♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
24. máj 2010

ahoj kvietok, uz som myslela, ze su vsetci prec🙂

evitkamalicka
24. máj 2010

carmen moj eshop 😉

kvietok121
24. máj 2010

memory: ja to v zozname mam, ked ti ostanu tak to mozes pouzit potom ako podlozku pri babenku na cestach

kvietok121
24. máj 2010

nie este som tu len sem tam odbehnem cosi prehryznut, osprchvovat a tak

lucia20
24. máj 2010

@memory97 ja si uz ani neviem predstavit ze by sme boli v byte. deti by asi zosaleli a ja z nich. :D

@mandylion mliecko by sa teraz totiz nemalo ohrievat v mikrovlnke. ja som pri prvej mala hrncek s vodou a pri druhej ohrievacku. ael vyuzila som ju, len ked som jej davala materske, lebo umele som potom uz to bolo jedno, kedze som ho namiesavala. ale ja som s nou bola spokojna. pomohla mi. ohrievala presne ako mala.
tu zavinovacku som kupila cez mimiaukcie. bola nova, len som bola jedina ktora si na nu spomenula tak som ju mala pomaly za vyvolavaciu cenu. tam sa da niekedy pekne kupit.

a flasky...ja som mala mam ako gagarinka, no nevies si predstavit ako som pri nich penila.
😠 potom sme presli na avent a s tymi som boal spokojna. ak spravis an hocijaky dudlik malu dierku tak efekt je rovnaky, kedze dieta sa pri tom "namaka" viac ako na prsniku, tak nezacne preferovat flasu.

memory97
24. máj 2010

nasla som este jednu stranku, kde je pekne zhrnute vsetko, co treba pre babo, je tam tiez aj co treba do porodnice. Moj osobny nazor, vsetko, co je tam uvedene v tom zozname netreba, niektore veci sa uvidia casom, ci ich treba: http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

lucia20
24. máj 2010

@mandylion kludne sa pytaj. aspon budes mat prehlad a skusenosti z prvej ruky. :D

@memory97 memory, je to velmi dobra vec, lebo po porode krvacas a ono ak si po nastrihu, tak je dobre, ak si to vetras, takze vlozku prec, pripadne pod seba a luftovat, ver mi, ze by ti nebolo dobre, keby trebars pri kojeni sa ti spustil "naval" krvi a ty by si potom musela lezat v takej zababranej posteli. takto to vyrazis, das cistu a si v cistuckom. urcite ti ich oporucam. ja si vzdy beriem aj repik a harmancek a robim si obklady a vzdy pekne cupitam. :D

lucia20
24. máj 2010

baby, ked vam aj nieco bude chybat, bud skocite do lekrane v nemocnici, alebo vam rodina a manzel donesu. takze sa nebojte, ze nieco nebudete mat.

memory97
24. máj 2010

@kvietok121 ja to mam tie podlozky uvedene pri mojich osobnych veciach, myslis tie jednorazove podlozky, na ktorych sa da prebalit babatko? tie jednorazove absorbcne podlozky do postele sa mi vidi, ze to je pre maminky, ale nie som si ista, co tym chceli povedat 😉

memory97
24. máj 2010

to lucia: a tie podlozky zozeniem v lekarni? na ne som uplne zabudla🙂

kvietok121
24. máj 2010

memory: nie myslim tie podlozky, ktore si das pod seba a ked ti ostanu tak pri prebalovani ked nebudes po ruke rebalovaci pult tak si to das pod babo napr. v aute a ked budes potrebovat surne prebalit ... aby si nemusela cistit keby s prave vtedy pocikal ked je rozbaleny

kvietok121
24. máj 2010

memory: v lekarni, alebo v sanitase

evitkamalicka
24. máj 2010

ja som mala normalne prebalovacie podlozky co pouzivam aj pri malom, tie sa daju kupit hocikde v DM, Tesco atd...to uplne staci

memory97
24. máj 2010

kvietok a evitka: dakujem, tak pojdem potom naraz popozerat, si urobim nakupnu horucku🙂

kvietok121
24. máj 2010

evitka prosim ta kupuju sa tie podlozky po jednom alebo cele balenie

lucia20
24. máj 2010

@memory97 ja si osobne myslim, ze lepsie su tie, tkore su vyslovene na to urcene. su uplne ine a viac saju. tie pre deticky su o inom. zozenies v lekarni. ani to neni drahe.

lucia20
24. máj 2010

@kvietok121 tie pre deticky sa kupuju po baleniach a tie pre maminy kupis aj na kusy ale aj cele balenie. ale to je zbytocne tak vela.

evitkamalicka
24. máj 2010

@lucia20 ale vsak ja som uz na druhy den mala gatky a vlozku, takze som to mala len jeden den a podla mna aj tie detske urobili to co mali

kvietok121
24. máj 2010

kolko ich tak potrebujem??? pre seba

evitkamalicka
24. máj 2010

mne stacili na ten jeden den 2, ale ja som rodila cisarskym, neviem ako je to pri klasickom porode ci budes moct mat gatky a vlozku ked budes zasivana tam dole

lucia20
24. máj 2010

@evitkamalicka taka herecka som bola aj ja pri prvej. pri druhej to vyzeralo inak. preto ti vravim, ze kazdy porod a kazde sitie je ine. ale sak ty si rob ako chces. mne je to v zasade fuk, ale myslim si, ze baby co to maju pred sebou by mali mat info z oboch stran a rozhodne podlozky na prebalovanie nie su to iste ako podlozky pod maminu. a gatky som mala aj ja, este v den porodu, ale je lepsie ked sa ta rana vo volnej chvili vetra a nie sa dusi v nohavickach a vlozke.

@kvietok121 ja som si uplne v pohode vystacila s nejakymi piatimi a domov som este aj doniesla tusim 2.

evitkamalicka
24. máj 2010

no tak vidim, ze ja sem uz viac nepachnem, esteze mame sukromnu temu

kvietok121
24. máj 2010

dakujem ja si to ani neviem predstavit, ked som bola po potrate, tak som nemala podlozky len vlozky a urcite by som ich privitala keby som ich mala

lucia20
24. máj 2010

@evitkamalicka urazat sa hned nemusis, ale ja ti nevnucujem tieto podlozky, ja ti hovorim svoj nazor. ale ono to asi bude o tom, ze nie vsetci znesu ked nieco nie je podla nich. ale myslim, ze vo vasej sukromnej teme je isto fajn. 😲

@kvietok121 ja si myslim, ze je to tiez dobry vynalez. clovek nemusi tak hrozne stresovat ci mu to pretece na plachtu a potom bude lezat v krvi. ble.

evitkamalicka
24. máj 2010

@lucia20 ja sa neurazam, len treba pisat troska citlivejsie nie jak buran

denisocka
24. máj 2010

Ja som nemala nijake v porodici,mala som vlozky lidie,tie boli naj bez kridielok a gate obycko,bo tie jednorazovky som kupila velke.a take podlozky nam dali pod rit v nemocke oni

kvietok121
24. máj 2010

babiky dakujem obom za pomoc, ja si myslim ze moje pobalenie do nemocnice bude este zaujimave, ja som este nebalila nic, ale dufam ze matejko este nechce ist na svet a este mam dost casu

lucia20
24. máj 2010

@evitkamalicka hm, pekne oslovenie buran. mohla by som to brat ako urazku, respektive by ma zaujimalo, co o mojom buranstve svedcilo, ale na toto nemam najmensiu chut.

kvietok121
24. máj 2010

mne dali jednu, ale ked som stale pretekala tak neboli nadsene, este ma aj spucovali ake mam vlozky, pomyslela som si kedy som ich mala kupit, ked ma z hodiny na hodinu zobralli do nemocnice

lucia20
24. máj 2010

@denisocka ja som mala tiez lidie, aj ked sa mi zo zaciatku "hnusili", ale potom som im prisla na chut. u nas v spitali davaju jednu a potom az na dalsi den, tak som mala zasobu a nemusela cakat na nich.

@kvietok121 neboj, pobalis vsetko. vsetko postihas. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre