedal, ze placenta krvaca a treba to ukoncit. ale to uz som sa len pousmiala, vzala papiere a sup ho na kramare. a mame katku. tesne pred porodom sa zle otocila, to bolo asi fakt tri hodinky pre porodenim, zacalo jej slabnut srdiecko, tak ma dali to takej zvlastnej polohy, malinka sa pohla a rychlo sme rodili. po porode mala v krvi infekciu, ktora jej mohla sposobit zlyhavanie zivotnedolezitych organov. najskor mi nepovedali, ze preco ma antibace a robia rozbory. s ked som sa dozvedela, co sa deje, tak som bola rada, ze mi to povedali az ked sme uz boli v polke liecenia, presne vedeli, ze sa zosypem a budem urevana. velmi si to od nich cenim, ze dokazu aj predvidat.

lucy1990
20. máj 2010

Mm ma vyhnal od pocitaca, ze aj on si chce nieco pozriet...prvy krat som citila ako malinka v brusku stikutala..chuda, neznasam ked mam stikutku a aj ona sa vrtela stale, evidentne sa jej to nepacilo ☹ memory, aj lucka, drzim vam palce! A lenadka dobruuu 🙂

lucia20
20. máj 2010

luci, mne katka stikutala stale. je to zlate.
dakujem. dobru nocku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre