♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
21. máj 2010

deni daj si nejaky sus (oplatku) bez plnky, ak mas nieco doma, to tiez pomaha...

rubinka
21. máj 2010

Lulu srdečne gratulujem 😉

denisocka
21. máj 2010

fíha,palačinky s vodou? to nepoznám,skusim

mna tiež nič netlači,citim sa lepšie ako v 2.trimestri,akurat v noci ked ležim,a vstavam na vecko,tak mi praska cely podvozok 😀 a boli ma ta kosť na cikuly,ale rano ked rozchodím tak zas nič

denisocka
21. máj 2010

tak baby, tema je už opravena a ide

2 osoby su už nahodene na skušku, pomaly budem zvyšok písať a dopisovať
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/august-2010/ kto si najde na lavo v stlpci pod skupinami aj tuto,tak je v nej už pridaný

didulka85
21. máj 2010

Deni mne na zahu pomahalo nealko pivo. Teraz ked pivo nemozem ani antacida, tak sa s tym trapim aj ja...

Doktor mi zakazal dlhsie prechadzky kvoli tomu, ze ma zvykne boliet spodok. Zase mi napisal CS3 do knihy, ale nic o krcku nehovoril. Cukor mam riesit s diabetologickou a nie s nim. Poslal ma na ultrazvuk, kde bol nie velmi mily doktor. Jedine co mi povedal bolo, ze mala je o 3 tyzdne vacsia. A ma uz 2 kila... Normalne sa toho desim.
Nepovedal mi ani ako je otocena a z toho papiera co mi dal to neviem vycitat.

carmenn323
21. máj 2010

dnes tu so mnou nikto nekomunikuje 😢 idem sa radsej naobedovat 😀

denisocka
21. máj 2010

carmen nesmuť,aspon sa možes fajne najesť

didul,to je už asi moc 3rýž. a 2kg,to bude asi z tej cukrovky 😒

didulka85
21. máj 2010

Denis vsak prave... Velmi sa o malu bojim. Nechcem aby mala makroziu ci ako sa to vola...

peta131
21. máj 2010

baby co sa tyka cerveneho vinka tak jeden poharik (podotykam maly 😀 ) v tehu neublizi...mne dokonca v Brne po ivf doporucili ze si mam dat kazdy vecer poharik cerveneho vinka ze to dobre prekrvuje maternicu a podporuje aby sa babo uchytila tak som dokiho posluchla kazdy vecer som nasilu (lebo ja vino nemam rada) vypila 1dc a maleho mame v brusku 😵

peta131
21. máj 2010

fuuha didul to je fakt vela ze uz ma 2kg 😕

lenadka
21. máj 2010

deni, no co uz si sa oslovila ? 😀 je aj persil sensitive, akurat som na WC-ku citala v mamine reklamu naň, je s aloe vera, tak by mal byt aj setrny 😀 ja mam tu tekutu lovelu nachystanu, ma trha ked tu citam ako periete svacnut pradlo do pracky, ale pockam este na slniecko...uvidim ako bude zajtra, nerada susim pradlo 3 dni 😅

dnes som bolana alergologii vybavena som lepsim sprayom na alergiu aj tabl. mi napisala, ale som ju upozornila ze ich brat teraz nebudem....a ani som si ich v lekarni nezobrala, pri lucke som si tiez vystacila zo sprayom a v pripade nudze si dam tabl. co mam doma...no verim ze krajna nudza nebude 😀

navarenu mam zem. kasu a hurky s klobaskou 😅 dietne co? MM a svokra dnes okopavali zahradku, tak sa na nich dobre pozeralo 😀..neviem ci aj na rok by som zas nemala byt tehotna a obide ma to 😀

pivko si dam obcas aj ja teraz ale len nealkoholicke...aaa ozaj konecne som sa vyspala do rana, a citam ze dost z vas nie....😅 ja mam rekord le n2 x som bola na WC a to 2x az rano o 6.00 😀

lenadka
21. máj 2010

no skupinu som teda podla linku nasla ale este sa pisat neda - asi?
dnes je tak kraaasny den😀 uz mi zadrbkavalo s toho dazda a teraz svieti slniecko...sice uz sa mraci ale dufam ze dnes uz prsat nebude...

snehulienka24
21. máj 2010

no mna zasa strasia ze mala bude malinka, lebo som zatial pribrala len tri kila..a porovnavaju a porovnavaju... 😢 ale ved vsetko jem, vselijako skusam, ale ked uz dalj nejde, tak s anebudem tlacit, nie? uvidim na sone v 30tt kolko bude vazit 🙂

memory97
21. máj 2010

deni len dodrziavaj vsetko, co ti napisali (dietu) a bude dobre. V tych kilach sa tolkokrat lekari zmylia a pridaju niekolko gramov navyse. Neboj, vsetko bude v poriadku

memory97
21. máj 2010

snehulienka, ak mas rada hroznovu vineu, hrozno a hroznovy cukor, tak to su vsetko prostriedky aby babo pribralo, ovsem pokial nemate v rodine, ze sa rodia male deticky.

memory97
21. máj 2010

lenadka mal by byt pekny cely den a aj vikend🙂

jaz
21. máj 2010

deni, mne na zahu pri prvej pomahali tie pukancove chlebiky alebo lyzicku suchej detskej krupice zjest, teraz ale nie. Doktor mi odporucil tums tabletky, ale tie si zatial nechavam v zalohe, keby bolo este horsie, momentalne sa doobed cpem hocicim a poobede si davam pozor, nejem uz sladke, ani zeleninu, ktora moze kyselinu sposobit a veceriam len suche pecivo a zaha nepali. Tu v linku su zasadite a neutralne potraviny, ktore by nemali vyvolavat kyselinu 😉 http://www.skola.jewel.sk/pozitivne-knihy/omlad...

lenadka, moje obdobie alergie je prave v auguste, mne pri prvej spreje nepomohli, musela som si dat aj tabletku, lekar predpisal co najbezpecnejsie, aj ked jasne v letaku bolo ze brat len po porade s lekarom, ale vysvetloval mi, ze ked nie je mamina v pohode, nie je ani babo a ja som fakt nemohla existovat 😖

snehulienka, aj mna tak strasili, uz som tu raz hadzala fotku mojho minibruska tesne pred porodom a mala mala 3,5 kg, aj teraz to brusko nie je velke a mala je o tyzden vacsia, takze take strasenia jednym uchom dnu, druhym von 😉

memory97
21. máj 2010

chcem sa opytat, ci ste nejake potraviny vylucili uplne z jedalnicka pocas tehotenstva? Som robila bryndzove halusky a potom som nasla, ze bryndza sa nesmie jest... 😠

evitkamalicka
21. máj 2010

memory ja nie, ja jem vsetko na co mam chut, aj bryndzu aj plesnive syry vsetko papam

rubinka
21. máj 2010

Memory - ja som sa cez tehu najedla tých bryndzových halušiek až až lebo mi strašne chutia. Ja som z jedálnička nevylúčila nič akurát tak plesňové syry a alkohol ale ten som nepila ani predtým. 🙂

Snehulienka - neboj sa moja malá tiež neni nejaký valibuk, v 25.tt sme mali len 631 gramov a ako som pozerala na nete tabuľky tak priemerné deti v tomto týždni majú asi o 100g viac. Nejak ma to netrápi, na 3D kde mi to merali, mi vraveli že je to normálna váha a aj miery že sú ok.

Didulka - tak malá je fakt veliká, takže asi na tej cukrovke zrejme dačo bude 😒

memory97
21. máj 2010

evi dik, ja som uz z toho na prasky, co vsetko zakazuju,ved to by sme potom mali byt o suchom chlebe a vode 😀 z plesnivych syrov mi je zle, takze tie som uplne vylucila, inac tiez zjem vsetko, co nezje mna🙂

evitkamalicka
21. máj 2010

memory necitaj hluposti a riad sa sama sebou

rubinka
21. máj 2010

Memory nauč sa to vyselektovať lebo potom ked budeš kojiť zase budeš čítať čo všetko nemôžeš, najmä tu na koníkovi, dakedy žasnem čo všetko si tie ženy vzájomne zakazujú 😀

lucia20
21. máj 2010

dnes ako som vravela, sme isli s mamou k zubarke. mame svoje vedla seba, tak reku konecne tam uz od novembra zanesiem rontgen a objednam sa kvoli tej osmicke. tajne som dufala, ze mi da vlozku. ta ma hned vzala, ze zub musi von, nech sa idem objednat ku chirurgovi, lebo toto uz ona trhat nemoze a ze ma dlhe cakacky. tak sme isli tam, ze sa objednam. zrazu ze sa musi na to kuknut, hovorim, ze tak nech kukne. v tom mi zadrel, ze mozeme ist na to. Shocked Shocked Shocked Shocked tak som sa pytala, ze co budem platit a ze ci musime teraz. povedal, ze mi termin moze dat ale az po 29.07. no tak to somopvedala, ze to nie, ked uz som tam sedela, tak reku, nech mi to vytrhne. ani som sa nenazdala, uz som mala piichnute injekcie.
presla som si do druhej miestnosti, tam som si pri cakani, poplakala. mi tam vsetci vynadali. Embarassed no ja by som prisaham bohu v tej chvili radsej rodila ako toto. mala vzdy ked som v strese sa hrozne rozkope, tak aj teraz. som si myslela, ze isto aj ona sa tak boji. povedal mi, ze budem citit strasny tlak a ze ked budem pocut praskanie nemam sa zlaknut. tak som cakala na strasny tlak, pocula som poraskanie - uz som mala vizie ako mi to bude pacit, kedze sa mu rosypal. a on vytiahol po 20sekundach a vravi mi, no uz ho mate vonku. skoro som odpadla. ty kokso. ozaj plati, ze strach ma strasne velke oci. tak mam papulu ako kacer, ale iba pocitovo, lebo vyzorom to neni vidiet. uz zacina ustupovat injekcia, tak uvidime co to bude. teraz ideme po svokru do roboty. este ze som od rana nic nejedla. Rolling Eyes ale prezila som. Teeth Smile Teeth Smile Teeth Smile Teeth Smile Teeth Smile Teeth Smile teraz som uz hrdinka. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

lucia20
21. máj 2010

rubinka, memory a este ta jedna na l.... nehnevajte sa, este neviem vsetky mena. ☹ dakujem, ale vy by ste to tiez isto zvladli lavou zadou keby ste museli.

memory, verim, ze budete ok. poznam jedneho chlapceka, co nemal prepojene oblicky s mocakom, ci ako a hned po porode mlu to krasne spravili a teraz ma rok a beha ako blaznivy. :D ale verim, ze u vas to bude ok, ved sa to ozaj este moze upravit.

lucia20
21. máj 2010

@memory97 presne ako ti napisala evicka. ja som nikdy nic nevylucovala, samozrejme som si davala vacsi pozor na vajicka a maso, ale inak som nerobila rozdiely a jedla som vsetko. ale pri prvej som bola ako ty. nastudovana a vzdelana. :D

memory97
21. máj 2010

v inych temach som sa velmi nehrabala, ja som rovno dosla sem🙂)) vlastne dve temy som precitala a to hodnotenia kocikov a palenie zahy, o kojeni som zatial necitala, iba z maminky a clanky na nete uz prestavam citat, lebo si neviem predstavit co by robili nase maminy, keby vtedy bolo tolko info🙂))
evi: uz to zacinam praktizovat 😉

memory97
21. máj 2010

to lucia: dakujem, ja verim, ze bude v pohode, v tomto som optimista, co sa tyka lekarov🙂
ved prave, ked je prve, tak clovek studuje a nakoniec zisti, ze staci iba samotna intuicia a riadit sa podla nej🙂

memory97
21. máj 2010

ja sa lucim idem nieco uvarit a upratat, zajtra pride navsteva🙂 papap a dobru chut, kto este nemal obed🙂

rubinka
21. máj 2010

Maj sa memory 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre